Dziewczęca Służba Maryjna

Dziewczęca Służba Maryjna to grupa dziewcząt, które przez pobożność Maryjną i zaangażowanie w życie parafii, kształtują w sobie wiarę i dojrzałą postawę otwartości na potrzeby innych na wzór Najświętszej Maryi Panny. Grupa nie stawia żadnego limitu wieku. Mogą do niej należeć wszystkie dziewczynki, które z miłości do Matki Bożej i Pana Jezusa chcą angażować się w nabożeństwa i uroczystości parafialne, śpiew psalmów podczas Mszy świętych, dzieła dobroczynne i misyjne oraz cieszyć się dobrą zabawą w grupie rówieśniczej i wspaniałą atmosferą. Hasłem przewodnim grupy są słowa listu św. Jana Pawła II z 2001 roku pt. "Przez Maryję do Jezusa". Dlatego dziewczynki uczestniczą z zaangażowaniem w nabożeństwach pierwszo-sobotnich, przynależą do róży różańcowej oraz angażują się w uczestnictwo w Roratach, drogach krzyżowych, nabożeństwach majowych i październikowym różańcu. Za wyjątkiem Wielkiego Postu (poza pandemią) grupa spotyka się co tydzień w sobotę o godz. 10.00 w Domu Parafialnym. Nie ma terminów zapisu. Każdy może dołączyć w dowolnym czasie i bez względu na wiek. Zapraszamy do wrastania przez naśladowanie cnót Matki Bożej!