• SŁOWO ŻYCIA

 • pozostawić ślad

 • Rodzina Bogiem silna

Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafialne

XXX Niedziela Zwykła – 24.10.2021 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o 15.00 nabożeństwo różańcowe i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o 16.00 
 1. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli w całym Kościele będzie trwał Tydzień Misyjny:
  • Trzeba nam pamiętać o misjonarzach i misjonarkach, którzy swoim słowem i życiem głoszą Chrystusa tym, którzy Go nie znają, wzbudzając w ich sercach cenny dar wiary. Kościół z natury jest misyjny, a więc my należąc do Niego mamy obowiązek ofiarą materialną i modlitwą wspierać to dzieło. Niech liczniejszy udział w nabożeństwie różańcowym w tym tygodniu będzie tego wyrazem.
  • Światowy Dzień Misyjny jest patronalnym dniem Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, do którego należą członkowie Żywego Różańca i Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci. Pamiętajmy w modlitwie o dzieciach z naszej parafii (z Grupy Misyjnej) i członkach Żywego Różańca. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online (dla dorosłych). Tematem będzie: Izaak i Jakub. Link do udziału (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) w ogłoszeniach na naszej parafialnej stronie internetowej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
  • W czwartek – św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów (święto). Polecamy w tym dniu szczególnej modlitwie wszystkich parafian Księdza Proboszcza, który obchodzi imieniny. 
 1. Codziennie o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo różańcowe i Msza święta. 
 1. Jutro (w poniedziałek) po nabożeństwie różańcowym modlitwa w int. dzieci poczętych, którym zagraża utrata życia
 1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy za Mszę św. i różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej Apostolstwo Modlitwy i wszystkich czcicieli Maryi. 
 1. W środę (27.10) o 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich aspirantów. 
 1. W piątek (29.10) o godz. 18.00 odbędzie się adoracja dla młodzieży. W sposób szczególny zapraszamy młodzież z klasy VII i VIII, przygotowującą się do sakramentu bierzmowania. 
 1. W sobotę (30.10) zapraszamy na zbiórkę po Mszy św. wieczornej wszystkich ministrantów i lektorów. 
 1. W przyszłą niedzielę (31 października) będziemy przeżywać rocznicę poświecenia naszego kościoła. 
 1. W przyszły poniedziałek (1 listopada) Uroczystość Wszystkich Świętych. Zechciejmy korzystać wciągu tygodnia z sakramentu pokuty rano czy wieczorem, aby zyskiwać odpusty za zmarłych. Dodatkowo w sobotę (30 października) od godz. 16.00 spowiedź święta
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gości Niedzielny
 • Mały Gość Niedzielny 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Amazonki Brzeskie wraz SP ZOZ Brzesko zapraszają wszystkie kobiety na bezpłatne badanie USG piersi. Ostatnie badania odbędą się 30 października (sobota) oraz 7 listopada (niedziela) od godziny 8.00 do 13.00 w Szpitalu Powiatowym w Brzesku na trzecim piętrze. Szczegóły na plakatach.
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za ofiary złożone na nowe obrazy błogosławionych.
 • Za zakrętki na rzecz misji.
 • Panom: Leszkowi Hudemu i Tomaszowi Borowcowi za bezinteresowne prace przy schodach kościoła, budynku plebanii i domu parafialnego.
 • Parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 186, 190, 194, 196, 198, 200 
 1. Niech moc płynąca z błogosławieństwa dodaje nam odwagi w dawaniu świadectwa Jezusowi…

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela Zwykła – 17.10.2021 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o 15.00 nabożeństwo różańcowe i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o 16.00. 
 1. Komunikat Księdza Biskupa. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online (dla dorosłych). Tematem będzie: Abraham. Link do udziału (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) w ogłoszeniach na naszej parafialnej stronie internetowej.
 1. Codziennie, z wyjątkiem soboty, nabożeństwo różańcowe o 16.30, a następnie Msza św. Zapraszamy do udziału. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Łukasza, Ewangelisty (święto). Jest to Dzień Służby Zdrowia. Pamiętajmy w modlitwie o lekarzach i pielęgniarkach i o wszystkich, którzy troszczą się o chorych w szpitalach i domach.
 • W środę – św. Jana Kantego, prezbitera (wspomnienie)
 • W piątek – św. Jana Pawła II, papieża (uroczystość) 
 1. W środę (20.10) o 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich aspirantów
 1. W czwartek (21.10) zapraszamy wszystkich członków parafialnej Rady Synodalnej na różaniec i wieczorną Mszę świętą, a po niej na spotkanie w kościele. 
 1. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie dziewczynki z DSM-u
 1. W sobotę (23.10) Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę różańcową na Bocheniec. Wyjście z kościoła parafialnego o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału.   
 1. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Misyjny. Jest to patronalny dzień Papieskiego Dzieła Rozkrzewiania Wiary, który rozpoczyna Tydzień Misyjny. Ofiary na tacę będą przeznaczone na Papieski Fundusz Misyjny. 
 1. W przyszłą niedzielę (24.10) o godz. 10.15 zapraszamy wszystkich parafian na Mszę św. sprawowaną w intencji naszego Proboszcza – Księdza Prałata Tadeusza Górki – z okazji imienin
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gości Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za ofiary do puszek na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia oraz Akcji Katolickiej za prowadzoną zbiórkę.
 • Uczestnikom środowej procesji fatimskiej, Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz Ochotniczej Straży Pożarnej za czuwanie nad bezpieczeństwem procesji.
 • Pani Dorocie Kargól – za uszycie różańca niesionego przez DSM w czasie procesji fatimskiej w środę.
 • Za ofiary złożone na obrazy nowych błogosławionych.
 • Za zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 158, 160, 162, 166, 168, 180. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • † Annę Hamowską z ul. Małopolskiej

Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. „Oto Pan Bóg mnie wspomaga” Nasyceni Bogiem, nakarmieni Jego Słowem i Ciałem, powróćmy do naszych domów i miejsc pracy, aby realizować i wypełniać nasze życiowe powołanie. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXVIII Niedziela Zwykła – 10.10.2021

 

 1. Dzisiaj po południu o 15.00 nabożeństwo różańcowe i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o 16.00 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online (dla dorosłych). Tematem będzie: Potop i Wieża Babel. Link do udziału (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) w ogłoszeniach na naszej parafialnej stronie internetowej. 
 1. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o 16.30, z wyjątkiem środy. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W środę – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera (wspomnienie)
 • W piątek – św. Teresę z Avilla, dziewicę i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • W sobotę – św. Jadwigę Śląską (wspomnienie) 
 1. W środę (13.10) o godz. 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich aspirantów
 1. W środę (13.10) ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Msza św. o godzinie 18.00, a następnie procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami: św. Prokopa, ul. Królewską i ul. Podgórską. Zachęcamy do udziału. Prosimy też zabrać lampiony. A Panów Strażaków z OSP Jadowniki prosimy o zabezpieczenie drogi na czas procesji. 
 1. W piątek w parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku odbędzie się dekanalne spotkanie młodzieży przed Światowymi Dniami Młodzieży Lizbona 2023. Zapraszamy młodzież, a w sposób szczególny klasy VIII, przygotowujące się do sakramentu bierzmowania do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. Wyjazd autokarem w piątek o godz. 16.50 z parkingu pod kościołem
 1. W sobotę na godzinę 8.00 zapraszamy do domu parafialnego młodzież od klasy VI wzwyż, która chciały by dołączyć do młodzieżowego zespołu muzycznego działającego przy naszej parafii, poprzez śpiew lub grę na instrumentach. 
 1. W sobotę (16.10) o godz.9.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów, a o godz. 00 zapraszamy na spotkanie dziewczynki z DSM-u
 1. W sobotę (16.10) na różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach oraz czcicieli św. Jana Pawła II, we wspomnienie Jego wyboru na Stolicę Piotrową. 
 1. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Wyrazem tej pamięci są wypominki. Można już składać w zakrystii. Blankiety na których wypisujemy zmarłych są na bocznych ołtarzach. Jak zawsze prosimy aby pisać wyraźnie i nie odmieniać imion i nazwisk. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gości Niedzielny 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Akcja Katolicka organizuje bezpłatny kurs języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Spotkanie organizacyjne odbędzie się w poniedziałek (11.10) o godz. 15.30 w domu parafialnym. Serdecznie zapraszamy.
 • Wyjazd pielgrzymki na Jasną Górę i polskiego Ars (sanktuarium św. Jan Vianneya) w sobotę (16.10.) o godz. 5.30 z parkingu przy kościele parafialnym. Są jeszcze wolne miejsca. Można się zapisać do środy u Pani Marii Świerczek. 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
  • Za ofiary złożone na obrazy nowych błogosławionych.
  • Za zakrętki dla misji.
  • Parafianom z ul. Podgórskiej za posprzątanie kościoła i ofiarę. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 134, 136, 140, 142, 146, 152. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • † Władysława Guzego z ul. Św. Anny

Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Przyjmując Boże błogosławieństwo wracajmy do codziennego życia z przekonaniem, że zostaliśmy umocnieni w wierze i w mocy Ducha Bożego.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXVII Niedziela Zwykła – 03.10.2021 r.

 

 1. Dziś po południu o 15.00 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 16.00. 
 1. Komunikat Księdza Biskupa. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online (dla dorosłych). Tematem będzie: Kain i Abel – historia prawdziwa. Link do udziału (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) w ogłoszeniach na naszej parafialnej stronie internetowej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Franciszka z Asyżu, zakonnika (wspomnienie).

Jest on patronem naszego Ks. Prałata Franciszka Hojnowskiego. Pamiętajmy o Nim na modlitwie w dniu imienin. 

 • We wtorek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę (wspomnienie)
 • W czwartek – Najśw. Maryję Pannę Różańcową (wspomnienie) 
 1. Codziennie, o godzinie 16.30 nabożeństwo różańcowe. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej. 
 1. We wtorek (05.10) o godzinie 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. Zaś w środę (06.10) o 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich aspirantów
 1. We wtorek (05.10) o godzinie 19.00 zapraszamy na Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej – Róży Duchownej – Apostolstwo Modlitwy i wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny. 
 1. W I czwartek miesiąca (07.10) Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 6.30 i 17.00. 
 1. W czwartek (07.10) na różaniec i Mszę św. o 16.30 zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Podczas nabożeństwa różańcowego zostaną poświęcone różańce, na których dzieci będą się odtąd modlić. Po Mszy św. krótkie spotkanie.
 1. W piątek, jako drugi miesiąca, nie będzie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego
 1. W piątek na godzinę 18.00 zapraszamy młodzież od VII klasy wzwyż na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do sali pod plebanią. 
 1. W sobotę na godzinę 9.00 zapraszamy do domu parafialnego osoby które chciały by dołączyć do młodzieżowego zespołu muzycznego działającego przy naszej parafii, poprzez śpiew lub grę na instrumentach.
 1. W sobotę (10.10) o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie dziewczynki z DSM-u. 
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Akcja Katolicka (jak bywa w tradycji) będzie zbierać ofiary do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundującej stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
  • Nasza parafialna Caritas organizuje pielgrzymkę do Częstochowy w dniu 16 października. Zapisy u Pani Marii Świerczek do przyszłej niedzieli 10 października.
  • W niedzielę 10 października organizowany jest w Brzesku „Marsz dla Życia”. Wyjście z kościoła św. Jakuba do kościoła Matki Bożej Częstochowskiej na Słotwinie o godz. 17.00. Zapraszamy do udziału. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za ofiary złożone na obrazy bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Karoliny Kózki.
 • Za ofiary na cele kultu.
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Podgórskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów:100, 104, 106, 110, 122, 126, 128. 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela Zwykła – 26.09.2021 r.

 

 1. Komunikat Księdza Biskupa. 
 1. Dziś po południu o 15.00 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza na zakończenie sezonu motocyklowego o godz. 11.00 oraz o Msza św. popołudniowa o godzinie 16.00.
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online (dla dorosłych). Tematem będzie: Grzech pierworodny. Link do udziału (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) w ogłoszeniach na naszej parafialnej stronie internetowej. 
 1. Od jutra Msza św. popołudniowa będzie sprawowana o godz.17.00, zaś codziennie o godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.
 2. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Wincentego a Paulo, prezbitera (wspomnienie)
 • We wtorek – św. Wacława Męczennika (wspomnienie)
 • W środę – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (święto)
 • W czwartek – Św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • W piątek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • W sobotę – Św. Aniołów Stróżów (wspomnienie)
 1. We wtorek (28 września) odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Nasze parafialny oddział Akcji Katolickiej włącza się w międzynarodową inicjatywę. Gromadzimy się o godzinie 15.00 przy obelisku Świętego Jana Pawła II aby wspólnie odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy! 
 1. We wtorek (28.09) o godz. 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. Natomiast w środę (29.09) o godzinie 16.00 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. 
 1. W tym tygodniu (w piątek) rozpoczyna się miesiąc październik. Codziennie o godz. 16.30 różaniec, a po nim Msza święta. Zapraszamy i zachęcamy do tej modlitwy starszych, młodzież i dzieci. Ta modlitwa – jak powie jeden ze świętych jest „drabiną do Nieba”, a zarazem w tych trudnych czasach ratunkiem w przywróceniu wiary w Boga i dla godnego życia. Dla dzieci po różańcu będą rozdawane obrazki do zbierania. 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy piątek i sobota października:
 • I PiątekMsza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i po nabożeństwie różańcowym o godz.16.30. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte. 
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. Prosimy dzieci z klas IV-VII przyszły do spowiedzi w środę.
 • W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:

- Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

- Ks. Witold od godz. 10.00

- Ks. Wojciech od godz. 9.30 

 • I Sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 6.30. Po południu o godz. 17.00 odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec z intencji mieszkańców z ulicy Małopolskiej i Zachodniej. 
 1. W piątek (02.10) o godz. 17.00 zapraszamy na Mszę Świętą młodzież klas VII i VIII, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania
 1. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie dziewczynki z DSM oraz te, które chciałyby do niego dołączyć. 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Od 1 do 3 października w Porąbce Uszewskiej będą trwały uroczystości odpustowe. Centralna uroczystość w niedzielę (03.10). Suma odpustowa o godz. 10.30. W związku z powyższym odprawimy pieszą pielgrzymkę do Porąbki. Wyjście z parkingu przy ul. Podgórskiej o godz. 8.45. Zapraszamy do udziału. Bliższe informacje na afiszu w gablocie.
 • Od 3 do 10 października będą trwały uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Kustosz sanktuarium zaprasza. Program odpustu zamieszczony na afiszu w gablocie. 
 • Zapraszamy do udziału w rekolekcjach „Winnica Racheli” dla osób, które odczuwają skutki decyzji aborcyjnej i pragną przejść drogę uzdrowienia. Najbliższe rekolekcje odbędą się 1-3 października, 5-7 listopada oraz 3-5.grudnia w Piwnicznej. 22-24 października odbędą się także rekolekcje dla osób po stracie dziecka w wyniku poronienia.  Wszelkich informacji na temat Winnicy udziela s. Małgorzata Słomka SM pod numerem telefonu 798707456. 
 • Główny Urząd Statystyczny przypomina o obowiązku spisania się każdego obywatela Polski w spisie powszechnym w nieprzekraczalnym terminie do 30 września. Więcej informacji na stronie internetowej: spis.gov.pl   
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 • Mały Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za ofiary złożone na obrazy bł. kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Karoliny Kózki.
 • Za zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 76, 80, 82, 88, 90, 94. 
 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną, dlatego pomódlmy się w tej intencji. 
 1. Niech moc Eucharystii i Boże błogosławieństwo umacniają nas, abyśmy dawali świadectwo wiary w Chrystusa.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXV Niedziela Zwykła – 19.09.2021 r.

 

 1. Dziś po południu o 15.00 Nieszpory i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 16.00.
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online (dla dorosłych). Tematem będzie: Biblijny opis stworzenia świata. Link do udziału (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) w ogłoszeniach na naszej parafialnej stronie internetowej. 
 1. Codziennie o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego z naszej parafii. 
 1. W liturgii tygodnia:
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Andrzeja Kim Taegona (prezbitera), Pawła Chong Hasanga i Towarzyszy (męczenników)
 • We wtorek – święto św. Mateusza (Apostoła i Ewangelisty)
 • W czwartek – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny (prezbitera)
 1. We wtorek (21.09) o godz. 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. Natomiast w środę (22.09) o godzinie 16.00 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. 
 1. We wtorek (21.09) o godzinie 19.00 zapraszamy na Mszę św. i modlitwę różańcową w kaplicy Matki Bożej wszystkich członków Apostolstwa Modlitwy i czcicieli Róży Duchownej. 
 1. W czwartek (23.09) zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. wieczorną i spotkanie członków Parafialnej Rady Synodalnej
 1. W piątek zapraszamy rodziców młodzieży z klasy VII i VIII na Mszę Świętą o godz. 18.00 i na spotkanie po Mszy odnośnie przygotowania do sakramentu bierzmowania. 
 1. W piątek (24.09) o godzinie 19.00 w sali pod plebania odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy wszystkich chętnych młodych ludzi od VII klasy wzwyż do wzięcia udziału w spotkaniu. 
 1. W sobotę o godz. 17.45, z racji 25-go dnia miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. życia poczętego, a zagrożonego. 
 1. W ostatnim tygodniu zamówiono namalowanie na płótnie obrazów: bł. Kard. Stefana Wyszyńskiego i bł. Karoliny Kózki, które zostaną umieszczone w transepcie południowym w bogato złoconej ramie – podobnie jak obrazy św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II (znajdujące się w transepcie północnym). Wyżej wymienione obrazy wraz z obramowaniem są bardzo kosztowne. Gdyby byli parafianie chętni wesprzeć to dzieło, to bardzo prosimy o ofiary na ten cel
 1. W przyszłą niedzielę (26.09) na Bocheńcu odbędzie się zakończenie sezonu motocyklowego. Msza św. o godz. 11.00
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Jednostka Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach, serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w remizie OSP w Jadownikach w dniu 25 września 2021 (sobota) w godzinach od 8.30 do 12.30. 
 • Sołtys Jadownik zaprasza 26 września (w niedzielę) o godz. 14.00 na zebranie wiejskie w budynku OSP Jadowniki oraz na piknik kulturalny organizowany przez nasze Koło Gospodyń Wiejskich. Piknik będzie połączony z akcją szczepień przeciw Covid 19 oraz możliwością spisania się w ramach Spisu Powszechnego. Szczegółowe informacje na tablicy ogłoszeń przy biurze Sołtysa.   
 • W parafii św. Jakuba w Brzesku od 1 do 3 października będzie trwał kurs przedmałżeński. Bliższe informacje na afiszu w gablocie. 
 • Staropolska Szkoła Wyższa zaprasza do swojej filii w Bochni na studia na studia licencjackie i magisterskie na kierunkach: finanse i rachunkowość, marketing i psychologia. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy złożyli zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Podgórskiej za posprzątanie kościoła, przystrojenie bocznych ołtarzy oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów:
  132, 144, 58, 60, 62, 66. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • Piotra Dadeja z ul. Św. Prokopa,
 • Kazimierza Świerada z ul. Królewskiej;

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu ... 

 1. Niech moc Eucharystii i Boże błogosławieństwo umacniają nas i towarzyszą nam, abyśmy wzrastali w odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIV Niedziela Zwykła – 12.09.2021 r.

 

 1. Dziś po południu o 15.00 Nieszpory i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 16.00.
 2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Wychowania oraz kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będzie: Objawienie Boże i powstanie Pisma Świętego. Link do udziału znajduje się w zakładce na stronie internetowej naszej parafii. 
 1. Codziennie, od środy do soboty, o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy. Natomiast w czwartek różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o świętość kapłanów oraz o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego. 
 1. W liturgii tygodnia:
 • W poniedziałek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma (biskupa i Doktora Kościoła).
 • We wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego.
  W środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej.
 • W czwartek – wspomnienie św. Korneliusza (papieża) i św. Cypriana (biskupa i męczennika).
 • W sobotę – święto św. Stanisława Kostki (zakonnika). 
 1. Jutro (w poniedziałek) z racji 13-tego dnia miesiąca Nabożeństwo Fatimskie i Msza św. o godz. 20.00. Następnie procesja do figury Matki Bożej Fatimskiej przy ul. św. Prokopa. Przypominamy i zachęcamy, aby na procesję zabrać ze sobą lampiony.
  Jeśli ktoś nie ma, będzie możliwość nabycia w przedsionku kościoła w Caritasie przed nabożeństwem. 
 1. We wtorek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po południu odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec. Z kościoła parafialnego wyruszymy o godzinie 17.00. Pielgrzymkę i Eucharystię odprawimy w intencji mieszkańców z ul. Małopolskiej i Środkowej. Zapraszamy do licznego udziału. 
 1. We wtorek o godzinie 15.15 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Przyjmujemy kandydatów od klasy I szkoły podstawowej. Natomiast o godz. 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów
 1. W czwartek (16.09) zapraszamy na Mszę św. o godz.18.00, a po niej na spotkanie, wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej. 
 1. W piątek (17.09) o godzinie 19.00 w sali pod plebania odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy wszystkich chętnych młodych ludzi od VII klasy wzwyż do wzięcia udziału w spotkaniu. 
 1. W sobotę (18.09) o godzinie 14.00 organizujemy wyjazd na Drogę Krzyżowa śladami męczeństwa bł. Karoliny do Wał-Rudy, a następnie na Mszę Świętą z modlitwą o uzdrowienie do Zabawy. Powrót ok. 20.30. Zapisy do czwartku w zakrystii lub u ks. Wojciecha. 
 1. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie dziewczynki z DSM-u oraz te, które chciałyby do niego dołączyć. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
  • Sołtys Jadownik informuje, że podatek rolny, leśny i od nieruchomości można zapłacić w biurze sołtysa od 13 do 15 września. Szczegółowe godziny przyjęć na tablicach ogłoszeń przy biurze sołtysa.
  • Kustosz sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej zaprasza na odpust. Więcej informacji na tablicach ogłoszeń. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek jako pomoc dla Afganistanu i Caritas parafialnej za prowadzenie zbiórki.
 • Wszystkim, którzy złożyli zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 112, 114, 118, 120, 124, 130. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • Ludwika Ligęzę z ul. Witosa
 • Stanisława Cebulę z ul. Środkowej
 • Andrzeja Grocholę z ul. Małopolskiej
 • Bogumiłę Piekarz z ul. Podgórskiej

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu ... 

 1. Nasyceni Bogiem, nakarmieni Jego Słowem i Ciałem, powróćmy do naszych domów i miejsc pracy, aby realizować i wypełniać nasze życiowe powołanie. Błogosławieństwo Boże niech nas w tym wspiera.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIII Niedziela Zwykła – 05.09.2021 r.

 

 1. Dziś po południu o 15.00 Nieszpory, nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej, a następnie Msza Święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 16.00.
 2. W liturgii tygodnia wspominamy:
  • W środę – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (głównej patronki diecezji tarnowskiej). 
 1. Codziennie o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy, a o godz. 17.50 nowenna przed beatyfikacją Sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej 
 1. W poniedziałek o godz. 19.00 w sali pod plebanią odbędzie się zbiórka lektorów. 
 1. We wtorek (07.09) o godzinie 15.00 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Przyjmujemy kandydatów od klasy I szkoły podstawowej. Natomiast o godz. 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów
 1. We wtorek o godzinie 19.00 zapraszamy na Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej wszystkich czcicieli Jadownickiej Róży Duchownej. 
 1. W czwartek o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej i modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne, męskie i żeńskie. 
 1. W piątek, jako drugi miesiąca, o godz. 17.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza święta w int. zmarłych w ostatnim miesiącu oraz w intencjach złożonych w skarbonie. 
 1. W piątek o 19.00 w sali pod plebania odbędzie się spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży. Zapraszamy wszystkich młodych z naszej parafii którzy chcieli by wziąć udział.
 2. W sobotę:
  • O godz. 9.00 zapraszamy na spotkanie Grupy Misyjnej w Domu Parafialnym. Zapraszamy dzieci należące do PDMD oraz dzieci, które chciałyby radośnie i wartościowo spędzić czas, poznając życie swoich rówieśników z krajów misyjnych i zaangażować się w pomoc tym, którzy jeszcze nie znają Pana Jezusa.
  • O godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie w Domu Paraifialnym dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej oraz te, które chciałyby do niej dołączyć. 
 1. Parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje 11 września (w sobotę) pielgrzymkę rowerową do Odporyszowa. Wyjazd rowerzystów z parkingu przy kościele parafialnym o godz. 8.00. Zapraszamy wszystkich, którzy chętnie uczestniczą w tego rodzaju pielgrzymkach. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 • Gość Niedzielny Extra – poświęcony postaciom nowych błogosławionych: Stefana Kardynała Wyszyńskiego i Matki Róży Czackiej. 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę, posprzątanie i przystrojenie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 80A, 84, 92, 96, 102, 108. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • Helenę Bryję z ul. Małopolskiej
 • Władysławę Martynę z ul. Zachodniej
 • Bogdana Kuźla z Woli Dębińskiej

Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezus, a nasz Panie...

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXII Niedziela Zwykła – 29.08.2021 r.

 

 1. Dziś po południu o 15.00 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 16.00.
 2. Apel przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. 
 1. Codziennie o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy. 
 1. W czwartek o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.
 2. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W piątek – Św. Grzegorza, Papieża i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 1. W środę (01.09) dzieci rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza św. na rozpoczęcie o godz. 8.00. Zapraszamy dzieci, rodziców, nauczycieli i pracowników naszych szkół do udziału w tej Mszy św., aby po Bożemu i z Bogiem rozpocząć ten nowy rok edukacji. 
 1. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 o godz. 9.00, a w Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 9.30. 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota września:
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca (a dla dzieci z racji rozpoczęcia nowego roku szkolnego i katechetycznego) będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00. Prosimy, aby dzieci z klasy IV-VII przyszły do spowiedzi w środę.
 • I Czwartek Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz.6.30 i 18.00. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne – męskie i żeńskie. 
 • I Piątek:
  • Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.
  • O godz. 17.45 wspólna adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Akcję Katolicką oraz rozpoczęcie nowenny przed beatyfikacją Sług Bożych: Kard. Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej, a następnie Msza święta.
  • W pierwszy piątek Proboszcz uda się do chorych od godz. 9.00, a księża Witold i Wojciech po zajęciach w szkole.
 • I Sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 6.30. Po południu o godz. 18.00 odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec z intencji mieszkańców z ulicy Podgórskiej, Witosa i Zachodniej.  
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca. 
 1. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Okulicach zaprasza na odpust z racji Uroczystości Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Szczegółowy program w gablocie. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:

·       Niedziela 

·       Gość Niedzielny

·       Mały Gość Niedzielny

 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji. Wyżej wymieniona akcja trwa nadal, dlatego zachęcamy do dalszego składania zakrętek.
 • Tym osobom, które złożyły ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodym parom z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 62B, 64A, 66A, 68, 72, 78. 
 1. Niech Boże błogosławieństwo umocni nas, aby nasz odpoczynek, relacje bliźnimi i obowiązki nadchodzącego tygodnia były „życiem na sposób Dnia Pańskiego”.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 22.08.2021 

1.Dzisiaj po południu o godzinie 15:00 nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16:00

2.Codziennie o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

3.W liturgii tygodnia:

Wtorek – święto Św. Bartłomieja - Apostoła

Czwartek - Uroczystość NMP Częstochowskiej

Piątek – wsp. Św. Moniki

Sobota – wsp. Św. Augustyna - bpa i dra Kościoła

 1. W środę od godziny 17:45 modlitwa przed Najświętszym Sakramentem w intencji dzieci poczętych którym zagraża utrata życia Zapraszamy do modlitwy w tej intencji.

5.Czwartek wystawienie Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej i różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych.

6.W przyszłą niedzielę 29 sierpnia odpust w Brzesku na Słotwinie. Suma o 11:00. 

7.Do nabycia prasa katolicka:

- Niedziela 

- Gość Niedzielny

 8.Składamy Bóg zapłać:

Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za piękny wieniec żniwny

Caritas parafialnej za wykonanie wiązanek z owoców kwiatów i roślin za rozprowadzenie ich w ubiegłą niedzielę oraz w tym wszystkim którzy nabyli te wiązanki wspierając dzieło miłosierdzia. 

Parafianom z ul. Podgórskiej za posprzątanie i przystrojenie  kościoła 

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z num. 42,46,48,52,56,56A.

9.Proszono aby ogłosić 

*Urząd Miejski w Brzesku przypomina o Narodowym spisie powszechnym który będzie trwał do 30 września i jest obowiązkowy. Bliższe informacje są zawieszone na tablicy ogłoszeń 

*Komenda Powiatowa Policji w Brzesku przestrzega przed oszustwem na tak zwanego pracownika banku,które staje się coraz bardziej popularne. Oszustwo to polega na tym że dzwonią osoby podające się za pracownika banku informują o próbach włamanie na konto a następnie proszą o zainstalowanie aplikacji rzekomo ochronnej w której w rzeczywistości podaje się prywatne dane i udostępnia się dostęp do naszego konta. Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności. Więcej informacji znajduje się w gablocie. 

 1. Niech Boże błogosławieństwo opromienia nasze życie i potrzeby, abyśmy pochłonięci sprawami codzienności nie utracili wewnętrznego kierunku ku niebu. 

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 15.08.2021 - ogłoszenia parafialne

Wniebowzięcie Najświętszej Maryi Panny

1. Dzisiaj po południu o 14:00 Msza święta dla osób starszych i seniorów z udzieleniem sakramentu namaszczenia.  O 13:30 spowiedź dla wyżej wymienionych. Zechciejmy pomóc naszym seniorom w dotarciu do kościoła.

2.Dzisiaj po południu o godzinie 15:00 nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16:00

3.Codziennie o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

4.W liturgii tygodnia:

Wtorek – święto Św. Jacka - prezbitera

Piątek – wsp. Św.Bernarda - opata i doktora Kościoła

Sobota – wsp. Św. Piusa X

5. Dzisiaj na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie ziół i kwiatów. Caritas parafialna rozprowadza wiązanki z ziół i kwiatów do poświęcenia. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na cele charytatywne.

6.Do nabycia prasa katolicka:

- Niedziela 

- Gość Niedzielny

 1. We wtorek 17 sierpnia Mszą świętą o godzinie 7:30 w Tarnowskiej katedrze rozpocznie się 39 Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. W tym roku ma ona również formę sztafety. Grupa 8 Świętego Stanisława wyrusza na pielgrzymi szlak trzeciego dnia to jest w czwartek 19 sierpnia na odcinku Nowe Brzesko - Radziemice. Pozostałe dni od 17 sierpnia zapraszamy wszystkich pielgrzymów i parafian do przeżywania rekolekcji pielgrzymkowych w kościele Świętego Jakuba w Brzesku które rozpoczną się Mszą świętą o godzinie 18:00 następnie Adoracja Najświętszego Sakramentu, różaniec i Apel Jasnogórski.

 8.Składamy Bóg zapłać:

Parafianom z ul. Radosnej i Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodym parom z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. 

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z num. 24,26,30,32,34,36.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 08.08.2021 - ogłoszenia parafialne

Po Mszy świętej o 7:00 zmiana tajemnic Żywego Różańca.

1.Dzisiaj po południu o godzinie 15:00 nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16:00

2.Codziennie z wyjątkiem piątku, o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

3.W liturgii tygodnia:

Poniedziałek - święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża - dziewicy i męczennicy. Patronki Europy

Wtorek – święto Św. Wawrzyńca

Środa – wsp. Św. Klary

Sobota – wsp. Św. Maksymiliana Kolbe

 1. W piątek – z racji 13-tego dnia miesiąca odprawimy nabożeństwo fatimskie. Msza święta o godzinie 20.00, a po niej procesja ulicą św. Prokopa do figury Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy.

5.W przyszłą niedzielę  uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny:

-Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie ziół, kwiatów o godzinie 10:15 wieńca żywego

- Dodatkowo o godzinie 13:30 spowiedź dla staruszków i chorych a o godz. 14:00 Msza Święta dla w/w z udzieleniem sakramentu chorych. Zechciejmy im pomóc służąc samochodem, aby mogli dotrzeć do kościoła. Również na tej Mszy będzie poświęcenie ziół i kwiatów.

- Caritas parafialna w Uroczystość Wniebowzięcia będzie rozprowadzać wiązanki z ziół i kwiatów do poświęcenia. Ofiary złożone przy tej okazji będą przeznaczone na cele charytatywne.

- Uroczystość Wniebowzięcia przypada 101 rocznica Cudu nad Wisłą. Pamiętajmy w modlitwie o naszej ojczyźnie aby zapanował w niej ład moralny.

6.Proszono aby ogłosić

 -W czwartek 12 sierpnia o godzinie 18:30 będzie miało miejsce w auli Chrystusa Króla pod kościołem Świętego Jakuba w Brzesku spotkanie grupy 8 Świętego Stanisława przed pielgrzymką na Jasną Górę. W czasie spotkania będzie można się jeszcze zapisać na pielgrzymkę a także uregulować opłaty. Zostaną podane szczegółowe informacje dotyczące pielgrzymowania. Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy pragną pielgrzymować do Czarnej Madonny. Serdecznie zaprasza – ks. Łukasz przewodnik gr. 8

- Burmistrz Brzeska zaprasza na pikniki podczas których zainteresowane osoby będą mogły zaszczepić się przeciw covid-19 jednodawkowym preparatem firmy Johnson and Johnson. Pikniki odbędą się w następujących terminach:

-8 sierpnia od 11:00 Sołectwo Mokrzyska obok Gminnego Ośrodka sportu i rekreacji

-15 sierpnia od godziny 14:00 Sołectwo Wokowice obok Domu Ludowego

-21 sierpnia od godziny 16:00 Sołectwo Bucze stadion LKS Bucze

-22 sierpnia od godziny 15:30 miasto Brzesko obok RCKB 

7.Do nabycia prasa katolicka:

- Niedziela 

- Gość Niedzielny

 8.Składamy Bóg zapłać:

Parafianom z ul. Radosnej i parafiance z ul. Krakowskiej za posprzątanie kościoła i przystrojenie bocznych ołtarzy, oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. 

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Radosnej z numerów: 20, 22 i Podgórskiej z num. 4,6,10,12,20.

 9.W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności 

Janusza Grodnego z ulicy Podgórskiej 

 Helenę Różańską z ulicy Witosa

Antoniego Sale z ul. Wschodniej

 Polećmy ich duszę Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie...

 

Ogłoszenia Parafialne

XVIII Niedziela Zwykła – 01.08.2021 r.

Odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu

 

 1. Dziś na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 9.00 oraz Suma Opustowa o godz.11.00. Nie ma dziś na Bocheńcu Mszy o godzinie 16.00. Natomiast ostatnia sprawowana dzisiaj Msza święta będzie o godz. 15.30 w kościele parafialnym. Poprzedzą ją Nieszpory o 15.00. 
 1. Młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać cukierki odpustowe obok kościoła na Bocheńcu. Złożone ofiary będą przeznaczone na duszpasterstwo młodzieży w naszej parafii. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W środę – św. Jana Vianneya, prezbitera (wspomnienie)
 • W czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego 
 1. Codziennie o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy. 
 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca sierpnia. 

I Czwartek  - Msza św. o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 6.30 i 18.00. W tym dniu modlimy się szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. 

I Piątek – ze względu na Święto Przemienienia Pańskiego nie można celebrować Mszy św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

 • Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte
 • O godz.17.45 adorację Najśw. Sakramentu poprowadzi Akcja Katolicka.
 • Ze spowiedzi św. będzie można skorzystać w środę, czwartek i piątek od godziny 17.00.
 • Proboszcz i ks. Wojciech udadzą się do chorych od godziny 9.00. Chorzy, których odwiedza ks. Witold będą odwiedzani od godziny 11.00. Prosimy poinformować dotyczących o tych zmianach. Prosimy również o zrozumienie i cierpliwość. 

I Sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 6.30.

 • Popołudniu odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec. Z kościoła parafialnego wyruszmy o godzinie 18.00.
 • Pielgrzymka z int. mieszkańców ul. św. Prokopa i Środkowej z podziękowaniem św. Annie za opiekę nad całą parafią z prośbą o dalszą troskę, zachowanie od nieszczęść i opiekę nad rodzinami naszej wspólnoty.
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 7.00 zmiana tajemnic różańcowych 
 1. Parafialny oddział Akcji Katolickiej w Jadownikach organizuje 14 sierpnia (sobota) pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Wyjazd pielgrzymów z placu parkingowego przy kościele parafialnym o godz. 5.30. Zapraszamy do udziału. Zgłoszenia do 7 sierpnia przyjmują:
  • Celina Olchawa – tel. 508 472 423
  • Stanisław Kita – tel. 728 204 693 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Bonawenturze za obecność i posługę Słowa podczas dzisiejszej Uroczystości.
 • Parafiance i pomagającym za przystrojenie kościoła św. Anny na dzisiejszą Uroczystość.
 • Państwu Annie i Kazimierzowi Kuralom za ugoszczenie w swoim domu posiłkiem kapłanów, którzy biorą udział w dzisiejszym święcie.
 • Państwu Alicji i Stanisławowi Dadejom oraz rodzinie za posprzątanie kościoła św. Anny wraz z placem wokół niego oraz za przystrojenie tegoż placu.
 • Parafianom z ul. Zachodniej i Krakowskiej za ofiarę, dostrojenie bocznych ołtarzy i posprzątanie kościoła parafialnego oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Radosnej z numerów: 4, 5, 8, 10, 11, 12.
 • Wszystkim, którzy złożyli ofiary do puszek w ubiegłą niedzielę jako pomoc dla poszkodowanych przez nawałnice.
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Wiesława Michałka z ul. Małopolskiej.

Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 1. Dziękując Bogu za łaski, jakie otrzymaliśmy za wstawiennictwem św. Anny, przyjmijmy Jego błogosławieństwo.

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XVII Niedziela Zwykła – 25.07.2021

 

 1. Dziś po południu o 15.00 modlitwy w int. dzieci poczętych, a zagrożonych utratą życia. Po modlitwach błogosławieństwo pojazdów (z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców), a następnie Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 16.00. 
 1. Codziennie o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek o godz. 17.30 adoracja i różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Joachima i św. Annę, rodziców Najśw. Maryi Panny (wspomnienie)
 • W czwartek – św. Martę (wspomnienie)
 • W sobotę – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera (wspomnienie) 
 1. Jutro (26 lipca) z racji wspomnienia św. Joachima i św. Anny odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec z int. mieszkańców Staropolskiej. Tutaj z kościoła parafialnego wyruszamy o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.  
 1. W sobotę (31 lipca) zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu o godz. 17.00. W czasie adoracji będziemy polecać Bogu naszą wspólnotę parafialną – szczególnie tych parafian, którzy tracą wiarę, odchodząc od Boga i Kościoła. Adorację poprowadzi grupa biblijna „Źródło” i grupa „Adoremus”
 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać na Bocheńcu odpust ku czci św. Anny, naszej patronki: 
 • Msze św. w kościele parafialnym będą o godzinie 7.00 i 15.30 (tradycyjnie o 15.00 – Nieszpory) 
 • Na Bocheńcu Msze św. o godzinie 9.00 i 11.00 (suma odpustowa).
 • Uroczystej sumie o godzinie 11.00 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie – o. Bonawentura Nosek – kapelan Sióstr Bernardynek z Kończysk k. Zakliczyna. 
 • Zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości, a przede wszystkim do uczestnictwa w sumie odpustowej, dając wyraz wiary i wdzięczności św. Annie za wielowiekową opiekę nad nami i całą okolicą. 
 • Na sumę zapraszamy dzieci w strojach regionalnych, dzieci pierwszokomunijne, dzieci sypiące kwiaty, chłopców do dzwonienia, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Dzieci Misyjne, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Panie do niesienia feretronów, poczty sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną. 
 • Aby w pełni przeżyć tę uroczystość i zyskać odpust zupełny, zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej wciągu tygodnia, a w sobotę będziemy spowiadać od godz. 17.00 

Uwagi dotyczące Uroczystości Odpustowej na Bocheńcu:

 • Wszystkich mieszkających blisko Bocheńca prosimy o pozostawienie samochodów w domu i udanie się na Odpust pieszo. 
 • Na ulicach św. Anny i Pielgrzymkowej w dniu Odpustu obowiązuje ruch jednokierunkowy. Wjeżdżamy od Podgórskiej na ul. św. Anny w kierunku wałów, a zjeżdżamy ul. Pielgrzymkową do ul. Podgórskiej.
 • Nie wjeżdżamy ul. Pielgrzymkową na Bocheniec ani nie zjeżdżamy z niego ul. św. Anny, aby nie robić zatoru, blokując płynny ruch pieszych i samochodów.
 • Samochody przy ulicach parkujemy tylko po jednej stronie. 
 • Jak co roku prosimy Panów Strażaków o kierowanie ruchem i czuwaniem nad bezpieczeństwem podczas Uroczystości Odpustowej, a wszystkich przyjeżdżających w tym dniu na Bocheniec o stosowanie się do ich wskazań.
 • Z racji Odpustu, o godz. 16.00 nie będzie Mszy św. na Bocheńcu. 
 1. W związku z uroczystością św. Jakuba Apostoła w Brzesku, dzisiaj (25 lipca)na placu Kazimierza Wielkiego o godz. 16.30 odbędzie się ku czci św. Jakuba koncert Małej Armii Janosika. Bliższe informacje na afiszu w gablocie. 
 1. Przypominamy wszystkim o konieczności zachowania zasad sanitarnych związanych z pandemią. Jednocześnie informujemy, że w naszym kościele, zgodnie z aktualnie obowiązującymi przepisami, w nabożeństwach może uczestniczyć około 500 osób, czyli 75% obłożenia budowli kościoła parafialnego. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za zakrętki złożone w ostatnim czasie na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Zachodniej za przystrojenie bocznych ołtarzy i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 33, 31, 27, 11, 7 oraz parafian z ul. Krakowskiej z numerów: 44, 44A, 80, 84, 85. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Stefana Okasa z ul. Podgórskiej.

Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 1. Dobiega końca Msza święta. Chrystus, który karmi nas sobą pragnie nas darzyć swoim błogosławieństwem, byśmy umieli i chcieli dawać siebie innym. Niech dzisiejsza Eucharystia napełni nas mocą do miłowania każdego człowieka.

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XVI Niedziela Zwykła – 18.07.2021 r.

 

 1. Dziś po południu o 15.00 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16.00. 
 1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. 
 1. Codziennie o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek o godz. 17.30 adoracja i różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • We wtorek – bł. Czesława, prezbitera (wspomnienie)
 • W czwartek – św. Marię Magdalenę (święto)
 • We piątek – św. Brygidę Szwedzką, zakonnicę i patronkę Europy (święto)
 • W sobotę – św. Kingę, dziewicę, patronkę Diecezji Tarnowskiej (wspomnienie) 
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Świętego Jakuba Apostoła – patrona kościoła farnego i miasta Brzeska. Suma odpustowa o godzinie 11.00. 
 1. W przyszłą niedzielę (z racji 25-tego dnia miesiąca) o godz. 15.00 modlitwy w int. dziecka poczętego a zagrożonego utratą życia. 
 1. Przypominamy, że odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu będziemy przeżywać 1 sierpnia. W przyszły poniedziałek (26 lipca) odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec z int. mieszkańców ul. Staropolskiej. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną oraz Caritas parafialnej za prowadzenie zbiórki.
 • Parafianom z ul. Zachodniej za ofiarę, przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 57, 57B, 55, 49, 49A,47. 
 1. Każdy z nas jest posłany przez Jezusa, aby swoim słowem i postawą życia świadczyć o Jego obecności pośród Jego ludu. Boże błogosławieństwo niech nam w tym trudzie towarzyszy.

 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XV Niedziela Zwykła – 11.07.2021 r.

 

 1. Dziś po południu o 15.00 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16.00.
 2. Dzisiaj Caritas parafialna zbiera do puszek ofiary jako pomoc dla poszkodowanych przez trąbę powietrzną naszych diecezjan z ziemi sadeckiej
 1. Codziennie (z wyjątkiem wtorku) o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek o godz. 17.30 adoracja i różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia:
 • W poniedziałek – św. Brunona z Kwerfurtu, biskupa i męczennika (wspomnienie)
 • We wtorek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta, pustelników, patronów diecezji tarnowskiej (wspomnienie)
 • W czwartek – św. Bonawenturę, biskupa i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • W piątekNajświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel (wspomnienie) 
 1. We wtorek – z racji 13-tego dnia miesiąca odprawimy nabożeństwo fatimskie. Msza święta o godzinie 20.00, a po niej procesja ulicą św. Prokopa do figury Matki Bożej Fatimskiej. Zapraszamy. 
 1. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 • Mały Gość Niedzielny 
 1. 17 Sierpnia Mszą św. o godz. 7.30 w Tarnowskiej Katedrze rozpoczniemy 39 Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Ze względu na pandemię i przepisy sanitarne będzie ona miała formę sztafety. Grupa nr 8 wyruszy 19 sierpnia z Nowego Brzeska do miejscowości Radziemice. Zapisy będą przyjmowane tylko i wyłącznie w kancelarii parafialnej parafii św. Jakuba w Brzesku w godzinach jej urzędowania do 13 sierpnia. Szczegóły na tablicy ogłoszeń i w aktualnościach na naszej parafialnej stronie internetowej.
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Powiatowy Inspektor Sanitarny w Brzesku zwraca się do tych, którzy jeszcze nie skorzystali ze szczepienia przeciw Covid-19 o jak najszybsze poddanie się temu szczepieniu. Rejestracji na nie można dokonać dzwoniąc na infolinię pod numer: 989, przez internet lub bezpośrednio w punkcie szczepień. Więcej informacji na stronie: https://pacjent.gov.pl/
 • GUS informuje o Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, który będzie trwał do 30 września. Udział w spisie jest obowiązkowy. Spisać się można na stronie internetowej https://spis.gov.pl/. Osoby, które nie mają dostępu do Internetu, mogą spisać się samodzielnie w punktach spisowych w urzędzie statystycznym lub urzędzie gminy i miasta, albo dzwoniąc na infolinię spisową pod numer: 22 279 99 99 od poniedziałku do piątku od 8.00 do 18.00.
 • Zakład Usług Kominiarskich w Tarnowie zawiadamia, że w dniach 12 – 16 lipca we wsi Jadowniki będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. Zachodniej za ofiarę, posprzątanie kościoła i przystrojenie bocznych ołtarzy oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 76, 82, 84, 86, 65, 63, 59. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

Janinę Nalepę z ul. św. Prokopa

Marcina Dadeja z ul. Staropolskiej

Polećmy ich Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz, Panie…

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XIV Niedziela Zwykła – 04.07.2020 r.

Uroczystość Odpustowa

 

 1. Dziś po południu o 15.00 Nieszpory i Msza Święta. Z racji Odpustu nie ma dzisiaj Mszy świętej na Bocheńcu.
 1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Róży Duchownej na mszę św. i modlitwę różańcową. 
 1. Codziennie o godzinie 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy. 
 1. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • We wtorek – bł. Marię Teresę Ledóchowską – dziewicę
 • W czwartek – św. Jana z Dukli – prezbitera 
 1. W piątek – jako drugi miesiąca, o godz. 17.45, nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy świętej o godzinie 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca.
 3. W przyszłą niedzielę Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na pomoc poszkodowanym przez trąby powietrzne. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Parafialny oddział Akcji Katolickiej w Jadownikach organizuje 10 lipca 2021 pielgrzymkę rowerową do Wał Rudy i Zabawy śladem bł. Karoliny Kózkówny. Wyjazd z parkingu przy kościele parafialnym o godz. 8.00. Serdecznie zapraszamy. 
 1. Składamy Bóg zapłać:
 • Parafianom z ul. Zachodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego za jego przystrojenie. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 50, 56, 62, 68A, 68, 72, 74.
 • Pani Iwonie Grocholi za przygotowanie dwóch pięknych obrazu, przedstawiających sceny z życia naszego Patrona – św. Prokopa.
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

Marię Pawlikowicz z ul. Małopolskiej

Polećmy Ją Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz, Panie… 

 1. Umocnieni Bożym Słowem i Jego Ciałem wracajmy do naszych domów ze świadomością, że Pan idzie wraz z nami i przy naszym współudziale ciągle chce obchodzić okoliczne miejsca i głosić Dobrą Nowinę.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XIII Niedziela Zwykła – 27.06.2021 r.

 

 1. Dzisiaj:
  • O godz. 11.00 na Bocheńcu Msza święta w int. członków klubu MOTOJADOWNIKI i ich rodzin, a po Eucharystii charytatywny piknik motocyklowy na rzecz Łucji Krzywdy.
  • Piknikowi na Bocheńcu będzie towarzyszyć akcja krwiodawstwa organizowana w mobilnym punkcie poboru krwi w godzinach od 11.00 do 15.00.
  • Druga Msza św. na Bocheńcu o godz. 16.00.
  • O godz. 00 w kościele parafialnym Nieszpory, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza św. 
 1. Komunikat Ks. Biskupa. 
 1. W poniedziałek i środę o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, a o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta. 
 1. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa różańcowa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika
  • wtorekUroczystość św. Piotra i Pawła:
   • Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
   • Jest to dzień modlitwy w int. Papieży: Franciszka i Benedykta XVI
   • Ofiary złożone w tym dniu są przeznaczone na Świętopietrze (fundusz do dyspozycji Ojca Świętego).
  • piątek – Święto Najśw. Maryi Panny Tuchowskiej
  • sobota – Święto św. Tomasza, Apostoła 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota lipca:
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
 • I CzwartekMsza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 6.30 i 18.00. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne.
 • I Piątek:
  • Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.
  • O godz. 17.45 adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Akcję Katolicką, a następnie Msza święta.
  • W pierwszy piątek Proboszcz i ks. Witold udadzą się do chorych od godz. 9.00. Do chorych, których odwiedza ks. Wojciech księża udadzą się po godz. 11.30. Prosimy, aby poinformować chorych o tych zmianach.
 • I Sobota – po południu odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec z intencji mieszkańców ul. św. Prokopa i Witosa. Z kościoła parafialnego wyruszymy o godz. 18.00. Zapraszamy do udziału.
 1. W przyszłą niedzielę (4 lipca) w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Prokopa Opata:
  • Msze Święte o godz. 7.00 i 9.00, a o godz. 11.00 uroczysta Suma Odpustowa
  • Po południu Nieszpory o godz. 15.00 i Msza Święta.
  • Z racji odpustu nie będzie popołudniowej Mszy św. na Bocheńcu.
  • Kazanie odpustowe będzie głosił ks. prof. dr hab. Mirosław Zych – profesor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.
  • Serdecznie zapraszamy do pobożnego i licznego udziału w tej parafialnej uroczystości.
  • Na sumę zapraszamy: Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, DSM, Grupę Misyjną, dzieci pierwszokomunijne, poczty sztandarowe, straż pożarną, niewiasty i młodzież do niesienia feretronów, panów do niesienia chorągwi i baldachimu.
  • Przy kościele młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać cukierki odpustowe. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla młodzieży. 
 1. Zmiana tajemnic żywego różańca, ze względu na odpust, będzie w drugą niedzielę lipca. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 • Kościół nad Uszwicą 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom z ul. Zachodniej za ofiarę, przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 28A, 32, 32A, 34, 40, 44, 46.
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli plastikowe zakrętki na rzecz misji. Akcja zbierania zakrętek na ten cel wciąż trwa. Zachęcamy do wspierania tego dzieła. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza osoby świeckie na studia magisterskie z teologii, przygotowujące do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej wydziału (diecezja.tarnow.pl).
 • Sołtys wsi Jadowniki zaprasza wszystkich do włączenia się w kiermasz ciast połączony z kwestą na rzecz ratowania zdrowia i życia Łucji Krzywdy. Wypieki będą przyjmowane w Domu Ludowym w piątek (2 lipca) od godz. 16.00 do 20.00 i w sobotę (3 lipca) od godz. 15.00 do 18.00. Ciasta będą rozprowadzane w czasie niedzielnego odpustu ku czci św. Prokopa po każdej Mszy św. przy kościele parafialnym. Zachęcamy do wsparcia tej akcji.
 • Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku w dniu 5 lipca organizuje zbiórkę krwi pod hasłem: „102 Litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Odbędzie się ona na terenie strzelnicy komendy w Brzesku przy ul. Szczepanowskiej 53 między godz. 9.00 a 13.00. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych, chcących podzielić się tym bezcennym darem. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Marię Serwatkę z ul. Podgórskiej,

† Andrzeja Mleczko z Brzeska,

† Annę Martynę z Brzeska

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie… 

 1. Pomódlmy się w int. Synodu. 
 1. Po raz kolejny doświadczyliśmy bliskości Boga w Słowie i darze Komunii św. Idźmy ożywieni tym spotkaniem do naszych bliskich. Niech Boże błogosławieństwo nam w tym pomaga.

 

Ogłoszenia Parafialne

XII Niedziela Zwykła – 20.06.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu:
  • O godz. 13.30 Msza Święta w intencji małżeństw, które w tym roku przeżywają 50-lecie i 25-lecie pożycia małżeńskiego.
  • O godz. 00 nieszpory, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza św.
  • O godz. 16.00 Msza św. na Bocheńcu. 
 1. Komunikat Ks. Biskupa. 
 1. Codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, a o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta. 
 1. W liturgii tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, zakonnika
  • czwartekUroczystość św. Jana Chrzciciela 
 1. W piątek (25 czerwca) dzieci i młodzież kończą rok katechetyczny i szkolny. Msza Święta dziękczynna dla dzieci, rodziców, nauczycieli, wychowawców i pracowników naszych szkół o godz. 8.00
 1. W piątek (z racji 25-tego dnia miesiąca) po nabożeństwie czerwcowym modlitwa w intencji dzieci poczętych, a którym zagraża utrata życia. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 • Miłujcie się – czasopismo dla młodzieży. 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
  • Parafianom z ul. Środkowej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 4, 6, 14, 18, 20, 22, 26A, 28.
 2. Proszono, aby ogłosić:
 • Klub HDK MOTOJADOWNIKI zaprasza wszystkich 27 czerwca na wzgórze Bocheniec na Mszę świętą o godz. 11.00 i charytatywny piknik motocyklowy na rzecz Łucji Krzywdy. Msza św. będzie sprawowana w int. wszystkich zmotoryzowanych w kościele św. Anny. Festynowi będzie towarzyszyć akcja krwiodawstwa organizowana w mobilnym punkcie poboru krwi w godzinach od 11.00 do 15.00. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Mariannę Grodną z ul. Podgórskiej,

† Teresę Kurnik z ul. Staropolskiej,

Polećmy je Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 1. Dobrze przeżyta Eucharystia wnosi w nasze serca wiele pokoju. Bóg jest zawsze z nami. Niech to Boże błogosławieństwo umacnia w nas poczucie Jego obecności i prowadzenia nas przez naszą codzienność. 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XI Niedziela Zwykła – 13.06.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 00 nieszpory, nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza św. O godz. 16.00 Msza św. na Bocheńcu. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będzie: Praktyki religijne w wakacje oraz pytania do księdza. 
 1. Codziennie o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, a o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta. 
 1. W liturgii tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • wtorek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Po wieczornej Mszy św. oddamy cześć relikwiom świętego. 
 1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Róży Duchownej na mszę św. i modlitwę różańcową. 
 1. W przyszłą niedzielę (20 czerwca) o godz. 13.30zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw, które w tym roku przeżywają 50-lecie i 25-lecie pożycia małżeńskiego
 1. Komunikat Ks. Biskupa... 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
  • Parafianom z ul. Środkowej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 47, 45, 41, 39, 9, 5.
  • Składamy Bóg zapłać wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przygotowali oraz byli obecni podczas wizytacji kanonicznej, która miała miejsce w ubiegłą sobotę i niedzielę. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
  • Dyrektor Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego dla Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej w Jadownikach Mokrych ogłasza nabór uczniów niepełnosprawnych intelektualnie na rok szkolny 2021/2022 do Szkoły Podstawowej Specjalnej i Szkoły Specjalnej Przysposabiającej do Pracy. Szczegóły w gablocie.
  • Zapraszamy do głosowania na projekt STRAŻMAGEDON – organizowany przez nasz jadownicki oddział Straży Pożarnej. Organizacja biegu wymaga wsparcia ze środków Budżetu Obywatelskiego Województwa Małopolskiego, które zostaną przyznane pod warunkiem otrzymania przez organizatorów odpowiedniej liczby głosów. Środki pozyskane z organizacji biegu zostaną przeznaczone na fundację Auxilium, pomagającą niepełnosprawnym oraz dzieciom i młodzieży. Głosować można przy głównym wyjściu z kościoła lub na stronie internetowej: https://malopolska.budzet-obywatelski.eu/glosowanie

 

  

Ogłoszenia Parafialne

X Niedziela Zwykła – 06.06.2021 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym Msze święte w kościele parafialnym wg zwykłego porządku niedzielnego:
  • O godz. 15.00 Nieszpory Eucharystyczne oraz nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza św. Nie ma popołudniu procesji Eucharystycznej (będzie po Mszy św. o godz. 11.30).
  • O godz. 16.00 Msza św. na Bocheńcu. 
 1. Przeżywamy drugi dzień wizytacji kanonicznej przez Ks. Bp Andrzeja Jeża:
 • Po Mszy św. o godz. 7.00 spotkanie w kościele z grupami parafialnymi:
  • Róże Żywego Różańca, Apostolstwo Modlitwy, Krąg Biblijny, Rodzina Kolpinga.
 • Po Mszy św. o godz. 11.30, procesji i błogosławieństwie dzieci spotkanie z:
  • LSO, DSM, KSM oraz Grupą Misyjną
  • ZAKOŃCZENIE WIZYTACJI 
 1. Dziś nie będzie katechezy parafialnej online dla dorosłych. Zapraszamy na następną katechezę w przyszłą niedzielę. 
 1. W liturgii tygodnia:
  • poniedziałek – wspomnienie bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, prezbitera i męczennika
  • wtorek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej oraz 9 rocznica objęcia naszej diecezji przez Bp-a Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w tym dniu
   o Pasterzu Diecezji na modlitwie.
  • piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, Dzień Modlitw o Świętość Życia Kapłańskiego.
  • sobota – wspomnienie Niepokalanego Serca Najśw. Maryi Panny. 
 1. Codziennie do piątku o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, a o godz. 17.45 procesja wokół kościoła i nabożeństwo czerwcowe. W piątek po procesji nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, modlitwa o świętość życia kapłańskiego i Msza święta. 
 1. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz. 17.00, na które złożą się Msza św., Nieszpory Eucharystyczne, procesja, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów oraz błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy. 
 1. W sobotę (12 czerwca) zapraszamy do udziału w nabożeństwie fatimskim, które rozpocznie się Mszą św. o godz. 20.00, a następnie w procesji udamy się do figury Matki Bożej Fatimskiej przy ul. Św. Prokopa. Zapraszamy do udziału. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 • Mały Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Wszystkim, którzy przygotowali piękne ołtarze na procesję Bożego Ciała oraz tym, którzy z innych ulic wsparli to dzieło.
 • Mieszkańcom ulic na których odbywała się procesja – za posprzątanie ulic, dekoracje oraz przystrojenie domów; co jest wyrazem wiary.
 • Parafiankom, które przystroiły ogrodzenia wokół kościoła i plebanii.
 • Uczestnikom procesji: DSM, Grupie Misyjnej, LSO, dzieciom pierwszokomunijnym, dzieciom w strojach regionalnych, pocztom sztandarowym, wszystkim uczestnikom.
 • Straży Pożarnej za udział w procesji i kierowanie ruchem oraz czuwanie nad bezpieczeństwem.
 • Panu Wiesławowi Piaseckiemu i Pani Dominice Piaseckiej za przygotowanie, ufundowanie i montaż banerów do ekspozycji: „Tajemnice chleba i wina, które stają się Ciałem i Krwią Chrystusa” w ołtarzach św. Józefa i Miłosierdzia Bożego.
 • Rodzicom młodzieży bierzmowanej za dary ołtarza oraz tym którzy posprzątali kościół, a także wokół niego i wokół plebanii. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 61, 59, 57, 55, 53, 51.
 • Parafianom z ul. Małopolskiej za ofiarę na rzecz kościoła.
 • Dziękujemy również wszystkim, którzy przygotowali uroczystości z racji 40-lecia Kapłaństwa Ks. Proboszcza Prałata Tadeusza Górki oraz wszystkim, którzy złożyli życzenia i wyrazy życzliwości Jubilatowi. Dziękujemy: Prał. Eugeniuszowi Haburze za wygłoszone Słowo Boże i Ks. Prał. Stanisławowi Szufnarze za koncelebrę; Panu Kościelnemu Maciejowi i Pani Helenie; Pani Annie – Organistce; Parafiance, która przystroiła kościół na uroczystość; Grupie Adoremus; Paniom przygotowującym posiłek; Liturgicznej Służbie Ołtarza oraz wszystkim przybyłym delegacjom. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Zdzisława Bakę z ul. Wschodniej,

† Stanisława Kozuba z ul. Środkowej,

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Nasz Odkupiciel posilił nas swoim Ciałem i swoją Krwią, abyśmy dzięki Jego mocy zwyciężali zło dobrem. Odważnie zmierzmy się z tym, co przyniesie kolejny tydzień wiedząc, że tu w Domu Ojca, czeka na nas zawsze umocnienie, pocieszenie i przebaczenie. 

 

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej – 30.05.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe i Msza św. Na Bocheńcu Msza św. o godz. 16.00. 
 1. Dziś i w przyszłą niedzielę nie będzie katechezy parafialnej online dla dorosłych. Zapraszamy na następną katechezę w niedzielę 13 czerwca. 
 1. Codziennie (z wyjątkiem czwartku) o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, a o godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe i Msza święta. Nabożeństwo majowe jeszcze jutro (31 maja) na Bocheńcu po Mszy św. o godz. 18.00. 
 1. W liturgii tygodnia:
  • poniedziałekświęto Nawiedzenia Najśw. Maryi Panny
  • wtorek – wspomnienie św. Justyna, męczennika.
  • sobota – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika. 
 1. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pana Jezusa – Boże Ciało.
  • Msze święte w kościele św. Prokopa będą sprawowane o godz. 7.00, 9.00 i 15.30. Nie ma Mszy św. na Bocheńcu.
  • Po Mszy Świętej o godz. 9.00 wyruszy procesja do czterech ołtarzy – św. Prokopa Opata, Królewską i Podgórską (miejsca ołtarzy tak jak w latach ubiegłych).
  • Prosimy parafian ulic, którymi będzie szła procesja, jak bywa w zwyczaju, o przystrojenie ołtarzy, posprzątanie ulic i ich przystrojenie, jak również o symboliczne przystrojenie domów i drogi procesyjnej.
  • Na procesję zabieramy wszystkie chorągwie, feretrony i sztandary. Zorganizujmy się.
  • Na procesję zabieramy ze sobą książeczki lub śpiewniczki, aby przy ich pomocy włączyć się w śpiew.

 Do udziału w procesji zapraszamy:

 • Służbę Liturgiczną
 • DSM
 • Grupę Misyjną
 • Dzieci pierwszokomunijne w strojach
 • Dzieci do sypania kwiatów
 • Chłopców do dzwonienia
 • Poczty sztandarowe
 • Ochotnicza Straż Pożarną
 • Wszystkich Parafian
 • Ochotniczą Straż Pożarną – jak zawsze – prosimy do organizowania porządku na ulicach – dopilnowanie bezpieczeństwa, kierowanie ruchem oraz czterech Panów Strażaków do niesienia baldachimu.
 • Aby w pełni przeżyć Uroczystość Bożego Ciała, należy przystąpić do Komunii świętej. Okazja do spowiedzi codziennie rano i wieczorem.
 • Ofiary złożone na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na działalność hospicjów w naszej diecezji.
 • Próba sypania kwiatków przed uroczystością Bożego Ciała odbędzie się w poniedziałek i wtorek o godzinie 17.00.
 • Przypominamy, że Boże Ciało jest świętem obowiązkowym. 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek i piątek czerwca:
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę i piątek od godz. 17.00.
 • I PiątekMsza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00.
  • Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.
  • O godz. 17.45 nabożeństwo czerwcowe i adoracja Najśw. Sakramentu prowadzona przez Akcję Katolicką, a następnie Msza święta.
  • W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:

- Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

- Ks. Witold od godz. 10.00

- Ks. Wojciech od godz. 10.30

 1. W sobotę i niedzielę będzie miała miejsce w naszej parafii wizytacja kanoniczna, która miała odbyć się w ubiegłym roku w marcu. Ze względu na pandemię została przełożona na obecny rok. Wizytacji dokona Pasterz naszej diecezji Bp Andrzej Jeż. Program wizytacji jest następujący:

 

Wizytacja Kanoniczna – Jadowniki: 5 – 6 czerwca 2021

Sobota – 5 czerwca

 

 • 11.30 – Nawiedzenie Kościoła Św. Anny na Bocheńcu
 • 12.00 – Nawiedzenie cmentarza i modlitwa za zmarłych
 • 15.00 – Msza Św. z udzieleniem Sakramentu Bierzmowania
 • 17.00 – Spotkanie w kościele: Rada Parafialna, Caritas, Akcja Katolicka, Zespół Synodalny, Szafarze Nadzwyczajni, Służba Kościelna
 • 18.00 – Uroczyste rozpoczęcie wizytacji:
  • Powitanie
  • Msza Święta
  • Procesja z racji oktawy Uroczystości Bożego Ciała

 

Niedziela – 6 czerwca

 

 • 7.00 – Msza Święta, a następnie spotkanie z grupami parafialnymi:
  • Róże Żywego Różańca, Apostolstwo Modlitwy, Krąg Biblijny, Rodzina Kolpinga.
 • 9.00 – Msza Święta
 • 10.15 – Msza Święta
 • 11.30 – Msza Święta pod przewodnictwem J.E. Bp-a Andrzeja Jeża – Ordynariusza Diecezji Tarnowskiej. Po Eucharystii: procesja
  i błogosławieństwo dzieci, a następnie spotkanie z grupami:
  • LSO, DSM, KSM oraz Grupą Misyjną
  • ZAKOŃCZENIE WIZYTACJI 
 1. Przez całą oktawę Bożego Ciała w naszym kościele parafialnym przy ołtarzu św. Józefa, będzie można obejrzeć ekspozycję: „Tajemnice chleba i wina, które stają się Ciałem i Krwią Chrystusa”. Będzie ona dostępna w godzinach otwarcia kościoła.  
 1. Parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje w sobotę 12 czerwca pielgrzymkę rowerową do Okulic. Zbiórka rowerzystów na parkingu przy kościele parafialnym. Wyjazd o godz. 8.00. Zapraszamy. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Młodej parze z dnia wczorajszego za ofiarę na rzecz kościoła.
 • Naszej parafiance za przystrojenie kościoła na dzisiejszą uroczystość.
 • Parafianom z ul. Nadbrzeżnej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy do posprzątania kościoła rodziców młodzieży, która przystąpi do Sakramentu Bierzmowania. 
 1. Jezus Syn Boży po raz kolejny w naszym życiu objawił nam dzisiaj Ojca, dał nam siebie samego i posłał do naszych serc swojego Ducha. Teraz idźmy żyć miłością ku chwale Ojca, przez Syna w Duchu Świętym.  

 

 

Ogłoszenia Parafialne

Zesłanie Ducha Świętego – 23.05.2021 r.

 

 1. Z racji uroczystości Zesłania Ducha Świętego przeżywamy odpust na Bocheńcu. 
 • Msze Święte w kościele św. Anny na Bocheńcu o godzinie:
  00 i 11.00. Po południu nie będzie Mszy św. o 16.00.
 • W kościele św. Prokopa o godzinie 15.00 Nieszpory, nabożeństwo majowe i Msza św.

Dzisiejsza uroczystość kończy Okres Wielkanocny i czas Komunii św. wielkanocnej.

 1. Dzisiaj na Bocheńcu młodzież z naszej parafii rozprowadza cukierki odpustowe obok kościółka. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla młodzieży. 
 1. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać Uroczystość Trójcy Przenaj-świętszej oraz 40 rocznicę święceń kapłańskich naszego Proboszcza – Księdza Prałata Tadeusza GórkiUroczysta Msza św. w intencji Jubilata będzie odprawiona o godz. 11.30. Zapraszamy również  do modlitwy w intencji Ks. Proboszcza podczas adoracji Najświętszego Sakramentu w sobotę (29 maja) o godz. 17.00 oraz do uczestnictwa w niedzielnej uroczystości. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będzie: Działanie Ducha Świętego w Eucharystii. 
 1. Wciągu tygodnia:
  • o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy
  • o godz. 17.45 nabożeństwo majowe i Msza św. 
 1. Nabożeństwo majowe na Bocheńcu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. 
 1. W liturgii tygodnia:
  • poniedziałekświęto Najśw. Maryi Panny Matki Kościoła– drugi dzień Zielonych Świąt.
   • Msze Święte w kościele parafialnym o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
   • Na Bocheńcu Msza św. o godz. 18.00.
   • Odpust w parafii św. Jakuba Apostoła i Matki Kościoła w Brzesku. Suma o godz. 18.00.
  • środa – wspomnienie św. Filipa Nereusza, prezbitera.
  • czwartek – święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. 
 1. We wtorek (25 maja) po nabożeństwie majowym modlitwa w intencji dzieci poczętych, a którym zagraża utrata życia. 
 1. W środę (26 maja) na nabożeństwo majowe i Mszę św. zapraszamy wszystkie mamy i dzieci, należące do Dziewczęcej Służby Maryjnej
 1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy nabożeństwem majowym przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy Św. Prokopa. 
 1. W związku ze zniesieniem ograniczeń pandemicznych informujemy, że procesja w Boże Ciało odbędzie się tradycyjnie ul. Św. Prokopa, Królewską i Podgórską. Ołtarze będą rozmieszczone tak jak w poprzednich latach. 
 1. Pragniemy poinformować, że odpust ku czci św. Prokopa odbędzie się w pierwszą niedzielę lipca, a odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu w pierwszą niedzielę sierpnia, ponieważ 25 lipca jest odpust ku czci św. Jakuba w Brzesku. 
 1. W niedzielę 20 czerwca o godz. 13.30zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw, które w tym roku przeżywają 50-lecie i 25-lecie pożycia małżeńskiego. Jubilaci, którzy zawarli sakramentalny związek małżeński poza nasza parafią, a mieszkają na jej terenie i chcieliby wziąć udział w tej uroczystości, prosimy, aby zgłosili swoje uczestnictwo do następnej niedzieli w zakrystii. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny – z artykułem o Matce Bożej Jadownickiej 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom z ul. Nadbrzeżnej za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Nadbrzeżnej z numerów: 20, 24, 26, 28, 30, 34, 38, 9.
 • Państwu Alicji i Stanisławowi Dadejom wraz z całą rodziną za posprzątanie i przygotowanie kościółka na Bocheńcu na dzisiejszą uroczystość oraz Pani Marii Sułek za jego przystrojenie. 
 1. Proszono aby ogłosić:
  • Sztab Marcela zaprasza wraz z rodzicami i Marcelkiem Kubalą na festyn z okazji Dnia Dziecka 30 maja na stadionie Jadowniczanki od godz.14.00. W programie liczne atrakcje i zabawy dla dzieci.
  • Centrala Analiz Medycznych Diagmedica zaprasza od 24 do 28 maja od godz.7.00 do 11.00 do punktu pobrań przy ul. Głowackiego 18 w Brzesku na bezpłatne badanie TSH
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Kazimierza Gacka z ul. Nadbrzeżnej,

† Ligię Grecką z Tarnowa,

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 1. „Weźmijcie Ducha Świętego” – tymi słowami Jezus wyraża pragnienie, abyśmy byli otwarci na Wolę Bożą. Działanie Ducha Świętego ożywia i uświęca nas, przez co jesteśmy w stanie realizować nasze powołanie chrześcijańskie. Otwierajmy się więc na Ducha Świętego i kroczmy z entuzjazmem w pielgrzymce naszej wiary. W tym Duchu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia Parafialne

Wniebowstąpienie Pańskie  – 16.05.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe i Msza św. Na Bocheńcu Msza św. o godz. 16.00. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będzie: Czym jest Wniebowstąpienie Pańskie. 
 1. Wciągu tygodnia o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, a o godz. 17.45 nabożeństwo majowe, nowenna do Ducha Świętego i Msza św. Zapraszamy do udziału. 
 1. Nabożeństwo majowe na Bocheńcu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. 
 1. Próba sypania kwiatków przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego odbędzie się w poniedziałek, we wtorek i w środę o godz. 17.00. 
 1. W czwartek (20 maja) zapraszamy do kościoła parafialnego na Mszę św. wieczorną i spotkanie członków Parafialnej Rady Synodalnej
 1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy nabożeństwem majowym przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy Św. Prokopa. 
 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Kończy ona Okres Wielkanocny i czas Komunii św. Wielkanocnej. W związku z tą uroczystością w przyszłą niedzielę (23 maja) będzie odpust na Bocheńcu. Mszę Święte w przyszłą niedzielę:
  • W kościele parafialnym o godz. 7.00 i 15.30
  • Na Bocheńcu o godz. 9.00, 11.00. Nie będzie Mszy św. o godzinie 16.00

Serdecznie zapraszamy do udziału w Odpuście – zwłaszcza do udziału w Sumie Odpustowej o godz. 11.00. Zapraszamy dzieci w strojach regionalnych, służbę liturgiczną , poczty sztandarowe, osoby do niesienia feretronów i Ochotniczą Straż Pożarną.

 1. W czasie odpustu na Bocheńcu młodzież z naszej parafii będzie rozprowadzać cukierki odpustowe obok kościółka. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazd wakacyjny dla młodzieży. 
 1. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Pomyślmy i zaplanujmy budowę ołtarzy. Trasa będzie przebiegała tak jak w ubiegłym roku – tj. ul. Św. Prokopa, Plac Plebański i Plac Kościelny. Pierwszy ołtarz będzie przy krzyżu misyjnym, drugi przy domu parafialnym, trzeci w miejscu żywej szopki, a czwarty przy figurze Najświętszego Serca Pana Jezusa. 
 1. Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Okulicach zaprasza na tygodniowy odpust od 23 do 30 maja. Szczegółowy program w gablocie. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 • Tęcza 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
  • Parafianom z ul. Środkowej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Nadbrzeżnej z numerów: 4, 6, 12A, 12, 16, 18. 
 1. Proszono aby ogłosić:
  • Klub HDK MOTOJADOWNIKI,  serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w mobilnym punkcie poboru krwi w Jadownikach przy ul. Krakowskiej (przed budynkiem Domu Strażaka) dzisiaj (16 maja 2021 r.) w godzinach od 9.00 – 13.00.
  • Ochotnicza Straż Pożarna w Jadownikach ogłasza nabór do Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej. Zapraszamy młodzież w wieku od 14 do 17 lat. Pierwsze spotkanie organizacyjne odbędzie się w dniu 29 maja sobota o godzinie 14.00 w budynku remizy OSP Jadowniki. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Stanisława Hojnowskiego z ul. Zamłynie,

† Jana Świerczka z Brzeska,

† Józefa Cichego z Katowic

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Nasze miejsce jest w Niebie. Znamy już drogę wskazaną przez Chrystusa. Znamy też sposób, jakim jest częste i świadome przyjmowanie Komunii Św. Niech ta wiedza przełoży się na nasze życie, które będzie obfitowało w dobre uczynki, przez które będziemy sprowadzali Niebo na ziemię.

 

Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Wielkanocna – 09.05.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe i Msza św. Na Bocheńcu Msza św. o godz. 16.00. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będzie: Św. Stanisław Biskup i Męczennik. 
 1. Wciągu tygodnia (z wyjątkiem czwartku) o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a o godz. 17.45 nabożeństwo majowe i Msza św. 
 1. Nabożeństwo majowe na Bocheńcu w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00. 
 1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Róży Duchownej na mszę św. i modlitwę różańcową. 
 1. W czwartek (13 maja) o godz. 20.00 odprawimy nabożeństwo fatimskie wraz z procesją do figury Matki Bożej Fatimskiej. Intencje Mszy św. przyjęta na godz. 18.00 będzie odprawiona o godz. 20.00. Zapraszamy. 
 1. W piątek, jako drugi miesiąca, o godz. 17.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Będziemy się modlić za zmarłych w ostatnim czasie, w intencjach złożonych w skarbonce oraz o ustanie pandemii. 
 1. W piątek rozpoczynamy nowennę do Ducha Świętego
 1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy nabożeństwem majowym przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy Św. Prokopa. 
 1. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
  • Parafianom z ul. Środkowej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów:128, 130, 132, 134, 85, 79, 75, 73. 
 1. Proszono aby ogłosić:
  • Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze – zawodowe i niezawodowe. Wszystkie osoby zainteresowane prosimy o kontakt z PCPR przy ul. Piotrkowskiej 2 B w Brzesku. Szczegółowe informacje na ulotkach przy głównym wyjściu z kościoła.
  • Sołtys Jadownik informuje, że podatek rolny, leśny i od nieruchomości można zapłacić w biurze sołtysa od 11 do 17 maja. Szczegółowe godziny przyjęć na tablicach ogłoszeń przy biurze sołtysa. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Stefanię Szafrańską z ul. Św. Prokopa,

† Lucynę Palej z ul. Środkowej,

† Grzegorza Martynę z ul. Podgórskiej,

† Jerzego Pawlikowskiego z ul. Zachodniej

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Aby miłować drugiego człowieka potrzebujemy Bożej łaski. Niech Chrystus Zmartwychwstały przez to błogosławieństwo umacnia wszystkie nasze dobre postanowienia i miłość do bliźnich. 

 

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkanocna – 02.05.2021 r.

 

 1. Dzisiaj o godz. 10.30 dzieci klas III przystępują do I Komunii Świętej. Z tej racji nie będzie Mszy św. o godz. 11.30. Polecamy dzieci pierwszo-komunijne waszej modlitwie. 
 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 nabożeństwo majowe i Msza św. Na Bocheńcu Msza św. o godz.16.00. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będzie: Nabożeństwa majowe i kult Maryi Królowej Polski. 
 1. Wciągu tygodnia (z wyjątkiem dnia jutrzejszego) o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a o godz. 17.45 nabożeństwo majowe i Msza św. 
 1. Nabożeństwo majowe na Bocheńcu w dni powszednie po Mszy św.o godz. 18.00. 
 1. Jutro (3 maja) uroczystość NMP Królowej Polski:
  • Msze św. o godz. 7.00, 9.00 i 17.00.
  • O godz. 9.00 Msza św. w int. Ojczyzny.
  • Na Bocheńcu Msza św. o godz. 18.00 za Ojczyznę z int. parafian z ul. Staropolskiej i Szkolnej. 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek i piątek maja:
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 17.00.
 • I Czwartek – Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 6.30 i 18.00. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne.
 • I PiątekMsza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 18.00.
  • Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.
  • W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:

- Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

- Ks. Witold od godz. 10.00

- Ks. Wojciech od godz. 10.30

 1. W piątek na Msze św. o godz. 18.00 zapraszamy młodzież z klasy VII i VIII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. Po Mszy odbędzie się spotkanie dla VIII klasy wraz z rodzicami. 
 1. W piątek o godz. 19.30 zapraszamy młodzież do wspólnej modlitwy nabożeństwem majowym przy figurze Matki Bożej Fatimskiej przy Św. Prokopa. 
 1. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 10.15 będziemy przeżywali rocznicę I Komunii św. dzieci z klas IV. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny – zawiera artykuł o jubileuszu 25–lecia naszej parafialnej Caritas. 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za przystrojenie i posprzątanie kościoła oraz wokół niego i wokół plebanii, a także za dary ołtarza. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 114, 116, 118, 122, 124, 120. 
 1. Proszono aby ogłosić:
 • Kierownik Salonu Geers Dobry Słuch w Brzesku informuje wszystkich swoich pacjentów o przeniesieniu oddziału z ul. Zielonej 4 na ul. Głowackiego 36 (naprzeciw parkingu przy Szkole Podstawowej nr 1 w Brzesku). 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Agnieszkę Woźniak z ul. Witosa,

Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Dobrego Pasterza – 25.04.2021 r.

 

 1. Dziś o godz. 11.30 Msza św. w intencji ks. Wojciecha z okazji imienin. Życzymy Mu wielu łask Bożych, mocy Ducha Świętego i wdzięczności ze strony parafian. 
 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00, z racji 25 dnia miesiąca, modlitwa w intencji dzieci poczętych, a którym zagraża utrata życia. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będzie: Powstanie Ewangelii. 
 1. Wciągu tygodnia, z wyjątkiem soboty, o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Zapraszamy! 
 1. W czwartek o godz. 17.15 adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej i różaniec w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. 
 1. W czwartek święto św. Katarzyny ze Sieny – Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy. 
 1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc maj, poświęcony w szczególny sposób Matce Bożej. W związku z tym, że jest to pierwsza sobotą miesiąca, popołudniu nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym, natomiast będzie ona sprawowana na Bocheńcu w intencji parafian z ul. Podgórskiej. Zapraszamy. 
 1. Zachęcamy, aby przystroić krzyże i przydrożne kapliczki oraz aby udekorować domy flagami w związku ze świętem Konstytucji 3 Maja. Flagi można nabyć na stoisku Caritas w przedsionku kościoła. 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca.
 2. W przyszłą niedzielę (02.05) będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej na Mszy św. o godz.10.30
  • Msze św. w przyszłą niedzielę będą sprawowane o godz.: 7.00, 9.00, 10.30 (I Komunia Św.), 15.30 i o godz. 16.00 na Bocheńcu.
  • Ze względu na uroczystość I Komunii Św. nie będzie Eucharystii o godz. 11.30.
  • Prosimy, aby na Mszy św. o godz. 10.30 zostawić miejsca w kościele jedynie dla dzieci pierwszokomunijnych i dla ich rodziców. Zachowajmy wymogi sanitarne.
  • Jak zawsze zwracamy się z prośbą do tych, którzy nie są związani z dziećmi pierwszokomunijnymi, a w zwyczaju przychodzą na Mszę Świętą o godz. 10.15, aby przyszli o innej porze.
  • Spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych, ich rodziców i rodzeństwa w sobotę o godz. 9.00.
  • Polecamy pamięci modlitewnej dzieci pierwszokomunijne oraz ich rodziców. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 • Mały Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Parafianom z ul. Środkowej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy rodziców dzieci pierwszokomunijnych do posprzątania kościoła i wokół niego oraz o przystrojenie go na Uroczystość I Komunii Świętej. 
 1. Proszono aby ogłosić:
  • Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Brzesku przypomina, że od 2021 roku wnioski o przyznanie dopłat bezpośrednich i obszarowych z PROW można złożyć wyłącznie w formie elektronicznej za pomocą aplikacji eWniosekPlus. Oznacza to, że nie są przesyłane do rolników papierowe wnioski spersonalizowane. Nie ma także możliwości składania oświadczeń o braku zmian w stosunku do roku ubiegłego. W tym roku wnioski o dopłaty można składać do 17 maja 2021 roku. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Annę Hojnowską z ul. Witosa,

† Stanisława Dadeja z ul. Witosa

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Napełnieni łaską Bożą wracajmy do naszych domów i żyjmy dalej tym, cośmy przyjęli sercem czystym i otwartym na Boże natchnienia.

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Biblijna – 17.04.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 Nieszpory i Msza święta. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będzie: Powstanie Pisma Świętego. 
 1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich czcicieli Matki Bożej Róży Duchownej na mszę św. i modlitwę różańcową. 
 1. Wciągu tygodnia o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. Zapraszamy! 
 1. W czwartek o godz. 17.30 adoracja Najświętszego Sakramentu i modlitwa w intencji powołań kapłańskich i zakonnych. 
 1. W piątek uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Jest to patronalne święto Akcji Katolickiej. Z racji uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych
 1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza i Niedzielą Synodalną (25.04). Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie. 
 1. W przyszłą niedzielę (25.04) zapraszamy do wspólnej modlitwy na Mszę św. o godz.11.30 w intencji ks. Wojciecha z okazji imienin. 
 1. W przyszłą niedzielę o godz. 15.00 w miejsce Nieszporów – modlitwa w intencji życia poczętego, a zagrożonego. 
 1. Wydział Teologiczny Sekcja w Tarnowie zaprasza osoby świeckie na studia magisterskie z teologii, przygotowujące do nauczania religii w szkole podstawowej i średniej. Od 1 października 2021 r. rozpoczną się także studia podyplomowe: „Katecheza przedszkolna”, przeznaczone dla absolwentów studiów wyższych posiadających uprawnienia pedagogiczne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej wydziału (wt.diecezja.tarnow.pl). 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Parafianom z ul. Środkowej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 90, 96, 100, 104, 106, 108. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Bogumiłę Ustupską z ul. Środkowej

† Mieczysława Gintera z Brzeska

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Kościół rozsyła nas, abyśmy idąc tam, gdzie postawił nas Pan, szli i głosili Dobrą Nowinę przede wszystkim przykładem swojego życia. Niech błogosławieństwo Boże da nam wielkie pragnienie poznawania Pisma Świętego. Niech to błogosławieństwo pomaga nam w codziennym pochylaniu się nad Słowem, które umacnia naszą wiarę.

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Miłosierdzia Bożego – 11.04.2021 r.

 

 1. Dzisiaj o godzinie 15.00 Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji Caritas parafialnej, która przeżywa zarówno swoje święto patronalne jak i 25-lecie istnienia w naszej wspólnocie. Będziemy modlić się zarówno za członków naszej Caritas jak i tych wszystkich, którzy wspierają w różny sposób to dzieło miłosierdzia w naszej parafii.  
 1. Dzisiaj Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na cele realizowane przez Caritas diecezjalną
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będą: Szaty Jezusa Chrystusa – niemi świadkowie męki i zmartwychwstania Pana. Zapraszamy! 
 1. Jak bywa w tradycji – w dniu dzisiejszym o godz. 19.00 na cmentarzu parafialnym zostanie Koronka do Miłosierdzia Bożego za zmarłych, prowadzona przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży. Zapraszamy! 
 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. Zachęcamy do codziennej adoracji i udziału w Mszach św. o godz. 18.00 w intencjach Caritas. 
 1. Wciągu tygodnia o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. 
 1. W czwartek zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 i wspólną modlitwę tylko samych rodziców dzieci przygotowujących się do 1-szej Spowiedzi i Komunii św. 
 1. Przyszła niedziela jest Niedzielą Biblijną (18.04). 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Środkowej za posprzątanie i przystrojenie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 66, 68, 74, 76, 82, 88. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Marię Książek z ul. Radosnej

† Stanisława Tykę z ul. Podgórskiej

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Umocnieni uczestnictwem w Najświętszej Ofierze, idźmy w nasza codzienność i starajmy się świadczyć, że Bóg jest z nami poprzez spełnianie czynów miłosierdzia. Niech w tym umocni nas Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia Parafialne

Poniedziałek Wielkanocny – 05.04.2021 r.

 

 1. W dniu dzisiejszym popołudniu nie ma Nieszporów i Mszy Świętej. Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia po Mszy św. o godz. 11.30. 
 1. Od jutra, w dni powszednie, Msze św. popołudniu o godz. 18.00. 
 1. Wciągu tygodnia o godz. 17.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. 
 1. W piątek (jako drugi piątek miesiąca) o godz. 17.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca. 
 1. Przyszła niedziela jest „Niedzielą Miłosierdzia Bożego” – jest to patronalne święto Caritas. Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na cele Caritas diecezjalnego. 
 1. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia (11.04) zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego na cmentarzu o godz. 19.00 za zmarłych z naszych rodzin. 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Służbie Liturgicznej Ołtarza z opiekunami,
 • Wszystkim, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański – tj. za zbudowanie i piękne przystrojenie,
 • Prowadzącym adoracje podczas Triduum i uczestnikom,
 • Panom (Michałowi, Łukaszowi i Jarosławowi) za śpiew Pasji w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek,
 • Pani Helenie Dadej i Panu Maciejowi Turlejowi,
 • Parafianom za dary ołtarza złożone w Wielki Czwartek,
 • Parafiankom z Koła Gospodyń za palmy do Grobu Pańskiego,
 • Parafiankom z ul. Podgórskiej za przystrojeni krzyża misyjnego,
 • Grupie Adoremus za śpiew Ciemnej Jutrzni oraz Pani Annie – naszej organistce,
 • Zuzannie Nizioł i Kornelii Świątkowskiej z DSM za śpiew psalmów w Wielką Sobotę i Niedzielę Wielkanocną,
 • Pocztom sztandarowym za udział w procesji rezurekcyjnej,
 • Parafianom i dzieciom niosącym feretrony oraz Panom od baldachimu,
 • Ochotniczej Straży Pożarnej za udział w procesji rezurekcyjnej,
 • Tym parafianom, którzy złożyli żywność dla potrzebujących,
 • Wszystkim, którzy nabyli w Caritasie: baranki, paschaliki, kartki świąteczne,
 • Za ofiary złożone podczas rekolekcji,
 • Za ofiary złożone w Niedzielę Palmową, które są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne,
 • Za ofiary, które złożyły dzieci do skarbonek dla biednych rówieśników,
 • Za ofiary złożone w Wielki Piątek, które są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej,
 • Za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na KUL i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II,
 • Parafiance, która przekazała materiał na repliki szat Pana Jezusa oraz Pani Dorocie Kargul za ich wykonanie. Dziękujemy również Panu Wiesławowi Piaseckiemu, Łukaszowi Dadejowi i Dominikowi Dadejowi za wkład i przygotowanie ekspozycji Grobu Pańskiego i Całunu Turyńskiego,
 • Parafianom z ul. Środkowej za posprzątanie i przystrojenie ołtarzy kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 38, 44, 46, 48, 52, 60. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Barbarę Słota z ul. Bernackiego.

Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Niech prawda o zmartwychwstaniu Chrystusa oświeca nasze życie i przemienia tych, którzy nas dzisiaj spotkają.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 04.04.2021 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godz. 15.00 Nieszpory, nowenna do Miłosierdzia Bożego i Msza święta. 
 1. Dziś o godz. 17.00 nie będzie transmisji katechezy parafialnej online. Zapraszamy za tydzień. 
 1. Jutro (Poniedziałek Wielkanocny) - drugi dzień Świąt Wielkanocnych. Msze Święte przed południem wg porządku niedzielnego. Po południu nie będzie Nieszporów i Mszy Świętej. Jak bywa w tradycji ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na KUL i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II
  w Krakowie. 
 1. Jutro po Eucharystii o godz. 11.30 nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego 
 1. Za plebanią, obok miejsca, gdzie stała żywa szopka, przez cały okres Wielkanocny (do 23 maja) będzie można oglądać ekspozycję przedstawiającą Całun Turyński w oryginalnych wymiarach oraz Tunikę z Argenteuil i Suknię z Trewiru – codzienne szaty Jezusa Chrystusa. Prosimy o zachowanie dystansu i pozostałych wymogów sanitarnych związanych z pandemią. 

 

Drodzy!

Poranek Wielkanocny przynosi radosne orędzie o życiu i nadziei. Jest on głoszeniem Dobrej Nowiny. Niech więc Jezus Zmartwychwstały daje Wam siły w chwilach trudnych, które przeżywamy. Niech Jezus Zmartwychwstały pobudza ducha do wdzięczności w chwilach powodzenia. Niech Jezus Zmartwychwstały przemieni życie na lepsze oraz daje siły do pogłębiania wiary i trwanie w niej. Niech radość i nadzieja, mimo czasu przygnębienia, gości w Waszych sercach i nigdy nie gaśnie. W tym duchu przyjmijcie Boże błogosławieństwo.

  

 

Ogłoszenia Parafialne

Niedziela Palmowa – 28.03.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zakończenie rekolekcji i Msza święta. 
 1. Ofiary złożone dzisiaj na tacę jako jałmużna wielkopostna, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar księży i wiernych. 
 1. Biskup Tarnowski zaprasza wszystkich mężczyzn, którzy pragną rozeznać swoje powołanie, do udziału w inicjatywie „Projekt Melchizedek”. Każdy, kto zgłosi się do udziału, od Wielkiej Soboty będzie otrzymywał drogą mailową 9 wiadomości o treści formacyjnej. Projekt zakończy się, o ile będzie to możliwe, rekolekcjami od 7 do 9 maja w Błoniu pod Tarnowem. Zainteresowanych odsyłamy na stronę internetową Seminarium Duchownego w Tarnowie. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będzie: Wielki Tydzień. 
 1. Wciągu tygodnia (do środy) o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. 
 1. Rozpoczynający się dzisiaj Wielki Tydzień skłania nas do pobożnego, godnego i chrześcijańskiego przeżywania najważniejszych i największych misteriów naszego Zbawienia. Niech wyrazem tego będzie udział w Triduum Paschalnym, na które składają się:
  • Wielki Czwartek
  • Wielki Piątek
  • Wielka Sobota  
 • Wielki Czwartek– dzień ustanowienia przez Pana Jezusa sakramentu Eucharystii i kapłaństwa. Przed południem nie ma Mszy Świętej.
  • Po południu o godz. 17.30 Modlitwa Kościoła – „ Ciemna Jutrznia”, którą poprowadzi grupa Adoremus.
  • Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.
  • Po Mszy Świętej przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 22.00 według następującego porządku:
   • do godz. 20.00 – Rodzina Kolpinga
   • 20.00 – 21.00 – Caritas
   • 21.00 – 22.00 – Akcja Katolicka 
 • Wielki Piątek– Pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu.
  • Program adoracji:
   • 7.00 – 9.00 – adoracja indywidualna
   • 9.00 – Droga Krzyżowa
   • 10.00 – 11.00 – Grupa Misyjna i DSM
   • 11.00 – 12.00 – Ministranci
   • 12.00 – 13.00 – Lektorzy
   • 13.00 – 14.00 – Róże Żywego Różańca
   • 14.00 – 15.00 – Apostolstwo Modlitwy
   • 15.00 – 16.00 – Czciciele Miłosierdzia Bożego
   • 16.00 – 17.00 – adoracja indywidualna
   • 17.00 – Droga Krzyżowa
   • 17.30 – Modlitwa Kościoła – „Ciemna Jutrznia”
   • 21.00 – 22.00 – Młodzież, KSM
   • 22.00– 23.00 – Parafianie „Dołu” /prowadzi liturgiczna grupa „Źródło”/
   • 23.00 – 24.00 – Parafianie „Góry” /prowadzi Rada Duszpasterska/

 LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU rozpocznie się o godz. 18.00. Złożą się na nią:

 1. Liturgia Słowa
 2. Adoracja Krzyża
 3. Komunia Święta
 4. Przeniesienie Jezusa z Ciemnicy do Grobu
 5. Nowenna do Miłosierdzia Bożego
 6. Gorzkie Żale / wszystkie III części i adoracja do godz. 24.00.

Uwagi dotyczące Wielkiego Piątku:

 • W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Ofiary zebrane przy adoracji krzyża są przeznaczone na miejsca kultu
  w Ziemi Świętej.
 • W czasie Adoracji Krzyża (zarówno podczas wieczornej liturgii jak i po jej zakończeniu) ze względu na pandemię nie będzie ucałowania krzyża, tylko uklęknięcie przed nim, skłon głowy i przeżegnanie się.
 • Zadbajmy, aby posprzątać wokół krzyży i figur przydrożnych oraz aby je przystroić.
 • W Wieki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Skorzystajmy z tego daru odprawienia nowenny celem zyskania odpustu.
 • Ochotniczą Straż Pożarną prosimy o zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim.

 

 • Wielka Sobota– Wigilia Wielkiej Nocy.
  • Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez cały dzień indywidualna.
  • O godz. 8.30 Modlitwa Kościoła – „Ciemna Jutrznia” – prowadzona przez grupę Adoremus.
  • Błogosławieństwo pokarmów o godz.: 9.00, 10.00, 11.00 i 12.00.
  • Jak bywa w świętej i czcigodnej tradycji zadbajmy o wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do wieczornej liturgii.
  • Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczną się o godz. 18.00. Zabieramy
   ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.
  • Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele parafialne.
 1. Przyszła Niedziela to uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 6.30. Następnie Msze Święte według porządku niedzielnego. Na procesję rezurekcyjną zapraszamy: dzieci, młodzież, poczty sztandarowe, panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu i chorągwiami, Ochotniczą Straż Pożarną, Liturgiczną Służbę Ołtarza. 
 1. Jutro (poniedziałek) po wieczornej Mszy Świętej w Domu Parafialnym będą wydawane przez Caritas parafialną paczki żywnościowe dla potrzebujących. 
 1. Caritas parafialna rozprowadza baranki świąteczne (jeszcze została spora ilość). Zachęcamy do nabycia. 
 1. Za plebanią, obok miejsca, gdzie stała żywa szopka, od Wielkiego Czwartku przez cały okres Wielkanocny (do 23 maja) będzie można oglądać ekspozycję przedstawiającą Całun Turyński w oryginalnych wymiarach oraz Tunikę z Argenteuil i Suknię z Trewiru – codzienne szaty Jezusa Chrystusa. Prosimy o zachowanie dystansu i pozostałych wymogów sanitarnych związanych z pandemią.
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 • Mały Gość Niedzielny
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Wschodniej i Środkowej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 18, 20, 22, 28, 30, 32. Sprzątanie jest planowane na środę przed Wielkim Czwartkiem. Prosimy biorących w nim udział o ustalenie godziny z Panem Kościelnym. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Tadeusza Kuziel z ul. Witosa.

† Krystynę Łosik z ul. Podgórskiej

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Rozpoczęliśmy Wielki Tydzień Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa. Niech w tym czasie towarzyszy nam szczególne Boże błogosławieństwo, byśmy wiernie szli za naszym Panem, odkrywając Jego obecność w naszej „liturgii życia”.

 

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Wielkiego Postu – 21.03.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale, modlitwa w int. życia poczętego i Msza święta. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Tematem będą: Przymioty Kościoła. 
 1. Wciągu tygodnia o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. 
 1. W czwartek (25 marca) rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne, które będą trwały do niedzieli.

 

Program rekolekcji:

 

Czwartek 25 marca:

 • 16.30 – Różaniec
 • 17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
 • 18.00 – Nauka dla małżonków i Apel Jasnogórski

Piątek 26 marca:

 • 8.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
 • 10.00 – Wyjazd z posługą sakramentalną do chorych
 • 16.30 – Droga Krzyżowa
 • 17.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
 • 18.00 – Nauka dla młodzieży i Droga Krzyżowa

Sobota 27 marca:

 • 8.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich
 • 9.00 – 10.00 – Spowiedź
 • 10.00 – Droga Krzyżowa dla dzieci
 • 15.00 – 17.00 – Spowiedź
 • 18.00 – Msza św. z nauką dla wszystkich i Apel Jasnogórski

Niedziela 28 marca:

 • Msze św. wg porządku niedzielnego
 • 15.00 – Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zakończenie rekolekcji i Msza święta.

Uwagi dotyczące rekolekcji:

 • Rekolekcje będzie prowadził o. Bonawentura z Kończysk k. Zakliczyna
 • W piątek o godz.10.00 kapłani udadzą się do chorych. Prosimy chorych, którzy nie są zazwyczaj odwiedzani w pierwsze piątki, a chcieliby skorzystać z posługi sakramentalnej, aby najbliżsi zgłaszali ich do czwartku w zakrystii.
 • Intencje Mszy św. przyjęte na godz. 6.30 w piątek i sobotę będą odprawione o godz. 8.00.
 • W sobotę na Mszach św. rano i wieczorem ofiary składane na tacę są przeznaczone na cele rekolekcyjne.
 • W sobotę (27 marca) będzie spowiedź od godz. 9.00 do 10.00 oraz od 15.00 do 17.00. Będzie mniej spowiedników, dlatego prosimy o korzystanie z sakramentu pokuty i pojednania wciągu całego tygodnia (rano i wieczorem).
 • W sobotę (27 marca) Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 10.00. Prosimy, aby dzieci przyniosły skarbonki z oszczędnościami dla biednych dzieci, jako jałmużnę postną oraz kontrolki z udziałem w nabożeństwach Drogi Krzyżowej. 
 1. W czwartek w dniu rozpoczęcia rekolekcji przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego:
  • W wyznaniu wiary na słowa „i za sprawą Ducha Świętego…” przyklękamy.
  • Jest to Dzień Świętości Życia, w którym jak co roku podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego.
  • Osoby zainteresowane duchową adopcją dziecka poczętego niech wypełnią deklarację (na stoliku w nawie głównej są blankiety deklaracji). Jedną jej część należy pozostawić na tacy, a drugą z modlitwą zabrać ze sobą.
  • Uroczyste podjęcie duchowej adopcji dziecka poczętego (jak bywa w tradycji) będzie w czwartek na Mszy św. o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy do podjęcia tego dzieła szczególnie w tym, dziwnym anty-Bożym i anty-naturalnym świecie pogardy dla daru życia.  
 1. Przyszła niedziela rozpoczyna Wielki Tydzień – jest to Niedziela Palmowa, która przypomina i uobecnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm i procesja wokół kościoła na Mszy św. o godz. 11.30. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę jako jałmużna wielkopostna, są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.
 1. Caritas parafialna rozprowadza baranki wielkanocne, paschaliki, palmy oraz kartki świąteczne. Nabywając je wspieramy tych, którzy mają ciężko i są w potrzebie. Również można wspierać darami w naturze, składając produkty spożywcze w koszu „wielkanocny dar serca”. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 93, 95, 97, 99 oraz z ul. Środkowej z numerów: 6, 10, 12. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
  • W poniedziałek 22 marca w Sanktuarium św. Jakuba w Brzesku o godz. 17.15 rozpocznie się coroczne wielkopostne nabożeństwo dla członków i sympatyków Rodziny Kolpinga z Brzeska i okolicy. W programie o godz. 17.15 różaniec za Ojczyznę, a o godz. 18.00 Msza św. z procesją ofiarną, w czasie której będzie można złożyć dla naszych Rodaków ze Wschodu jako dar ofiarny – lekarstwa, oprawy okularów czy upominki dla dzieci.
  • Zakład kominiarski informuje, że od 22 do 26 marca w Jadownikach będą sprawdzane i czyszczone przewody kominowe
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Zbigniewa Dadeja z ul. Staropolskiej.

Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Nakarmieni Słowem i Ciałem Pańskim chciejmy odnajdywać w sobie siłę do posłuszeństwa wierze na wzór Jezusa – naszego Boskiego Mistrza. Niech umocnieniem w tym będzie Boże błogosławieństwo. 

 

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Wielkiego Postu (Laetare)  – 14.03.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza święta. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. Tematem będą: Przykazania Kościelne. 
 1. Wciągu tygodnia o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. 
 1. W czwartek po różańcu rozpoczęcie modlitw w intencji życia poczętego. 
 1. W piątek przypada Uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. O 16.30 Droga Krzyżowa, a następnie Msza święta. Zaś o godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży
 1. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godzinie 9.00, a po południu na zakończenie adoracji – modlitwa w int. ochrony życia poczętego. 
 1. W przyszłą niedzielę (21 marca) na Mszy św. o godz. 10.15 nastąpi przyjęcie aspirantów do grona ministrantów. 
 1. Zachęcamy do składania żywności dla potrzebujących na Święta i do nabywania baranków wielkanocnych, paschalików, palm oraz kartek świątecznych jako wyraz troski o potrzebujących. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 • Tęcza - magazyn dla dzieci  
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 77, 81, 83, 85, 87, 89, 91A. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† Franciszka Kubika z ul. Małopolskiej.

Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Proszono, aby ogłosić:
  • Parafia Wniebowzięcia NMP w Jasieniu informuje o możliwości zapisania się na Ekstremalną Drogę Krzyżową (edk.org.pl), która rozpocznie się Mszą św. w piątek 26 marca o godz. 20.30 w kościele w Jasieniu. Więcej szczegółów na afiszu w gablocie i na Facebooku (www.facebook.com/JASIEN.EDK). 
 1. Jezus Chrystus dokonał dzieła zbawienia świata przez mękę, śmierć i zmartwychwstanie. Uświadamia nam, że jest to święty czas, w którym pragnie On,. Byśmy porzucili uczynki ciemności i odradzali się w sakramencie pokuty oraz rozpoczęli nowe życie. Niech nas w tym umacnia Boże błogosławieństwo.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Wielkiego Postu – 07.03.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza święta. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. Tematem będą: Główne Prawdy Wiary. 
 1. Wciągu tygodnia o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. 
 1. We wtorek zapraszamy o godz. 19.00 na Mszę św. wszystkich czcicieli Matki Bożej Róży Duchownej
 1. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dorosłych, następnie nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza święta. Zaś o godz. 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży
 1. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godzinie 9.00. 
 1. Przy filarze (od północnej strony kościoła) znajduje się kosz, do którego można składać żywność dla potrzebujących na Święta. Niech ten złożony materialny dar będzie wyrazem naszej wielkopostnej jałmużny. 
 1. Caritas prowadzi wielkanocne dzieło miłosierdzia – tj. rozprowadza baranki wielkanocne, paschaliki, palmy oraz kartki świąteczne. Zachęcamy do nabycia, by tym gestem wspierać potrzebujących. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny – z artykułem o katechezach parafialnych online, organizowanych w naszej parafii.
 • Mały Gość Niedzielny 
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na kwiaty do Grobu Bożego.
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 59, 63, 65, 67, 71, 73, 75. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
  • Zarząd Klubu Honorowych Dawców Krwi przy Komendzie Powiatowej Policji w Brzesku w dniu 12 marca organizuje zbiórkę krwi pod hasłem: „102 Litry krwi na 102 rocznicę powstania Policji”. Odbędzie się ona na terenie strzelnicy komendy w Brzesku przy ul. Szczepanowskiej 53. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich chętnych, chcących podzielić się tym bezcennym darem.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza święta. W czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. Tematem będzie: Sakrament Małżeństwa. 
 1. Wciągu tygodnia o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. 
 1. We wtorek o godz.16.00 Grupa Adoremus zaprasza na wspólną adorację Najświętszego Sakramentu pod hasłem: „Kontemplacja kochającego Serca Ojca, który niestrudzenie szuka swoich dzieci”. Zapraszamy. 
 1. W czwartek święto św. Kazimierza – Królewicza. 
 1. W piątek o godz. 16.30 Droga Krzyżowa dla dorosłych, a o godz. 19.00 dla młodzieży. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godzinie 9.00
 1. W piątek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy młodzież z klas VII i VIII z rodzicami w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota marca:
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. 
 • I Czwartek – Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie. 
 • I PiątekMsza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00.
  • Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.
  • O godz. 16.30 Droga Krzyżowa.
  • O godz. 17.00 Msza św. i adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Akcję Katolicką.
  • W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:

- Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

- Ks. Witold od godz. 10.00

- Ks. Wojciech od godz. 10.30 

 • I Sobota – Msza Święta o Niepokalanym Sercu Matki Bożej o godzinie 6.30 i 17.00. 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca. 
 1. Caritas prowadzi wielkanocne dzieło miłosierdzia – tj. rozprowadza baranki wielkanocne, paschaliki, palmy oraz kartki świąteczne. Zachęcamy do nabycia! 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 35, 37, 39, 43, 47, 55, 57. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności: 

Marię Kubala z ul. Małopolskiej.

Stanisława Witkowskiego z ul. Grodzkiej.

Janinę Pytel z ul. Bocznej.

 Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. „To jest mój Syn umiłowany – Jego słuchajcie!” Te słowa Boga Ojca o Jego Synu Jezusie usłyszeliśmy w dzisiejszej Ewangelii. Wykorzystajmy kolejny tydzień Wielkiego Postu, aby na nowo i jeszcze bardziej związać się ze Zbawicielem, który oddał za nas życie.   

 

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Wielkiego Postu – 21.02.2021 r.

 

 1. Dziś popołudniu o godz. 15.00 Gorzkie Żale i Msza święta. 
 2. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. Tematem będzie: Sakrament Kapłaństwa. 
 1. Wciągu tygodnia o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. W piątek o godz. 16.30 i 19.00 Droga Krzyżowa
 1. W czwartek na Msze św. o godz. 17.00 i wspólną modlitwę zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do I Spowiedzi i I Komunii Świętej. 
 1. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godzinie 9.00. Zapraszamy! 
 1. W przyszłą niedzielę w czasie Gorzkich Żali będzie zbierana składka na kwiaty do Bożego Grobu. 
 1. Caritas prowadzi wielkanocne dzieło miłosierdzia – tj. rozprowadza baranki wielkanocne, paschaliki oraz kartki świąteczne. Zachęcamy do nabycia! 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Proszono, aby ogłosić:
  • W przyszłą niedzielę od godz. 14.00 ulicami Jadownik (ul. Małopolska, Staropolska, Środkowa, Witosa i Podgórska) przejdą grupy: KSM-u, Adoremus, OSP, Harcerzy i Koła Gospodyń Wiejskich z akcją – „Charytatywne śpiewanie dla Marcelka”. Zachęcamy do wyjścia przed domy i włączenia się do śpiewu oraz wsparcia leczenia chłopca. 
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Wszystkim uczestnikom i osobom prowadzącym śpiew oraz rozważania podczas Nabożeństwa 40-Godzinnego.
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 3, 7, 11, 19, 25, 27, 31. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności: 

† Ks. Stanisława Kozę – który pracował w naszej parafii w latach 1966 – 1970 jako wikariusz.

Annę Marmol z ul. Staropolskiej.

† Kevina Michałka z ul. Witosa. Został pochowany na cmentarzu parafialnym w Okocimiu. 

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Wielki Post to czas dany nam od Boga, abyśmy otoczyli troską nasze życie duchowe. Prośmy Boga o gorące pragnienie nawrócenia przez modlitwę, post i jałmużnę. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas w kroczeniu drogą nawrócenia.  

 

Ogłoszenia Parafialne

VI Niedziela Zwykła – 14.02.2021 r.

 

 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. Tematem będzie: Wielki Post. 
 1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40- godzinne:
  • po Mszy Świętej o godzinie 7.00 – rodzice i małżonkowie
  • popołudniu od godziny 14.00 nabożeństwo 40-godzinne dla wszystkich grup dorosłych, działających w parafii, a o godz. 15.00 Nieszpory i Msza św. 
 1. W poniedziałek i we wtorek dalszy ciąg nabożeństwa 40 –godzinnego:

W poniedziałek (15 lutego):

 • Po Mszy św. o godz. 6.30 do godz. 8.00:
  • Podgórska, Witosa i przyległe. 
 • Od godziny 16.00 do 17.00:
  • Wschodnia, Środkowa i Zachodnia.

We wtorek (16 lutego):

 • Po Mszy św. o godz. 6.30 do godz. 8.00:
  • – ul. Św. Prokopa i Królewska. 
 • Od godziny 16.00 do 17.00:
  • Małopolska, Staropolska i przyległe.

Adoracja zakończy się suplikacjami przed Mszą Świętą. Bardzo prosimy o udział w tym nabożeństwie przebłagalnym oraz o prowadzenie śpiewu i rozważań. 

 1. Najbliższa środa – to Środa Popielcowa, która rozpoczyna czterdziestodniowy okres Wielkiego Postu
 • Msze Święte o godzinie 7.00, 9.00 i 17.00
 • Na wszystkich Mszach Świętych będzie poświęcenie popiołu i posypanie nim głów na znak podjęcia pokuty, pojednania i nawrócenia. 
 • W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły czyli: 
 • trzy posiłki (w tym jeden do syta) – obowiązuje od 18 roku życia
 • abstynencja od pokarmów mięsnych – obowiązuje od 14 roku życia 
 • Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Komunii Świętej Wielkanocnej, który trwa do Uroczystości Zesłania Ducha Świętego. 
 • Składka w środę popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne. 
 1. W czwartek o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu w Kaplicy Matki Bożej i różaniec o powołania kapłańskie i zakonne. 
 1. W piątek Droga Krzyżowa o godzinie 16.30 a następnie Msza Święta. 
 1. Również w piątek o godzinie 19.00 Droga Krzyżowa dla młodzieży i tych wszystkich, którzy nie mogą uczestniczyć w drodze krzyżowej o godzinie 16.30. 
 1. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godzinie 9.00. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w nabożeństwie. 
 1. Od przyszłej niedzieli nasza parafialna Caritas będzie rozprowadzać baranki wielkanocne i paschaliki
 1. Gorzkie żale w przyszłą niedzielę o godzinie 15.00.
 2. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Sołtys wsi uprzejmie zaprasza po odbiór nakazów płatniczych, które można odebrać dzisiaj po każdej Mszy św. w głównej sali Domu Ludowego. Jednocześnie informuje, że wpłat podatku można dokonywać w biurze sołtysa codziennie od godz. 16.00 do 18.00 oraz w godzinach podanych na tablicy ogłoszeń przy biurze. Całkowity dochód z poboru podatku zostanie przekazany na ratowanie życia Marcelka Kubali. 
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii. 
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji. 
 • Parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 32, 26, 22, 16, 10, 8, 6, 4. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

Józefę Szyszka z ul. Grodzkiej.

Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas, abyśmy dawali świadectwo o Bożej miłości i mieli wrażliwe serce na drugiego człowieka.

 

  

 

Ogłoszenia Parafialne

V Niedziela Zwykła – 07.02.2021 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza św. 
 1. Dzisiaj przed kościołem nasza parafialna Caritas zbiera ofiary do puszek na operację dla Marcelka Kubali – naszego parafianina. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. Tematem będzie: Pogrzeb katolicki – przeżywanie
  i organizacja.
   
 1. Codziennie o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy. 
 1. W wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. i modlitwę różańcową wszystkich czcicieli Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
  • Środa – św. Scholastykę, dziewicę (wspomnienie).
  • Czwartek – Najśw. Maryję Pannę z Lourdes (wspomnienie). 
 1. W czwartek (11 lutego) przypada XXIX Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Jeden jest wasz Nauczyciel, a Wy wszyscy braćmi jesteście”. Przez wiele lat w tym dniu uczestniczyliśmy w nabożeństwie w sanktuarium w Porąbce Uszewskiej. Ze względu na pandemię nie jest to możliwe. Dlatego zapraszamy w tym dniu do wspólnej modlitwy osoby starsze i tych którzy opiekują się chorymi w domu czy w szpitalu. Modlitwę rozpoczniemy różańcem w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o godz. 16.30 w int. chorych, osób starszych, służby zdrowia i Caritas parafialnej.
 2. W piątek (jako drugi piątek miesiąca) o godz. 16.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza św. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii. 
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji. 
 • Parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 52, 48, 46, 44, 40, 34. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 Jadownikach ogłasza zapisy do oddziały zerowego w terminie do 15 marca Program dla 6-latków przygotowuje dzieci do klasy 1. W ofercie bezpłatne zajęcia kulinarne, nauka gry w szachy, nauka pływania, nauka angielskiego oraz piłka nożna. Wniosek o przyjęcie można składać w sekretariacie szkoły.
  • Dnia 27 lutego (sobota) od godz. 9.00 w Gabinecie Uśmiechu na Woli Dębińskiej 334 odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje w gabinecie i w gablocie.

 

   

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Zwykła – 31.01.2021 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza św. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. 
 1. Codziennie o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec i adoracja w intencji powołań w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
  • Piątek – św. Agaty, dziewicy i męczennicy (wspomnienie) – po mszy św. o godz. 6.30 poświęcenie chleba, owoców, soli i wody.
  • Sobota – św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczenników (wspomnienie). 
 1. We wtorek (2 lutego) przypada Święto Ofiarowania Pańskiego zwane Świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze święte o godz.: 7.00, 9.00 i 17.00.
  • Na każdej Mszy św. poświęcenie gromnic. Można je nabyć w Caritasie w przedsionku kościoła. 
  • Święto Matki Bożej Gromnicznej jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego.
  • Ofiary złożone na tacę (jak bywa w tradycji) są przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji.
  • O godz. 16.30 grupa Adoramus wykona Akatyst ku czci Najśw. Maryi Panny. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota lutego:
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00. 
 • I Czwartek – Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 6.30 i 17.00. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie. 
 • I PiątekMsza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte. 
 • O godz. 16.45 adoracja prowadzona przez Akcję Katolicką. 
 • W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:

- Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

- Ks. Witold od godz. 10.00

- Ks. Wojciech od godz. 10.30

 • O godz. 18.00 zapraszamy młodzież na adorację Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do uczestnictwa szczególnie kandydatów do bierzmowania. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii. 
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji świętych. 
 • Parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 96, 90, 88, 84, 56, 54. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
  • W przyszłą niedzielę nasza parafialna Caritas będzie zbierać ofiary na pomoc dla Marcelka Kubali, który wymaga pilnego i specjalistycznego drogiego przeszczepu wątroby w USA. Prosimy o wsparcie. Szczegółowe informacje w gablocie. 
 1. Dzisiejsza niedziela jest Niedzielą Synodalną. Dlatego pomódlmy się w jego intencji. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

Adama Szkodnego z ul. Podgórskiej,

† Stefanię Duda z ul. Małopolskiej

† Krystynę Cieślik z ul. Środkowej

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Jesteśmy posłani, aby swoim życiem ukazywać Boga bliźnim. By tak mogło się stawać przyjmijmy Boże błogosławieństwo …   

 

Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Zwykła – 24.01.2021 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza św. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. 
 1. Codziennie o godz. 16.30 wystawienie Najśw. Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec w intencji powołań w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
  • Poniedziałek – Święto Nawrócenia św. Pawła
  • Wtorek – św. Tymoteusza i Tytusa, biskupów(wspomnienie)
  • Czwartek – św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i Doktora Kościoła (wspomnienie)
  • Piątek – rocznica poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy Bóg zapłać : 
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii. 
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji świętych. 
 • Parafianom z ul. Zamłynie za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 118, 116, 112, 106, 104, 100. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

Jana Guzika z ul. Dylągówka,

Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Potrzebujemy Bożego światła, by móc dostrzegać piękno i smak w codzienności. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo …   

 

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Zwykła – 17.01.2021 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza Święta. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. 
 1. Codziennie o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec w intencji powołań w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
  • Wtorek – św. Józefa Sebastiana Pelczara, biskupa (wspomnienie)
  • Czwartek – św. Agnieszkę, dziewicę i męczennicę (wspomnienie) 
 1. Od jutra rozpoczyna się w Kościele Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan. 
 1. Przyszła niedziela (24 stycznia) będzie przeżywana jako Dzień Solidarności z Chorwacją. W związku z trzęsieniem ziemi, które nawiedziło ten rejon Europy, Caritas parafialna będzie zbierała ofiary do puszek na pomoc dla poszkodowanych w jego wyniku. 
 1. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń  podatkowych. Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego. Wielkość naszego podatku nie ulega zmianie, a jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu. Zwracamy się z serdeczna prośbą i apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie także w tym roku 1% należnego podatku na cele realizowane Caritas Diecezji Tarnowskiej. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 • Tęcza – dla dzieci 
 1. Składamy Bóg zapłać : 
 • Parafianom uczestniczącym w modlitwie kolędowej tu w kościele, tym którzy łączyli się z nami duchowo, tym rodzinom, które zaprosiły nas do swoich domów. Bóg zapłać za wszystkie złożone ofiary – również dla ministrantów i lektorów. To jest wyraz Waszej wiary, życzliwości, wdzięczności oraz poczucia odpowiedzialności za wspólnotę parafialną. 
 • Za ofiary na rzecz funkcjonowania parafii. 
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji świętych. 
 • Parafianom z ul. Zamłynie za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zamłynie z numerów: 23A, 25, 25A, 29, 4, 31. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

Antoniego Strzałkę z ul. Św. Prokopa,

 Został pochowany na cmentarzu w Łapczycy. 

Polećmy Go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 1. Z mocnym poczuciem, że zawsze mamy swoje miejsce w Kościele, powstawajmy z tego, co nas odłącza od dobrego Boga, mocą Jego słowa oraz błogosławieństwa.  

 

Ogłoszenia Parafialne

Chrzest Pański – 10.01.2021 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza Święta. 
 1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczyna się Okres Zwykły wciągu roku. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. 
 1. Codziennie o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec w intencji powołań w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. Na wspólną modlitwę kolędową zapraszamy:
  • Poniedziałek (11 stycznia) – ul. Witosa, Dylągówka i Strumykowa

Rozpoczynamy adoracją w int. mieszkańców tych ulic o godz. 16.45, a następnie Msza święta. 

 1. We wtorek zapraszamy o godz. 19.00 na Mszę św. wszystkich czcicieli Matki Bożej Róży Duchownej
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 • Mały Gość Niedzielny 
 1. Składamy Bóg zapłać : 
 • Za złożone ofiary na rzecz funkcjonowania parafii. 
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji świętych. 
 • Za ofiary złożone w Uroczystość Trzech Króli z przeznaczeniem na Misje święte. 
 • Parafianom z ul. Szkolnej i Kozuba za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zamłynie z numerów: 7, 15, 17, 19, 21, 23. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

Genowefę Bujak  z ul. Wschodniej,

Polećmy Ją Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 1. Miłość Boga, nasze z Nim zjednoczenie, które dokonało się w sakramencie Chrztu Świętego, są źródłem naszej radości i szczęścia. Niech Boże błogosławieństwo będzie dla nas umocnieniem na najbliższy tydzień.

 

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela po Narodzeniu Pańskim – 03.01.2021 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza Święta. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. 
 1. W środę (6 stycznia) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli) – jest to święto obowiązujące
 • Msze Święte według porządku niedzielnego. Po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza Święta. 
 • Po każdej Mszy Świętej poświęcenie złota, kadzidła, kredy – którą na drzwiach domu wypisujemy inicjały imion trzech Króli oraz obecny rok. 
 • Kadzidło wraz z kredą można nabyć w Caritasie (przedsionek Kościoła) 
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego, w którym modlimy się za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji
 • Uroczystość Objawienia Pańskiego jest również Misyjnym Dniem Dzieci a więc patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci – dlatego modlimy się i polecamy Bogu dzieci z naszej parafii zaangażowane w Grupie Misyjnej wraz z opiekunką p. Iwoną.
 • Ofiary złożone na tacę w Uroczystość Objawienia Pańskiego są przeznaczone na dzieło misyjne Kościoła
 1. Codziennie (z wyjątkiem środy) o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i 15 minut adoracji w ciszy, a następnie wspólna modlitwa i Msza św. w intencji parafian zaproszonych z poszczególnych ulic. 
 1. Na wspólną modlitwę kolędową zapraszamy: 
 • Poniedziałek (4 stycznia) – ul. Zachodnia i Krakowska
 • Wtorek (5 stycznia) – ul. Środkowa i Wschodnia
 • Czwartek (7 stycznia) – ul. Sportowa, Bernackiego i Szczęśliwa
 • Piątek (8 stycznia) – ul. Królewska, Radosna i św. Prokopa
 • Sobota (9 stycznia) – ul. Podgórska, św. Anny i Grodzka
 1. W piątek (jako drugi piątek miesiąca) nie będzie nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego. 
 1. W piątek o godz. 18.15 zapraszamy młodzież na Adorację Najświętszego Sakramentu.
 1. Przyszła niedziela to święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna Okres Zwykły wciągu roku. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Kościół nad Uszwicą 
 1. Składamy Bóg zapłać : 
 • Za złożone ofiary na rzecz funkcjonowania parafii. 
 • Za złożone zakrętki na rzecz misji świętych. 
 • Parafianom z ul. Szkolnej za ofiarę i posprzątanie Kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Szkolnej z numerów: 16 i 26 oraz z ul. Kozuba z numerów: 2, 3, 6, 24, 30. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

Józefa Tomaszkiewicza z ul. Witosa,

Polećmy go Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 1. Bóg przypomina nam dzisiaj, że „wybrał nas przed założeniem świata, abyśmy byli święci i nieskalani przed Jego obliczem”. Niech te słowa Bożego wezwania brzmią w naszych uszach. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia Parafialne

Świętej Rodziny – 27.12.2020 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza Święta. 
 1. Dziś o godz. 17.00 nie będzie katechezy parafialnej online. Zapraszamy do udziału za tydzień – 3 stycznia. 
 1. Codziennie do środy o godz. 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy. 
 1. W czwartek (31 grudnia) ostatni dzień roku kalendarzowego wspomnienie św. Sylwestra. Rano o godzinie 9.00 Msza Święta z kazaniem i dziękczynne Te Deum. Po południu o godzinie 16.00 nieszpory, eucharystyczne kazanie, suplikacje i Msza Święta.
 2. W piątek (1 stycznia 2021) Nowy Rokuroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu oddajemy cześć Maryi jako Matce Jezusa Chrystusa Boga człowieka. Nowy Rok jest też dniem szczególnej modlitwy o pokój na świecie. Msze Święte w Nowy Rok według porządku niedzielnego. Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki (Nowy Rok) jest świętem obowiązkowym. 
 1. W Nowy Rok przypada pierwszy piątek miesiąca. Ze względu na uroczystość nie będzie odwiedzin chorych. Nie obowiązuje również post piątkowy. 
 1. W tym tygodniu przypada także pierwsza sobota Stycznia. Msza Święta o Niepokalanym Sercu Matki Bożej o godzinie 6.30 i 17:00 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godzinie 7.00 zmianatajemnic żywego różańca.
 2. Zgodnie z zarządzeniem Biskupa Tarnowskiego w tym roku nie będzie tradycyjnej wizyty duszpasterskiej w domach parafian (kolędy). Kolęda ma m.in. wymiar duchowy, tj. wspólna modlitwa członków rodziny pod przewodnictwem kapłana oraz rozmowa i błogosławieństwo domu i rodziny. W związku z powyższym od jutra będziemy zapraszać parafian z poszczególnych ulic na godz. 16.30. Będzie adoracja w ciszy, modlitwa i Msza św. w int. mieszkańców zaproszonych ulic. Po Mszy św. będzie poświęcenie wody, którą będzie można pobrać w przedsionku przy głównym wejściu do kościoła. Prosimy o wzięcie ze sobą pojemników na wodę. Wychodząc z kościoła przy wyjściach będą na stolikach obrazki kolędowe oraz modlitewnik na czas pandemii. Będzie je można zabrać do domu.
  Msze święte kolędowe:
 • Poniedziałek (28 grudnia) – ul. Małopolska i ul. Boczna
 • Wtorek (29 grudnia) – ul. Staropolska i ul. Lipowska
 • Środa (30 grudnia) – ul. Szkolna, ul. Kozuba, ul. Nadbrzeżna i ul. Zamłynie 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Wszystkim, którzy nabyli w zakrystii opłatki wigilijne. Ofiary złożone przy tej okazji są przeznaczone na utrzymanie parafii. 
 • Wszystkim, którzy przygotowali piękną szopkę wewnątrz kościoła. 
 • Parafianom, którzy podarowali choinki do kościoła. 
 • Parafianom, którzy nabyli kartki świąteczne, lampiony, pierniki, kolorowanki i świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom – jako wyraz pomocy potrzebującym. 
 • Chórowi Adoremus i Pani Annie (naszej Organistce) za czuwanie i śpiew kolęd przed Pasterką. 
 • Ministrantom, którzy tradycyjnie przygotowali scenkę rodzajową o Bożym Narodzeniu przed Pasterką. 
 • Za złożone ofiary na tacę w czasie Pasterki na Fundusz Obrony Życia. 
 • Za złożone ofiary na tacę w dniu wczorajszym na Uniwersytet Jana Pawła II oraz ofiary do puszek na misje. 
 • Wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania w tym roku Żywej Szopki: Panu Zbigniewowi Nowakowi, Andrzejowi Imioło, Markowi Małkowi, Stanisławowi Grzebieniarzowi, Tadeuszowi Nowakowi i Bartłomiejowi Cyga za wybudowanie; Panom Sławomirowi Rojkowiczowi z ul. Staropolskiej oraz Januszowi Mularzowi i Jackowi Dadejowi z ul. Podgórskiej za dostarczenie zwierzątek. Dziękujemy również Pani Józefie Świerad z rodziną z ul. Królewskiej za dostarczenie słomy. Bardzo dziękujemy również Panu Wiesławowi Piaseckiemu za zamontowanie oświetlenia i banerów, a Państwu Helenie i Józefowi Dadejom oraz Pani Marii Świerczek za choinki do szopki. 
 • Parafianom, którzy na tacę lub na konto parafialne złożyli ofiarę na rzecz funkcjonowania parafii. 
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli zakrętki na rzecz misji świętych. Akcja nadal trwa. 
 • Parafianom z ul. Staropolskiej i Szkolnej za ofiarę i posprzątanie Kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Szkolnej z numerów: 5B, 5C, 6, 8, 9, 12. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

Józefa Śledzia z ul. Staropolskiej,

   którego ciało spoczęło na

   cmentarzu komunalnym w Brzesku.

† Józefa Krzywackiego z ul. Bernackiego,

   którego ciało spoczęło na

   cmentarzu parafialnym w Jasieniu.

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 1. Rodzina ma stawać się głęboką wspólnotą życia i miłości. Na odkrywanie i przeżywanie tej prawdy w naszych rodzinach, na to by stawały się one miejscem wzrostu w mądrości i w łasce u Boga oraz u ludzi. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

 

Ogłoszenia Parafialne

Boże Narodzenie / Św. Szczepana - Męczennika

 

 1. W drugi dzień Świąt – Święto św. Szczepana Męczennika:
  • Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego, natomiast po południu nie będzie Nieszporów ani Mszy świętej.
  • Ofiary na tacę będą przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski.
  • Po każdej Mszy św. dzieci z Grupy Misyjnej przedstawią scenkę Bożonarodzeniowo-misyjną (nie będzie kolędy misyjnej po domach – jak to bywało w tradycji). Przy wyjściu z kościoła dzieci będą zbierać ofiary na rzecz misji świętych. 
 1. 27 Grudnia przypada pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu, a zarazem Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi, Józefa. 
 1. Niech radość Narodzenia Jezusa dla ziemi, a św. Szczepana dla Nieba staje się źródłem radości naszego serca! 

 

 

Ogłoszenia Parafialne

IV Niedziela Adwentu – 20.12.2020 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory, Nowenna do Dzieciątka Jezus i Msza Święta. 
 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.15 ośmiu ministrantów zostało przyjętych do grona lektorów. Gratulujemy im i życzymy mocy Ducha Świętego do głoszenia Słowa Bożego nie tylko czytając je z ambony, ale przede wszystkim przez przykładne życie nim na co dzień. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online dla dorosłych. Omówimy Ewangelię wg. Św. Łukasza o Narodzeniu Pana Jezusa. Link do udziału w ogłoszeniach (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm) oraz w aktualnościach na stronie internetowej parafii. 
 1. Codziennie do środy o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, nowenna do Dzieciątka Jezus, a następnie Msza Święta Roratnia. 
 1. Do chorych (zgłoszonych w zakrystii) udamy się jutro (poniedziałek– 21 grudnia) od godziny 9.00 
 1. Zachęcamy do korzystania ze spowiedzi świętej rano lub wieczorem. 
 1. We wtorek zapraszamy o godz. 19.00 na Mszę św. wszystkich czcicieli Matki Bożej Róży Duchownej. 
 1. W czwartek Wigilia przed Uroczystością Bożego Narodzenia. Ostatnie Roraty i nowenna do Dzieciątka Jezus o godzinie 6.30 
 1. Jak co roku przypominamy i zachęcamy:
 • Zasiadając do wieczerzy wigilijnej będziemy się dzielić pobłogosławionym opłatkiem. Pamiętajmy, że gest ten wyraża: obecność Boga, miłość, życzliwość, miłosierdzie, dobroć
 • Jak bywa w zwyczaju i tradycji wieczerze rozpoczynamy od przeczytania Ewangelii o Narodzeniu Pana Jezusa (Ewangelia wg św. Łukasza)
 • Czytanie Ewangelii powierzamy dzieciom, a następnie wspólna modlitwa, której przewodniczy ojciec rodziny. Modlitwa w intencjach własnych; rodziny, parafii, Kościoła, Ojczyzny, zmarłych, kapłanów oraz o ustanie pandemii.
 • W Wigilię zaprośmy do siebie samotnych sąsiadów.
 • W Wigilię zachowamy post jak to bywa w naszej polskiej tradycji. 
 1. Pasterka będzie sprawowana o godzinie 24.00, a przed nią o godzinie 23.15 będzie miało miejsce czuwanie tak jak w latach ubiegłych. Zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd oraz rozważania tajemnicy Bożego Narodzenia, które poprowadzi grupa Adoremus. Ofiary złożone na tacę podczas Pasterki są przeznaczone na Fundusz Obrony Życia. 
 1. Na Pasterce będzie odprawiona Msza święta za śp. ks. Jana Kordelę w 12 rocznicę śmierci. 
 1. W piątek przypada Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte wg porządku niedzielnego tj. 7:00, 9:00, 10:15, 11:30 i po południu Nieszpory o godzinie 15:30 i Msza Święta: 
 • Podczas wyznania wiary na słowa: „I za sprawą Ducha Świętego przyjął ciało z Maryi Dziewicy i stał się człowiekiem” – wszyscy przyklękamy.
 • Ze względu na uroczystość w piątek nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych. 
 1. W sobotę Święto św. Szczepana – pierwszego męczennika:
  • Msze św. będą sprawowane wg porządku niedzielnego, natomiast po południu nie będzie Nieszporów ani Mszy świętej.
  • W tym roku nie odbędzie się tradycyjna kolęda misyjna dzieci. Natomiast dzieci z Papieskiego Dzieła Misyjnego z naszej parafii będą po każdej Mszy św. odgrywać scenkę świąteczną i zbierać do puszek przed kościołem ofiary na rzecz misji.
  • Ofiary na tacę będą przeznaczone na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie oraz na Katolicki Uniwersytet Lubelski. 
 1. Przyszła niedziela (27 grudnia) to pierwsza niedziela po Bożym Narodzeniu, a zarazem Uroczystość Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi, Józefa. Jak co roku w pierwszą niedzielę po Bożym Narodzeniu ofiary na tacę są przeznaczone dla Pana Kościelnego, jako wyraz naszej wdzięczności za troskę i solidną służbę Pana Edwarda w naszym kościele. Prosimy o ofiarność. 
 1. Od Wigilii Świąt Bożego Narodzenia do Nowego Roku będzie możliwość nawiedzenia żywej szopki przy plebanii. Zapraszamy wszystkich, a zwłaszcza rodziców z dziećmi. Zachęcamy, by jej nawiedzenie stało się dla każdego okazją do wyjścia z domu oraz doświadczenia atmosfery ciepła, pokoju i miłości, bijących ze stajenki betlejemskiej. 
 1. Dziś po każdej Mszy św. będzie można nabyć u ministrantów i lektorów sianko na stół wigilijny. Dobrowolne ofiary będą przeznaczone na Liturgiczną Służbę Ołtarza. 
 1. Dziś o godz. 7.00 harcerze ze Szczepu Czarnego w Jadownikach przynieśli Betlejemskie Światełko Pokoju. Harcerze przed kościołem będą rozprowadzać lampiony, aby zabrać to światło do domu. 
 1. W zakrystii są do nabycia opłatki wigilijne. 
 1. Caritas w dalszym ciągu rozprowadza pierniczki na rzecz osób potrzebujących.
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny – a w nim dodatek z modlitwą rodzinną przy wigilijnym stole.
 • Miłujcie się – czasopismo dla młodzieży, w którym znajdziemy artykuły na temat świętości życia ludzkiego. 
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Parafianom, którzy złożyli dary na rzecz Domu Dziecka w Jasieniu. 
 • Za dary złożone w ramach „Akcji Kilo – Otwórz Serce” w supermarketach w Brzesku i Jadownikach. 
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli zakrętki na rzecz misji świętych. Akcja nadal trwa. 
 • Parafianom, którzy na tacę lub na konto parafialne złożyli ofiarę na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie Kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 147, 149, 153, 157, 161, 169, 171 oraz z ul. Szkolnej z numerów: 1, 2, 3, 4. Sprzątanie kościoła przed Świętami będzie w środę (23 grudnia). Godzinę sprzątania prosimy ustalić z Panem Kościelnym. 
 1. Umocnieni Słowem Bożym i Ciałem Pańskim przyjmijmy Boże błogosławieństwo, abyśmy na wzór Maryi – patronki Adwentu – z ochotą przyjęli przychodzącego do nas Boga i przygotowali Mu godne mieszkanie w naszych sercach.

 

 Ogłoszenia Parafialne

III Niedziela Adwentu – Gaudete – 13.12.2020 r.

 

 1. Dzisiaj przed kościołem Caritas parafialna zbiera ofiary do puszek jako pomoc materialna dla Kościoła na wschodzie.
 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza Święta. Natomiast o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online (dla dorosłych). Link do udziału w aktualnościach na stronie internetowej parafii.
 1. Codziennie o godzinie 16.30wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja w ciszy, a następnie roraty. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Jana od Krzyża, prezbitera i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 1. Od dzisiaj rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o życie chrześcijańskie naszych rodzin. 
 1. We wtorek zapraszamy o godz. 19.00 na Mszę św. wszystkich czcicieli Matki Bożej Róży Duchownej
 1. W środę rozpoczynamy nowennę do Dzieciątka Jezus przed Uroczystością Bożego Narodzenia. 
 1. W piątek (18 grudnia) po wieczornej Mszy Świętej roratniej Caritas parafialna będzie wydawać żywność potrzebującym w domu parafialnym. 
 1. W związku z tym, że w parafiach naszej diecezji (także u nas) nie będzie organizowany osobny dzień spowiedzi adwentowej, zachęcamy wszystkich parafian o korzystanie ze spowiedzi w czasie zwyczajowo u nas przyjętym – 30 min. przed każdą Mszą św. Zwracamy się z prośbą o nie odkładanie jej na czas tuż przed Świętami, aby nie tworzyć niepotrzebnego tłoku i napiętej atmosfery pośpiechu. 
 1. Do przyszłej niedzieli prosimy zgłaszać w zakrystii tych chorych, którzy chcieliby przed Świętami przystąpić do spowiedzi i Komunii świętej. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
  • Prezes IPN zwrócił się z prośbą do przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski o włączenie się w inicjatywę uczczenia pamięci ofiar Stanu Wojennego w Polsce przez zachęcenie wiernych do zapalenia Światła Wolności w oknach swoich domów. Akcja polega na postawieniu w oknie zapalonych świec dzisiaj (13 grudnia) o godz. 19.30, co stanowiłoby nawiązanie do historycznych gestów św. Jana Pawła II i prezydenta USA Ronalda Regana, którzy owego pamiętnego dnia (13 grudnia 1981 roku) w oknach Pałacu Apostolskiego i Białego Domu postawili podobne świece jako wyraz sprzeciwu wobec polityki władz komunistycznych w Polsce. Biskup Tarnowski popiera tę akcję i zachęca wszystkich diecezjan do włączenia się w nią.   
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 1. Przypominamy i zachęcamy do nabycia opłatków wigilijnych w zakrystii. 
 1. Dzisiaj po Mszach Świętych dziewczynki z rodzicami z DSM rozprowadzają własnej roboty ozdoby świąteczne. Zachęcamy do wsparcia ich wysiłków. Ofiary z kiermaszu zostaną przeznaczone na działalność DSM. 
 1. Caritas parafialna rozprowadza świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom oraz kartki świąteczne, kolorowanki dla dzieci i pierniki świąteczne. Ich nabycie stanowi wsparcie dla osób potrzebujących. 
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli zakrętki na rzecz misji świętych. Akcja nadal trwa. 
 • Parafianom, którzy złożyli dary na rzecz Domu Dziecka w Jasieniu. Akcja trwa nadal do 19.12.2020 r. 
 • Parafianom, którzy na tacę lub na konto parafialne złożyli ofiarę na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie Kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 135, 137, 139, 141, 141A, 145.

 

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

† ks. Stanisława Leona Dadeja (Sercanina)

– którego ciało spoczęło na cmentarzu w Stadnikach

† Michała Małka z ul. Środkowej

Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Każdy rok, miesiąc i dzień są wielkim darem Boga. Skoro są darem, to są nie tylko czymś danym, ale i zadanym. Na ten trud podejmowania codziennych obowiązków przyjmijmy dar błogosławieństwa.

 

Ogłoszenia Parafialne

II Niedziela Adwentu – 06.12.2020 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza Święta. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online (dla dorosłych). Link do udziału w zakładce "Aktualności" na stronie internetowej parafii. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Ambrożego, biskupa i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • We wtorek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze święte będą odprawiane jak w święta zniesione, czyli o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. 
 1. Codziennie o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a następnie Msza Święta Roratnia. Zapraszamy do udziału. 
 1. We wtorek (8 grudnia) o godzinie 17.00 będzie odprawiona Msza św. w int. wszystkich członków Róż Żywego Różańca. Wtedy również nastąpi przyjęcie nowych dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej z naszej parafii. 
 1. W czwartek o godz.16.30 różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii.
 1. W piątek, jako drugi miesiąca, o godz. 16.45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza Św. Roratnia. 
 1. Dzisiejsza niedziela jest dniem modlitwy i ofiary materialnej jako pomoc Kościołowi na wschodzie. Dlatego Caritas parafialna w przyszłą niedzielę będzie zbierać ofiary do puszek na ten cel
 1. W przyszłą niedzielę nasza parafialna DSM organizuje kiermasz ozdób Bożonarodzeniowych. Uzyskane ofiary będą przeznaczone działalność DSM. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny
 • Mały Gość Niedzielny 
 1. Caritas parafialna rozprowadza kolorowanki dla dzieci. Natomiast u Pana kościelnego w zakrystii dostępne są opłatki na stół wigilijny. Ofiara dowolna.
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli zakrętki na rzecz misji świętych. Akcja nadal trwa. 
 • Parafianom, którzy złożyli dary na rzecz Domu Dziecka w Jasieniu. Akcja trwa nadal do 19.12.2020 r. Zachęcamy do jej wsparcia.
 • Parafianom, którzy na tacę lub na konto parafialne złożyli ofiarę na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie Kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 121, 123, 125, 127, 131, 133.  
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:

Kazimierza Hojnowskiego z ul. Witosa

Jana Kondziołkę z ul. Bernackiego

Stanisława Cygę z ul. Małopolskiej

 Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…  

 

Ogłoszenia Parafialne

I Niedziela Adwentu – 29.11.2020 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15.00 Nieszpory i Msza Święta. 
 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 7.00 zostały pobłogosławione opłatki wigilijne, które można nabyć w zakrystii. 
 1. Dziś o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w katechezie parafialnej online (dla dorosłych). Przewidziany czas trwania katechezy to ok. 30 min, po czym będzie można zadawać pytania związane z poruszonymi zagadnieniami. Udział w katechezie może wziąć każdy chętny, klikając w link https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm  
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Andrzeja Apostoła (święto)
 • W czwartek – św. Franciszka Ksawerego, prezbitera (wspomnienie) 
 1. Codziennie o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec i adoracja w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne. 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota listopada:
 • I Czwartek – Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 6.30. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. 
 • I PiątekMsza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte. 
 • O godz. 16.45 adoracja prowadzona przez Akcję Katolicką. 
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00.
 • W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:

- Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

- Ks. Witold od godz. 10.00

- Ks. Wojciech od godz. 10.30

 

 1. Od jutra rozpoczynają się roraty. Jak w latach ubiegłych będą one o godzinie 17.00. Udział w roratach jest wyrazem naszej wiary, wierności, tradycji oraz duchowego przygotowania do owocnego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia. Mimo trudnej sytuacji zapraszamy wszystkich do udziału w tym adwentowym nabożeństwie. Zapraszamy dzieci - jak w latach ubiegłych. Niech przychodzą z lampionami Ponadto niech wpisują swoje postanowienia adwentowe na karteczkach i składają przed roratami przed ołtarzem. Po roratach będą losowane figurki Dzieciątka Jezus oraz rozdawane tzw. sprawdziany za obecność na roratach. 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny – zachęcamy do lektury krótkiego artykułu o wprowadzeniu relikwii bł. Karoliny do naszego kościoła.

 

 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli zakrętki na rzecz misji świętych.
 • Pani Marii Sułek za ofiarowanie materiału na nowe chusty dla dziewczynek z DSM-u, a Pani Dorocie Kargul za ich uszycie.
 • Parafianom, którzy na tacę lub na konto parafialne złożyli ofiarę na rzecz funkcjonowania parafii. Prosimy o wsparcie w tym zakresie.
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie Kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 105, 107, 109, 111, 113, 119. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Klub HDK MOTOJADOWNIKI,  serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w budynku Domu Ludowego w Jadownikach przy ul. Krakowskiej w dniu 06 grudnia 2020 r. w godzinach od 8:40 – 13:00. 
 • Grupa OTWÓRZ SERCE PODARUJ INNYM UŚMIECH przed Świętami Bożego Narodzenia organizuje zbiórkę na rzecz Domu Dziecka w Jasieniu. Potrzebne są min.: żywność, którą można przechowywać długoterminowo (np. makaron, mąka), owoce  konserwowe, słodycze, kosmetyki (żele pod prysznic, szampony itp.), środki chemiczne i do prania. Dary można składać w przedsionku kościoła do 19.12. 2020. Zapraszamy do wsparcia akcji. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności Antoniego Salę z ul. Krakowskiej. Polećmy jego duszę Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie… 
 1. Niech Boże błogosławieństwo, które teraz przyjmiemy umocni naszą nadzieję i ożywi miłość, abyśmy czuwając na modlitwie i pełniąc czyny miłości, byli gotowi na przyjęcie objawiającego się Boga.

 

Ogłoszenia Parafialne

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 22.11.2020 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o godzinie 15:00 Nieszpory i Msza Święta. 
 1. Dziś podczas Mszy św. o godz. 10.15 nastąpi przyjęcie do grona ministrantów i aspirantów chłopców z klasy II, III i IV. Otoczmy ich naszą szczególną modlitwą w dniu ich święta.   
 1. Przypominamy, że od dziś w każdą niedzielę o godz. 17.00 będzie prowadzona katecheza parafialna online. Podczas pierwszej serii cotygodniowych katechez będą omawiane tematy związane z podstawami wiary katolickiej i nauki o Kościele jako wspólnocie. Przewidziany czas trwania katechezy to ok. 30 min, po czym będzie można zadawać pytania związane z poruszonymi zagadnieniami. Udział w katechezie będzie mógł wziąć każdy chętny, klikając w link (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm), który jest dostępny na stronie internetowej naszej parafii w zakładce aktualności lub w ogłoszeniach. Zapraszamy! 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • We wtorek – św. Andrzeja Dung-Lac (prezbitera) i towarzyszy (wspominienie) 
 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego. 
 1. Codziennie o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne z naszej parafii oraz w intencji pasterza diecezji księdza biskupa Andrzeja Jeża z okazji 11 rocznicy święceń biskupich. 
 1. We wtorek (24 listopada) o godzinie 19.00 zapraszamy na Mszę św. i modlitwę różańcową wszystkich czcicieli Matki Bożej Jadownickiej – Róży Duchownej
 1. W środę (25 listopada) o godz. 16.45 modlimy się w intencji dzieci poczętych, a którym zagraża utrata życia
 1. Caritas Parafialna rozpoczyna rozprowadzanie świec wigilijnych ,,Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom’’. Przy okazji można nabyć książeczki (kolorowanki) dla dzieci. Zachęcamy do nabycia świec dla siebie lub dla tych, którzy nie przychodzą na Mszę świętą. Przez nabycie świec lub książeczek wspieramy to wielkie dzieło miłosierdzia. 
 1. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielą adwentu – czasu przygotowania i oczekiwania do uroczystości Bożego Narodzenia. Jak bywa w tradycji po Mszy Świętej o godzinie 7:00 nastąpi błogosławieństwo opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć w niedzielę oraz w czasie adwentu w zakrystii. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela 
 • Gość Niedzielny – w którym znajdują się artykuły o wprowadzeniu do naszego kościoła parafialnego relikwii bł. Karoliny Kózkównej oraz działalności naszego parafialnego KSM. 
 1. Składamy Bóg zapłać :
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu złożyli zakrętki na rzecz misji świętych.
 • Parafianom, którzy na tacę lub na konto parafialne złożyli ofiarę na rzecz funkcjonowania parafii. Prosimy o wsparcie w tym zakresie.
 • Parafianom z ul. Staropolskiej i Lipowskiej za ofiarę i posprzątanie Kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 95, 97, 99, 101, 101A, 103. 
 1. Niech Boże błogosławieństwo umocni codzienne zwyczajne dzielenie się miłością, byśmy mogli już tutaj na ziemi doświadczać Królestwa Bożego, a po śmierci spotkać się twarzą w twarz z naszym Królem – Jezusem Chrystusem.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXXIII Niedziela Zwykła – 15.11.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 1500 różaniec z wypominkami i Msza Święta. 
 1. Codziennie, o godzinie 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej – Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • We wtorek – św. Elżbietę, zakonnicę (wspomnienie)
 • W środę – bł. Karolinę, dziewicę i męczennicę (wspomnienie)
 • W piątek – św. Rafała Kalinowskiego, prezbitera (wspomnienie)
 • W sobotę – Ofiarowanie Najśw. Maryi Panny (wspomnienie) 
 1. W środę z okazji wspomnienia bł. Karoliny (patronki Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży) podczas Mszy św. o godz. 1700 będzie miało miejsce wprowadzenie relikwii bł. Karoliny do naszego kościoła, na które szczególnie zapraszamy młodzież. To ważne wydarzenie poprzedzi Triduum (od poniedziałku do środy). Każdego dnia Triduum o godz. 1645 odprawimy nabożeństwo do bł. Karoliny, a o 1700 będzie Msza święta.   
 1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która jest ostatnią starego Roku Liturgicznego i Okresu Zwykłego. Kolejna niedziela (29 listopada) rozpoczyna w Kościele Okres Adwentu. Na Mszy św. o 1015 nastąpi przyjęcie chłopców do grona aspirantów i ministrantów w naszej parafii. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w ich intencji. 
 1. Od Uroczystości Chrystusa Króla w każdą niedzielę o godz. 1700 będzie prowadzona katecheza parafialna online. Podczas pierwszej serii cotygodniowych katechez będą omawiane tematy związane z podstawami wiary katolickiej i nauki o Kościele jako wspólnocie. Przewidziany czas trwania katechezy to ok. 30 min, po czym będzie można zadawać pytania związane z poruszonymi zagadnieniami. Udział w katechezie będzie mógł wziąć każdy chętny, klikając
  w link (https://meet.google.com/vnc-jwbj-fgm), który będzie udostępniony na stronie internetowej naszej parafii. Zapraszamy!
 2. Za zmarłego ks. Stanisława Mleczko zostały zamówione Msze święte z naszej parafii w Lublinie w parafii Dobrego Pasterza, gdzie posługiwał nasz rodak. Zostaną odprawione w następujące dni:
 • Od Rady Duszpasterskiej: 25 listopada o godz. 1800
 • Od koleżanek i kolegów ze szkoły podstawowej: 30 listopada o godz. 700 
 1. Pogrzeb zmarłego ks. Franciszka Marmola odbędzie się jutro (poniedziałek, 16 listopada) o godz. 1100 w Chomiąży Wrocławia. We wtorek w naszej parafii o godz. 1700 zostanie odprawiona Msza św. za zmarłego Ks. Franciszka z int. rodziny. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny (w którym znajduje się artykuł o odnowionym ołtarzu „Ukrzyżowania Pańskiego” z naszej parafii) 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy złożyli w ostatnim tygodniu zakrętki na rzecz misji.
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 85, 89, 91, 93 oraz z ul. Lipowskiej z numerów: 2 i 14. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Zakład Usług Kominiarskich przy ul. Ujejskiego 24 w Tarnowie zawiadamia, że w dniach 16 – 20 listopada we wsi Jadowniki będą czyszczone i sprawdzane przewody kominowe. Zawiadomienie w gablocie. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • Kazimierza Zycha – z ul. Nadbrzeżnej
 • Józefę Węgrzyn – z ul. Małopolskiej.

Pogrzeb śp. Józefy Węgrzyn zostanie odprawiony w naszym kościele parafialnym we wtorek (17 listopada) o godz. 1400, a jej ciało zostanie złożone na cmentarzu komunalnym w Brzesku. Polećmy zmarłych – Józefę i Kazimierza Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Tylko współpraca z Bożą łaską pozwala na pomnożenie darów, jakie każdy z nas otrzymał od Boga. Niech więc Boże błogosławieństwo uzdalnia nas do odpowiedniego korzystania z nich, tak aby służyły wspólnocie Kościoła, którą razem tworzymy.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXXII Niedziela Zwykła – 08.11.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 15.00 różaniec z wypominkami i Msza Święta. 
 1. Codziennie, o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy, a o godz. 17.00 Msza św. i różaniec z wypominkami za zmarłych. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – Święto rocznicy poświęcenia bazylki na Lateranie
 • We wtorek – św. Leona Wielkiego, papieża (wspomnienie)
 • W środę – św. Marcina z Tours (wspomnienie)
 • W czwartek – św. Jozafata, biskupa i męczennika (wspomnienie)
 • W piątek – św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna, męczenników (wspomnienie) 
 1. W środę (11.11) przypada 102 rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00Msza św. o godz. 9.00 zostanie odprawiona w int. Ojczyzny. Zapraszamy do udziału poczty sztandarowe, Straż Pożarną, harcerzy i wiernych. Zachęcamy udekorować nasze domy flagami narodowymi. Można je nabywać na stoisku u naszej parafialnej Caritas w przedsionku kościoła. 
 1. W czwartek (12.11) ks. Witold obchodzi imieniny. Solenizantowi życzymy bogactwa łaski Bożej, radości, zapału w posłudze kapłańskiej oraz życzliwości i wdzięczności ze strony parafian. Do wspólnej modlitwy w int. ks. Witolda zapraszamy w przyszłą niedzielę na Mszę św. o godz. 11.30. 
 1. W piątek (13.11), jako 2-gi piątek listopada, po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 • Tęcza (dla dzieci) 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy w byli obecni oraz prowadzili adorację w czwartek.
 • Za ofiary złożone na rzecz renowacji ołtarza „Ukrzyżowania Pańskiego”.
 • Ofiary złożone na rzecz funkcjonowania parafii.
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 65, 67, 69, 71, 75, 83. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • W Tarnowie wkrótce rozpocznie się budowa tymczasowego szpitala. Zachęcamy do włączenia się w jego tworzenie lekarzy (także emerytowanych) tak z publicznych jak i prywatnych gabinetów, stomatologów, pielęgniarek, ratowników i opiekunów medycznych. Zatrudnieni otrzymają pełne wsparcie, zabezpieczenie sanitarne jak i wynagrodzenie zgodne z rozporządzenie Ministerstwa Zdrowia. Zainteresowanych pracą prosimy o kontakt pod adresem e-mail: szpitaltymczasowy@lukasz.med.pl
 • Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa przy Szpitalu im. Edwarda Szczeklika w Tarnowie (ul. Szpitalna 13) zwraca się z prośbą do ozdrowieńców z COVID 19 o oddawanie osocza
 • Dnia 28 listopada (sobota), od godz. 9.00 w Gabinecie Uśmiechu na Woli Dębińskiej 334, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku z możliwością zakupu okularów. Bliższe informacje na afiszu w gablocie i w Gabinecie Uśmiechu. 
 1. W ostatnim tygodniu w Pliszczynie koło Lublina został pochowany nasz rodak ks. Stanisław Mleczko. Msza św. za duszę śp. ks. Stanisława z int. rodziny zostanie odprawiona we wtorek (10.11) o godz. 17.00
 1. W sobotę (7 listopada) we Wrocławiu zmarł drugi z naszych rodaków śp. ks. Franciszek Marmol. Informacje dotyczące pogrzebu zostaną podane w najbliższym czasie. 
 1. W ostatnim tygodniu na nasz cmentarz zostali odprowadzeni:
 • Mieczysław Bieniek – z ul. Staropolskiej
 • Stanisław Myszka - z ul. Środkowej

Polećmy zmarłych księży – Stanisława i Franciszka oraz parafian – Mieczysława i Stanisława Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 

XXXI Niedziela Zwykła – 01.11.2020 r.

Uroczystość Wszystkich Świętych

 

 1. W dniu dzisiejszym Msze św. przed południem wg porządku niedzielnego. Po południu o 13.30 Nieszpory żałobne i Msza św., a po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego z modlitwą stacyjną za zmarłych (zamiast tradycyjnej procesji na cmentarz i dorocznej modlitwy o 19.00).
 1. W tym roku Stolica Apostolska ogłosiła, że przez cały miesiąc listopad będzie można uzyskać odpusty zupełne za zmarłych (codziennie za jedną osobę). Można go uzyskać przez:
 • pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy za zmarłych
 • spowiedź sakramentalną – stan łaski uświęcającej
 • wyzbycie się przywiązania do nawet najmniejszego grzechu
 • przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej
 • modlitwa w intencji Ojca Świętego (np. Ojcze nasz Zdrowaś Maryjo lub inna modlitwa) 
 1. Dzisiaj przed kościołem są zbierane do puszek ofiary na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. Prosimy o ofiarność na ten cel. 
 1. Jutro (2 listopada) Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze święte o godz. 7.00, 9.00 i 17.00. 
 1. Różaniec z wypominkami od wtorku codziennie po wieczornej Mszy św. 
 1. W czwartek (5 listopada), jak bywa w tradycji, będzie w naszym kościele całodzienna adoracja Najśw. Sakramentu. Rozpoczęcie po Mszy św. o godz. 6.30 wg następującego porządku: 
 • Do godz. 10.00 – ul. Podgórska
 • Od 10.00 do 12.00 – ul. Św. Prokopa, Królewska, Radosna i Krakowska
 • Od 12.00 do 14.00 – ul. Witosa, Sportowa i przyległe
 • Od 14.00 do 15.30 – ul. Wschodnia, Środkowa, Zachodnia, Zamłynie i Nadbrzeżna.
 • Od 15.30 do 17.00 – ul. Staropolska, Małopolska i przyległe. 

Prosimy o udział w adoracji oraz prowadzenie modlitw i śpiewu. W czasie adoracji módlmy się o pokój na świecie, w naszej Ojczyźnie, naszych rodzinach, a szczególnie o ustanie szalejącej zarazy oraz o opamiętanie dla wrogów Kościoła i wiary. 

 1. Codziennie, o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy. Korzystajmy z tych chwil, aby spotkać się z Jezusem. 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota listopada:
 • I Czwartek – Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 6.30 i 17.00. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. 
 • I PiątekMsza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.00. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte. 
 • O godz. 16.45 adoracja prowadzona przez Akcję Katolicką. 
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00.
 • W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:

- Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

- Ks. Witold od godz. 10.00

- Ks. Wojciech od godz. 10.30 

 • I Sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 6.30. Po południu o godz. 17.00. 
 1. W piątek na Mszę Święta o godz. 17:00 zapraszamy młodzież z klasy 7 i 8 przygotowująca się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
 2. W piątek o godz. 18:30 zapraszamy młodzież z naszej parafii na Adoracje Najświętszego Sakramentu 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca. 
 1. W przyszłą niedzielę – jako drugą niedzielę miesiąca – ofiary na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne w naszej parafii. 
 1. W związku z pandemią Koronawirusa młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży oraz lektorzy z naszej parafii oferują pomoc dla osób starszych, chorych i samotnych w zrobieniu zakupów bądź w najpotrzebniejszych obowiązkach domowych. Każdy kto potrzebuje pomocy może zgłosić się do ks. Wojciecha lub Mikołaja Kołka - prezesa naszego KSM-u. Więcej informacji na plakacie w gablocie i stronie internetowej naszej parafii. 
 1. W ostatnim tygodniu na swoje miejsce powrócił barokowy ołtarz „Ukrzyżowania Pańskiego”. Przeszedł on gruntowną renowację. Została mu przywrócona pierwotna kolorystyka (tj. szara zieleń), która była ukryta pod dotychczas widocznym kolorem brązowym. Prace konserwatorskie zostały odebrane i zatwierdzone przez konserwatora. Składamy „Bóg zapłać” wszystkim parafianom, którzy wsparli to dzieło. Były to 143 osoby, które złożyły łącznie 42 000 zł. Renowacja została również dofinansowana z funduszy Wojewódzkiego Urzędu Ochrony Zabytków z Krakowa – za co dziękujemy. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gości Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli w kościele zakrętki na rzecz misji (akcja trwa nadal). 
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 39, 49, 51, 53, 59, 61, 63.
 1. Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 30 października 2020 roku, od 31 października do 2 listopada, nasz cmentarz parafialny będzie zamknięty dla odwiedzających. 
 1. Świętość zaczyna się tu, przy ołtarzu. To tutaj odkrywamy początek drogi do Nieba. Ale świętość nie kończy się przy ołtarzu i na Mszy św. – ona weryfikuje się w naszych rodzinach. Przyjąwszy Boże błogosławieństwo, zabierzmy tę świętość Chrystusa i Jego pokój i zanieśmy tam, gdzie Bóg postawi nas dziś, jutro i pojutrze…

 

  

XXX Niedziela Zwykła – 25.10.2020 r.

Rocznica poświęcenia kościoła

 

 1. Dzisiaj po południu o 15:00 nabożeństwo różańcowe i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o 16:00. Od przyszłej niedzieli nie będzie już Mszy świętych na Bocheńcu. 
 1. Codziennie, o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy, a o godz. 17.00 różaniec i Msza św
 1. We wtorek o godz. 19.00 zapraszamy na Mszę św. i różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej wszystkich czcicieli Maryi. 
 1. W sobotę zakończenie nabożeństw różańcowych. 
 1. Apel Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. 
 1. W przyszłą niedzielę 1 listopada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze święte przed południem według porządku niedzielnego tj. 7:00, 9:00, 10:15, 11:30. Następnie po południu:
 • 13:30 - Nieszpory żałobne
 • 14:00 - Msza św. tutaj w kościele, a po niej procesja na cmentarz, gdzie odprawimy stacje. 
 1. W tym roku Stolica Apostolska ogłosiła, że przez cały miesiąc listopad będzie można uzyskać odpusty zupełne za zmarłych (codziennie za jedną osobę). Można go uzyskać przez:
 • pobożne nawiedzenie kościoła lub cmentarza i odmówienie tam modlitwy Ojcze nasz i Wierzę w Boga oraz dowolnej modlitwy za zmarłych
 • spowiedź sakramentalną – stan łaski uświęcającej
 • wyzbycie się przywiązania do nawet najmniejszego grzechu
 • przyjęcie w tym dniu Komunii Świętej
 • modlitwa w intencji Ojca Świętego (np. Ojcze nasz Zdrowaś Maryjo lub inna modlitwa)
 1. W uroczystość Wszystkich Świętych o godzinie 19:00 na cmentarzu zostanie odmówiona Koronka do Miłosierdzia Bożego w intencji naszych bliskich zmarłych. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 
 1. Od środy do Uroczystości Wszystkich Świętych, w godzinach od 16.00 do 18.00, będą zbierane na cmentarzu ofiary do puszek jako pomoc dla Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar księży i wiernych. Zbiórkę prowadzić będą ministranci i lektorzy. Rozłożenie zbiórki na dni poprzedzające uroczystość jest podyktowana sytuacją pandemiczną oraz tym, że nie było w tym roku zbiórki na Niedzielę Palmową i Niedzielę Dobrego Pasterza. Dlatego Seminarium znajduje się w niełatwej sytuacji finansowej. Prosimy o ofiarność i zrozumienie tej sytuacji. 
 1. W ciągu tygodnia rano i wieczorem zapraszamy do skorzystania z Sakramentu Pokuty
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W środę – św. Szymona i Judę Tadeusza, Apostołów (święto). W tym dniu pamiętajmy o modlitwie w intencji Księdza Proboszcza, który obchodzi swoje imieniny. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gości Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Za ofiary złożone na misję (tacę) oraz do puszek.
 • Za złożenie podpisów wsparcia dla projektu ustawy „Tak dla rodziny – nie dla gender”.
 • Za ofiary na renowację ołtarza „Ukrzyżowania Pańskiego”.
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli w kościele zakrętki na rzecz misji oraz Szkole Podstawowej nr 1 w Jadownikach.
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 21,27, 29, 31, 33, 35, 37.

 

XXIX Niedziela Zwykła – 18.10.2020 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o 15:00 nabożeństwo różańcowe i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o 16:00 
 1. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli w całym Kościele będzie trwał Tydzień Misyjny. Trzeba nam pamiętać o misjonarzach i misjonarkach, którzy swoim słowem i życiem głoszą Chrystusa tym, którzy Go nie znają, wzbudzając w ich sercach cenny dar wiary. Kościół z natury jest misyjny, a więc my należąc do Niego mamy obowiązek ofiarą materialną i modlitwą wspierać to dzieło. Niech liczniejszy udział w nabożeństwie różańcowym w tym tygodniu będzie tego wyrazem. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • We wtorek – św. Jana Kantego, prezbitera (wspomnienie)
 • W czwartek – św. Jana Pawła II, papieża (wspomnienie) 
 1. Codziennie, o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy, a o godz. 16.50 (do środy) nowenna w int. Trybunał Konstytucyjnego, a następnie różaniec i Msza św
 1. We wtorek o godzinie 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. Zaś w środę o 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich aspirantów
 1. W sobotę o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie dziewczynki z DSMu
 1. Następna niedziela jest Niedzielą Synodalną, a zarazem rocznicą poświęcenia kościoła parafialnego. Jest to też 25 dzień miesiąca. Po południu nabożeństwo różańcowe w int. dzieci poczętych, a którym zagraża aborcja
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gości Niedzielny
 • Miłujcie się – pismo dla młodzieży 
 1. Proszono, aby ogłosić: 
 • W parafii św. Jakuba w Brzesku odbędzie się kurs przedmałżeński w dniach 6-8 listopada. Bliższe informacje na plakacie. 
 • 23 Października (w piątek) o godz. 17.00 na plantach w Brzesku będzie miała miejsce modlitwa różańcowa w ramach akcji STOP ABORCJI. 
 • Nasza parafialna Grupa Misyjna organizuje konkurs na pracę plastyczną „Krajobraz misyjny”. Prace można składać do czwartku (22 października) w zakrystii. W piątek po wieczornej Mszy św. ogłoszenie wyników. 
 • W związku z potrzebą zabezpieczenia potoku Grodna Burmistrz Brzeska prosi właścicieli działek przylegających do potoku na długości 1 km między ul. Środkową a Zachodnią o złożenie zgód na wycinkę drzew na rzecz umożliwienia inwestycji, w biurze sołtysa Jadownik od 19 do 20 października w godzinach 8.00 – 11.00 lub 17.00 – 19.00. 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać: 
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. 
 • Za ofiary do puszek na rzecz Fundacji Dzieła Nowego Tysiąclecia oraz Akcji Katolickiej za prowadzoną zbiórkę. 
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji. 
 • Pani Dorocie Kargól – za bezinteresowne uszycie chust dla Grupy Misyjnej. 
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 3A, 5A, 5B, 13, 13B, 15, 19. 
 1. Niech moc płynąca z błogosławieństwa dodaje nam odwagi w dawaniu świadectwa Jezusowi…

 

 

XXVIII Niedziela Zwykła – 11.10.2020 r.

 

 1. Dzisiaj po południu o 15:00 nabożeństwo różańcowe i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o 16:00. 
 1. Przypominamy i zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych codziennie o 17:00, a wcześniej o godzinie 16.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • We wtorek – bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera (wspomnienie)
 • W czwartek – św. Teresę z Avilla, dziewicę i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • W piątek – św. Jadwigę Śląską (wspomnienie)
 • W sobotę – św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika (wspomnienie) 
 1. Od 13 do 21 października – w czasie wystawienia Najśw. Sakramentu od godz. 16.45 – odprawimy nowennę za przyczyną św. Jana Pawła II w int. Trybunału Konstytucyjnego – o  uznanie przesłanki eugenicznej do przeprowadzania aborcji za niezgodną z Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej i obronienie prawa do życia nienarodzonych, wedle Bożych Przykazań. 
 1. We wtorek (13.10) o godzinie 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. Zaś w środę (07.10) o 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich aspirantów
 1. We wtorek (13.10) o godz. 18.30 zapraszamy młodzież z klasy VIII na spotkanie w domu parafialnym
 1. W czwartek (15.10) zapraszamy wszystkich członków parafialnej rady synodalnej na różaniec i wieczorną Mszę świętą, a po niej spotkanie w domu parafialnym. 
 1. W piątek (16.10) na Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkich nauczycieli i uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach oraz czcicieli św. Jana Pawła II, we wspomnienie Jego wyboru na Stolicę Piotrową. 
 1. W sobotę (17.10) o godz. 10.00 zapraszamy na spotkanie dziewczynki z DSM-u
 1. W przyszłą niedzielę Światowy Dzień Misyjny. Wszyscy członkowie Kościoła od momentu Chrztu Świętego są posłani przez Chrystusa do pełnienia misji prorockiej oraz przepowiadania Ewangelii wszystkim narodom. Choć nie każdy może wyjechać na misje, każdy może wspomóc dzieło misyjne Zbawiciela, realizowane przez Jego Mistyczne Ciało. Dlatego 18 października ofiary złożone na tacę będą przeznaczona na misje, a każdy chętny będzie mógł dodatkowo wspomóc dzieci z krajów misyjnych, biorąc udział w ich adopcji, na którą fundusze będą zbierać dzieci z naszego parafialnego Papieskiego Dzieła Misyjnego.  
 1. Zbliża się miesiąc listopad, czas szczególnej pamięci i modlitwy za zmarłych. Wyrazem tej pamięci są wypominki. Można już składać w zakrystii. Blankiety na których wypisujemy zmarłych są na bocznych ołtarzach. Jak zawsze prosimy aby pisać wyraźnie i nie odmieniać imion i nazwisk. 
 1. Do nabycia Gości Niedzielny. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Wyjazd pielgrzymki na Jasną Górę w sobotę (17 października) o godz. 5.30 z parkingu przy kościele parafialnym. 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. 
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji. 
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 40, 20, 18, 16, 14, 1A i 1B. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • Stanisławę Szkodny z ul. Podgórskiej
 • Bogusława Czerneckiego z Brzeska
 • Kazimierza Lesia z ul. Św. Anny

Zostali pochowani na naszym cmentarzu parafialnym. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…   

 1. Przyjmując Boże błogosławieństwo wracajmy do codziennego życia z przekonaniem, że zostaliśmy umocnieni w wierze i w mocy Ducha Bożego.

 

 XXVII Niedziela Zwykła – 04.10.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 1500 nabożeństwo różańcowe, a po nim Msza Święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 1600.
 2. Codziennie, o godzinie 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy, a o godz. 1700 różaniec. Zapraszamy do udziału w modlitwie różańcowej. 
 1. Dziewczynki z naszego parafialnego oddziału DSM przygotowały wystawkę prac pod tytułem: „Różne oblicza Matki Bożej Jadownickiej”. Ekspozycja znajduje się przy wejściu do kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej. Zapraszamy do obejrzenia. 
 1. W dniu dzisiejszym nasz parafialny KSM przy głównym wejściu w koszyczku rozprowadza ręcznie robione różańce. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazdy młodzieży na wydarzenia religijne. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Faustynę Kowalską, dziewicę (wspomnienie)
 • W środę – Najśw. Maryję Pannę Różańcową (wspomnienie) 
 1. W piątek, jako drugi miesiąca, o godz. 1630 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a następnie różaniec i Msza święta. 
 1. We wtorek (06.10) o godzinie 1600 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. Zaś w środę (07.10) o 1600 zapraszamy na zbiórkę wszystkich aspirantów
 1. We wtorek (06.10) o godzinie 1900 zapraszamy na Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej – Róży Duchownej – wszystkich czcicieli Najświętszej Maryi Panny. 
 1. W sobotę (10.10) o godz. 1000 zapraszamy na spotkanie dziewczynki z DSM-u. 
 1. W przyszłą niedzielę przeżywać będziemy Dzień Papieski pod hasłem: „Totus Tuus”. Akcja Katolicka (jak bywa w tradycji) będzie zbierać ofiary do puszek na fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia – fundującej stypendia dla uzdolnionej młodzieży z ubogich rodzin. 
 1. Komunikat Biskupa Tarnowskiego. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
  • Akcja Katolicka organizuje bezpłatny kurs języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Spotkanie organizacyjne odbędzie się we wtorek (06.10) o godz. 1600 w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Mały Gość Niedzielny
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. 
 • Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji. Zachęcamy do dalszego ich składania. Akcja trwa nadal. 
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 60, 58, 54, 52, 50, 46, 44A. 
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności Juliana Romanowskiego z ul. Witosa i Mariusza Adamskiego z ul. Bocznej. Polećmy ich Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 1100 na zakończenie sezonu motocyklowego. W związku z tym nie będzie dziś na Bocheńcu Mszy św. o 1600.
 2. Od jutra Msza św. popołudniowa będzie sprawowana o godz.1700, zaś codziennie o godz. 1630 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.
 3. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna od godz.16.00, według czasu zimowego. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Wacława Męczennika (wspomnienie)
 • We wtorek – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (święto)
 • W środę – Św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • W czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • W piątek – Św. Aniołów Stróżów (wspomnienie)
 1. W poniedziałek (28 września) odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Nasze parafialny oddział Akcji Katolickiej włącza się w międzynarodową inicjatywę. Gromadzimy się o godzinie 1500 przy obelisku Świętego Jana Pawła II aby wspólnie odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy! 
 1. W środę o godzinie 1600 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. 
 1. W tym tygodniu (w czwartek) rozpoczyna się miesiąc październik. Codziennie o godz. 1700 różaniec, a po nim Msza święta. Zapraszamy i zachęcamy do tej modlitwy starszych, młodzież i dzieci. Ta modlitwa – jak powie jeden ze świętych jest „drabiną do Nieba”, a zarazem w tych trudnych czasach ratunkiem w przywróceniu wiary w Boga i dla godnego życia. Dla dzieci po różańcu będą rozdawane obrazki do zbierania.
 1. W czwartek na różaniec i Mszę św. o 1700 zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Podczas nabożeństwa różańcowego zostaną poświęcone różańce, na których dzieci będą się odtąd modlić. Po Mszy św. krótkie spotkanie. 
 1. Od czwartku do niedzieli nasz parafialny KSM przy głównym wejściu w koszyczku rozprowadza ręcznie robione różańce. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazdy młodzieży na wydarzenia religijne 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota października:
 • I Czwartek – Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz.630 i 1730. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. 
 • I PiątekMsza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 630 i 1730. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte. 
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 1600
 • W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:

- Ks. Proboszcz od godz. 900

- Ks. Witold od godz. 1000

- Ks. Wojciech od godz. 1030 

 • I Sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 630. Po południu o godz. 1700 Msza św. na Bocheńcu z intencji mieszkańców z ulicy św. Prokopa, Małopolskiej i w int. sióstr z róży św. Alberta. Nie będzie wtedy Mszy św. w kościele parafialnym. 
 1. W piątek (02.10) o godz. 1700 zapraszamy na Mszę Świętą młodzież klas VII i VIII, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania
 1. W piątek o 1830 zapraszamy młodzież z Jadownik na Adorację Najświętszego sakramentu. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania i studentów przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic żywego różańca.
 1. W przyszłą niedzielę (4 października) swoje imieniny obchodzi Prałat Franciszek Hojnowski. Pamiętajmy o Nim w życzeniach i modlitwie. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Od 2 do 4 października w Porąbce Uszewskiej będą trwały uroczystości odpustowe. Kustosz sanktuarium zaprasza. Bliższe informacje są zamieszczone na afiszu w gablocie. 
 • Od 4 do 11 października będą trwały uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Kustosz sanktuarium zaprasza. Program odpustu zamieszczony na afiszu w gablocie. 
 • Parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje 17 października pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zgłoszenia do 10 października przyjmują: Pan Stanisław Kita i Pani Celina Olchawa.
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. Pragniemy poinformować, że odrestaurowany ołtarz powróci na swoje miejsce pod koniec października. 
 • Za ofiary na rzecz Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz Caritas parafialnej za prowadzenie zbiórki. 
 • Za złożone podpisy pod obywatelskim projektem „STOP LGBT”, które są wyrazem troski o normalność i poszanowanie natury ludzkiej oraz kultury i wiary chrześcijańskiej. 
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz Młodej Parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 84, 82, 80, 74, 74A, 68B, 68. 
 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną, dlatego pomódlmy się w tej intencji. 
 1. Umocnieni Eucharystią idźmy do naszych codziennych zajęć, kierując się Bożym sposobem myślenia i wartościowania. Niech nam w tym towarzyszy błogosławieństwo wypływające z tej Najświętszej Ofiary.

 

XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 1600.
 2. Codziennie, z wyjątkiem czwartku, o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy. 
 1. W liturgii tygodnia:
 • W poniedziałek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę
 • W środę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny (prezbitera)
 1. W poniedziałek (21.09) o godz.1700 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi grupa Adoremus. Hasłem przewodnim adoracji będą słowa: „Czy znasz twarz Ojca Niebieskiego?” 
 1. We wtorek (22.09) o godz. 1600 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. Natomiast w środę (23.09) o godzinie 1600 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. 
 1. We wtorek (22.09) o godzinie 1900 zapraszamy na Mszę św. i modlitwę różańcową w kaplicy Matki Bożej wszystkich członków Apostolstwa Modlitwy i czcicieli Róży Duchownej. 
 1. W czwartek (23.09) różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz w naszych osobistych intencjach, a po wieczornej Mszy św. Apel Jasnogórski.

 2. W piątek o godz. 1745, z racji 25-go dnia miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. życia poczętego, a zagrożonego 
 1. W przyszłą niedzielę (27.09) na Bocheńcu odbędzie się zakończenie sezonu motocyklowego. Msza św. o godz.1100. Z tej racji nie będzie później na Bocheńcu Mszy św. o godz. 1600
 1. W zakrystii można nabyć nowy modlitewnik parafialny z modlitwami do Matki Bożej Róży Duchownej w Jadownikach. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na duszpasterstwo DSM i Ministrantów przy naszej parafii. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Klub HDK MOTOJADOWNIKI,  serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w budynku Domu Ludowego w Jadownikach dzisiaj w godzinach od 900 do 1300 przy ul. Krakowskiej.
 • Sołtys wsi Jadowniki zawiadamia i uprzejmie zaprasza wszystkich mieszkańców wsi Jadowniki na zebranie wiejskie, które odbędzie się 25 września (w piątek) o godzinie 1800 w budynku Domu Ludowego w Jadownikach.  
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. 
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 108, 104, 100, 96, 90, 94, 92. 
 1. Wszyscy tutaj obecni jesteśmy widzialnymi członkami Mistycznego Ciała Chrystusa. Niech zatem Boże błogosławieństwo napełni nas mocą do odważnego składania świadectwa naszej przynależności do Kościoła.

 

 

XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 1600.
 2. Od dzisiaj (trzeciego tygodnia września) trwają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej intencji.
 3. Codziennie, z wyjątkiem poniedziałku i czwartku, o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.
 1. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy wszystkich do odwiedzenia wystawy Narzędzi Męki Pańskiej i repliki Grobu Pańskiego. Wystawa dostępna dla zwiedzających dziś od godz. 800 do 2000 i jutro od 1500 do 2000. Wstęp wolny.
 1. W czwartek różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o świętość kapłanów oraz o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, a po wieczornej Mszy św. Apel Jasnogórski.
 1. W liturgii tygodnia:
 • W poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po południu o godzinie 1800 droga krzyżowa na Bocheńcu, a po niej Msza św. w intencji mieszkańców z ul. Małopolskiej. Nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.
 • We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 • W środę – wspomnienie św. Korneliusza (papieża) i św. Cypriana (biskupa i męczennika)
 • W piątek – święto św. Stanisława Kostki (zakonnika)
 1. We wtorek (08.09) o godzinie 1530 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Przyjmujemy kandydatów od klasy II szkoły podstawowej. Natomiast o godz. 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów.
 1. W czwartek (17.09) zapraszamy na Mszę św., a po niej na spotkanie wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej.
 1. W związku z pandemią w Wielkim Tygodniu (w Wielki Piątek) nie złożono ofiar na pomoc dla Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na prośbę papieża Franciszka w przyszłą niedzielę Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na ten cel.
 1. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do Grupy Misyjnej działającej przy naszej parafii. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym w soboty o godz. 900.
 1. W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym dziewczynki z DSM-u oraz te, które chciałyby do niego dołączyć.
 1. W zakrystii można nabyć nowy modlitewnik parafialny z modlitwami do Matki Bożej Róży Duchownej w Jadownikach. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na duszpasterstwo DSM i Ministrantów przy naszej parafii.
 1. Parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje 19 września pielgrzymkę autokarową do Tylicza, Muszyny i Krynicy. Wyjazd o godzinie 600 z parkingu przy kościele parafialnym.
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Klub HDK MOTOJADOWNIKI,  serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w budynku Domu Ludowego w Jadownikach w dniu 20 września 2020 r. w godzinach od 900 – 1300 przy ul. Krakowskiej.
 • 20 Września w parafii Uszew odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy 8 św. Stanisława . Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1600. Po Mszy św. spotkanie integracyjne.
 • W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, podczas których propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotne, żeby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem. Gorąco zachęcamy do składania podpisów w imię odpowiedzialności za naszą Ojczyznę i jej przyszłość.
 • Prośba powiatowej Policji w Brzesku: Policja ostrzega przed oszustami, działającymi metodami „na wypadek”, „na wnuczka” i „na policjanta”. Schemat wygląda następująco: Do starszej osoby dzwoni oszust podający się za członka rodziny . Informuje, iż osoba najbliższa spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym i aby odzyskać wolność, a tym samym uniknąć aresztu, konieczna jest wpłata pieniędzy. Często, by uwiarygodnić historię, przekazuje słuchawkę osobie podszywającej się pod policjanta. Policja apeluje, by zachować szczególną ostrożność i nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, zadzwonić do osoby z rodziny lub bliskich i zweryfikować informacje przekazane przez rozmówcę. Podkreślamy, aby o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc na numer 112. Kilka jeszcze innych uwag znajduje się na folderach w gablocie.
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”.
 • Parafianom z ul. Bocznej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 130, 126, 126A, 124, 124A, 122, 120.
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • śp. Józefa Mleczko z ul. Podgórskiej
 • śp. Teresę Hajdo z Tarnowa
 • śp. Annę Owsiak z ul. Zachodniej

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezus, a nasz Panie...

 1. W Eucharystii Bóg okazuje nam swoje miłosierdzie, abyśmy
  i mogli być miłosierni dla innych. Niech zatem Boże błogosławieństwo, płynące z ofiary Chrystusa otwiera nasze serca na ten wielki dar i pomoże z miłością patrzeć na naszych bliźnich.

 

XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020 r.


1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 1600.
2. Codziennie o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o świętość kapłanów oraz o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy lektorów na zbiórkę do domu parafialnego.
4. W liturgii tygodnia wspominamy:
● We wtorek – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (głównej patronki diecezji tarnowskiej)
5. We wtorek (08.09) o godzinie 1500 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Przyjmujemy kandydatów od klasy II szkoły podstawowej. Natomiast o godz. 1530 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów i aspirantów.
6. We wtorek o godzinie 1900 zapraszamy na Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej – Róży Duchownej – wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy.
7. W piątek, jako drugi miesiąca, o godz. 1745 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza święta w int. zmarłych w ostatnim miesiącu oraz w intencjach złożonych w skarbonie.
8. W piątek na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy młodzież z klasy VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla rodziców i uczniów klasy VIII.
9. W piątek o godz. 1900 zapraszamy młodzież na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do sali pod plebanią.
10. W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na spotkanie dziewczynki z DSM-u oraz te, które chciałyby do niego dołączyć.
11. Dziś po Mszach świętych przed kościołem jest rozprowadzany nowy modlitewnik parafialny z modlitwami do Matki Bożej Róży Duchownej w Jadownikach. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na duszpasterstwo DSM i Ministrantów przy naszej parafii.
12. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września) od 12 do 14 września zapraszamy na wystawę narzędzi Męki Pańskiej przy replice Grobu Pańskiego w Jadownikach. Będzie można zobaczyć m.in. oryginalnych rozmiarów replikę krzyża Chrystusa czy też włóczni, która przebiła Jego bok. Godziny otwarcia na plakacie i na stronie internetowej naszej parafii.
13. W dniach od 13 do 20 września będzie miał miejsce odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w sanktuarium w Czarnym Potoku. Więcej informacji na afiszu w gablocie.
14. Do nabycia prasa katolicka:
● Niedziela
● Gość Niedzielny
15. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
● Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”.
● Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji.
● Parafianom z ul. Bocznej za posprzątanie i przystrojenie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Bocznej z numerów: 11, 10, 9, 9A, 5, 2.
● Panu Zbigniewowi Nowakowi, Pani Iwonie Grocholi, Pani Katarzynie i Annie Bujak, Panu Januszowi Mularzowi, Panu Jarosławowi Cichońskiemu, Panu Wiesławowi Piaseckiemu, Pani Dominice Piaseckiej oraz Panu chcącemu zachować anonimowość za przyczynienie się do przygotowania tegorocznej wystawy Narzędzi Męki Pańskiej.
16. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
❖ śp. Zofię Dadej z ul. Środkowej
❖ śp. Bronisława Legutko z ul. Staropolskiej
Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezus, a nasz Panie...

 

XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020 r.

1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 1600.
2. Codziennie o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.
3. W liturgii tygodnia wspominamy:
  W czwartek – Św. Grzegorza, Papieża i Doktora Kościoła (wspomnienie)

4. Od 1 września w dni powszednie będzie tylko jedna poranna Msza św.
– o godz. 630. Nie będzie już Mszy św. o godz. 700 ze względu na małą liczbę jej uczestników.
5. We wtorek (01.09) dzieci rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny.
Msza św. na rozpoczęcie o godz. 800. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli naszych szkół do udziału w tej Mszy św., aby po Bożemu rozpocząć ten nowy rok edukacji.
6. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 o godz. 900, a w Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 930 (harmonogram spotkań z wychowawcami Szkoły nr 2 dostępny jest na jej stronie internetowej).
7. We wtorek o godzinie 1500 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Przyjmujemy kandydatów od klasy II szkoły podstawowej. Natomiast o godz. 1530 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów i aspirantów.
8. W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym dziewczynki z DSM-u oraz te, które chciałyby do niego dołączyć.
9. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota września:

 I Czwartek Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz.630 i 1800. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne.
 I Piątek – Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 630 i 1800. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.
 W piątek przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.45 adorację poprowadzi Akcja Katolicka.
 Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca, a dla dzieci z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 1700.
 W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:
- Ks. Proboszcz od godz. 900.
- Ks. Witold od godz. 1000.
- Ks. Wojciech po zakończeniu lekcji w szkole

 I Sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 630. Po południu o godz. 1800 Msza św. na Bocheńcu w intencji mieszkańców z ulicy Witosa, Zachodniej i Podgórskiej.
10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic żywego różańca.

11. Parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje 19 września pielgrzymkę autokarową do Tylicza, Muszyny i Krynicy. W programie m.in. sanktuarium Matki Bożej Tylickiej Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych oraz Ogrody Biblijne w Muszynie. Zgłoszenia do 13 września przyjmują: Pan Stanisław Kita i Pani Celina Olchawa. Zapraszamy.

12. W dniach od 4 do 8 września odbędzie się odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, któremu towarzyszyć będzie szczególna modlitwa w intencji wszystkich osób dotkniętych skutkami pandemii. Szczegóły w gablocie.
13. Do nabycia prasa katolicka:
 Niedziela
 Gość Niedzielny
14. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”.
 Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek jako pomoc dla Libanu oraz Caritas Parafialnej prowadzącej powyższą zbiórkę.
 Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji. Wyżej wymieniona akcja trwa nadal, dlatego zachęcamy do dalszego składania zakrętek.
 Parafianom z ul. Bocznej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Bocznej z numerów: 24, 23, 20, 19, 18, 13, 12.

15. Umocnieni Eucharystią idźmy do naszych codziennych zajęć, kierując się Bożym sposobem myślenia i wartościowania. Niech nam w tym towarzyszy błogosławieństwo wypływające z tej Najświętszej Ofiary.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.08.2020 

1.Dzisiaj po południu o godzinie 1500 nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 1600.

2.W liturgii tygodnia:
- Poniedziałek – święto Św. Bartłomieja - Apostoła

- Środa – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 

- Czwartek – wsp. Św. Moniki 

- Piątek – wsp. Św. Augustyna - bpa. 

- Sobota – wsp. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. 

3.Codziennie o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
4.We wtorek z racji 25 – go dnia miesiąca o godzinie 1745 modlitwa w intencji życia poczętego, a zagrożonego.
5.W wtorek (25 sierpnia) o godzinie 1900 zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy na Mszę świętą i modlitwę różańcową w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej.
6.Do nabycia prasa katolicka:
- Niedziela

- Gość Niedzielny

7.Składamy Bóg zapłać:
- wszystkim parafianom za złożone ofiary w ostatnim tygodniu na rzecz renowacji Ołtarza        ,, Ukrzyżowanie’’

- Kole Gospodyń Wiejskich za wykonany wieniec żniwny

- parafianom z ulicy Małopolskiej za ofiarę przystrojenie bocznych Ołtarzy i posprzątanie Kościoła oraz Młodej Parze za przystrojenie Prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ulicy Bocznej z numerów: 54, 51, 50A, 46, 44, 26

8.W sobotę 29 sierpnia Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Jadownikach organizuje pielgrzymkę rowerową do Odporyszowa. Zbiórka rowerzystów na parkingu przy Kościele parafialnym. Wyjazd o godzinie 800. Zachęcamy do uczestnictwa.
9.W ostatnim tygodniu na nasz cmentarz został odprowadzony Krzysztof Duda z ulicy Środkowej. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie...
10.Umocnieni szczególnym spotkaniem z Jezusem w Eucharystii idźmy w codzienność, aby dawać świadectwo naszej wiary. Boże Błogosławieństwo niech nas do tego umacnia i uzdalnia.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.08.2020

1.Dzisiaj po południu o godzinie 15:00 nieszpory i Msza Święta popołudniowa. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16:00

2.Codziennie o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

3.W liturgii tygodnia:
-Poniedziałek – wsp. Świętego Jacka - prezbitera

-Czwartek – wsp. Świętego Bernarda - opata

-Piątek – wsp. Świętego Piusa X - papieża

-Sobota – wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej

4.Do nabycia prasa katolicka:
- Niedziela

- Gość Niedzielny

5.Składamy Bóg zapłać:
-Parafianom za złożone ofiary w ostatnim tygodniu na rzecz renowacji ołtarza ,,Ukrzyżowanie’’
-Parafianom z ulicy Małopolskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ulicy Małopolskiej z numerów: 16, 14, 12, 12A, 10, 8, 2

6.W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności † Stanisławę Hojnowską z ulicy Małopolskiej. Polećmy jej duszę miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie..

7.Umocnieni słowem Bożym i sakramentem Komunii budujmy nasze życie na Chrystusie. Niech w tym umacnia nas Boże Błogosławieństwo.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.08.2020

1.Dzisiaj po południu o godzinie 15:00 nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16:00
2.Codziennie o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
3.W liturgii tygodnia:
Poniedziałek – święto Św. Wawrzyńca 

Wtorek – wsp. Św. Klary 

Piątek – wsp. Św. Maksymiliana Kolbe

4.W Piątek – jako drugi miesiąca o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta
5.W sobotę (15.08) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny:
Jest to święto obowiązujące
Msze Święte według porządku niedzielnego t.j. o godzinie 7:00, 9:00, 10:15, 11:30 po południu nieszpory o 15:00 i Msza Święta
Nie będzie Mszy Świętej na Bocheńcu 
Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie ziół, kwiatów o godzinie 10:15 wieńca żywego
W uroczystość tą przypada 100 – ta rocznica cudu nad Wisłą. Zechciejmy zadbac o przystrojenie naszych domów flagami narodowymi, maryjnymi, papieskimi, bo trzeba nam pamiętać też o 100 rocznicy urodzin naszego wielkiego Polaka Św. Jana Pawła II
Flagi można nabyć w przedsionku kościoła składając ofiarę w skarbonce

 15 sierpnia odpust w Jasieniu. Suma o godzinie 11:00
6.Caritas parafialna w uroczystość N.M.P Wniebowziętej będzie rozprowadzać wiązanki ziół i kwiatów do poświęcenia. Nabywając je wspieramy potrzebujących.
7.Wyjazd pielgrzymki organizowanej przez akcję katolicką do Lichenia, Warszawy w piątek (14.08) . Wyjazd rano o godzinie 3.45 z parkingu przy Kościele.
8.Z związku z 100 – tną rocznicą cudu nad Wisłą urząd miejski w Brzesku, Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Brzeskie  Towarzystwo Gryf zapraszaja na obchody do Regionalnego  Centrum Kulturalno – Bibliotecznego oraz na brzeski rynek w dniu 13 i 14 sierpnia. Bliższe informacje są zamieszczone na afiszu w gablocie
9.Spotkanie przed 38 PPT gr. 8 św. Stanisława odbędzie się 14.08 (piątek) o godz. 19:00 w kościele św. Jakuba Ap. w Brzesku. Prosimy o obecność osoby, które 19.08 wyruszają na pielgrzymi szlak. Jeżeli z domu idzie więcej osób to na spotkanie zapraszamy jedną osobę. Podczas spotkania będzie możliwość uregulowania wszelkich płatności i odbiór legitymacji, ankiet zdrowotnych oraz zostaną podane ważne informacje odnośnie pielgrzymowania.
Serdecznie zaprasza – ks. Łukasz przewodnik gr. 8

10.Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek. Przebywając w kościele, a stosując się do rozporządzeń korzystajmy z dozowników, które zostały umieszczone w wejściach kościoła. 
11.Do nabycia prasa katolicka:
- Niedziela

- Gość Niedzielny

12.Składamy Bóg zapłać:
Parafianom, za złozone ofiary w ostatnim tygodniu na rzecz renowacji ołtarza ,, Ukrzyżowanie’’
Parafianom z ul. Małopolskiej za posprzątanie kościoła i dostrojenie bocznych ołtarzy i ofiarę. 
Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Małopolskiej z numerów:

 46, 34, 32, 30, 28, 22

13.W ostatnim tygodniu na nasz cmentarz zostało odprowadzone małe dziecko – Tymoteusz Kozub. Odmówmy wspólnie : Ojcze Nasz..
14.,, Łódź nie tonie od wody, która ją otacza, nie od tej, która dostaje się do środka’’ niech te słowa dodadzą nam odwagi do tego by nie zrażać się różnymi przeciwnościami życia, które wydają się nad nami dominować ale byśmy z Chrystusem potrafili przejść ponad to wszystko co wywołuje strach  i niepewność.

XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020 r.


1.Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza św. o godzinie 1600.

2.Codziennie o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.


3.W liturgii tygodnia wspominamy:
-we wtorek – św. Jana Vianneya, prezbitera  (wspomnienie)
-w czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
-w sobotę – św. Dominika, prezbitera (wspomnienie)


4.W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek i piątek sierpnia: 

I Czwartek – po Mszy św. porannej i wieczornej modlitwa
w int. powołań kapłańskich i zakonnych. 

I Piątek – Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 630 i 1800. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte. W piątek – przed Mszą św. wieczorną adorację poprowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz.1700. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych od godz. 900

5.W przyszłą niedzielę (jako 2-gą miesiąca) ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

6.Do nabycia prasa katolicka:
-Niedziela
-Gość Niedzielny – z artykułem o kościele na Bocheńcu. Zachęcamy do nabycia. 

7.Składamy serdeczne Bóg zapłać:

-Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. 

-Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji. Wyżej wymieniona akcja trwa nadal, dlatego zachęcamy do dalszego składania zakrętek.

-Parafianom z ul. Małopolskiej za przystrojenie prezbiterium i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Małopolskiej z numerów: 60, 56A, 56, 54, 54 i 50.


8.Proszono, aby ogłosić:

-We wtorek (04.08.2020) o godz. 1900 w Domu Ludowym w Jadownikach odbędzie się spotkanie, którego tematem będzie kwestia dofinansowań z rządowego programu „Czyste powietrze” na rzecz termomodernizacji domów. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie. 

XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020 r.

Odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu

 

 1. Dziś na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 900 oraz Suma Opustowa o godz.1100. Nie ma dziś na Bocheńcu Mszy o godzinie 1600. Natomiast ostatnia sprawowana dzisiaj Msza święta będzie o godz. 1530 w kościele parafialnym. Poprzedzą ją Nieszpory o godz. 1500, po których bezpośrednio będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych – z racji wspomnienia św. Krzysztofa. 
 1. W poniedziałek o godz. 1700 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi grupa Adoremus. 
 1. Codziennie o godz. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. 
 1. W wtorek (28 lipca) o godzinie 1900 zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy na Mszę świętą i różaniec w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej – Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W środę – św. Martę (wspomnienie)
 • W piątek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera (wspomnienie)
 • W sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła (wspomnienie) 
 1. W sobotę – jako pierwszą sobotę sierpnia, o godz. 1800 na Bocheńcu będzie sprawowana Msza św. z int. mieszkańców św. Prokopa.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 700 zmiana tajemnic różańcowych
 1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zechciejmy przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie wpłynąć na otrzeźwienie naszych bliskich, rodaków uwikłanych w nałóg alkoholowy. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Ksiądz Franciszek Marmol - nasz rodak, obecny wśród nas, pasjonat malarstwa – rozprowadza obrazy własnego autorstwa o różnej tematyce. Zachęcamy do nabycia. 
 1. Klub honorowych dawców krwi „Motojadowniki” zaprasza na stoisko odpustowe w ramach pomocy dla Marcelka Kubali z Jadownik. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na jego leczenie. Zachęcamy do wsparcia. 
 1. W sobotę (1 sierpnia) parafialny oddział Akcji Katolickiej w Jadownikach organizuje pielgrzymkę rowerową do Zabawy i Wał Rudy. Zbiórka rowerzystów na parkingu przy kościele parafialnym. Wyjazd o godz. 900. Zachęcamy do uczestnictwa. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Zakład kominiarski informuje, że od 27 do 31 lipca w Jadownikach będą sprawdzane i czyszczone przewody kominowe. 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Janowi Ożógowi za obecność i posługę Słowa podczas dzisiejszej Uroczystości.
 • Państwu Stanisławowi i Marii Sułek oraz pomagającym w przystrojeniu kościoła św. Anny na dzisiejszą Uroczystość.
 • Państwu Annie i Kazimierzowi Kuralom za ugoszczenie w swoim domu posiłkiem kapłanów, którzy biorą udział w dzisiejszym święcie.
 • Państwu Alicji i Stanisławowi Dadejom oraz rodzinie za posprzątanie kościoła św. Anny wraz z placem wokół niego oraz za przystrojenie tegoż placu.
 • parafianom z ul. Małopolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła parafialnego oraz za przystrojenie bocznych ołtarzy.
 • Młodym parom z dnia wczorajszego i dzisiejszej niedzieli za przystrojenie i przyozdobienie prezbiterium.
 • Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Małopolskiej z numerów: 96, 94, 80, 72, 70, 66.

 

 

XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 1600
 1. Jutro godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy. 
 1. W czwartek o godz. 1730 różaniec w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w czwartek – św. Brygidę Szwedzką, zakonnicę i patronkę Europy (święto)
 • w piątek – św. Kingę, dziewicę, patronkę Diecezji Tarnowskiej (wspomnienie)
 • w sobotę – św. Jakuba Starszego, Apostoła, patrona miasta Brzeska. (święto) 
 1. W sobotę z racji święta Świętego Jakuba Apostoła Kustosz sanktuarium w Brzesku zaprasza na sumę odpustową o godzinie 1200
 1. Sobota (25 lipca) to wigilia uroczystości odpustowej na Bocheńcu, a zarazem dzień modlitw w intencji dzieci poczętych a zagrożonych aborcją. O godz. 1800 Msza św. na Bocheńcu z int. parafian  z ul. Staropolskiej oraz modlitwa w intencji dzieci poczętych. 
 1. W niedzielę (26 lipca) będziemy przeżywać na Bocheńcu odpust ku czci św. Anny, naszej patronki:
 • Msze św. w kościele parafialnym będą o godzinie 700 i 1530 (tradycyjnie o 1500 – Nieszpory).
 • Na Bocheńcu Msze św. o godzinie 900 i 1100 (suma odpustowa).
 • Uroczystej sumie o godzinie 1100 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie - ks. Jan Ożóg – Saletyn z Mysłowic, który głosił u nas kazania na odpuście ku czci św. Prokopa.
 • Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości, a przede wszystkim do uczestnictwa w sumie odpustowej, dając wyraz wiary i wdzięczności św. Annie za wielowiekową opiekę i wstawiennictwo Boga za nami.
 • Na sumę zapraszamy: dzieci w strojach regionalnych, dzieci pierwszokomunijne, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Dzieci Misyjne, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Panie i młodzież do niesienia feretronów, poczty sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną.
 • W sobotę od 1700 możliwość spowiedzi świętej w kościele parafialnym.

Uwagi dotyczące Uroczystości Odpustowej na Bocheńcu:

 • Wszystkich mieszkających blisko Bocheńca prosimy o pozostawienie samochodów w domu i udanie się na Odpust pieszo.
 • Na ulicach św. Anny i Pielgrzymkowej w dniu Odpustu obowiązuje ruch jednokierunkowy. Wjeżdżamy od Podgórskiej na ul. św. Anny w kierunku wałów, a zjeżdżamy ul. Pielgrzymkową do ul. Podgórskiej. 
 • Nie wjeżdżamy ul. Pielgrzymkową na Bocheniec ani nie zjeżdżamy z niego ul. św. Anny, aby nie robić zatoru, blokując płynny ruch pieszych i samochodów.
 • Jak co roku prosimy Panów Strażaków o kierowanie ruchem i czuwaniem nad bezpieczeństwem podczas Uroczystości Odpustowej, a wszystkich przyjeżdżających w tym dniu na Bocheniec o stosowanie się do ich wskazań.
 • Z racji Odpustu, o godz. 16.00 nie będzie Mszy św. na Bocheńcu.
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać;
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. 
 • Parafianom z ul. Małopolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Małopolskiej z numerów: 114, 112A, 112, 104, 100 i 98.
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Ksiądz Franciszek Marmol - nasz rodak, który obecnie jest emerytem w archidiecezji Wrocławskiej, a jego pasją jest malarstwo - w przyszłą niedzielę będzie rozprowadza obrazy własnego autorstwa. Już dziś zachęcamy do nabycia. 
 • Parafialny oddział Akcji Katolickiej w Jadownikach organizuje 14 i 15 sierpnia bieżącego roku dwudniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Kalisza i Warszawy. Zgłoszenia do 9 sierpnia bieżącego roku przyjmują: Pan Stanisław Kita i Pani Celina Olchawa.
 • Klub honorowych dawców krwi „Motojadowniki” zaprasza na stoisko odpustowe w ramach pomocy dla Marcelka Kubali z Jadownik. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na jego leczenie. Zachęcamy do wsparcia. 
 • Dnia 1 sierpnia (w sobotę) od godziny 830 w Gabinecie Uśmiechu na Woli Dębińskiej 334, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje na afiszu, w gablocie oraz w Gabinecie Uśmiechu. 

 

XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020 r.

 

 1. Dziś, po Mszy św. o godz. 700, zmiana tajemnic żywego różańca.
 2. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 1600.
 1. Wciągu tygodnia o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.
 2. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta – patronów diecezji Tarnowskiej (wspomnienie)
 • w środę – św. Bonawenturę – biskupa i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • w czwartek– Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel (wspomnienie)
 • w sobotę – św. Szymona z Lipnicy – prezbitera
 1. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. Do nabycia prasa katolicka:
 • Tęcza i Mały Gość Niedzielny
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • parafianom, którzy złożyli ofiary na konserwację ołtarza „Ukrzyżowania Pańskiego”.
 • wszystkim, którzy składali plastikowe nakrętki na rzecz Misji Świętych. Akcja zakrętek nadal trwa. Można je składać w przedsionku kościoła.
 • parafianom z ul. Małopolskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła.
  Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Małopolskiej z numerów: 138, 136, 134, 132, 126, 116.
 1. W czwartek 23 lipca o godzinie 1700 na rynku w Brzesku będzie miał miejsce różaniec w intencji dzieci zagrożonych aborcją – o zachowanie ich od śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności Stanisława Kozuba z ul. Wschodniej. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

Script logo