• SŁOWO ŻYCIA

 • WAKACJE

 • pozostawić ślad

Ogłoszenia

  XV Niedziela Zwykła – 14.07.2019 r. 

 1. Dziś, po Mszy św. o godz. 7.00, zmiana tajemnic żywego różańca.
 1. Dziś po południu o 15.00 Nieszpory i Msza Święta.

Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16.00 .

 1. Jutro godzinie 17.15 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.
 2. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Bonawenturę, biskupa i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • We wtorek – Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel (wspomnienie)
 • W czwartek – św. Szymona z Lipnicy, prezbitera (wspomnienie)
 • W sobotę – bł. Czesława, prezbitera (wspomnienie)
 1. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. Do nabycia prasa katolicka:
 • Mały Gość Niedzielny
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać parafianom z ul. św. Prokopa za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadcho-dzący tydzień prosimy parafian z ul. św. Prokopa z numerów: 19,25,27,29,31,33.
 2. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku została odprowadzona Antonina Duda z ul. Środkowej. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Wieczne odpoczywanie racz jej dać, Panie…

  

XIII Niedziela Zwykła – 30.06.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i ostatnie nabożeństwo czerwcowe, a następnie Msza Święta. Na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. Jutro od godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 3. W liturgii tygodnia:

- wtorek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

- środa – święto św. Tomasza – apostoła

- sobota – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

 1. W tym tygodniu przypada: I czwartek, piątek i sobota lipca. Z tej racji:

- I czwartek – Msza Święta o Chrystusie Wiecznym Kapłanie o godz. 630 i 1800. Modlimy się w tym dniu o powołania kapłańskie

- I piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 630 i 1800.

               - po Mszy Świętej wieczornej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Akcję Katolicką.

               - spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 1700

               - do chorych kapłani udadzą się od godz. 900.

- I sobota – Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 630. Po południu odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec z int. ul. W. Witosa i Zachodniej, kontynuując „Pięć pierwszych sobót miesiąca. Tutaj z kościoła wyruszymy o godz. 1800, od godz. 1700 spowiedź przed odpustem.

 1. W przyszłą niedzielę (07.07) w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Prokopa Opata;

- Msze Święte w przyszłą niedzielę o godz. 700, 900, suma o godz. 1100, po południu Nieszpory o godz. 1500 i Msza Święta.

- W przyszłą niedzielę nie będzie Eucharystii na Bocheńcu.

- Kazanie odpustowe będzie głosił ks. Władysław Pasiut z Mysłowic, saletyn, który głosił w tym roku rekolekcje wielkopostne.

- Serdecznie zapraszamy do pobożnego i licznego udziału w tej parafialnej uroczystości. Na sumę zapraszamy: Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, DSM, Grupę Misyjną, dzieci pierwszokomunijne, poczty sztandarowe, straż pożarną, niewiasty i młodzież do niesienia feretronów, panów do niesienia feretronów, panów do niesienia chorągwi i baldachimu.

 1. Zmian tajemnic żywego różańca ze względu na odpust będzie w II niedzielę lipca.
 2. „Parafia wspólnotą uczniów Chrystusa” – to hasło XXXVII Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej, która rozpocznie się 17.08.2019. Zapisy w zakrystii do końca lipca. Bliższe informacje są zamieszczone w gablocie.
 3. Dnia 5 lipca o godz. 1330 wyjazd z parkingu przy kościele pielgrzymów do Tuchowa na odpust. Są jeszcze wolne miejsca – zachęcamy do skorzystania z okazji, aby uczestniczyć w wielkim odpuście tuchowskim. Zapisy u p. Marii Świerczek.
 4. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Królewskiej z numerów: 25, 23, 21, 15, 9, 7, 5, 4, 3, 2, 1.

 1. Proszono, aby ogłosić:

- W dniu dzisiejszym o godz. 1800 w Centrum Bibliotecznym w Brzesku odbędzie się koncert charytatywny dla Weroniki – naszej parafianki. Organizatorzy zapraszają.

- Urząd miejski w Brzesku przypomina o obowiązkowym złożeniu deklaracji opłat za odpady komunalne w urzędzie Miejskim w Brzesku do dnia 22 lipca 2019. Deklaracje można pobrać ze strony internetowej Urzędu w zakładce e-urząd.

 1. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku został odprowadzony †Józef Łącki z ul. Staropolskiej. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…
 2. Niech Boże błogosławieństwo umacnia nas do tego, abyśmy każdego dnia swoim życiem i postępowaniem świadczyli o Jezusie i otwierali się na działanie Ducha Świętego, który jest w nas. 

  XII Niedziela Zwykła – 23.06.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1330 Msza Święta w intencji jubilatów, którzy obchodzą 25-lecie i 50-lecie pożycia małżeńskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

O godzinie 1500 Nieszpory Eucharystyczne, Litania do Serca Pana Jezusa połączona z procesją Eucharystyczną wokół kościoła, następnie Eucharystia. Na Bocheńcu Msza Święta o godz. 1600.

 1. W liturgii Kościoła:

- poniedziałek – Uroczystość Narodzenia św. Jan Chrzciciela

- piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa

- sobota – Uroczystość św. Piotra i Pawła – apostołów

 1. Jutro o godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 2. We wtorek – z racji 25-go dnia miesiąca po wieczornej Mszy Świętej modlitwy w intencji życia poczętego a zagrożonego.
 3. Procesja eucharystyczna w oktawie Bożego Ciała do środy będzie po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1800.
 4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała. O godz. 1700 Msza Święta, Nieszpory Eucharystyczne, procesja, poświęcenie wianków, ziół i kwiatów, błogosławieństwo dzieci. Zapraszamy do licznego udziału.
 5. W sobotę (29.06) uroczystość św. Piotra i Pawła:

- Msze święte o godz. 700, 900, 1700

- uroczystość św. Piotra i Pawła jest dniem modlitw w int. Ojca Świętego Franciszka, seniora Benedykta XVI

- ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego.

 1. Wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy zapraszamy wspólne czuwanie wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej w sobotę 29 czerwca o godzinie 1900.
 2. W przyszłą niedzielę na Mszy Świętej o godz. 1130 będziemy modlić się za naszych ks. rodaków przeżywających w tym roku 60-lecie posługi kapłańskiej: za ks. Stanisława Dadej i za ks. Franciszka Hojnowskiego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za tych kapłanów pochodzących z naszej parafii tak bliskich nam wszystkim.
 3. Od 01 – 09 lipca w Tuchowie będzie trwał odpust ku czci Matki Bożej Tuchowskiej pod hasłem „Maryjo naucz nas życia w mocy Bożego Ducha. Kustosz sanktuarium zaprasza. Szczegółowy program odpustu zamieszczony jest w gablocie.
 4. Składamy Bóg zapłać:

- wszystkim którzy przygotowali piękne ołtarze na boże Ciało – dekoracje, kompozycje kwiatowe, oraz tym, którzy z innych ulic wsparli pracą i ofiarą to dzieło

- mieszkańcom ulicy: św. Prokopa, Królewskiej, Podgórskiej za posprzątanie ulic oraz przystrojenie domów

- parafiance i tym, którzy pomogli przystroić drogę plebańską i wokół kościoła

- uczestnikom procesji: DSM, Grupie Misyjnej, LSO, dzieciom I-komunijnym, dzieciom w strojach regionalnych, pocztom sztandarowym, wszystkim uczestnikom

- straży pożarnej za udział w procesji i kierowanie ruchem oraz czuwanie nad bezpieczeństwem

- składamy serdeczne Bóg zapłać Pani Iwonie Grocholi i Panu Wiesławowi Piaseckiemu za przygotowanie ekspozycji o Cudach Eucharystycznych w naszym kościele.

- parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 25, 17, 15, 9, 5, 3, 1a.

 1. W związku z tygodniowym odpustem w Tuchowie jest planowana pielgrzymka do tego sanktuarium w dniu 5 lipca. Wyjazd z parkingu przy kościele o godz. 1330. Zapisy u p. Mari Świerczek do przyszłej niedzieli.
 2. Proszono, aby ogłosić:

Stowarzyszenie Rodzina Kolpinga w Brzesku zaprasza osoby niepracujące po 50 roku życia w tym emerytów i rencistów do udziału w projekcje oferującym:

- bezpłatne kursy zawodowe ze stypendium szkolnym

- płatne staże zawodowe

- profesjonalne wsparcie doradców zawodowych i psychologów

- pomoc pośrednia pracy i doradcy klienta

- szczegóły na plakacie w gablocie

 1. W ostatnim tygodniu na miejsce spoczynku zostali odprowadzeni zmarli:

- †Zofia Stec – z ul. W. Witosa

- †Janina Cebula – ul. W. Witosa

- †Andrzej Okas – ze Stanów Zjednoczonych

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu…

  XI Niedziela Zwykła – 16.06.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta. Na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – wsp. św. Brata Alberta – zakonnika. Po Mszach Świętych ucałowanie relikwii św. Brata Alberta.

- czwartekUroczystość Ciała i Krwi Chrystusa

- piątek – wsp. św. Alojzego Gonzagi – zakonnika

 1. Jutro o godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 2. W środę /19.06/ dzieci i młodzież kończą rok katechetyczny i szkolny. Msza Święta dziękczynna dla dzieci, rodziców, nauczycieli i wychowawców o godz. 800. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 o godz. 900, a w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego w Jadownikach o godz. 930, oraz zakończenie roku szkolnego w Publicznym Przedszkolu nr 2 będzie o godz. 1200. Zapraszamy do udziału w tym dziękczynnym nabożeństwie.
 3. W czwartek (20.06) przeżywać będziemy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Jezusa Chrystusa /Boże Ciało/:

- Msze Święte o godz. 700, 900, 1530, na Bocheńcu Eucharystia o 1600.

- Po Mszy Świętej o godz. 900 wyruszy procesja do czterech ołtarzy - ul. św. Prokopa Opata, Królewską, i Podgórską /miejsca ołtarzy tak jak w latach ubiegłych/.

- Prosimy parafian  tych ulic o przystrojenie ołtarzy, posprzątanie ulic i ich przystrojenie, również symboliczne przystrojenie domów. Niech w to przygotowanie włączą się parafianie innych ulic.

- Na procesję zabieramy wszystkie chorągwie, feretrony i sztandary. Zorganizujmy się i nie wstydźmy się tych symboli wiary – niesienie ich jest zaszczytem.

- Na procesję zabieramy ze sobą śpiewniczki, aby przy ich pomocy włączyć się w śpiew i w ten sposób wielbić Chrystusa Eucharystycznego.

- Do udziału w procesji zapraszamy:

 1. - Służbę Liturgiczną
 2. - DSM
 3. - Grupę Misyjną
 4. - dzieci z klas II i III w strojach komunijnych
 5. - dzieci w strojach regionalnych
 6. - chłopców do dzwonienia
 7. - poczty sztandarowe – również ze szkół
 8. - Ochotnicza Straż Pożarną
 9. - wszystkich parafian

- Straż Pożarną  - jak zawsze – prosimy do organizowania porządku na ulicach – dopilnowanie bezpieczeństwa, kierowanie ruchem oraz czterech panów strażaków do niesienia baldachimu,

- ofiary złożone na tacę w Boże Ciało są przeznaczone na działalność hospicjów w naszej diecezji,

- przypominamy, że Boże Ciało jest świętem obowiązkowym.

 1. W przyszłą niedzielę o godz. 1330 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw, które w tym roku przeżywają 50-lecie i 25-lecie pożycia małżeńskiego. Jubilatów i ich bliskich zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
 2. W dniu 22 czerwca 2019 /sobota/ parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje pielgrzymkę rowerową do Okulic. Zbiórka rowerzystów na parkingu przy kościele, skąd o godz. 900 nastąpi odjazd do Okulic. Wszystkich chętnych zapraszamy do udziału.
 3. W przyszłym roku przypada setna rocznica urodzin św. Jana Pawła II. W związku z tym 18 maja bieżącego roku począwszy od Starego Sącza rozpoczęła się peregrynacja obrazu i relikwii naszego papieża. Po parafiach naszej diecezji obraz i relikwie naszego świętego rodaka nawiedzą naszą parafię 27 października 2019. To wydarzenie będzie wymagało pewnego nakładu środków finansowych. Dlatego w następną niedzielę tj. 23 czerwca członkowie parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej przeprowadzą zbiórkę do puszek na ten cel.
 4. W piątek o godz. 1900 w Domu Parafialnym odbędzie się spotkanie przed parafialną pielgrzymką do Medzugorie. Zapraszamy wszystkich udających się na tą pielgrzymkę.
 5. Przez całą oktawę Bożego Ciała w naszym kościele parafialnym będzie można obejrzeć ekspozycję o 4 cudach eucharystycznych ze zbioru Carlo Acutis’a oraz zobaczyć replikę Cudu z Lanciano. Ekspozycja będzie dostępna od godz.1700 do 1900 w dni powszednie oraz w niedzielę 23 czerwca w godzinach otwarcia kościoła. 
 6. Proszono, aby ogłosić:

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Brzesku pod hasłem „Rodzina zastępcza jest naj” poszukuje małżeństw, rodziców, osób niepozostających w związkach małżeńskich – ludzi dobrej woli, którzy zdecydują się przyjąć pod swój dach dzieci lub dziecko potrzebujące i podejmą współpracę z naszą placówką na rzecz pomocy temu dziecku. Bliższe informacje są zamieszczone w gablocie.

 1. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Za nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 39, 37, 35, 31, 29.
 2. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • Janinę Stolińską – z ul. Środkowej
 • Mieczysława Szczupaka – z ul. Małopolskiej
 • Czesława Topolskiego – z ul. W. Witosa
 • Aleksego Machowskiego – z ul. Zamłynie

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie… 

  Niedziela Zesłania Ducha Świętego - Ogłoszenia parafialne - 09.06.2019

 1. Dzisiaj z racji uroczystości Zesłania Ducha Świętego odpust na Bocheńcu. Msze Święte na Bocheńcu o godz. 900 i suma o godz. 1100. Po południu na Bocheńcu nie będzie Mszy Świętej. W kościele parafialnym Msza Święta po południu o godz. 1530, a wcześniej Nieszpory o godz. 1500.
 2. Komunikat Księdza Biskupa…
 3. W liturgii tygodnia:

- jutro /poniedziałek/ święto Matki Kościoła – drugi dzień Zielonych Świąt. Msze Święte o godz. 700, 900 i 1700.

- wtorek – wsp. św. Barnaby – apostoła

- środa – wsp. bł. Romana Sitko – prezbitera i męczennika oraz Towarzyszy – męczenników.

- czwartek – święto Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana

- piątek – wsp. bł. Michała Kozala – biskupa i męczennika

 1. Jutro o godz. 1615 wystawieni Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 2. We wtorek na Mszę Świętą o godz. 1900 w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy.
 3. W czwartek z racji 13 dania miesiąca odprawimy nabożeństwo fatimskie, które rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 2000, a następnie procesja fatimska do figury Matki Bożej Fatimskiej przy ul. św. Prokopa. Zabierzmy ze sobą lampiony. Zachęcamy do licznego udziału.
 4. W piątek jako II-gi miesiąca o godz. 1800 Msza Święta i nabożeństwo do miłosierdzia Bożego w int. złożonych do skarbony oraz zmarłych w ostatnim miesiącu.
 5. Od dzisiaj trwa odpust w Okulicach. Program odpustu jest zamieszczony na afiszu w gablocie.
 6. Jutro odpust w Brzesku w parafii św. Jakuba Apostoła i Matki Kościoła. Suma o godz. 1800.
 7. W przyszłą niedzielę na Mszę Świętą o godz. 1130 zapraszamy do modlitwy w int. Ks. Norberta, który w mijającym tygodniu obchodził imieniny.
 8. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Trójcy Przenajświętszej. W Okocimiu suma o godz. 1100.
  Tą uroczystością kończy się okres Komunii Wielkanocnej.
 9. Wyjazd pielgrzymów do Przeczycy i Strachocina w sobotę (15.06) o godz. 600 z parkingu przy kościele. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do skorzystania z okazji i uczestniczenia w tej formie modlitwy.
 10. Składamy Bóg zapłać;

- p. Mari Sułek za przystrojenie pięknymi kwiatami kościoła na Bocheńcu

- p. Alicji i Stanisławowi Dadej za posprzątanie kościoła na Bocheńcu i placu wokół kościoła oraz przygotowanie go na dzisiejszą uroczystość

- parafianom z ul. Podgórskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła parafialnego. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 65, 61, 55, 53, 51, 43, 41.

 1. Zachęcamy do wyjazdu na koncert uwielbienia: „Jednego serca, jednego ducha”, który będzie miał miejsce w Boże Ciało (21 czerwca) o godz. 1900 w Rzeszowie. Zaproszenie jest skierowane dla wszystkich, nie tylko młodych. Zapisy w zakrystii i u ks. Norberta.
 2. W ostatnim tygodniu na nasz cmentarz został odprowadzony †Eugeniusz Tyka – mieszkaniec Krakowa, a pochodzący z Jadownik. Polećmy jego duszę Bogu: Dobry Jezu a nasz Panie…

 VII Niedziela Wielkanocna – Ogłoszenia parafialne - 02.06.2019

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory, nowenna do Ducha Świętego i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godz. 1600.
 2. Dzisiaj po południu o godz. 1500 rozpocznie się w ogrodzie plebańskim XIX Festyn Rodzinny organizowany przez Caritas parafialną, która serdecznie zaprasza wszystkich do udziału w tej integracyjnej imprezie. Będzie wiele atrakcji i nagród. Skorzystajmy z okazji.
 3. Jutro o godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 4. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – wsp. św. Karola Lwangi i Towarzyszy – męczenników,

- środa – wsp. św. Bonifacego – biskupa i męczennika,

- czwartek – wsp. św. Norberta – biskupa,

- piątek – wsp. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – prezbitera i męczennika,

- sobota – wsp. św. Jadwigi Królowej.

 1. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Świętej wieczornej.
 2. W tym tygodniu przypada I-szy czwartek i piątek czerwca;

- I czwartek – Msza Święta o Chrystusie wiecznym kapłanie o godz. 700 i 1800. Modlimy się w tym dniu o powołania kapłańskie.

- I piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1800.

Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Akcję Katolicką.

-Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte

- spowiedź przed I-szym piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 1700.

- do chorych kapłani udadzą się w tym czasie jak zawsze w poprzednich miesiącach.

 1. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej zebranie Zespołu Synodalnego.
 2. W czwartek /6 czerwca/ swoje imieniny obchodzi ks. Norbert, któremu życzymy wielu łask Bożych, mocy Ducha Świętego i wdzięczności ze strony parafian. Ze względu na odpust w przyszłą niedzielę do wspólnej modlitwy w int. ks. Norberta zapraszamy w niedzielę 16 czerwca na Mszę Świętą o godz. 1130.
 3. W przyszłą niedzielę uroczystość Zesłani Ducha Świętego.

W związku z tą uroczystością odpust w przyszła niedzielę na Bocheńcu. Msze Święte w przyszłą niedziele będą:

- w kościele parafialnym o godz. 700 i 1530

- na Bocheńcu o 900 i 1100

- po południu nie będzie Mszy Świętej na Bocheńcu

- Jak zawsze serdecznie zapraszamy do udziału w odpuście, zwłaszcza na sumie o godz. 1100. Na sumę prosimy do udziału: dzieci w strojach regionalnych i pierwszkomunijnych, Służbę Liturgiczną Ołtarza, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Grupę Misyjną, Poczty Sztandarowe, panie i dziewczynki do niesienia feretronów, Straż Pożarną, panie i dziewczynki do niesienia feretronów.

- w sobotę /08.06/ w wigilię uroczystości Zesłani Ducha Świętego odbędzie się na Bocheńcu wieczór uwielbienia wraz z Maryją prowadzony przez grupę liturgiczną „Źródło” i grupę „Adoremus” Uwielbienie rozpocznie się o godz. 1900. Zapraszamy do udziału.

 1. Zbliża się uroczystość Bożego Ciała. Pomyślmy i zaplanujmy budowę ołtarzy. Trasa procesji będzie przebiegać tak jak w latach ubiegłych tj. ul. św. Prokopa, ul. Królewską i ul. Podgórską.

Prosimy, aby parafianie innych ulic włączyli się w przygotowanie ołtarzy i drogi procesyjnej.

 1. Próba sypania kwiatków przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego odbędzie się we środę i czwartek o godz. 1700. Zapraszamy dzieci.
 2. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień zapraszamy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 109, 99, 83, 81, 77, 73.
 3. W Boże Ciało uwielbiamy Jezusa Eucharystycznego podczas Mszy Świętej i procesji. To uwielbienie Chrystusa możemy przedłużyć na cały dzień. Z tej racji zapraszamy wszystkich chętnych parafian do wspólnego wyjazdu do Rzeszowa na koncert „Jednego Serca, jednego Ducha”, który będzie miał miejsce w uroczystość Bożego Ciała, 20 czerwca o godz. 1900 w Rzeszowie. Na wyjazd zapraszamy całe rodziny, młodzież i wszystkich chętnych parafian. Ten piękny i zarazem największy uwielbieniowy koncert w Europie porusza serce i ducha.
  Zapisy w zakrystii i u ks. Norberta.

 VI Niedziela Wielkanocna – 26.05.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 nabożeństwo majowe i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godz. 1600 i nabożeństwo majowe.
 2. Jutro o godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 3. To już ostatni tydzień nabożeństw majowych. Zatem zachęcamy do liczniejszego udziału, szczególnie tych, którzy do tej pory nie byli jeszcze. Nabożeństwa majowe codziennie tutaj w kościele
  i na Bocheńcu po Mszy Świętej wieczornej, która jest o godz. 1800.
 4. W liturgii tygodnia:

- środa – wsp. św. Urszuli Ledóchowskiej – dziew.,

- piątek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny,

- sobota – wsp. św. Justyna – męcz.

 1. Jutro, wtorek i środę przypadają kwartalne dni modlitw o urodzaje – z tej racji w te dni odprawimy procesie wokół kościoła przed wieczorną Mszą Świętą.
 2. W piątek (31.05) zakończenie nabożeństw majowych i rozpoczęcie nowenny do Ducha Świętego przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W tym tygodniu sobota (01.06) jest pierwszą miesiąca czerwca. Kontynuując „Pięć pierwszych sobót miesiąca odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec. Tutaj z kościoła wyruszymy o godz. 1800. W szczególny sposób w ten dzień na Bocheniec zapraszamy dzieci w dniu ich święta – dnia dziecka. Nastąpi błogosławieństwo dzieci i przekazana im pamiątka. Serdecznie zapraszamy.
 4. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienie Pana Jezusa. Po Mszy Świętej o godz. 700 zmiana tajemnic żywego różańca.
 5. W przyszłą niedzielę (02.06) w „ogrodzie plebańskim” odbędzie się XIX Festyn rodzinny organizowany przez Caritas parafialną. Jak w latach ubiegłych wiele atrakcji i nagród. Caritas już dzisiaj serdecznie zaprasza.
 6. Caritas parafialna organizuje pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej w Przeczycy, do sanktuarium św. Andrzeja Boboli w Strachocinie k/o Sanoka. Pielgrzymka odbędzie się w sobotę 15 czerwca 2019. Zapisy u p. M. Świerczek do 2 czerwca.
 7. W niedzielę (23 czerwca) po południu będzie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw, które w tym roku przeżywają 50-lecie i 25-lecie pożycia małżeńskiego.

Prosimy te małżeństwa, które będą przeżywać taki jubileusz i życzą sobie uczestniczyć w tej uroczystości, aby do przyszłej niedzieli dokonały zapisu w zakrystii.

 1. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 131, 129, 127, 123, 121, 117.
 2. Proszono, aby ogłosić:

  - 30 Maja (w czwartek) na Mszę świętą wieczorną zapraszamy rodziców i dziewczynki z Dziewczęcej Służby Maryjnej, by modlić się za wszystkie mamy. Po Mszy świętej spotkanie w Domu Parafialnym. Serdecznie zapraszamy!

  - Po raz kolejny zachęcamy wszystkich do głosowania na Szkołę Podstawową nr. 1 w Jadownikach w konkursie „Podwórko Talentów Nivea”. Dzięki Temu dzieci z naszej szkoły mają szansę na ufundowanie przez firmę nowego placu zabaw. Zachęcamy do głosowania na stronie internetowej: www.podworko.nivea.pl

 3. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku zostały odprowadzone:

- †Janina Bujak – z ul. W. Witosa

- †Anna Kaltenberg – z ul. Staropolskiej

Polećmy zmarłe Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie… 

  V Niedziela Wielkanocna – 19.05.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 nabożeństwo majowe i Msza Święta. Na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. Jutro o godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 3. W poniedziałek /jutro/ na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy uczniów i rodziców Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jadownikach z okazji święta szkoły – 99 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II i 38 rocznicy śmierci kard. Stefana Wyszyńskiego. Po Mszy Świętej procesja z nabożeństwem majowym pod obelisk Jana Pawła II. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 4. W piątek wspominamy Najświętszą Maryję Pannę w tajemnicy Wspomożenia Wiernych.
 5. W sobotę z racji 25-tego dnia miesiąca po południu modlitwy w int. życia poczętego, a zagrożonego.
 6. W ciągu tygodnia nabożeństwo majowe w kościele parafialnym i na Bocheńcu po wieczornej Mszy Świętej. Zapraszamy do udziału.
 7. Przyszła niedziela jako ostatnia miesiąca jest niedzielą synodalną.
 8. W dalszym ciągu zachęcamy do składania elektrośmieci. Jest miejsce na złożenie w stodole, a termin odbioru został przesunięty z maja na wrzesień.
 9. Składamy Bóg zapłać:

- dzieciom pierwszokomunijnym za dar na misje. Złożono 592 zł i 51 gr.

- parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 159, 155, 151, 141, 139, 137.

 1. Proszono, aby ogłosić:

- Szkoła muzyczna I stopnia w Brzesku ogłasza nabór kandydatów w wieku od 6 do 16 lat, chętnych do podjęcia nauki w roku szkolnym 2019/2020. Szkoła oferuje nauczanie gry na takich instrumentach jak: fortepian, skrzypce, wiolonczela, altówka, gitara, flet, saksofon, trąbka, klarnet, akordeon, perkusja. Nauka w szkole jest całkowicie bezpłatna. Bliższe informacje są zamieszczone w gablocie.

- Rodzina Kolpinga w Brzesku realizuje projekt „Po 50-tce aktywnie na rynku pracy” – bliższe informacje w gablocie.

   IV Niedziela Wielkanocna - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 nabożeństwo majowe i Msza Święta. Na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600 i nabożeństwo majowe.
 2. Jutro z racji wieczornego nabożeństwa fatimskiego, adoracja Najświętszego Sakramentu będzie od godz. 1915.
 3. Zapraszamy i zachęcamy do liczniejszego uczestnictwa w nabożeństwie majowym, Jest ono codziennie po wieczornej Mszy Świętej.
 4. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – wsp. Najświętszej Maryi Panny z Fatimy

- wtorek – święto św. Macieja – apostoła

- środa – wsp. św. Zofii – męczennicy

- czwartek – święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i męczennika, patrona Polski. Jest on patronem naszego ks. Biskupa diecezjalnego – Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o naszym pasterzu.

- sobota – wsp. św. Stanisława Papczyńskiego – kapłana

 1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna „Tydzień modlitw o powołania do służby Bożej – tj. powołania do kapłaństwa, życia zakonnego, misyjnego. Pamiętajmy o tej intencji w naszych modlitwach.
 2. Jutro /13 maja/ przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Fatimy. W związku z odprawimy nabożeństwo ku czci Matki Bożej Fatimskiej. Rozpocznie się Mszą Świętą o 2000, a następnie procesja fatimska do figury na ul. św. Prokopa. Intencja przyjęta na godz. 1800 będzie odprawiona o godz. 2000. Na nabożeństwo zabierzmy lampiony. Będzie też możliwość nabyć je w Caritasie. Zapraszamy do licznego udziału.
 3. Wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa modlitwy zapraszamy do wspólnej modlitwy we wtorek na Mszę Świętą o godz. 1900 w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej.
 4. W czwartek po nabożeństwie majowym w Domu parafialnym spotkanie Zespołu Synodalnego. Zapraszamy wszystkich członków.
 5. W przyszłą niedzielę gościć będziemy kwartet wokalny z Tarnopola na Ukrainie „Wyszywanka”. Zespół ten jest nam znany, bowiem występował już u nas w kościele.
 6. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej z ofiarę i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 191a, 187, 185, 183, 179, 167, 163.

 1. Akcja Katolicka zachęca na pielgrzymkę do Starego Sącza w najbliższą sobotę /18.05/. W tym dniu przy ołtarzu Papieskim rozpocznie się w naszej diecezji peregrynacja relikwii i obrazu św. Jana Pawła II. Są jeszcze wolne miejsca, dlatego skorzystajmy.
 2. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności

a †Kazimierę Krzywacką – z ul. Bernackiego

b †Annę Sala – z ul. Środkowej

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

 III Niedziela Wielkanocna – 05.05.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. W dniu dzisiejszym dzieci klas III przystępują do I Komunii Świętej. Módlmy się w ich intencji, aby wzrastały w miłości do Boga i ludzi.
 2. Z racji I Komunii Świętej nie ma dzisiaj Mszy Świętej o godz. 1130. Po południu o godz. 1500 nabożeństwo majowe i Eucharystia. Na Bocheńcu Msza Święta o godz. 1600 i nabożeństwo majowe.
 3. Dzisiejsza Niedziela rozpoczyna „Tydzień Biblijny”. Zechciejmy w ciągu tygodnia sięgnąć po Pismo Święte i pochylić się nad Słowem Bożym.
 4. Jutro /poniedziałek/ o godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Jezusa eucharystycznego w ciszy.
 5. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – święto św. Filipa i Jakuba – apostołów

- wtorek – uroczystość św. Stanisława – biskupa i męczennika, głównego patrona Polski i diecezji.

 1. Od dzisiaj do przyszłej niedzieli trwał będzie odpust ku czci świętego Stanisława w Szczepanowie. Kustosz zaprasza do udziału w tej uroczystości. Bliższe informacje dotyczące odpustu są zamieszczone na afiszu w gablocie.. Nasza parafia zaproszona jest do udziału we wtorek /07.05/ na godz. 1800. W tym dniu odprawimy pielgrzymkę do Szczepanowa. Rozpoczęcie pielgrzymki na ul. Szkolnej /koło szkoły/ o godz. 1630. Zapraszamy.
 2. Zachęcamy do liczniejszego udziału w nabożeństwie majowym. Również dzieci I-komunijne w „Białym Tygodniu”.
 3. W czwartek /09.05/ na Mszę Świętą wieczorną, nabożeństwo majowe i spotkanie zapraszamy młodzież z klas 7-ych wraz z rodzicami w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania.
 4. W czwartek po nabożeństwie majowym zebranie Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym.
 5. W piątek – jako II miesiąca – po Mszy Świętej nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Modlić się będziemy za zmarłych w ostatnim czasie i w int. złożonych do skarbony.
 6. Przyszła niedziela jest Niedzielą Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się „Tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę są przeznaczone na inwestycje.
 8. Jest jeszcze wolnych kilkanaście miejsc w drugim autokarze na parafialną pielgrzymkę do Medzugorie w terminie od 8 lipca do 15 lipca 2019. Zapisy u ks. Norberta do połowy maja.
 9. Składamy Bóg zapłać rodzicom dzieci I-komunijnych za dar ołtarza, przystrojenie kościoła i posprzątanie kościoła i wokół kościoła i plebani.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 217, 215, 213, 207, 205, 195.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Mariana Czerneckiego z ul. Staropolskiej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

  II Niedziela Wielkanocna – 28.04.2019 /Ogłoszenia parafialne/

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 w miejsce nieszporów nabożeństwo do miłosierdzia Bożego w int. członków Caritas parafialnej i wszystkich wspierających dzieło miłosierdzia.
 2. Dzisiaj o godz. 1900 na cmentarzu będziemy modlić się za naszych zmarłych Koronką do miłosierdzia Bożego. Zapraszamy
 3. Jutro o godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 4. Dzisiejsza Niedziela jest rozpoczyna „Tydzień miłosierdzia”.
 5. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – święto św. Katarzyny ze Sieny – dziewicy i męczennicy K-ła.,

- wtorek - uroczystość św. Wojciecha – bpa i męczennika – głównego patrona Polski – przeniesiona z 23 kwietnia – patrona Akcji Katolickiej,

- czwartek – wsp. św. Atanazego – bpa – dokt. K-ła.,

- Piątek – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski,

- Sobota – wsp. św. Floriana – męcz, patrona Straży Pożarnej,

 1. W środę rozpoczyna się miesiąc maj. Nabożeństwa majowe będą tutaj w kościele, na Bocheńcu po wieczornej Mszy Świętej tj. o godz. 1830. Jak zawsze zapraszamy do licznego udziału w tym maryjnym nabożeństwie.
 2. W piątek przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski:

- Msze Święte w tym dniu o godz. 700, 900, 1700.

- Msza Święta o godz. 900 w kościele parafialnym w int. ojczyzny. Zapraszamy poczty sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną, harcerzy i wszystkich parafian

- na Bocheńcu Msza Święta o godz. 1800 za ojczyznę z int. ul. Staropolskiej i ul. Szkolnej.

Z racji uroczystości kapłani nie będą nawiedzać chorych. Prosimy dotyczących poinformować.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota maja:

- I czwartek – Msza Święta o Chrystusie Wiecznym Kapłanie o godz. 700 i 1800. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

- I piątek – uroczystość Matki Bożej Królowej Polski. Spowiedź w środę i czwartek od godz. 1700.

- I sobota – Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 700. Po południu odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec z int. ul. Podgórskiej kontynuując „Pięć pierwszych sobót miesiąca”. Wyjście tutaj z kościoła o godz. 1800. Zapraszamy

 1. W przyszłą niedzielę (05.05) będziemy przeżywać w naszej parafii uroczystość I Komunii Świętej:

- jak zawsze zwracamy się z prośbą do tych, którzy nie są związani z dziećmi pierwszokomunijnymi, a w zwyczaju przychodzą na Mszę Świętą o godz. 1015, aby przyszli o innej porze.

- miejsca w ławkach będą zarezerwowane dla dzieci komunijnych, rodziców, rodziców chrzestnych.

- spowiedź dla dzieci I – komunijnych i ich rodziców, rodzeństwa w sobotę /04.05/ o godz. 900.

- ze względu na uroczystość I komunii nie będzie Eucharystii o godz. 1130.

- waszej pamięci modlitewnej powierzamy dzieci z klasy III, które po raz pierwszy będą uczestniczyć w pełni w Eucharystii oraz rodziców by świecili przykładem umiłowania Eucharystii.

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 700 zmiana tajemnic żywego różańca.
 2. Składamy bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej n numerów: 217, 215, 213, 207, 205, 195.
 3. Przypominamy i zachęcamy do składania zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzyskane materiały posłużą jako pomoc krajom misyjnym – tym razem pomoc dla Kamerunu u Wybrzeża Kości Słoniowej.
 4. Caritas Polska przekazał następującą informację:

W dniu dzisiejszym / w Niedzielę Miłosierdzia Bożego / odbędzie się wyjątkowy koncert charytatywny POLSKA POMAGA, Wydarzenie będzie transmitowane na żywo o godz. 2005, w TVP2 oraz do słuchania na antenie Dwójki Polskiego Radia.

To kolejna wspólna inicjatywa Caritas Polska, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Polskiej Opery Królewskiej, Łazienek królewskich, telewizji polskiej, polskiego radia.

Koncert ma być przede wszystkim podziękowaniem dla polskich darczyńców za ich wytrwałe angażowanie się w dzieła pomocy Caritas w kraju i na świecie.

Będzie też można wysłać e-SMS wspierając inicjatywę „Polska Pomaga”.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Jerzego Dadeja z ul. Małopolskiej.

Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 1. Umocnieni uczestnictwem w Najświętszej Ofierze idźmy w naszą codzienność i starajmy się świadczyć, że Bóg jest z nami poprzez spełnienie czynów miłości. Niech nas w tym umocni błogosławieństwo Boże, które teraz przyjmiemy.

 Poniedziałek Wielkanocny – 22.04.2019

 1. W dniu dzisiejszym po południu nie ma Nieszporów i Mszy Świętej. Nowenna przed świętem Bożego Miłosierdzia po Eucharystii o godz. 1130.
 2. We wtorek (23.04) zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Spowiedzi i I Komunii Świętej na spotkanie i próbę przed tą uroczystością.
 3. W sobotę /27.04/ wyjazd pielgrzymów na modlitewne czuwanie do Łagiewnik przed Świętem Miłosierdzia – z parkingu przy kościele o godz. 1845. Są jeszcze wolne miejsca. Zachęcamy do wyjazdu.
 4. Przyszła niedziela jest „Niedzielą Miłosierdzia Bożego” – jest to patronalne święto Caritas. Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na potrzeby charytatywne – w szczególny sposób na pomoc poszkodowanym przez wichury w naszej diecezji.
 5. W przyszłą niedzielę – Niedzielę Miłosierdzia (28.04) zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy Koronką do miłosierdzia Bożego na cmentarzu o godz. 1900 za zmarłych z naszych rodzin.
 6. Składamy serdeczne Bóg zapłać:

- Służbie Liturgicznej Ołtarza z opiekunami

- chórowi parafialnemu za śpiewy w Wielkim Tygodniu.

- panom (Piotrowi, Łukaszowi, Jarosławowi) za śpiew Pasji w Niedzielę Palmową i Wielki Piątek,

- wszystkim, którzy przygotowali piękną Ciemnicę i Grób Pański – oraz piękne jak zawsze kompozycje kwiatowe.

- panu kościelnemu, panom organistom /Kazimierzowi, Piotrowi/,

- prowadzącym adorację i uczestnikom,

- parafianom za dary ołtarza złożone w Wielki Czwartek i za życzenia,

- parafianom z Koła Gospodyń za piękne palmy,

- parafianom z ul. Podgórskiej za przystrojeni krzyża misyjnego,

- Ochotniczej Straży Pożarnej za:

- udział i kierowanie ruchem podczas Drogi Krzyżowej w czasie świętych rekolekcji i w Wielki Wtorek na Bocheniec.

- wartę przy Grobie /szczególnie dzieciom – tym najmłodszym strażakom/

- udział w procesji rezurekcyjnej

- pocztom sztandarowym za udział w procesji rezurekcyjnej,

- parafianom i dzieciom niosącym feretrony oraz panom od baldachimu,

- Akcji Katolickiej i wszystkim uczestnikom Drogi Krzyżowej na Bocheniec oraz wszystkim, którzy zbudowali stacje i przystroili domy na Drogę Krzyżowa ulicami naszej parafii.

- tym parafianom, którzy złożyli dary w naturze dla potrzebujących,

- wszystkim, którzy nabyli w Caritasie: baranki, paschaliki, kartki świąteczne, dając przez to wyraz troski o biednych.

- za ofiary złożone podczas rekolekcji i za udział w rekolekcjach,

- za ofiary złożone w Niedzielę Palmową, które są przeznaczone na Wyższe Seminarium Duchowne

w Tarnowie.

- za ofiary, które złożyły dzieci do skarbonek, aby pomóc biednym dzieciom,

- za ofiary złożone przy adoracji Krzyża w Wielki Piątek, które są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

- za dzisiejsze ofiary złożone na tacę, które są przeznaczone na KUL i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie,

- p. Mari Sułek oraz panom: Januszowi mularzowi, Wiesławowi Piaseckiemu, Łukaszowi Dadejowi i Dominikowi Dadejowi za wkład i przygotowanie repliki Grobu Pańskiego oraz wystawy jej poświęconej

- parafianom z ul. Podgórskiej za przystrojenie ołtarzy i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 235, 233, 227, 225, 223, 219.

 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Od jutra do końca maja będzie przeprowadzona w naszej parafii zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego
  i elektronicznego. Oczyszczając nasz dom z elektrośmieci wspieramy Dzieło Misyjne Kościoła – zakup inkubatorów do szpitala na Wybrzeżu Kości Słoniowej oraz wyprawkę dla dzieci w Kamerunie. Zbiórka tradycyjnie przy wejściu do stodoły.
 • Dnia 27 kwietnia (sobota) OSP-Jadowniki będzie obchodziła swe święto „Dzień Strażaka” O godz. 1800 będzie odprawiana msza Święta w int. wszystkich strażaków, za zmarłych o życie wieczne, za żyjących o Boże błogosławieństwo oraz opiekę nad rodzinami strażaków naszego patrona św. Floriana. Strażacy zapraszają wszystkich, a szczególnie rodziny strażackie.
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • †Zofia Żabińska– z ul. Karkowskiej
 • †Stanisław Hronowski – ul. Zachodnia

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

  Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego – 21.04.2019 – Ogłoszenia Parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory, Nowenna do Miłosierdzia Bożego i Eucharystia.
 2. Jutro /poniedziałek wielkanocny/ - II dzień świąt Wielkanocnych. Msze Święte przed południem wg porządku niedzielnego. Po południu nie będzie Nieszporów i Mszy Świętej.

Jak bywa w tradycji ofiary złożone na tacę przeznaczone na KUL i Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie.

 1. Jutro po Eucharystii o godz. 1130 Nowenna przed świętem Miłosierdzia Bożego
 2. Drodzy Goście, Parafianie!

Poranek Wielkanocny przynosi radosne orędzie o życiu i nadziei.

Jest on głoszeniem Dobrej Nowiny, że życie jest mocniejsze niż śmierć – prawda potężniejsza niż fałsz, dobro większe niż zło, miłość potężniejsza niż nienawiść, sprawiedliwość skuteczniejsza niż przemoc.

Drodzy goście i parafianie!

Jako Wasi duszpasterze życzymy!

Niech Duch Jezusa Zmartwychwstałego przenika serca i umysły wasze. Doświadczajcie codziennie dobra, sprawiedliwości, życzliwości, przyjaźni, a wraz z Chrystusowym zmartwychwstaniem – niech umocni się w Was: wiara, nadzieja i miłość. Niech Boże błogosławieństwo w tym umacnia.

 Niedziela Palmowa – 14.04.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym, zakończenie rekolekcji i Msza Święta.
 2. Rozpoczynający się dzisiaj Wielki Tydzień skłania nas do pobożnego, godnego i chrześcijańskiego przeżywania najważniejszych i największych misteriów naszego zbawienia.

Mając to na względzie, zechciejmy licznie i z wiarą uczestniczyć w Triduum Paschalnym. Zachęćmy też do tego dzieci szkolne i młodzież. Zechciejmy też zadbać o właściwą tzn. chrześcijańską atmosferę w domu. Triduum Paschalne to Wielki Czwartek, Wielki Piątek, Wielka Sobota.

Wielki Czwartek – Pamiątka ustanowienia sakramentu kapłaństwa i sakramentu Eucharystii.

- Przed południem nie ma Mszy Świętej.

- Po południu o godz. 1730 Modlitwa Kościoła - „Ciemna Jutrznia” – prowadzi chór Adoremus.

- Msza Święta Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800.

- Po Mszy Świętej przeniesienie Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 2200 według następującego porządku:

- do 2000 ministranci, lektorzy

- 2000 – 2100 Caritas

- 2100 – 2200 Akcja Katolicka

Wielki Piątek – Pamiątka śmierci Pana Jezusa na krzyżu.

Program adoracji:

- 700 – 900 – indywidualna

- 900 – Droga Krzyżowa

- 1000 – 1100 Grupa Misyjna

- 1100 – 1200 klasy 0 do IV

- 1200 – 1300 klasy szkoły podstawowej V-VIII

- 1300 – 1400 Róże Żywego Różańca

- 1400 – 1500 Apostolstwo Modlitwy

- 1500 – 1600 Czciciele Miłosierdzia Bożego

- 1600 – 1700 Młodzież i gimnazjum

- 1700 Droga Krzyżowa

- 1730 Modlitwa Kościoła – „Ciemna Jutrznia” – prowadzi chór

- LITURGIA WIELKIEGO PIĄTKU

- 2100 – 2200 Rodzina Kolpinga

- 2200 – 2300 Parafianie „Dołu” /prowadzi liturgiczna grupa „Źródło”/

- 2300 – 2400 Parafianie „Góry” /prowadzi Rada Duszpasterska/

Obrzędy Wielkiego Piątku rozpoczną się o godz. 1800 na które złożą się:

- Liturgia Słowa

- Adoracja Krzyża

- Komunia Święta

- Przeniesienie Jezusa z Ciemnicy do Grobu

- Nowenna do Miłosierdzia Bożego

- Gorzkie Żale / wszystkie III części i adoracja do godz. 2400.

Uwagi dotyczące Wielkiego Piątku:

- W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły i wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

- ofiary zebrane przy adoracji krzyża są przeznaczone na miejsca kultu w Ziemi Świętej.

- zadbajmy, aby posprzątać wokół krzyży i figur przydrożnych oraz aby je przystroić.

- W Wieki Piątek rozpoczyna się Nowenna do Miłosierdzia Bożego przed Świętem Miłosierdzia. Skorzystajmy z tego daru odprawienia nowenny celem zyskania odpustu.

- Ochotnicza Straż Pożarną prosimy o zaciągnięcie warty przy Grobie Pańskim.

Wielka Sobota – Wigilia Wielkiej Nocy.

- Adoracja Pana Jezusa w Grobie przez cały dzień indywidualna.

- Jak bywa w świętej i czcigodnej tradycji zadbajmy o wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych do wieczornej liturgii.

- O godz. 830 Modlitwa Kościoła – „Ciemna Jutrznia” – prowadzi chór.

- Błogosławieństwo pokarmów o godz.: 900, 1000, 1100, 1200.

- Obrzędy Wielkiej Soboty rozpoczną się o godz. 1800. Zapraszamy do licznego udziału w tej uroczystości bogatej w treść liturgii. Zabieramy ze sobą świece na odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych.

- Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na cele parafialne.

 1. Przyszła Niedziela to uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Rezurekcja o godz. 630. Następnie Msza Święta według porządku niedzielnego. Po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.

Na procesję rezurekcyjną zapraszamy: dzieci, młodzież, poczty sztandarowe, panie do niesienia feretronów, panów do baldachimu i chorągwiami, Ochotniczą Straż Pożarną, Grupę Misyjną, Dziewczęcą Służbę Maryjną, ministrantów i lektorów.

 1. Jutro /poniedziałek/ po wieczornej Mszy Świętej w domu parafialnym będą wydawane paczki żywnościowe dla potrzebujących w parafii.
 2. We wtorek – jak bywa w tradycji – Akcja Katolicka organizuje drogę krzyżową na Bocheniec. Tutaj z kościoła wyjście
  o godz. 1700. Zapraszamy do udziału.
 3. We środę po Mszy Świętej wieczornej o godz. 1900 zbiórka lektorów i ministrantów przed Triduum Paschalnym oraz w Wielki Czwartek o godz. 1300.
 4. Caritas parafialna rozprowadza baranki, paschaliki, palmy i kartki świąteczne. Zachęcamy do nabycia.
 5. W naszej parafialnej salce (dawnym „Przystanku Jezus”) powstaje wystawa poświęcona Grobowi Pańskiemu sprzed 2000 lat. Zwiedzający będą mogli zobaczyć jego replikę 1:1, poznać historię powstania oraz dowiedzieć się jak wyglądał pochówek Zbawiciela. Wystawa czynna od Wielkiego Czwartku. Szczegóły na plakacie.
 6. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 222, 228, 230, 242, 244, 246, 262, 266, 268, 265, 263.

Sprzątanie będzie w Wielką Środę (28.03). Godzinę sprzątania ustalić z panem kościelnym.

 1. Proszono, aby ogłosić: Burmistrz Brzeska zaprasza na jarmark wielkanocny, dzisiaj od godz. 900 na rynku brzeskim.
 2. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Krzysztof Hudy z ul. Podgórskiej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

  V Niedziela Wielkiego Postu – 07.04.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Gorzkie Żale i Msza Święta popołudniowa.
 2. Komunikat Ks. Biskupa
 3. Jutro o godz. 1715 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 4. We wtorek o godz. 1900 do wspólnej modlitwy Mszą Świętą w kaplicy Matki Bożej zapraszamy członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy.
 5. W Środę po południu rozpoczną się rekolekcje dla dorosłych, które poprowadzi ksiądz Władysław Pasiut – saletyn z Myślenic;

- Program rekolekcji jest zamieszczony na tablicach ogłoszeń na terenie parafii oraz na naszej parafialnej stronie internetowej.

- W czasie rekolekcji msze Święte będą o godz. 800 i 1700. Nie będzie Eucharystii o godz. 600 i 700 / dotyczy to czwartku, piątku i soboty/.

- W piątek „Dzień Chorych” – zechciejmy posłużyć samochodami, aby te osoby mogły dotrzeć do kościoła na godz. 930, będzie wtedy spowiedź święta dla chorych, a następnie Msza Święta.

Do tych, którzy nie mogą przybyć do kościoła, kapłani udadzą się do ich domów po Eucharystii tj.;

- ks. Proboszcz od godz. 1100

- ks. Witold od godz. 1230

- ks. Norbert od godz. 1300

Prosimy chorych zgłaszać do zakrystii do środy. Wizytą kapłanów będą objęci też ci, którzy są nawiedzani w I-sze piątki miesiąca /ich nie trzeba zgłaszać/.

- Dzieci i młodzież ze względu na misje/ które miały miejsce w jesieni 2018/ nie mają rekolekcji wielkopostnych, ale prosimy, aby dzieci młodsze do klasy IV przyszły w czwartek i piątek na godz. 1400, a starsze /od V – VIII klasy/ na godz. 1430.

- W piątek na wszystkich Mszach Świętych ofiary na tacę

z przeznaczeniem na cele rekolekcyjne.

- W piątek o godz. 2000 odbędzie się Droga Krzyżowa

w ramach przygotowania do spowiedzi świętej.

Droga krzyżowa przejdzie ulicami: św. Prokopa, Królewską, Podgórską. Prosimy o przygotowanie stacji i symboliczne przystrojenie domów. Jak co roku prosimy o zajęcie się tą sprawą Akcję Katolicką.

Zwracamy się z prośbą do Ochotniczej Straży Pożarnej o pokierowanie ruchem i czuwanie nad bezpieczeństwem.

- W sobotę całodzienna spowiedź święta. Jak zawsze prosimy

o dostosowanie się do programu. Zechciejmy skorzystać z tego sakramentu jak najliczniej /termin jest dobry bo sobota/, aby godnie i owocnie przeżywać te wielkie i ważne dni wielkiego tygodnia i Święta Zmartwychwstania Pańskiego.

Spowiedź Święta od godz. 900-1700.

Z przerwami:

- od1000-1030;

- od 1200-1400;

- od 1530-1600.

- W sobotę Droga Krzyżowa dla dzieci w przerwie spowiedzi świętej tj. o godz. 1000. Prosimy, aby na tę ostatnią Drogę Krzyżową dzieci przyniosły skarbonki z oszczędnościami dla biednych dzieci, jako jałmużna wielkopostna.

- W sobotę nauka stanowa dla młodzieży o godz. 1800 /tylko jedna w czasie rekolekcji/. Prosimy, aby młodzież zmobilizowała się i uczestniczyła w tym spotkaniu. Na tą naukę zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania.

 1. Przyszła niedzielę rozpoczyna Wielki Tydzień – jest to Niedziela Palmowa, która przypomina i uobecnia uroczysty wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. Poświęcenie palm i procesja wokół kościoła na Mszy Świętej o godz. 1130.

W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę – jako jałmużna wielkopostna – są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar wiernych i kapłanów.

 1. Zachęcamy młodzież, aby w Niedzielę Palmową wyjechała do Tarnowa na Diecezjalne Spotkanie Młodych Synaj. Zapisy u ks. Norberta.
 2. Caritas Parafialna rozprowadza baranki, paschaliki, palmy, kartki świąteczne. Nabywając wspieramy tych, którzy mają ciężką sytuacje i są w potrzebie.

Również zachęcamy do składania żywności dla biednych na święta /kosz przy filarze – strona północna/.

 1. Caritas parafialna organizuje wyjazd do Łagiewnik w sobotę /27.04/ na modlitewne czuwanie przed niedzielą miłosierdzia. Zapisy u p. Marii Świerczek.
 2. Składamy Bóg zapłać:

- za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę na budowę kościoła /sanktuarium Matki bożej Bolesnej/ w Czarnym Potoku

- parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła.

    Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 202, 204, 206, 210a, 216, 218.

Sprzątanie będzie w sobotę od godz. 1200.

 1. Proszono, aby ogłosić:

Młodzież parafii Jasień zaprasza na „Misterium Męki Pańskiej – jak mam Go miłować?”, które odbędzie się dzisiaj w Domu Ludowym o godz. 1900. Zapraszamy.

 1. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku została odprowadzona †Helena Szuba z ul. Małopolskiej. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

  IV Niedziela Wielkiego Postu – 31.03.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Gorzkie Żale i Msza Święta.
 2. Jutro od godz. 1715 adoracja Najświętszego Sakramentu. Zachęcamy do spędzenia czasu – modlitwy – medytacji – przed Chrystusem Eucharystycznym.
 3. W piątek droga krzyżowa o godz. 1730 i o 2000, a dla dzieci w sobotę o godz. 900.
 4. W tym tygodniu przypada I - czwarte, piątek i sobota kwietnia. Z tej racji:

- I czwartek - Msza Święta o Chrystusie Najwyższym Kapłanie

o godz. 700 i 1800. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

- I piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700, i po różańcu o godz. 1800.

- Ofiarą i modlitwą wspieramy w tym dniu misje święte.

- Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu

- Spowiedź przed I piątkiem w: środę, czwartek, piątek od godz. 1700.

- Kapłani nie będą odwiedzać chorych, ponieważ w czasie rekolekcji, które będą w przyszłym tygodniu jest Dzień chorych i wtedy udamy się do chorych. Prosimy dotyczących poinformować.

- I sobota – Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 700 i 1800. Po południu kontynuujemy „Pięć pierwszych sobót miesiąca”, a ten sposób wynagradzając Matce Bożej za nasze zniewagi.

 1. We wtorek (02.04) spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do I – spowiedzi i I – Komunii Świętej.
 2. W przyszłą niedzielę (07.04) na Mszy Świętej o godz. 1015 będzie przyjęcie aspirantów do grona ministrantów.
 3. Caritas Parafialna prowadzi „Wielkanocne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzając Baranki, paschaliki, kartki świąteczne. Zachęcamy do nabycia.
 4. Przy bocznym wejściu do kościoła znajduje się kosz na „Wielkanocny dar serca”. Dzielmy się chlebem z potrzebującymi.
 5. W Niedzielę Palmową (14.04) w Tarnowie odbędzie się „Diecezjalne spotkanie młodych – Synaj”. Ten dzień w roku jest poświęcony młodzieży, dlatego zapraszamy do wyjazdu młodych na to spotkanie. W programie: zawiązanie wspólnoty, występ Darka Malejonka, radosna procesja z palmami ulicami miasta
  i Msza Święta w kościele bł. Karoliny. Zapisy u ks. Norberta.
 6. Składamy Bóg zapłać:

- za ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego, złożone w ostatnią niedzielę

       - parafianom z ul. Podgórskiej z ofiarę i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 186, 190, 194, 196, 198, 200.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • †Genowefę Sala – z ul. Podgórskiej
 • †Jerzego Broszka – z ul. Środkowej

Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

  III niedziela Wielkiego Postu – 24.03.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj Gorzkie żale o godz. 1500 i Msza Święta. Na Gorzkich żalach ofiary złożone na tacę są przeznaczone na kwiaty do grobu Pańskiego.
 2. Adoracja Najświętszego Sakramentu jutro od godz. 1615. Zapraszamy do modlitwy w ciszy przed Eucharystycznym Jezusem.
 3. Jutro będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego

- w wyznaniu wiary na słowa „i za sprawą Ducha Świętego…” – przyklękamy.

– jest to dzień świętości życia – w którym jak co roku podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego a nienarodzonego:

- osoby zainteresowane adopcją dziecka poczętego – niech wypełnią deklaracją. /Deklaracje znajdują się na stoliku na środku kościoła./ Jedną część wypełniamy i pozostawiamy na tacy, a drugą /z modlitwą/ zabieramy ze sobą.

- uroczystość podjęcie adopcji będzie na Mszy Świętej

o godz. 1700. Zapraszamy i zachęcamy do podjęcia tego pięknego dzieła.

- serdecznie zapraszamy i zachęcamy, aby podjąć się tego dzieła.

- z racji przeżywanej uroczystości po Mszy Świętej zapraszamy parafian do wysłuchania Akatystu – wschodniego hymnu ku czci Najświętszej Maryi Panny wykonanego przez naszą parafialny chór Adoremus.

 1. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900 dla młodzieży i tych, którzy nie mogli uczestniczyć wcześniej. Droga krzyżowa o godz. 1900 będzie rozważaniem męki Pańskiej z dzieckiem poczętym, a zagrożonym.
 2. Droga krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 900.
 3. W przyszłą niedzielę (31.03) będziemy gościć ks. Krzysztofa Klimczaka – kustosza /proboszcza/ sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Czarnym Potoku koło Limanowej.

Ks. Krzysztof przez wile lat był proboszczem w naszym dekanacie /Gosprzydowa/. Od czterech lat jest proboszczem w/w parafii. Skieruje do nas słowo Boże oraz prośbę o ofiarę na budowę nowego kościoła, która została mu powierzona. Zechciejmy być ofiarni na rzecz tej pięknej inicjatywy.

 1. Caritas parafialna prowadzi wielkanocne Dzieło Miłosierdzia rozprowadzając baranki, paschaliki, kartki świąteczne. Zachęcamy do nabycia.
 2. Przy bocznym wejściu do kościoła /od strony północnej/ znajduje się kosz na „Wielkanocny dar serca”. Zachciejmy się podzielić chlebem z potrzebującymi.
 3. Składamy Bóg zapłać:

- za ofiary złożone na Fundusz Misyjny i Caritas Parafialnej za przeprowadzenie zbiórki

- bierzmowanym i ich rodzicom za przekazania ornatów – jak dar dla parafii

- parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej
z numerów: 158, 160, 162, 166, 168, 180.

 1. W ostatnim tygodniu na cmentarz parafialny został odprowadzony †Stanisław Sala – mieszkający w Bielczy. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

  II Niedziela Wielkiego Postu – 17.03.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Gorzkie żale i Msza Święta popołudniowa.
 2. Dzisiaj przed kościołem Caritas Parafialna zbiera ofiary do puszek na Fundusz Misyjny.
 3. Jutro o godz. 1615 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 4. We wtorek przypada uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu młodzież z naszej parafii na Mszy Świętej o godz. 1800 przyjmie sakrament dojrzałości chrześcijańskiej tutaj w kościele z rąk ks. Bpa Leszka Leszkiewicza. Polecamy młodzież waszej modlitewnej pamięci. W związku z bierzmowaniem nie będzie Mszy świętej o godz. 1700.
 5. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1630 i 1900 dla młodzieży i tych co nie mogli uczestniczyć o godz. 1630.
 6. W sobotę Droga Krzyżowa dla dzieci o godz. 900.
 7. W przyszłą niedzielę na Gorzkich żalach składaka na kwiaty do Grobu Pańskiego.
 8. W przyszły poniedziałek będziemy przeżywać uroczystość Zwiastowania Pańskiego – jest to dzień świętości życia – w którym jak co roku podejmujemy duchową adopcję dziecka poczętego a nienarodzonego:

- od środy na stoliku w nawie głównej będą umieszczone deklaracje o podjęciu adopcji.

- osoby zainteresowane adopcją dziecka poczętego – niech wypełnią deklaracją. /Deklaracje znajdują się na stoliku na środku kościoła./ Jedną część wypełniamy i pozostawiamy na tacy, a drugą /z modlitwą/ zabieramy ze sobą.

- uroczystość podjęcie adopcji będzie na Mszy Świętej

o godz. 1700. Zapraszamy i zachęcamy do podjęcia tego pięknego dzieła.

- KOMUNIKAT KS. BISKUPA

 1. Caritas parafialna prowadzi Wielkanocne Dzieło Miłosierdzia rozprowadzając baranki, paschaliki, kartki. Zachęcamy do nabycia.
 2. Przy bocznym wejściu ko kościoła /od strony północnej/ znajduje się kosz na „Wielkanocny dar serca”.
 3. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 134, 136, 140, 142, 146, 152.
 4. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Marię Czernecką z ul. Staropolskiej. Polećmy jej duszę dobremu Bogu: wieczne odpoczywanie…

 I Niedziela Wielkiego Postu – 10.03.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Gorzkie żale i Msza Święta.
 2. Jutro o godz. 1615 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 3. We wtorek (12.03) zapraszamy na wieczorną Mszę Świętą i spotkanie rodziców i dzieci, przygotowujące się do pierwszej spowiedzi i pierwszej Komunii Świętej.
 4. We wtorek (12.03) zapraszamy wszystkich członków Apostolstwa Modlitwy i sympatyków na Eucharystię o godz. 1900 w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej.
 5. W czwartek po wieczornej Mszy świętej zebranie akcji Katolickiej w Domu Parafialnym.
 6. W czwartek na wieczorną Eucharystię i spotkanie zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klasa III gimnazjum i klas 8 szkoły podstawowej.
 7. W piątek Droga Krzyżowa o godz. 1630 oraz dla młodzieży o godz. 1900 i tych co nie mogli wcześniej uczestniczyć.
 8. Droga Krzyżowa dla dzieci w sobotę o godz. 900. Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału w tym pasyjnym nabożeństwie.
 9. Dnia 19 marca (uroczystość św. Józefa, Oblubieńca) młodzież z naszej parafii przyjmie z rąk ks. Bp Leszka Leszkiewicza sakrament bierzmowania. Z tej racji zapraszamy do kościoła parafialnego kandydatów do przyjęcia tego sakramentu do przeżycia Triduum przed bierzmowaniem, w piątek /15.03/, sobotę /16.03/ i w poniedziałek /18.03/ na godz. 1700.

Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania, świadków i rodziców będzie w sobotę od godz. 1600. Zachęcamy wszystkich parafian do modlitwy w intencji młodzieży o wylanie Ducha Świętego.

 1. W przyszłą niedzielę – jak bywa w tradycji Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na fundusz misyjny.
 2. Caritas parafialna rozpoczyna dzisiaj Wielkanocne Dzieło Miłosierdzia tj. rozprowadzanie baranków wielkanocnych, paschalików oraz kartek świątecznych.
 3. Składamy Bóg zapłać:

- wszystkim uczestnikom i osobom prowadzącym śpiew i rozważania w czasie nabożeństwa czterdziestogodzinnego

- parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 100, 104, 106, 122, 126, 128.

 1. W ubiegłym tygodniu Bóg odwołał do wieczności +Andrzeja Idzi. Polećmy go miłosierdziu Bożemu: wieczne odpoczywanie…

 VIII Niedziela Zwykła – 03.03.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj rozpoczynamy nabożeństwo 40-godzinne;

- po Mszy Świętej o godz. 700 – rodzice, małżonkowie oraz zmiana tajemnic różańca

- od 1230 – apostolstwo Modlitwy

- od 1400 – 1430 dzieci szkolne, DSM, LSO, Grupa Misyjna

- od 1430 – 1500 Caritas, czciciele Miłosierdzia Bożego, Rada Duszpasterska, Rodzina Kolpinga, Akcja Katolicka Grupa Apostolska „Źródło”

- od 1500 – Nieszpory i Msza Święta

 1. Jutro i we wtorek dalszy ciąg nabożeństwa czterdziestogodzinnego:

- do godz. 1000 – ul. Podgórska, św. Anny i Grodzka,

- od 1000 – 1200 – ul. św. Prokopa, Królewska, Radosna, Krakowska,

- od 1200 – 1400 ul. W. Witosa, Sportowa, Sportowa - Boczna,     Dylągówka, Szczęśliwa, Bernackiego,

- od 1400 – 1530 – ul. Wschodnia, Środkowa, Zachodnia, Nabrzeżna, Zamłynie,

- od 1530 – 1700 – ul. Małopolska, Staropolska, Boczna, Szkolna, Kozuba, Lipowska.

- Program jest taki sam w poniedziałek i we wtorek. 

- Adoracja zakończy się Suplikacjami i Mszą Świętą

- Bardzo prosimy o udział w tym nabożeństwie przebłagalnym oraz o poprowadzenie śpiewu i rozważań.

 1. Najbliższa środa - to Środa Popielcowa, która rozpoczyna 40-dniowy post:

- Msze Święte w tym dniu o godz. 700, 900, 1700.

- Na Mszach Świętych będzie poświęcenie popiołu, posypanie nim głów na znak podjęcia pokuty, pojednania i nawrócenia.

- W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły - czyli trzy posiłki, w tym jeden do syta (od 18-60 lat) i abstynencja od pokarmów mięsnych (od 14 lat).

Rodzice powinni jednak wprowadzać w ducha posty i abstynencji od najmłodszych lat.

- Od Środy Popielcowej rozpoczyna się okres Komunii Świętej Wielkanocnej, który trwa do uroczystości Zesłania Ducha Świętego.

- Składka w Środę Popielcową przeznaczona jest na cele charytatywne.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca marca. Msza Święta o Chrystusie Wiecznym Kapłanie o godz. 700 i 1700. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.
 2. W Czwartek /07.03/ po nabożeństwie wieczornym spotkanie Zespołu Synodalnego w Domu Parafialnym.
 3. W piątek droga krzyżowa o godz. 1630, a następnie Msza Święta. Również w piątek o godz. 1900 droga krzyżowa dla młodzieży i tych, którzy nie mogli uczestniczyć o godz. 1630. Zapraszamy i zachęcamy do udziału w tym pasyjnym nabożeństwie
 4. Droga Krzyżowa dla dzieci – jak w latach poprzednich w sobotę o godz. 900.

Zapraszamy wszystkie dzieci do udziału. Na pierwszej drodze krzyżowej / tj. w najbliższą sobotę/ dzieci otrzymają skarbonki na jałmużnę dla biednych dzieci oraz planszę udziału w drodze krzyżowej.

 1. W piątek na Drogę Krzyżową o godz. 1900 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej wraz z rodzicami w ramach przygotowania do przyjęcia sakramentów dojrzałości chrześcijańskiej.
 2. W piątek - jako II miesiąca marca – po Mszy Świętej wieczornej odprawimy nabożeństwo do miłosierdzia Bożego w int. zmarłych w ostatnim miesiącu i int. złożonych do skarbony. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 3. Przyszła niedziela jest I Niedzielę Wielkiego Postu. Gorzkie Żale o godz. 1500.
 4. Ofiary złożone na tace w przyszłą niedzielę przeznaczone są na cele inwestycyjne.
 5. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę, posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 76, 80, 82, 88, 90, 94.
 6. Proszono, aby ogłosić…

- Dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadownikach informuje o rozpoczęciu postępowania rekrutacyjnego do oddziału zerowego (od 1.03 do 15.03.2019) oraz przyjmowaniu zgłoszeń do klasy pierwszej szkoły podstawowej (od 11.03.2019 do 12.04.2019) – dokumenty można pobrać w szkole lub ze strony internetowej szkoły.

- Burmistrz Brzeska informuje, iż trwa nabór do projektu „Małopolski Teleanioł”. Do projektu może się zgłosić osoba z chorobami przewlekłymi lub niepełnosprawna, która może otrzymać „opaskę BEZPIECZEŃSTWA” noszona na nadgarstku, która sprawdza podstawowe parametry życiowe – puls, ciśnienie oraz służy do kontaktu z Telecentrum o każdej porze. Zgłoszenia do projektu prosimy kierować do Urzędu Miejskiego w Brzesku do pokoju nr 13.

- Burmistrz Brzeska zaprasza wszystkie Panie na spotkanie z okazji dnia kobiet, które odbędzie się 5 marca 2019 br. Tj. wtorek o godz. 1730 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Zofię Dadej z ul. Środkowej. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu: wieczne odpoczywanie…

  VII Niedziela Zwykła – 24.02.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. Jutro o godz. 1615 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
 3. W tym tygodniu przypada I piątek i I sobota miesiąca marca:

- I piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1700.

- modlitwą i ofiarą wspieramy Misyjne Dzieło Kościoła

- po wieczornej Mszy świętej adoracja Najświętszego Sakramentu

               - do chorych udamy się wg stałego porządku

               - spowiedź przed I piątkiem w środę czwartek i piątek od

godz. 1600.

- I sobota – Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 700 i 1700. Wieczorem odprawimy nabożeństwo „Pięciu pierwszych sobót miesiąca” czyniąc wynagrodzenie Maryi Dziewicy za grzech nasze i naszych bliskich. Przed Mszą Świętą różaniec, podczas Eucharystii rozmyślanie
i Komunia Święta. Odpowiedzmy licznie udziałem w tym nabożeństwie, aby ratować nas i wszystkich ludzi, o co tak usilnie prosiła Matka Boża w Fatimie.

 1. W przyszłą niedzielę rozpoczęcie 40-godzinnego nabożeństwa.

- po Mszy Świętej o godz. 700 rodzice i małżonkowie /z racji I niedzieli miesiąca będzie też zmiana tajemnic żywego różańca/

- od godz. 1230 – Apostolstwo Modlitwy,

- od godz. 1400 – 1430 dzieci szkolne, DSM, LSO, Grupa Misyjna,

- od godz. 1430 – 1500 Caritas, czciciel Miłosierdzia Bożego, Rada Duszpasterska, Rodzina Kolpinga, Akcja Katolicka, Róże Żywego Różańca, Grupa Apostolska Źródło.

 1. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 132, 144, 58, 60, 62, 66.
 2. Proszona, aby ogłosić…
 3. Dyrekcja Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Jadownikach informuje, że trwają zapisy na nowy rok szkolny do pierwszej klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego w Jadownikach. W związku z powyższym zapraszamy Rodziców przyszłych pierwszoklasistów na spotkanie w dniu 26 lutego 2019, o godz. 1630 w budynku gimnazjum przy ul. Szkolnej 7, w sali nr 5.
 4. W parafii Miłosierdzia Bożego w Brzesku odbędzie się kurs Przedmałżeński. Rozpoczęcie w piątek, 8 marca o godz. 1900 w Sali teatralnej. Program przewiduje 10 spotkań w kolejne piątki i soboty. Kurs przeznaczony jest dla par narzeczonych ze względu na zajęcia warsztatowe z psychologami. Zapisy na pierwszym spotkaniu.
 5. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku zostali odprowadzeni:
 • †Helena Mrówka – z ul. Zachodniej
 • †Wacław Nalepa – z ul. Małopolskiej

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu; Dobry Jezu, a nasz Panie

  VI Niedziela Zwykła – 17.02.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. Jutro /poniedziałek/ o godz. 1615 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy – zapraszamy i zachęcamy do adoracji przed wystawionym w monstrancji Jezusem.
 3. W liturgii tygodnia:

- piątek – Święto Katedry św. Piotra – Apostoła

- sobota – wsp. św. Polikarpa – bpa i męcz.

 1. W piątek do Domu Parafialnego na godz. 1830 zapraszamy młodzież przygotowująca się do bierzmowania w ramach realizacji programu „Młodzi na progu”.
 2. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. podgórskiej za przystrojenie ołtarzy i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 112, 114, 118, 120, 124, 130.

 1. Proszono, aby ogłosić:

Dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Brzesku przy którym działa Dzienny Dom „Senior+” informuje, że placówka dysponuje wolnymi miejscami. Placówka przeznaczona jest dla nieaktywnych zawodowo mieszkańców Gminy Brzesko w wieku 60+. Dom zapewnia opiekę, gorący posiłek, transport z i do miejsca zamieszkania oraz szeroką ofertę zajęć. Nabór uczestników do Dziennego Domu „Senior+” prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Brzesku przy ul. Mickiewicza 21.

 1. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku został odprowadzony †Marcin Borowiec. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

 V Niedziela Zwykła – 10.02.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek /11.02/ - wsp. Najświętszej Maryi Panny z Lurdes

- czwartek /14.11/ - święto św. Cyryla – mnicha i św. Metodego – biskupa – patronów Europy

 1. Jutro o godz. 1615 wystawienie Najświętszego Sakramentu. I adoracja w ciszy.
 2. Jutro /poniedziałek 11.02/ z racji wspomnienia Najświętszej Maryi Panny z Lurdes będziemy przeżywać „XXVII Światowy Dzień Chorego”. W związku z tym wspomnieniem w sanktuarium Matki Bożej w Porąbce Uszewskiej odbędą się uroczystości na które złożą się:

- godz. 1530 modlitewne czuwanie

- godz. 1630 Msza Święta koncelebrowana

A po Eucharystii procesja do groty i modlitwy w int. chorych, cierpiących oraz służby zdrowia i wszystkich, którzy troszczą się o chorych.

 1. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej odbędzie się spotkanie rodziców i dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i komunii świętej.
 2. We wtorek na godzinę 1900 zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy do udziału we Mszy Świętej w kaplicy matki Bożej Jadownickiej w naszym kościele.
 3. W czwartek na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej.
 4. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej zebranie Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym.
 5. Pragniemy poinformować, że w ostatnim tygodniu zostały przywiezione do kościoła św. Anny „sedilia” tj. siedzenia dla celebransów, ministrantów i lektorów. Wykonane meble są w stylu całego wyposażenia kościoła. Aby uporządkować wnętrze tego kościoła – są wykonywane również ławki. W najbliższych miesiącach zapewne pojawią się na Bocheńcu.
 6. W Przyszłą niedzielę /17.02/ ofiary złożone na tace są przeznaczone na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 7. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 80a, 84 92, 96, 102, 108.

   IV Niedziela Zwykła – 03.02.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta popołudniowa.
 2. Jutro /poniedziałek/ o godzinie 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu.
 3. W liturgii tygodnia:

- wtorek – wsp. św. Agaty – dziewicy i męczennicy. Po Mszy Świętej o godz. 700 poświecenie chleba, owoców, soli i wody.

- środa – wsp. św. Pawła Miki i Towarzyszy – męczenników.

 1. Czwartek – jest pierwszym miesiąca lutego. Msza Święta o Chrystusie Wiecznym Kapłanie o godz. 700 i 1700. Modlimy się o powołania kapłańskie.
 2. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Zespołu Synodalnego w Domu Parafialnym.
 3. Piątek – jako II miesiąca – po Mszy Świętej o godz. 1700 nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Msza Święta w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu oraz intencjach złożonych do skarbony.
 4. W piątek na spotkanie zapraszamy młodzież z klas III gimnazjum i klas 8-ych szkoły podstawowej w ramach realizacji programu „Młodzi na progu” przygotowującego do bierzmowania. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1830 w Domu Parafialnym.
 5. Przyszła niedziela jest II-gą miesiąca – ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne.
 6. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za przystrojenie ołtarzy i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów:

62, 64a, 64, 66a, 68, 72, 78.

 1. Proszono, aby ogłosić:

- W następną niedzielę gościć będziemy przedstawicieli III edycji zakony paulistów, którzy zaproponują na Ewangelię na każdy dzień 2019. Można je będzie nabyć po każdej Mszy Świętej (koszt – 10 zł). Będą również dostępne egzemplarze Pisma Świętego.

- W związku z dużym zainteresowaniem pielgrzymką do Medzugorie nasza parafia zorganizuje kolejny autokar to tego niezwykłego miejsca działania Pana Boga oraz bliskości Jego Matki - Maryi. Pielgrzymka mająca charakter głębokich rekolekcji odbywa się w dniach od 8 do 15 lipca 2019. Zapisy w zakrystii. Szczegóły na plakacie w gablocie i u ks. Norberta.

  III Niedziela Zwykła – 27.01.2019 - Niedziela Synodalna

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. Od jutra w dni powszednie rano Msza Święta o godz. 630 i 700.
 3. Jak było zapowiadane w ubiegłą niedzielę – o godz. 1500 w Domu Parafialnym rozpocznie się spotkanie opłatkowe organizowane przez Caritas Parafialną dla staruszków, emerytów, seniorów. Serdecznie ich zapraszamy, a bliskich prosimy, aby zachęcić w/w w tym spotkaniu oraz dopomóc im w dotarciu do Domu Parafialnego.
 4. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – wsp. św. Tomasza z Akwinu – prezb. i Dokt. K-ła.,

- wtorek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Katedralnej w Tarnowie,

- środa – wsp. św. Jana Bosko – prezb.

 1. W czwartek na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie zapraszamy rodziców młodzieży przygotowującej się do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas 8 szkoły podstawowej.
 2. W sobotę przypada święto Ofiarowania Pańskiego zwane świętem Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte o godz. 700, 900, 1700.

- na każdej Mszy Świętej poświecenie gromnic. Gromnice można nabyć w Caritasie/

- ofiary złożone na tacę – jak bywa w zwyczaju – są przeznaczone na wsparcie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji

- święto Matki Bożej Gromnicznej jest Światowym Dniem Życia Konsekrowanego

- jak bywa w tradycji przed świętem odprawimy Triduum dla małżonków /rodzin/. Dlatego zapraszamy w/w do udziału w tym Triduum we środę, czwartek, piątek na Eucharystię o godz. 1700.

- W tym dniu przypada pierwsza sobota miesiąca, dlatego zachęcamy do kontynuowania „Pięciu pierwszych sobót miesiąca” przez spełnienie warunków: modlitwę różańcową, ofiarowanie Komunii Świętej wynagradzającej oraz rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi. Rozmyślanie będzie w kościele
o godz. 1640. Zapraszamy.

 1. W tym tygodniu przypada I piątek lutego:

- Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1700.

- Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.

- Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu

- Do chorych udamy się o zwykłej porze.

- Spowiedź przed I piątkiem i świętem Ofiarowania Pańskiego w środę, czwartek i piątek od godz. 1600.

 1. W środę zakończyliśmy wizytę duszpasterską. Składamy Bóg zapłać za życzliwość i wszelkie dobro z którym spotkaliśmy się: za gościnność, poświęcony czas, poczęstunek, usłużenie samochodem. Niech kolędowanie – Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam w ciągu roku.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca.
 3. W okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia dokonujemy rozliczeń podatkowych.

Polskie prawo daje nam możliwość przekazania 1% naszego podatku na rzecz wybranej przez nas organizacji pożytku publicznego.

Wielkość naszego podatku nie ulegnie zmianie – my jedynie decydujemy o jego przeznaczeniu.

Zwracamy się z prośbą, apelem do wszystkich, którzy składają zeznania podatkowe o przekazanie 1% należnego podatku na cele realizowane przez Caritas Diecezji Tarnowskiej.

 1. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 42, 46, 48, 52, 56, 60a.

 1. Proszono, aby ogłosić:
 2. Rada rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jadownikach zaprasza na bal karnawałowy, który odbędzie się 9 lutego 2019 w Domu Ludowym. Zapisy prosimy kierować do sekretariatu szkoły przy gimnazjum lub do przewodniczącej rady rodziców.
 3. „Mościckie Centrum Medyczne realizuje projekt „Pomocna dłoń” i zaprasza na bezpłatne dwutygodniowe, całodobowe pobyty dla osób niesamodzielnych oraz na szkolenie dla ich opiekunów. Więcej informacji można uzyskać w Sekretariacie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego.
 4. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Marię Wielgosz z ul. Szkolnej. Polećmy jej dusze Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

  II Niedziela Zwykła – 20.01.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – wsp. św. Agnieszki – dziew. i męcz.,

- czwartek – wsp. św. Franciszka Salezego – bpa i Dokt. K-ła.,

- piątek – święto Nawrócenia Świętego Pawła Apostoła

- sobota – wsp. św. Tymoteusza i Tytusa – biskupów

 1. Jutro /poniedziałek/ od godz. 1630 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W poniedziałek przypada Dzień Babci, a we wtorek Dzień Dziadka. W modlitwie pamiętajmy o wyżej wymienionych, którym wiele zawdzięczamy.
 3. W przyszłą niedzielę (27 stycznia) Caritas Parafialna organizuje spotkanie opłatkowe dla emerytów, rencistów i staruszków. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1500 w Domu Parafialnym.

Caritas już dzisiaj serdecznie zaprasza w/w, a rodzinę, bliskich czy sąsiadów prosi, aby starsze osoby zmobilizować do uczestnictwa w opłatku oraz pomóc im w dotarciu do Domu Parafialnego.

 1. Program kolędy:

Dzisiaj /20.01/ - od godz. 1400

- ul. Sportowa (za stadionem od nr 20 do nr 38) oraz ul. Szczęśliwa (od nr 3 do nr 36) – 1 ksiądz

- ul. Zachodnia – od nr 5 do nr 65 – 2 ksiądz

Poniedziałek /21.01/ - od godz. 900

- ul. św. Prokopa od nr 1 do nr 83 – 1 ksiądz

Wtorek /22.01/ - od godz. 900

- ul. Wschodnia – rozpoczęcie od nr 99 – 1 ksiądz

- ul. W. Witosa – od nr 3 do nr 73 – 2 ksiądz

Środa /23.01/ - od godz. 1600

- ul. Lipowska – 1 ksiądz

- ul. Królewska – 2 ksiądz

 1. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Radosnej i ul. Podgórskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Podgórskiej z numerów: 24, 26, 30, 32, 34, 36.
 2. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Wojciecha Fica z ul. W. Witosa. Polećmy jego duszę dobremu Bogu: wieczne odpoczywanie…

I Niedziela Zwykła – 13.01.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. Od jutra w dni powszednie w czasie ferii rano będzie tylko Msza Święta o godz. 630.
 3. Dzisiejszą niedzielą kończy się okres Bożego Narodzenia, a zaczyna się okres zwykły w ciągu roku. Kolędy będziemy śpiewać w liturgii według tradycji do święta Ofiarowania Pańskiego.
 4. W liturgii tygodnia:

- czwartek /17.01/ - wsp. św. Antoniego Opata,

- sobota /19.01/ - wsp. św. Józefa Sebastiana Pelczara – bpa.

 1. Od piątku (18.01) do piątku (25.01) w Kościele będzie trwał „Tydzień modlitw o jedność chrześcijan”.
 2. Program kolędy:

Dzisiaj /13.01/ - od godz. 1400 ul. Podgórska – Ścieżki rozpoczęcie od nr 156 – 1 ksiądz

Poniedziałek /14.01/– od godz. 900 – ul. św. Anny i Grodzka – 1 ksiądz

Wtorek /15.01/ - od godz. 1600 – ul. Środkowa od nr 138 do nr 116 – 1 ksiądz

Środa /16.01/ - od godz. 1600 – ul. Środkowa

- od nr 1 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 87 – 2 ksiądz/na spotkanie/

Czwartek /17.01/ - od godz. 1400 – ul. św. Prokopa od nr 8 do nr 60 – 1 ksiądz

Piątek /18.01/ - od godz. 1400 – ul. Szkolna i ul. Kozuba

- od nr 1 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 30 /ul. Kozuba i dalej ul. Szkolna od nr 30/ - 2 ksiądz /na spotkanie/

Sobota /19.01/ - od godz. 900

- ul. Bernackiego – od nr 1a – 1 ksiądz

- ul. Sportowa – od nr 2 do nr 87 /z wyłączeniem domów za stadionem/ - 2 ksiądz

Niedziela /20.01/ - od godz. 1400

- ul. Sportowa /za stadionem od nr 20 do nr 38 oraz ul. Szczęśliwa od nr 3 do nr 36/ - 1 ksiądz

- ul. Zachodnia – od nr 5 do nr 65 – 2 ksiądz

 1. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Radosnej za posprzątanie i przystrojenie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Radosnej z numerów: 20, 22 oraz z ul. Podgórskiej z numerów: 4, 6, 10, 12, 20.
 2. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Emilię Koczwara. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

 Objawienie Pańskie – 06.01.2019 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. Jutro (poniedziałek) od godz. 1630 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy do Mszy Świętej.
 3. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym.
 4. W czwartek na spotkanie w Domu Parafialnym na godz. 1830 zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas 8 szkoły podstawowej realizujących program „Młodzi na progu”.
 5. W piątej – jako II miesiąca – po wieczornej Mszy Świętej nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Msza Święta w intencji zmarłych w ostatnim miesiącu i w intencjach złożonych do skarbony.
 6. Przyszła niedziela to święto Chrztu Pańskiego, które kończy okres narodzenia Pańskiego.
 7. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę są przeznaczone na inwestycje.
 8. Program kolędy:

Dzisiaj (06.01) – od godz. 1400 – ul. Krakowska /rozpoczęcie od strony Brzeska/ i ul. Radosna

Poniedziałek (07.01) – od godz. 1600 – ul. Wschodnia

- od nr 4 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 118 – 2 ksiądz /na spotkanie/

Wtorek (08.01) – od godz. 1600 – ul. Zachodnia

- od nr 34 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 96 – 2 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 4 do nr 32 – 3 ksiądz

Środa (09.01) – od godz. 1600 – ul. W. Witosa

- od nr 180 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 110 – 2 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 110a do nr 90 – 3 ksiądz

Czwartek (10.01) – od godz. 1600 – ul. W. Witosa

- od nr 88 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 44 + Dylągówka – 2 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 4 do nr 42 – 3 ksiądz

Piątek (11.01) – od godz. 1600 – ul. Środkowa

- od nr 6 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 76 – 2 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 80 do nr 114 – 3 ksiądz

Sobota (12.01) – od godz. 900 – ul. W. Witosa

- od nr 249 do nr 185 + ul. Strumykowa – 1 ksiądz

- od nr 183 – 2 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 75 – 3 ksiądz /na spotkanie/

Niedziela (13.01) – od godz. 1400 – ul. Podgórska – Ścieżki

(rozpoczęcie od nr 156) -  1 ksiądz

 1. Pan Kościelny składa podziękowanie za ofiary złożone na tacę w ubiegłą niedzielę. Bóg zapłać.
 2. Składamy Bóg zapłać:

- wszystkim parafianom za życzliwe przyjęcie kolędników misyjnych, za złożenie ofiary – zebrano 12.045 zł, 10 $, 15 €, oraz dzieciom , które z taką chęcią kolędowały, aby wspomóc swoich rówieśników w krajach misyjnych. Bób zapłać.

- parafianom z ul. Zachodniej i Krakowskiej za ofiarę  i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Radosnej z numerów: 4, 5, 8, 10, 11, 12.

 1. Proszono, aby ogłosić:

Rada rodziców przy Szkole Podstawowej nr 2 w Jadownikach zaprasza na bal karnawałowy, który odbędzie się 9 lutego 2019 w Domu Ludowym. Zapisy prosimy kierować do sekretariatu szkoły przy gimnazjum lub do przewodniczącej rady rodziców.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Stefanię Maleńką z ul. Podgórskiej. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu: Dobru Jezu, a nasz Panie…

 Święto Najświętszej Rodziny – 30.12.2018 Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. Jutro (poniedziałek) ostatni dzień roku kalendarzowego – wsp. Św. Sylwestra. Ramo o godz. 900 Msza Święta z kazaniem i dziękczynienie „Te Deum”. Po południu o godz. 1600 Nieszpory Eucharystyczne, kazanie, Suplikacje i Msza Święta dziękczynna. Zechciejmy przyjść na to nabożeństwo, aby dziękować Bogu za wszystkie łaski i dobra otrzymane w mijającym roku, przepraszać Boga za grzechy i oziębłość w wierze oraz prosić Boga o błogosławieństwo w nadchodzącym Roku 2019.

Jak bywało w latach poprzednich powitanie Nowego Roku będzie na Bocheńcu. Tutaj z kościoła w pielgrzymce wyruszamy o godz. 2100, Msza Święta o godz. 2215 w kościele św. Anny, następnie kolędowanie, wspólna zabawa. Jak zawsze będzie gorąca herbata, gorący posiłek. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i zabawy.

 1. We wtorek (01.01) Nowy Rok – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. W tym dniu oddajemy cześć Maryi jako Matce Jezusa Chrystusa. Nowy rok jest też dniem szczególnej modlitwy o pokój na świecie.

Msze Święte w Nowy Rok wg porządku niedzielnego tj. o 700, 900, 1015, 1130, po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta. Nowy Rok jest świętem obowiązującym chrześcijanina.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota stycznia. Z tej racji:

- I czwartek – Msza Święta o Jezusie Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godz. 700 i 1700. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

- I piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1700.

Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.

Po wieczornej mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu, prowadzona przez Akcję Katolicką.

W pierwszy piątek nie będzie odwiedzin chorych. Prosimy powiadomić dotyczących.

- I sobota – Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 700 i 1700. Po południu kontynuujemy „Pięć pierwszych sobót miesiąca”.

 1. W niedzielę (06.01) przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego /Trzech Króli/:

- Po każdej Eucharystii poświęcenie: złota, kadzidła i kredy, którą nad drzwiami naszych domów wypisujemy inicjały Trzech Króli i obecny rok.

Kadzidełka wraz z kredą można nabyć w Caritasie.

- Uroczystość Objawienia Pańskiego jest dniem Diecezjalnego Dzieła Misyjnego w którym modlimy się za księży diecezjalnych pracujących na misjach i za wszystkich misjonarzy pochodzących z naszej diecezji.

- Uroczystość Objawienia Pańskiego jest również misyjnym dniem dzieci, a więc patronalnym świętem Papieskiego Dzieła Misyjnego Dzieci – dlatego modlimy się i polecamy Bogu dzieci w naszej parafii, zaangażowanie w grupie misyjnej wraz z opiekunką.

- Ofiary złożone na tacę w Uroczystość Trzech Króli są przeznaczone na Dzieło Misyjne Kościoła.

- W uroczystość Objawienia Pańskiego na Mszy o godz. 900 zakończenie kolędy misyjnej.

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 700 zmiana tajemnic żywego różańca.
 2. Program kolędy:

Dzisiaj (30.12) –od godz. 1400 ul. Staropolska:

- od nr 6 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 130 – 2 ksiądz /na spotkanie/

Środa (02.01) – od godz. 1600 – ul. Małopolska:

- od nr 208 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 138 – 2 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 98 – 3 ksiądz

Czwartek (03.01) – od godz. 1600 – ul. Małopolska:

- od nr 96 -1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 22 – 2 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 2 – 3 ksiądz

Piątek (04.01) – od godz. 1600 – ul. Staropolska

- od nr 1a – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 51a – 2 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 53 do nr 77 – 3 ksiądz

Sobota (05.01) – od godz. 900 – ul. Staropolska

- od nr 83 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 175 – 2 ksiądz /na spotkanie/

Ul. Boczna rozpoczęcie od nr 51 – 3 ksiądz

Niedziela (06.01) – od godz. 1400- ul. Krakowska

 (rozpoczęcie od strony Brzeska) i ul. Radosna

 1. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Zachodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 11, 7 i ul. Krakowskiej: 44, 44a, 80, 84, 95.
 2. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku zostali odprowadzeni:
 3. a) †Stanisław Wielgosz – z ul. W. Witosa
 4. b) †Wisław Kasprzak – z ul. Środkowej

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

  Świętego Szczepana – 2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. W dniu dzisiejszym Msze Święte przed południem wg porządku niedzielnego. Po południu nie będzie Nieszporów i Eucharystii.
 2. Dzisiaj na Mszy Świętej o godz. 900 rozesłanie kolędników misyjnych.

Jak co roku prosimy: przyjmujcie ich w swoich domach

z życzliwością. Nie zapominajmy, za każdy z nas jest odpowiedzialny za dzieło misyjne Kościoła oraz, że nasi najmłodsi parafianie z Grupy Misyjnej z radością i zapałem – przez kolędowanie pragną pomóc swoim rówieśnikom w krajach misyjnych.

Jak w latach ubiegłych każda grupa kolędnicza zostawia na pamiątkę – odpowiedni znak swojej obecności, przekazany przez Referat Misyjny w Tarnowie oraz każde dziecko posiada identyfikator z pieczątką parafii. Mile widziane jest poczęstowanie dzieci słodyczami.

Bardzo też prosimy, aby zatroszczyć się o bezpieczeństwo dzieci w czasie kolędy. Prosimy, aby na czas kolędy dobrze były zamknięte psy, nawet te najmniejsze.

 1. W liturgii tygodnia:

- Czwartek – Święto św. Jana Apostoła, Ewangelisty. Na Mszy Świętej o godz. 700 poświęcenie wina i podanie do spożycia.

- Piątek – Święto Świętych Młodzianków – męczenników

 1. Najbliższa niedziela to pierwsza po Bożym Narodzeniu, z zarazem Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa.

               Jak, co roku w pierwszą niedzielę po Bożym narodzeniu ofiary złożone na tacę są przeznaczone jako wynagrodzenie dla
p. Kościelnego, który troszczy się o świątynię.

Prosimy o ofiarność w tym względzie dając przez to wyraz podziękowania dla p. Edwarda za tak solidną i odpowiedzialną posługę w naszym kościele.

 1. W przyszły poniedziałek (31.12) to wspomnienie św. Sylwestra i ostatni dzień roku kalendarzowego. Msza Święta o godzinie 900 i 1530.

Jak było w latach ubiegłych powitanie Nowego Roku 2018 będzie na Bocheńcu. Bliższe informacje są na afiszu i będą przypomniane w następującą niedzielę.

 1. Zgodnie z wymaganiami Prawa Kanonicznego i Synodu Diecezjalnego, a zarazem tradycją rozpoczynamy wizytę duszpasterską. Ze względu na wczesny czas ferii zimowych kolędę rozpoczniemy od jutra tj. czwartku (27.12).

Pragniemy przypomnieć, że kolęda ma charakter nie tylko wizyty, ale także liturgii, dlatego prosimy przygotować:

- Stół nakryty białym obrusem

- Krzyż i świece

- Poświęcona woda, kropidło

- Pismo Święte

W miarę możliwości w spotkaniu winna brać udział cała rodzina. Przyjęcie księdza po kolędzie jest aktem publicznego wyznania wiary, jedności rodziny z kościołem parafialnym.

 1. Składamy Bóg zapłać:

- Wszystkim, którzy nabyli w zakrystii opłatki wigilijne. Ofiary zostały przeznaczone na cele parafialne.

- Wszystkim, którzy pomagali przy budowie pięknej szopki.

- Parafianom, którzy nabyli świece i kartki w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.

- Parafianom, którzy przekazali żywność dla potrzebujących.

- Chórowi „Adoremus” za przygotowanie programu przed pasterką oraz Panu Piotrowi za prowadzenie śpiewu.

- Za złożone ofiary na tacę w dniu dzisiejszym z przeznaczeniem na Uniwersytet Jana Pawła II.

- Panu Zbigniewowi Nowakowi za zbudowanie szopki w Ogrodzie Plebańskim i pomagającym oraz p. Wiesławowi Piaseckiemu za wykonanie szyldów /opisów/ do szopki.

 1. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku został odprowadzony †Tomasz Gajda z ul. św. Prokopa. Polećmy jego duszę miłosierdziu Bożemu; Dobry Jezu, a nasz Panie…
 2. Niech radość Narodzenia Jezusa dla ziemi, a św. Szczepana dla nieba staje się źródłem radości naszego serca.

 

Program kolędy:

Czwartek (27.12) – od godz. 900 – ul. Podgórska – numery nieparzyste

– od nr 1 – 1 ksiądz /na spotkanie/

– od nr 265 – 2 ksiądz /na spotkanie/

Piątek (28.12) – od godz. 900 – ul. Podgórska – numery parzyste /z wyjątkiem Ścieżek/

– od nr 4 – 1 ksiądz /na spotkanie/

– od nr 268 – 2 ksiądz /na spotkanie/

- ul. Nadbrzeżna od nr 38 do nr 1, a następnie ul. Zamłynie od nr 7 – 3 ksiądz

Sobota (29.12) – od godz. 900 – ul. Małopolska – numery nieparzyste

- od nr 1 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 163 – 2 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 165 do nr 227, a następnie od nr 234 do nr 210 – 3 ksiądz

Niedziela (30.12) – od godz. 1400 – ul. Staropolska – numery parzyste

- od nr 6 – 1 ksiądz /na spotkanie/

- od nr 130 – 2 ksiądz /na spotkanie/

 IV Niedziela Adwentu – 23.12.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Nowenna do Dzieciątka Jezus oraz popołudniowa Msza Święta.
 2. Jutro Msza Święta roratnia o godz. 700 oraz ostatnia Nowenna do Dzieciątka Jezus.
 3. Jutro /poniedziałek/ Wigilia przed uroczystością Bożego Narodzenia. Jak co roku przypominamy i zachęcamy:

- Zasiadają do Wieczerzy Wigilijnej będziemy się dzielić pobłogosławionymi w kościele opłatkami. Pamiętajmy, że gest ten wyraża: miłość, życzliwość, miłosierdzie i błogosławieństwo Boga płynące z poświęconego chleba.

- Jak bywa w zwyczaju Wieczerzę rozpoczynamy od przeczytania Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa /Ew. św. Łukasza/ - czytanie Ewangelii dajemy dzieciom, a następnie wspólna modlitwa – której przewodniczy ojciec rodziny – w intencjach własnych, rodziny, parafii, Kościoła, ojczyzny, świata. Nie zapominajmy o modlitwie za zmarłych.

- Na Wieczerzę zaprośmy samotnych sąsiadów.

- W Wigilię zachowajmy tradycyjnie post, jak bywa w naszej polskiej tradycji.

- Pasterka o godz. 2400. Zapraszamy do licznego udziału.

- Przed pasterką, tj. na godz. 2315 zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd, który nas wprowadzi w atmosferę Bożego Narodzenia. Zapraszamy do wspólnego śpiewu kolęd oraz rozważania tajemnicy Bożego Narodzenia.

- Ofiary złożone na tacę w czasie pasterki są przeznaczone na fundusz obrony życia poczętego.

- Msza Święta za duszę śp. † ks. Jana Kordelę na pasterce z int. parafian w 9 rocznicę śmierci.

 1. We wtorek Uroczystość Bożego Narodzenia. Msze Święte wg porządku niedzielnego/700, 900, 1015, 1130/. Po południu Nieszpory o godz. 1500 i Msza Święta.
 2. W zakrystii są jeszcze do nabycia opłatki.
 3. Od wieczoru wigilijnego 24 grudnia do 26 grudnia będzie można podziwiać przy kościele parafialnym żywą szopkę /obok stodoły/. Przez te dni można zachwycać się sceną narodzenia Dzieciątka Jezus w towarzystwie zwierząt przekazanych na ten czas przez naszych parafian.

Wyjątkowy wyraz będzie mieć również Pasterka, którą o godzinie 2350 poprzedzi krótka scenka o objawieniu aniołów pasterzom w Betlejem oraz procesja do stajenki. Zapraszamy wszystkich parafian do nawiedzenia Nowonarodzonego Jezusa w żywej szopce.

 1. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Zachodniej za posprzątanie i przystrojenie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 49, 49a, 47, 33, 31, 27, 17.

  III Niedziela Adwentu – 16.12.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory , Nowenna do Dzieciątka Jezus i Msza Święta.
 2. To już ostatni tydzień rorat. Zachęcamy do udziału.
 3. We wtorek /18.12/ od godz. 900 udamy się z wizytą do chorych. Prosimy o zgłoszenie do zakrystii, tych chorych, którzy sobie tego życzą kapłana przed świętami. Chorych, których nawiedzamy
  w pierwsze piątki nie trzeba zgłaszać.
 4. We wtorek na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7-ych szkoły podstawowej w ramach przygotowania na przyjęcie sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 5. W środę /19 grudnia/ będzie miała miejsce spowiedź adwentowa od godz. 1400 do 1800, z przerwą od 1600 - 1630. W tym dniu Msza Święta z Roratami będzie o godz. 1800.
 6. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej tj. od godz. 1800 Caritas Parafialna będzie wydawać żywność potrzebującym w Domu Parafialnym.
 7. Caritas parafialna rozprowadza świece i kartki świąteczne w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”.
 8. W zakrystii do nabyci pobłogosławione opłatki na stół wigilijny.
 9. Dzisiaj po Mszach Świętych, rodzice i dzieci z Dziewczęcej Służby Maryjnej organizują kiermasz stroików i ozdób świątecznych wykonanych przez dziewczęta.

Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na ich wakacyjny wyjazd. Minimalny koszt jednej ozdoby to - 5 zł. Zachęcamy do wsparcia ich działalności.

 1. Składamy Bóg zapłać:
 2. Za ofiary złożone na cele inwestycyjne.
 3. Za ofiary złożone do puszek jako pomoc Kościołowi na Wschodzie oraz Caritas Parafialna za przeprowadzenie zbiórki.
 4. Parafianom z ul. Zachodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 80, 82, 84, 86, 65, 63, 59, 57, 57b, 55.
 5. Proszono, aby ogłosić:

- Rada rodziców, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadownikach zapraszają na jasełka pt. „A nadzieja znów wstąpi w nas”, które odbędą się dzisiaj o godz. 1600 w Domu Ludowym w Jadownikach.

- Za tydzień w niedzielę na Mszę św. o godz. 700  zuchy, harcerze i instruktorzy Szczepu Czarnego działającego w Publicznej Szkole Podstawowej nr 2 w Jadownikach przyniosą Betlejemskie Światełko Pokoju. Płomień zapalany co roku w Betlejem, następnie rozprowadzany po Europie przez skautów symbolizuje nowonarodzonego Jezusa. W związku z tym po każdej niedzielnej Mszy św. w przedsionku nawy głównej będzie można odpalić płomień i zabrać go do swojego domu w specjalnie przygotowanych przez harcerzy lampionach, a tym samym wesprzeć ich bieżącą działalność.

 1. W ostatnim tygodniu na nasz cmentarz został odprowadzony † Tadeusz Kondziołka. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie… 

  II Niedziela Adwentu – 09.12.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. Dzisiejsza niedziela jest „Dniem modlitw w intencji Kościoła na Wschodzie i pomoc materialnej”. Pamiętajmy o tej intencji i zechciejmy też wesprzeć ofiarą do puszek.
 3. Zachęcamy do liczniejszego udziału w roratach codziennie o godz. 1700. Zapraszamy.
 4. W liturgii tygodnia:

- czwartek – wsp. św. Łucji – dziewicy,

- piątek – wsp. św. Jan od Krzyża – prezbitera i dok. K-ła.

 1. We wtorek /11.12/ zapraszamy na Roraty i spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Spowiedzi i Komunii Świętej.
 2. We wtorek /11.12/ o godzinie 1900 zapraszamy do udziału we Mszy Świętej, w kaplicy Matki Bożej, wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy.
 3. W czwartek (13.12) po roratach zebranie Akcji Katolickiej w Domu Parafialnym.
 4. W piątek – jako II miesiąca – po roratach nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Msza Święta w intencjach złożonych do skarbony oraz za zmarłych w ostatnim miesiącu.
 5. W piątek na godz. 1830 na spotkanie w Domu Parafialnym zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas 8-ych szkoły podstawowej w ramach realizacji programu „Młodzi na progu”.
 6. W sobotę rozpoczęcie po roratach Nowenny do Dzieciątka Jezus.
 7. W przyszłą niedzielę (16 grudnia), po Mszach Świętych, rodzice i dzieci z Dziewczęcej Służby Maryjnej organizują kiermasz stroików i ozdób świątecznych wykonanych przez dziewczęta. Dochód z kiermaszu będzie przeznaczony na ich wakacyjny wyjazd. Minimalny koszt jednej ozdoby to - 5 zł. Zachęcamy do wsparcia ich działalności.
 8. Caritas parafialna prowadzi „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”. Rozprowadza świece i kartki świąteczne. Zachęcamy do nabycia.
 9. W zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny.
 10. Przy bocznym filarze znajduje się kosz na żywność dla potrzebujących na święta. Zachęcamy do dobrego uczynku.
 11. Proszono, aby ogłosić:
 12. Rada rodziców, dyrekcja, nauczyciele oraz uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jadownikach zapraszają na jasełka pt. „A nadzieja znów wstąpi w nas”, które odbędą się w przyszłą niedzielę 16 grudnia o godz. 1600 w Domu Ludowym w Jadownikach.
 13. Parafia miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza małżonków na cykl „Spotkań dla zabieganych, edycja II”, którzy chcą pogłębić relację małżeńską, rodzinną i swoje relacje z Bogiem. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 14. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Zachodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 62, 68a, 68, 72, 74, 76.

 I Niedziela Adwentu – 02.12.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. W dniu dzisiejszym po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta popołudniowa.
 2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 700 zostały pobłogosławione opłatki wigilijne, które można nabywać w zakrystii.
 3. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – wsp. św. Franciszka Ksawerego – prezb.

- piątek – wsp. św. Ambrożego – bpa i dok. K-ła.,

- sobota – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 700, 900, 1700. Podczas Eucharystii o godz. 1700 będzie miał obrzęd przyjęcia dziewczynek do Dziewczęcej Służby Maryjnej. Zapraszamy wszystkie członkinie i ich rodziny.

 1. Jutro (poniedziałek) od 1630 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek grudnia.

- I czwartek – Msza Święta o Chrystusie Wiecznym Kapłanie o godz. 700. Modlimy się szczególnie w tym dniu o powołania kapłańskie i zakonne.

- I piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte. Po wieczornej Mszy Świętej /roratach/ adoracja Najświętszego Sakramentu.

- spowiedź przed I piątkiem w środę, czwartek i piątek od godz. 1600.

- do chorych udamy się o zwykłej porze.

 1. Od jutra rozpoczynają się roraty. Jak w latach ubiegłych będą o godz. 1700. Udział w Roratach jest oznaką naszej wiary – wiernością tradycji oraz duchowego przygotowania do owocnego przeżycia tajemnicy Bożego Narodzenia.

Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do udziału w tym nabożeństwie. Tematem rozważań podczas rorat będą patronowie Polski.

Zapraszamy dzieci – jak w latach ubiegłych – niech przychodzą z lampionami. Ponadto niech wypisują swoje adwentowe postanowienia adwentowe na karteczkach /składają na tacę przed roratami/. Po roratach będzie losowanie figurek Dzieciątka Jezus.

 1. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zebranie Zespołu Synodalnego.
 2. W czwartek przypada wspomnienie. św. Mikołaja – biskupa. Z tej racji po roratach będzie spotkanie ze świętym Mikołajem. Biuro św. Mikołaja będzie czynne od godz. 1530 w Domu Parafialnym. Na spotkanie ze św. Mikołajem zapraszamy aspirantów, ministrantów, DSM, Grupę Misyjną i lektorów.
 3. Przyszła niedziela jest II-gą miesiąca. Ofiary złożone na tacę są przeznaczone na inwestycje.
 4. Przyszłą niedziela (09.12) jest „Dniem modlitw i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Caritas parafialna będzie przed kościołem zbierać ofiary do puszek na ten cel.
 5. Od dzisiaj Caritas parafialna rozpoczęła rozprowadzanie świec i kartek świątecznym w ramach „Wigilijnego dzieła pomocy dzieciom”.
 6. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Zachodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 48, 48a, 48b, 50, 56, 56a.
 7. Apostolstwo modlitwy serdecznie dziękuje p. Dominikowi i Łukaszowi Dadej oraz p. Tadeuszowi Stec za wyremontowanie bezpłatnie figury Serca Jezusowego.
 8. Proszono, aby ogłosić:

- Stowarzyszenie „Błękitna Atmosfera” zaprasza mieszkańców Jadownik na spotkanie  dotyczące odnawialnych źródeł energii dnia 5 grudnia o godz. 1800 w Szkole Podstawowej nr 2
w Jadownikach.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Annę Cebulę z ul. Środkowej. Polećmy jej duszę miłosiernemu Bogu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

 XXXIV Niedziela Zwykła  - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory, modlitwy w int. poczętego, a zagrożonego życia z racji 25-tego dnia miesiąca i później Msza Święta.
 2. W środę (28.11) przypada IX rocznica święceń biskupich księdza Biskupa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej diecezji.
 3. W piątek (30.11) święto św. Andrzeja – Apostoła. Odpust w Porąbce Uszewskiej, z zarazem 100-na rocznica poświęcenia kościoła parafialnego. Suma o godz. 1800, której przewodniczyć będzie ks. Biskup Andrzej Jeż.
 4. W tym tygodniu przypada (01.12) I sobota grudnia. Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 700 i 1700. Wieczorem odprawimy nabożeństwo „Pięciu pierwszych sobót miesiąca” wynagradzających zniewagi czynione Matce Bożej.
 5. Przyszła niedziela jest pierwszą niedzielę adwentu – czasu przygotowania i oczekiwania do uroczystości Bożego Narodzenia. Jak bywa w tradycji po Mszy Świętej o godz. 700 nastąpi pobłogosławienie opłatków wigilijnych, które będzie można nabyć właśnie w niedzielę i w czasie adwentu w zakrystii.
 6. Od przyszłej niedzieli Caritas parafialna rozpocznie „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” – tj. rozprowadzanie świec wigilijnych. Nabycie świecy jest wyrazem wsparcia biednych dzieci.
 7. W przyszłą niedzielę Szkolne Koło Caritas z naszego gimnazjum rozprowadzać będzie wieńce adwentowe.
 8. Objawienia Matki Bożej w Medzugorie trwają cały czas, a ludzie tam przybywający doznają duchowego umocnienia i nawrócenia. To miejsce doświadczenia łaski i bliskości Maryi.

Z tego powodu organizowana jest 8-dniowa parafialna pielgrzymka do Medzugorie w terminie od 8 lipca do 15 lipca 2019 roku. Na plakacie zamieszczono termin i koszt wyjazdu.  Zapisy i wszelkie informacje u ks. Norberta.

 1. Składamy Bóg zapłać:

- wszystkim, którzy nabyli w ubiegłą niedzielę „chlebki miłosierdzia” oraz tym parafianom, którzy ofiarowali żywność
i środki czystości dla biednych i potrzebujących napełniając obficie „torby charytatywne”.

- parafianom z ul. Zachodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień do posprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 28a, 32, 32a, 34, 40, 44, 46.

 1. Proszono, aby ogłosić:

W ramach obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Dyrekcja i społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach zaprasza na spektakl patriotyczny „PISK BIAŁEGO ORŁA”, który odbędzie się dzisiaj /25.11/ w Domu Ludowym w Jadownikach o godz. 1700.

  XXXIII Niedziela Zwykła – 18.11.2018

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. Komunikat Biskupa Tarnowskiego.
 3. W liturgii tygodnia:

- wtorek – wsp. św. Rafała Kalinowskiego – prezb.,

- środa – wsp. Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny,

- czwartek – wsp. św. Cecyli – dziew. i męcz,.

- sobota – wsp. św. Andrzeja Dung-Lac – prezb. i Towarzyszy – męcz,.

 1. Jutro od 1630 do 1700 adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. W czwartek (22.11) po Mszy Świętej wieczornej spotkanie w Domu Parafialnym Zespołu Synodalnego.
 3. W piątek na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas 8-ych realizujących program „Młodzi na progu”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1830 w Domu Parafialnym.
 4. W przyszłą niedzielę (25.11) uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy rok liturgiczny. Na Mszy świętej o godzinie 1015 nastąpi przyjęcie chłopców do grona aspirantów.
 5. Dzisiaj w „Światowy Dzień Ubogich” Caritas Parafialna rozprowadza „chlebki miłosierdzia” – zachęcamy do nabycia, aby spełnić tym samym czyn miłosierdzia.
 6. Składamy Bóg zapłać za ofiarę i posprzątanie kościoła parafianom z ul. Środkowej. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zachodniej z numerów: 4, 6, 14, 13, 26a, 28.
 7. Proszono, aby ogłosić:
 8. W parafii Miłosierdzia Bożego w dniach 23-25.11.2018 odbędą się rekolekcje dla kobiet.
 9. W parafii św. Jakuba w Brzesku dnia 24 listopada (sobota) rozpocznie się „Kurs przedmałżeński”. Więcej informacji w gablocie na afiszu.
 10. W ramach obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, Dyrekcja i społeczność Szkoły Podstawowej nr 2 w Jadownikach zaprasza na spektakl patriotyczny „PISK BIAŁEGO ORŁA”, który odbędzie się 25 listopada 2018 roku w Domu Ludowym w Jadownikach o godz. 1700.

  XXXII Niedziela Zwykła – 11.11.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta popołudniowa.
 2. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – wsp. św. Jozafata – bpa i męcz.,

- wtorek – wsp. św. Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – męcz.,

- sobota – wsp. św. Elżbiety Węgierskiej – zak.

 1. Od jutra po wieczornej Mszy Świętej różaniec z wypominkami.
 2. We wtorek /13.11/ zapraszamy na Mszę świętą i spotkanie formacyjne rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej.
 3. We wtorek 13 listopada o godzinie 1900 zapraszamy do udziału we Mszy Świętej, w kaplicy Matki Bożej, wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy.
 4. W czwartek na godz. 1800 na spotkanie w kościele zapraszamy rodziców kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas 8 szkoły podstawowej. Spotkanie będzie dotyczyć przygotowania i organizacji bierzmowania.
 5. W piątek na wieczorną Mszę Świętą i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas 7 szkoły podstawowej.
 6. W przyszłą niedzielę /18.11/ będziemy przeżywać jako „Światowy Dzień Ubogich”. Caritas parafialna będzie rozprowadzać „chlebki miłosierdzia”. Już dziś zachęcamy do nabycia. Również zachęcamy do składania produktów żywnościowych czy środków czystości dla potrzebujących.

W przedsionku są papierowe torby charytatywne, które można zabrać i napełnić produktami i przynieść do kościoła w ciągu tygodnia. Zachęcamy do czynu miłosierdzia.

 1. Składamy Bóg zapłać:

- wszystkim, którzy w poniedziałek uczestniczyli w adoracji oraz tym, którzy prowadzili rozważania i śpiew,

- parafianom z ul. Środkowej za ofiarę i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 47, 45, 41, 39, 37, 9, 5, 1.

 1. Proszono, aby ogłosić:
 2. Uprzejmie informujemy, że składkę z tytułem podatku rolnego i leśnego i od nieruchomości można zapłacić w biurze sołtysa w dniach od 13 do 15 listopada w godz. od 800 – 1200.
 3. Dzisiaj /11.11/ w budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Brzesku w godz. od 900 – 1300 ma miejsce akcja krwiodawstwa pod nazwą 100 litrów krwi na 100 lecie Niepodległości.

  XXXI Niedziela Zwykła – 04.11.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. W liturgii tygodnia:

- piątek – Rocznica poświęcenia bazyliki na Lateranie,

- sobota – wsp. św. Leona Wielkiego – papieża i Doktora Kościoła.

 1. Jutro (05.11) jak bywa w tradycji – w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 700 wystawienie i adoracja wg następującego porządku:

- do godz. 1000 – ul. Podgórska,

- od 1000 – 1200 – ul. Św. Prokopa, Radosna, Królewska, Krakowska,

- od 1200 – 1400 – ul. W. Witosa, Sportowa i przyległe,

- od 1400 – 1530 – ul. Środkowa. Wschodnia, Zachodnia, Zamłynie, Nadbrzeżna,

- od 1530 – 1630 – ul. Staropolska, Małopolska, przyległe.

Prosimy o udział w adoracji oraz prowadzenie modlitw i śpiewu. W czasie adoracji modlimy się o pokój na świecie, w naszej ojczyźnie oraz w intencji tych parafian, którzy nie praktykują.

 1. Codziennie po Mszy Świętej wieczornej nowenna przed 100-tną – rocznicą Odzyskania Niepodległości, która przypada w przyszłą niedzielę – zapraszamy do udziału.
 2. W środę (07.11) w Brzesku w parafii św. Jakuba siedmiu naszych chłopców otrzyma z rąk biskupa błogosławieństwo lektorskie. Polecamy ich waszej modlitwie.
 3. W piątek – jako II miesiąca – nabożeństwo do Bożego miłosierdzia połączone z nowenną przed 100-tną rocznicą Odzyskania Niepodległości.
 4. W piątek na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas 8-ych realizujących program „Młodzi na progu”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1800 w Domu Parafialnym.
 5. W przyszłą niedzielę narodowe święto Niepodległości. Msza Święta w intencji ojczyzny o godz. 900. Zapraszamy poczty sztandarowe, również te ze szkół, strażaków, harcerzy. Zechciejmy domy przyozdobić flagami narodowymi. Można je nabyć w caritasie.
 6. Ksiądz Witold 12 listopada /tj. przyszły poniedziałek/ obchodzi imieniny. Solenizantowi życzymy bogactwa łaski Bożej i radości z posługi duszpasterskiej w naszej parafii. Do wspólnej modlitwy w int. ks. Witolda zapraszamy w przyszłą niedzielę (11.11) na Mszę Świętą o godz. 1130.
 7. W całym Kościele 18 listopada będziemy obchodzić „Światowy Dzień Ubogich”. W tym dniu /niedziela/ będą rozdzielane chlebki miłosierdzia. Dzień ten możemy także zaznaczyć naszym gestem dobroci i ofiarności, przynosząc artykuły spożywcze do kosza wystawionego od jutra przy filarze /tak jak to bywa przy okazji świąt/. Te artykuły trafiają do potrzebujących z naszej parafii. Niech „Światowy Dzień Ubogich” poruszy nasze serca do pomocy i miłosierdzia.
 8. W przyszłą niedzielę – jako II-gą miesiąca ofiary złożone na tacę są przeznaczone na inwestycje.
 9. Składamy Bóg zapłać:

- za ofiary złożone do puszek na rzecz WSD w Tarnowie oraz ministrantom i lektorom za przeprowadzenie zbiórki,

- chórowi „Adoremus” za przygotowanie i śpiew Nieszporów,

- miejscowej Straży Pożarnej za kierowanie ruchem i czuwanie nad bezpieczeństwem w uroczystość Wszystkich Świętych,

- parafianom z ul. Nadbrzeżnej za ofiarę i posprzątanie Kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów 61, 59, 57, 55, 53, 51.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Józefa Hudego z ul. Podgórskiej oraz †Kazimierza Marmola z ul. Środkowej. Polećmy ich Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

  XXX Niedziela Zwykła – 28.10.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 nabożeństwo różańcowe i Msza Święta. Na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. Od przyszłej niedzieli nie będzie Mszy Świętej na Bocheńcu.
 3. We wtorek na różaniec i Mszę Świętą zapraszamy kandydatów do przyjęcia sakramentu bierzmowania z klas 7-ych szkoły podstawowej.
 4. W środę zakończenie nabożeństw różańcowych.
 5. W czwartek /01.11/ Uroczystość Wszystkich Świętych.

Msze Święte przed południem według porządku niedzielnego; tj. 700, 900, 1015, 1130.

Po południu:

- O godz. 1330 – Nieszpory żałobne

- O godz. 1400 – Msza Święta tutaj w kościele po której wyruszymy procesyjnie na cmentarz, gdzie odprawimy stacje i na koniec wysłuchamy kazania.

Od 1 do 8 listopada trwał będzie tydzień modlitw za zmarłych. W tym szczególnym czasie będzie można zyskiwać odpusty.

Odpusty jakie można zyskać w najbliższych dniach, są następujące:

 1. Jeden odpust w Dzień Zaduszny (czyli od południa 1 listopada aż do północy 2 listopada) za pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam modlitwy „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga Ojca”. Trzeba spełnić także pozostałe warunki zyskania odpustu.
 2. Codziennie od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza i tam odmówienie jakiejkolwiek modlitwy za zmarłych /modlitwa ta może być także myślna/ trzeba również spełnić zwyczajowe warunki zyskania odpustu.

Jak zawsze przypominamy zwyczajne warunki zyskania odpustu, oprócz czynu odpustowego wymienionego wyżej:

 1. Spowiedź święta,
 2. Komunia Święta,
 3. Modlitwa w intencjach Ojca Świętego / np. Ojcze Nasz i Zdrowaś Maryjo lub inna modlitwa/,

Codziennie można zyskać tylko jeden odpust zupełny.

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych pięknym zwyczajem jest przychodzenie wieczorem na cmentarz. Zapraszamy w tym dniu na wspólną modlitwę Koronką do Bożego miłosierdzia na cmentarzu o godz. 1900. Zachęcamy do udziału.
 2. Jak bywa w tradycji uroczystość Wszystkich Świętych na cmentarzu będą zbierane ofiary do puszek jako pomoc dla Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, które utrzymuje się wyłącznie z ofiar księży i wiernych. Zbiórkę prowadzić będą ministranci i lektorzy.

Prosimy o ofiarność i zrozumienie jak ważnym jest utrzymanie seminarium duchownego w których kształtują się postawy i umysły tych, którzy będą nas prowadzić do nieba.

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych w okolicach kościoła, plebani, cmentarza panuje duży ruch pieszych i samochodowy, dlatego prosimy:

- Starajmy się zachować szczególną ostrożność

- Bądźmy cierpliwi i wyrozumiali dla siebie

- Stosujmy się /dotyczy kierowców/ do wskazań porządkowych

- Nie parkujmy samochodów wzdłuż ogrodzenia cmentarza /dotyczy to ul. Podgórskiej/ - na wysokości cmentarza.

- Samochody parkujemy:

- na parkingach, na cmentarzu (od strony wschodniej w na ulicach po jednej stronie),

- na ulicach (św. Prokopa, Podgórskiej)

- koło plebani tam, w ogrodzie plebańskim /jeśli na to pozwolą warunki/.

- Panów strażaków prosimy o kierowanie ruchem i czuwanie nad bezpieczeństwem.

 1. W piątek wspomnienie wszystkich Wiernych Zmarłych /Dzień Zaduszny/. Msze Święte o godz. 700, 900, 1700.

- Po wieczornej Mszy Świętej rozpoczęcie Nowenny przed świętem 100-tnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości, które przypada 11 listopada. Nowennę prowadzić będzie Akcja Katolicka.

- Różaniec z wypominkami będzie dopiero od 12 listopada.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota listopada.

I czwartek i I piątek – Ze względu na uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny nie można celebrować Mszy Świętej o Chrystusie Najwyższym Kapłanie oraz Najświętszym Sercu Pana Jezusa.

- Spowiedź przed uroczystością Wszystkich Świętych i I piątkiem we środę od godz. 1600.

- W pierwszy piątek nie będzie nawiedzin chorych – prosimy o poinformowanie w/w.

I sobota – Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 700 i 1700. Wieczorem kontynuujemy „Pięć pierwszych sobót miesiąca” wynagradzających zniewagi czynione Maryi, wypełniając warunki o które prosiła Matka Boża. Przed Eucharystią różaniec prowadzony przez panie, a na Mszy Świętej rozmyślanie i Komunia Święta wynagradzająca.

 1. W przyszłą niedzielę po Mszy Świętej o godz. 700 zmiana tajemnic żywego różańca.
 2. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Nadbrzeżnej za przystrojenie i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Nadbrzeżnej z numerów: 30, 32, 34, 36, 38, 9, 1.

 XXIX Niedziela Zwykła – 21.10.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 różaniec w językach misyjnych i Msza Święta, na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych. T właściwie już ostatni tydzień października. Różaniec codziennie o godz. 1700.
 3. Od dzisiaj rozpoczyna się Tydzień misyjny. Módlmy się za wszystkich misjonarzy i ludy krajów misyjnych i o powołania do służby misyjnej.
 4. Jutro przed Mszą Świętą wieczorną o 1630 adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zapraszamy.
 5. Jutro przypada wspomnienie obowiązkowe św. Jana Pawła II. Po Mszach Świętych ucałowanie relikwii św. Jana Pawła II.
 6. We wtorek o godz. 1900 zostanie odprawiona tutaj w kościele Msza Święta z int. Apostolstwa Modlitwy. Zapraszamy w/w i sympatyków.
 7. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej modlitwy w int. dzieci poczętych z zagrożonych. Zapraszamy.
 8. Kilka dni temu przeżywaliśmy 40 rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na Stolicę Piotrową. Z tej okazji w piątek (26.10) o godz. 1700 młodzież z naszej parafii wystawi sztukę „Konklawe” ukazującą wybór Ojca Świętego. Różaniec i Msza Święta o godz. 1800.
 9. W piątek na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas 8-ych realizujących program „Młodzi na progu”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1830 w Domu Parafialnym.
 10. Zapraszamy wszystkich rodziców dzieci z Dziewczęcej Służby Maryjnej na rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy różaniec wykonany przez dziewczęta oraz na spotkanie i poczęstunek w Domu Parafialnym w sobotę 27 października o godz. 930.
 11. W przyszłą niedzielę przypada liturgiczne wspomnienie św. Judy Tadeusza, który patronuje naszemu Ks. Proboszczowi. Z tej okazji życzymy Ks. Proboszczowi wiary, która góry przenosi, nadziei, która daje siłę oraz miłości, która rozpala w pracy kapłańskiej. Niech opieka Matki Bożej wspiera ks. Proboszcza w prowadzeniu naszej parafii do zbawienia. Do wspólnej modlitwy w int. Ks. Proboszcza zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 1130.
 12. Składamy Bóg zapłać:

- za ofiary inwestycyjne oraz złożone do puszek  na Dzieło Nowego Tysiąclecia oraz Akcji Katolickiej za prowadzenie zbiórki.

- parafianom z ul. Środkowej i ul. Nadbrzeżnej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Nadbrzeżnej z numerów: 16, 18, 20, 24, 26, 28.

  XXVIII Niedziela Zwykła – 14.10.2018 - Ogłoszenia parafialna

 1. Dzisiaj przed kościołem członkowie akcji Katolickiej zbierają do puszek ofiary na rzecz Fundacji Nowego Tysiąclecia tj. dla biednej, a uzdolnionej młodzieży.
 2. Dzisiaj po południu o godz. 1500 różaniec i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godz. 1600.
 3. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i Dokt. K-ła,

- wtorek – wsp. św. Jadwigi Śląskiej,

- środa - wsp. św. Ignacego Antiocheńskiego – bpa i męcz.,

- czwartek – święto św. Łukasza Ewangelisty,

- sobota – wsp. św. Jana Pawła II – prezb.

 1. We wtorek po południu o godz. 1700 Msza Święta, a następnie procesja z modlitwą różańcową pod obelisk św. Jana Pawła II z racji 16-go października.
 2. W czwartek z racji święta św. Łukasza przypada „Dzień Służby Zdrowia”. Z tego powodu w naszych modlitwach pamiętajmy o lekarzach, pielęgniarkach i o wszystkich, którzy pochylają się nad chorymi, cierpiącymi i ludźmi w podeszłym wieku, którzy przebywają w naszych szpitalach oraz naszych domach.
 3. W czwartek po nabożeństwie różańcowym w Domu Parafialnym zebranie Zespołu Synodalnego.
 4. W piątek – jako III-ci miesiąca – po modlitwie różańcowej i Eucharystii odprawimy „Wielką Nowennę Jubileuszową” z okazji 100-tnej rocznicy odzyskania niepodległości.
 5. W sobotę /20.10/ Akcja Katolicka organizuje pielgrzymkę różańcową na Bocheniec. Wyjście tutaj z kościoła o godz. 1700. Zapraszamy.
 6. W przyszłą niedzielę (21.10) rozpocznie się Tydzień Misyjny pod hasłem: „Pełni ducha i posłani”. Ofiary złożone na tacę w przyszłą niedzielę są przeznaczone na misyjne dzieło Kościoła.
 7. Zapraszamy rodziców i dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej na spotkanie organizacyjne do Domu Parafialnego we wtorek 16 października o godzinie 1830.
 8. Młodzież z parafii w czwartek 18 października o godzinie 1045 wystawia w naszym kościele, dla Szkoły Podstawowej nr 1 oraz wszystkich czcicieli św. Jana Pawła II, spektakl pt. "Konklawe". Zapraszamy do obejrzenia.
 9. Publiczna Szkoła Podstawowa nr 2 im. św. Jana Pawła II i kard. Stefana Wyszyńskiego w Jadownikach obchodzi – 50-lecie istnienia. Z tej okazji w naszym kościele w piątek 19 października o godz. 1000 Mszę Świętą odprawi ksiądz biskup Andrzej Jeż. Zapraszamy do uczestnictwa wszystkich parafian,
  a w szczególności byłych uczniów i rodziców, których dzieci uczęszczały lub uczęszczają do tej szkoły.
 10. Zbliża się miesiąc listopad – czas szczególnej pamięci o zmarłych. Wyrazem tego są między innymi; wypominki. Na bocznych ołtarzach są blankiety na których wypisujemy imiona i nazwiska najbliższych zmarłych. Jak zawsze prosimy pisać wyraźnie i nie odmieniać imion i nazwisk.
 11. Jutro /poniedziałek/ pół godziny przed Mszą Świętą wystawienie Najświętszego Sakramentu w ciszy. Zachęcamy do modlitwy.
 12. Parafia Miłosierdzia Bożego w Brzesku zaprasza na "Brzeski Wieczór Uwielbienia", który odbędzie się w piątek19 października po Eucharystii o godzinie 1800. Gościnnie wystąpi schola "Chrystus w Solnym Mieście" z Bochni.
 13. Zapraszamy młodzież na Dekanalne Spotkanie Młodych, które odbędzie się 21 października w parafii Matki Bożej Częstochowskiej Brzesku - Słotwinie. Rozpoczęcie koncertem o godz. 18:30, a następnie w Tańce Lednickie.
 14. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Środkowej za dostrojenie bocznych ołtarzy i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 79, 75, 73 i ul. Nadbrzeżnej z numerów: 4, 6, 12, 12a.

 1. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku została odprowadzona † Anna Tyka z Brzeska. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

  XXVII Niedziela Zwykła – 07.10.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 nabożeństwo różańcowe, adoracja i Msza Święta.
 2. Nabożeństwo różańcowe codziennie o godz. 1700. Zapraszamy do licznego udziału.
 3. W czwartek po wieczornej Mszy Świętej w Domu Parafialnym spotkanie Akcji Katolickiej.
 4. W piątek – jako II-gi miesiąca – po różańcu i Mszy Świętej nabożeństwo do miłosierdzia Bożego. Eucharystia w int. złożonych do skarbony i za zmarłych w ostatnim czasie. Zapraszamy do udziału.
 5. W piątek na spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas III gimnazjum i klas 8-ych realizujących program „Młodzi na progu”. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1830 w Domu Parafialnym.
 6. W sobotę (13.10) ostatnie nabożeństwo fatimskie w tym roku. Z tej racji o godz. 1800 będzie krótkie przedstawienie o pojawieniu się Anioła Pokoju, następnie zostanie odprawiona Msza Święta, a po niej wyruszymy w procesji z figurą Matki Bożej Fatimskiej ulicami; św. Prokopa, Królewską i Podgórską. Prosimy zabrać lampiony, aby one symbolizowały światło Chrystusa. Prosimy p. Strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej z Jadownik o zabezpieczenie drogi na czas procesji. Wszystkich serdecznie zachęcamy do jak najliczniejszego udziału w tym pięknym nabożeństwie maryjnym, a przez to dać odpowiedzieć na zaproszenie Matki Bożej do odmawiania różańca.
 7. W przyszłą niedzielę /14.10/ przeżywać będziemy XVIII Dzień Papieski pod hasłem „Promieniowanie ojcostwa”. Akcja katolicka będzie przed kościołem zbierać ofiary do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia. Również w przyszłą niedzielę odbędzie się marsz dla życia i rodzin. W związku z powyższym wysłuchajmy komunikatu Biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża.
 8. W przyszłą niedzielę – jako II-ga miesiąca – ofiary złożone na tacę są przeznaczone na inwestycje.
 9. Zachęcamy chętnych chłopców, którzy nie są ministrantami, a chcieli by zostać lektorami do podjęcia tej pięknej posługi przy ołtarzu. Prosimy kontaktować się z ks. Norbertem.Kancelaria parafialna od 1 października, po południu w poniedziałek, środę i piątek jest czynna od godz. 1600.W I piątek, I środę jest nie czynna ze względu na spowiedź świętą.
 10. Akcja Katolicka organizuje bezpłatny kurs języka angielskiego dla dzieci i młodzieży. Spotkanie organizacyjne we wtorek w Domu Parafialnym o godz. 1600. Zapraszamy.
 11. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Środkowej za posprzątanie kościoła i dostrojenie bocznych ołtarzy oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 118, 122, 124, 128, 132, 134.

  XXVI Niedziela Zwykła – 30.09.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Eucharystia 1600.
 2. W liturgii Kościoła:

- poniedziałek (01.10) – wsp. św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziew. i dokt. K-ła.

- wtorek (02.10) – wsp. św. Aniołów Stróżów

- czwartek (04.10) – wsp. św. Franciszka z Asyżu. Patronuje on naszemu Księdzu Prałatowi Franciszkowi

- piątek (05.10) – wsp. św. Faustyny Kowalskiej – dziew.

 1. Od jutra rozpoczyna się miesiąc październik – miesiąc maryjny, poświęcony modlitwie różańcowej:

- W Fatimie Maryja mówiła, że jest Matką Bożą Różańcową, zachęcając do modlitwy różańcowej.

Różaniec jest darem naszej Niebieskiej Matki dla ratowania świata i ludzkości. Trzeba nam pamiętać, że Fatima – jak mówił Jan Paweł II – jest wciąż aktualna, jest ratunkiem dla zagrożonego świata.

- Dlatego zapraszamy codziennie od jutra do licznego udziału w tym nabożeństwie, szczególnie dzieci. Po nabożeństwie – dla dzieci – będą rozdawane plansze i naklejki za udział w tej modlitwie. Różaniec codziennie o godz. 1700, a następnie Msza Święta (tj. o godz. 1730).

- Z racji miesiąca Października, poświęconego Matce Bożej Różańcowej, nasza parafialna DSM przygotowała wystawę prac, przedstawiających Tajemnice Różańca Świętego. Prace dziewczynek można oglądać przy kaplicy Matki Bożej Jadownickiej. Zachęcamy do wsparcia działalności DSM-u symboliczną złotówką wrzuconą do skarbonki umieszczonej obok prac.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek, sobota października.

- I czwartek - Msza Święta o Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godz. 700 i po różańcu o godz. 1730. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

- I piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700, i po różańcu o godz. 1730. Ofiarą i modlitwą wspieramy w tym dniu misje święte. Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu prowadzona przez Akcję Katolicką.

Do chorych udamy się:

- Ks. Proboszcz od godz. 900

- Ks. Witold od godz. 1200

- Ks. Norbert od godz. 1000

Spowiedź przed I piątkiem w: środę, czwartek, piątek od godz. 1600. Prosimy dopilnować dzieci i młodzież.

- I sobota – Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 700. Po południu odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec kontynuując „Pięć pierwszych sobót miesiąca”, a ten sposób wynagradzając Matce Bożej za nasze zniewagi. Pielgrzymka z  int. ul. Małopolskiej i ul. Zachodniej. Tutaj z Kościoła wyruszymy
o godz. 1700.

 1. We wtorek na Mszę Świętą wieczorną i spotkanie zapraszamy dzieci wraz z rodzicami przygotowującymi się do I Spowiedzi i I Komunii Świętej.
 2. W czwartek (04.10) z racji wspomnienia św. Franciszka z Asyżu nasz ks. Prałat Franciszek obchodzi imieniny. Czcigodnemu solenizantowi życzymy zdrowia, radości, łaski Bożej oraz świętości.
 3. W przyszłą niedzielę (07.10) po Mszy Świętej o godz. 700 zmiana tajemnic żywego różańca.
 4. Od jutra w każdy poniedziałek pół godziny przed Mszą Świętą wieczorną będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu
  i adoracja w ciszy w wyznaczonych intencjach. W październiku adoracja w intencji wynagradzającej zniewagi czynione Maryi.
 5. W najbliższą sobotę (06.09.) kościół pw. Św. Jakuba w Brzesku zostanie podniesiony do godności Sanktuarium św. Jakuba przy drodze „Via Regia” w Brzesku. Uroczysta Msza Święta z nadaniem tytułu kościołowi odbędzie się w tym dniu o godz. 1100. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Zapraszamy.
 6. Od piątku (05.10) w Porąbce Uszewskiej trwał będzie odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Program odpustu jest zamieszczony w gablocie. Centralna uroczystość będzie w przyszłą niedzielę – sumo o godz. 1030. W związku z powyższym w przyszłą niedzielę odprawimy pieszą pielgrzymkę do Porąbki. Wyjście z parkingu przy Kościele
  o godz. 845. Zapraszamy do udziału.
 7. Do nabycia prasa katolicka:

- Ola i Jaś             - Niedziela            - Gość Niedzielny

 1. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Środkowej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 96, 100, 104, 106, 108, 114, 116.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności † Tadeusza Czerneckiego z ul. Staropolskiej. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

 XXV Niedziela Zwykła – 23.09.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godz. 1600.
 2. W liturgii tygodnia:

- Czwartek – wsp. św. Wincentego a’ Paulo – prezbitera

- Piątek – wsp. św. Wacława – męczennika

- sobota – święto św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała

 1. We wtorek z racji 25-tego dnia miesiąca po wieczornej Mszy Świętej modlitwy w intencji dziecka poczętego, a zagrożonego. Zapraszamy.
 2. Zapraszamy wszystkich chętnych chłopców, począwszy od 2 klasy szkoły podstawowej, którzy chcieli by zostać ministrantami na pierwsze spotkanie aspirantów w środę o godz. 1700.
 3. W czwartek – po wieczornej Eucharystii w Domu Parafialnym spotkanie zespołu synodalnego. Zapraszamy członków.
 4. W piątek zapraszamy młodzież z klas III gimnazjum i klas 8-ych na spotkanie w Domu Parafialnym o godz. 1830 w ramach programu „Młodzi na progu” przygotowującego do przyjęcia sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej.
 5. Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy w sobotę (29.09) o godz. 600 z parkingu przy kościele.
 6. Klub „Motojadowniki” zaprasza na „Zakończenie Sezonu Motocyklowego”, które odbędzie się w przyszłą niedzielę na Bocheńcu. Rozpoczęcie Mszą Świętą o godz. 1100. Zapraszamy.
 7. Od 30 września w Bochni tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Różańcowej. Program odpustu zamieszczony na afiszu. Kustosz sanktuarium zaprasza.
 8. Składamy Bóg zapłać:

- wszystkim uczestnikom Misji Świętych i tym, którzy nabyli pamiątki misji świętych, dewocjonalia, aby wspierać potrzebujących,

- Ochotniczej Straży Pożarnej z Jadownik za pokierowanie ruchem w czasie drogi krzyżowej w piątek oraz Akcji Katolickiej wraz z rodzinami za przygotowanie stacji  drogi krzyżowej,

- parafianom z ul. Środkowej za posprzątanie kościoła i przystrojenie bocznych ołtarzy oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 68, 74, 76, 82, 88, 90.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności † Zofię Michalską. Polećmy ją Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

  XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta popołudniowa – na której będzie poświęcenie proporca Dziecięcej Drużyny Pożarniczej. Na Bocheńcu Msza Święta trochę później tak około godz. 1615.
 2. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy misje – święte dni – czas nawrócenia i łaski, które będą trwały do piątku (21.09).Program misji zamieszczony jest w gablotach i stronie internetowej oraz został dostarczony do każdego domu. W związku z tym:

- W czasie Misji Świętych nie będzie Mszy Świętej o godz. 630 i 700, tylko o godz. 800 i po południu o godz. 1800.

- W środę od 1400 do 1800 spowiedź misyjna. W środę wieczorem na godz. 1900 zapraszamy na naukę misyjną młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych i studentów oraz kandydatów do bierzmowania z klas 3 gimnazjum, klas 8 i 7 szkoły podstawowej w ramach przygotowania do przyjęcia tego sakramentu.

- W piątek jest dzień chorych. Z tej racji zechciejmy posłużyć samochodem, aby umożliwić chorym przybycie do kościoła. Z wizytą do chorych udamy się od godz. 1100. Prosimy do czwartku zgłaszać w zakrystii chorych, którzy nie są nawiedzani w I piątki przez kapłanów.

- W piątek po Mszy Świętej wieczornej odbędzie się droga krzyżowa ulicami św. Prokopa, ul. Królewską i ul. Podgórską. Z tej racji prosimy Ochotnicza Straż Pożarną o pokierowanie ruchem i zabezpieczenie drogi. Członków Akcji Katolickiej prosimy o przygotowanie stacji drogi krzyżowej.

- W piątek ofiary zebrane na tacę z przeznaczeniem na cele misyjne

- Caritas parafialna będzie w czasie misji rozprowadzać pamiątki misji świętych oraz dewocjonalia. Zachęcamy do nabycia.

- Chciejmy się wzajemnie mobilizować, aby dobrze wykorzystać ten czas do pogłębienia więzi z Panem Bogiem.

 1. W liturgii tygodnia:

- wtorek – święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski i młodzieży

- czwartek – wsp. św. Andrzeja Kim Taegon – prezb. oraz św. Pawła Chong Hasang i Towarzyszy - męczenników

- piątek – święto św. Mateusza Ewangelisty

 1. Składamy Bóg zapłać:

- p. Leszkowi Hudemu i p. Tomaszowi Borowcowi za bezinteresowne prace przy remoncie schodów przy kościele.

- parafianom z ul. Środkowej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 38, 44, 46, 52, 60, 66.

  PROGRAM MISJI ŚWIĘTYCH /Kościół na wzór Chrystusa/

Niedziela – 16 września

7.00, 900, 1015, 1130 Msze Święte z nauką na rozpoczęcie misji świętych

1500 Nieszpory i Msza Święta z nauką na rozpoczęcie misji świętych

Poniedziałek – 17 września

800 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

900 – Nauka misyjna dla dzieci klasy 0-IV

1000 – nauka misyjna dla dzieci i młodzieży klasy V-VIII i klasy III gimnazjum

1400 – Nabożeństwo dla młodzieży i dzieci

1800 – Msza Święta i nauka misyjna dla wszystkich

1900 – nauka misyjna dla małżonków, mężczyzn i kobiet

2030 – Apel Maryjny

Wtorek – 18 września

800 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

900 – Nauka misyjna dla dzieci klasy 0-IV

1000 – nauka misyjna dla dzieci i młodzieży klasy V-VIII i klasy III gimnazjum

1400 – Nabożeństwo dla młodzieży i dzieci

1800 – Msza Święta i nauka misyjna dla wszystkich

1900 – nauka misyjna dla małżonków, mężczyzn i kobiet

Środa – 19 września

800 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

900 – Nauka misyjna dla dzieci klasy 0-IV

1000 – nauka misyjna dla dzieci i młodzieży klasy V-VIII i klasy III gimnazjum

1800 – Msza Święta i nauka misyjna dla wszystkich

1900 – nauka misyjna dla młodzieży

2030 – Apel Maryjny

Spowiedź  misyjna: 1400-1600; 1630-1800

Czwartek – 20 września

800 – Msza Święta z nauką dla wszystkich

1800 – Msza Święta i nauka misyjna dla wszystkich. Po Mszy Świętej modlitwy za zmarłych i procesja na cmentarz.

Piątek – 21 września

800 – Msza Święta z nauką dla wszystkich. Odnowienie przysięgi małżeńskiej

900 – spowiedź dla starszych i chorych

1000 – Msza Święta dla starszych i chorych i nauka misyjna

1100 – odwiedziny chorych w domach

1800 - Msza Święta z nauką dla wszystkich. Odnowienie przysięgi małżeńskiej.

Po Mszy Świętej Droga Krzyżowa ulicami; św. Prokopa, Królewską i Podgórską oraz modlitwy i poświęcenie Krzyża Misyjnego. Adoracja Krzyża i zakończenie misji.

 XXIII Niedziela Zwykła – 09.09.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta popołudniowa, na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. W liturgii tygodnia:

- czwartek – wsp. św. Jana Chryzostoma – bpa i dokt. K­-ł.

- piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego

- sobota – wsp. Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

 1. W czwartek – z racji 13-tego dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie. Msza Święta o godz. 2000, następnie procesja fatimska. Zabierzmy ze sobą lampiony. Zapraszamy do licznego udziału by modlić się za nasze rodziny oraz w intencji zbliżających się misji świętych w naszej parafii.
 2. W piątek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego – odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec niosąc relikwie krzyża świętego. Tutaj z kościoła wyruszymy o godz. 1700. Pielgrzymka z intencji ul. Małopolskiej. Będziemy się modlić o dar dobrego przeżywania misji świętych. Zapraszamy do udziału.
 3. W przyszłą niedzielę /16.09/ rozpoczną się misje święte - szczególny czas łaski i nawrócenia. Program misji świętych został dostarczony do każdego domu oraz został zamieszczony na tablicach ogłoszeń. Zechciejmy się modlić w tej intencji, w intencji ks. Jerzego, abyśmy wszyscy jak najliczniej skorzystali z tego czasu łaski.
 4. W tym tygodniu zapraszamy na spotkania grupy parafialne po przerwie wakacyjnej:

- Ministrantów - we wtorek o godz. 1700,

- Lektorów – we wtorek o godz. 1830,

- Grupę Młodzieżową i wszystkich chętnych młodych, którzy chcą żyć nieprzeciętnie – w piątek o godz. 1900,

- Grupę Misyjną i wszystkich chętnych, którzy chcieli by do niej dołączyć na w sobotę o godz. 900 w Domu Parafialnym.

- Dziewczęcą Służbę Maryjną i wszystkie dziewczęta ze szkoły podstawowej, które chciałyby przynależeć do „Maryjek”- w sobotę o godz. 930.

 1. Zapraszamy młodzież na 12 już Synaj pod hasłem: "Mapa serca. Młodzi ludzie, wiara i rozeznanie powołania". Spotkanie młodych będzie miało miejsce 15 września /sobota/ w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy. Zapisy i wszelkie informacje u ks. Norberta.
 2. Caritas parafialna organizuje pielgrzymkę autokarową do Częstochowy w dniu 29 września /sobota/. Zapisy do przyszłej niedzieli /16.09/ u p. Mari Świerczek.
 3. Od 15 września w Limanowej będzie trwał tygodniowy odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 4. Zarząd i strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Jadownikach zapraszają rodziny strażacki oraz mieszkańców wsi do udziału w uroczystości poświęcenia proporca Dziecięcej Drużyny Pożarniczej oraz samochodu ratowniczo – gaśniczego, która odbędzie się w dniu 16 września 2018 /najbliższa niedziela/ w kościele parafialnym o godz. 1530.
 5. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Wschodniej i Środkowej za przystrojenie i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Środkowej z numerów: 14, 18, 20, 22, 28, 30, 32.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności: † Kazimierza Mrówkę. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: Dobry Jezu, a nasz Panie…

  XXII Niedziela Zwykła – 02.09.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. Od jutra w dni powszednie Msza Święta rano o godz. 630 i 700.
 3. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – wsp. św. Grzegorza Wielkiego – pap. i dokt. K-ła

- sobota – uroczystość Najświętszej Maryi Panny w tajemnicy Jej narodzenia:

               - Msze Święte o godz. 630, 700, 1800.

               - poświecenie ziarna siewnego na Mszy Świętej o godz. 700 i 1800.

 1. Jutro dzieci i młodzież rozpoczyna nowy rok szkolny i katechetyczny. Msza Święta na rozpoczęcie o godz. 800. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli naszych szkół na tę Mszę Świętą, aby z Bogiem rozpocząć nowy rok edukacji.

Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 o godz. 900, a w Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 930.

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek września.

- czwartek - Msza Święta o Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godz. 700 i 1800. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne.

- piątek - Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 700 i 1800.

- Ofiarą i modlitwą wspieramy w tym dniu misje święte.

- Po wieczornej Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

- spowiedź przed I piątkiem i na rozpoczęcie nowego roku szkolnego i katechetycznego w środę, czwartek i piątek od godz. 1630.

- Do chorych udamy się: Ks. Proboszcz od godz. 900. Natomiast ks. Witold i ks. Norbert później /w zależności od planu zajęć lekcji w szkole/.

 1. W sobotę /08.09.2018/ na godz. 1430 zapraszamy wszystkie „młode” małżeństwa z naszej parafii wraz z dziećmi – aby wspólnie świętować rocznice zawarcia sakramentalnego małżeństwa – począwszy od pierwszej rocznicy. Warto jednak pamiętać o swoich małych jubileuszach – 5 – 10 – 15 – 20 lecie.

W programie: Msza Święta o godz. 1430, spotkanie z diecezjalną parą małżeńską /p. Sylwią i Dominikiem/  - a w tym czasie zapraszamy już dzieci do Domu Parafialnego. Po tym spotkaniu – zaproszeni są również małżonkowie na wspólną kawę oraz wiele niespodzianek.

Aby nie zapomnieć – można zabrać krótką informację z szafki Caritas przy główny wejściu.

 1. Jak informowaliśmy w ub. Niedzielę decyzją ks. Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża - od poniedziałku /27 sierpnia/ posługę w naszej parafii rozpoczął ks. Witold Tadeusiak, który pochodzi z Bochni, parafii św. Mikołaj, a pracował po święceniach w parafii Wielogłowy.

Serdecznie do witamy w naszej wspólnocie i życzymy mocy Bożej i światła Ducha Świętego w pracy tutejszej parafii.

 1. W przyszłą niedzielę – jako II miesiąca – ofiary zebrane na tacę są przeznaczone na inwestycje.
 2. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodym parom z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 93, 95, 97, 99 oraz z ul. Środkowej z numerów: 6, 10, 12.

 1. W dniach od 8 do 9 września w Okulicach odbywał się będzie odpust ku czci Narodzenia Matki Bożej. Kustosz sanktuarium zaprasza. Więcej informacji na afiszu w gablocie.
 2. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Matyldę Bujak. Polećmy ja Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

XXI Niedziela Zwykła - 26.08.2018

 

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 nieszpory i Msza św. Na Bocheńcu Msza św. o godz. 1600.
 1. W liturgii tygodnia:
 • Poniedziałek – wsp. Św. Moniki,
 • Wtorek – wsp. Św. Augustyna – bpa i Doktora Kościoła,
 • Środa – wsp. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela.
 1. Decyzją ks. Biskupa Tarnowskiego Andrzeja Jeża ks. mgr Edward Janikowski został przeniesiony do parafii Bł. Karoliny Kózka do Tarnowa. W miejsce ks. Edwarda przychodzi do parafii ks. Witold Tadeusiak z parafii Wielogłowy koło Nowego Sącza.

         Ks. Edwardowi wyrażamy podziękowanie za wszelkie dobro jakie pozostawił w tej parafii tak na płaszczyźnie duszpasterskiej jak i katechetycznej. Życzymy Bożego błogosławieństwa w dalszej pracy kapłańskiej.

 1. W tym tygodniu przypada I sobota września. Msza święta o Niepokalanym Sercu NMP o godz. 630. Po południu odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec - wynagradzającą za zniewagi czynione Niepokalanemu Sercu Maryi.

         Pielgrzymka będzie z intencji ulicy: W. Witosa i Św. Prokopa.

         Tutaj z kościoła wyruszymy o godz. 1800. Zapraszamy do udziału.

 1. Następna niedziela jest pierwszą niedzielą miesiąca września. Po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 1. Pragniemy poinformować, że upłynęła 12 lat od ostatnich Misji parafialnych. Dlatego w miesiącu wrześniu będziemy przeżywać te ćwiczenia duchowe. Misje będą od niedzieli (16 września) do piątku 21 września. Prowadzącym Misje będzie ks. dr Jerzy Smoleń - profesor psychologii na uniwersytecie Ignatianum w Krakowie. Trzy lata temu prowadził u nas rekolekcje wielkopostne.

Programy Misji i modlitwa w int. Misji zostaną przekazane przez radę duszpasterską do każdego domu.

Już dziś prosimy o modlitwę w int. ks. Jerzego i Misji świętych, aby wszyscy parafianie zechcieli się zmobilizować i uczestniczyć w misjach - aby odnowić swego ducha, dokonać nawrócenia.

 1. Składamy Bóg zapłać Parafianom z ul. Wschodniej za przystrojenie i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 77, 81, 83, 85, 87, 89.

 XX Niedziela Zwykła - 19.08.2018      Ogłoszenia Parafialne

 

1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 nieszpory i Msza św. Na Bocheńcu Msza św. o godz. 1600.

2. W liturgii tygodnia:

 • Poniedziałek – wsp. . Bernarda - opata i Dokt. K-ła,

 • Wtorek – wsp. św. Piusa X - papieża,

 • Środa – wsp. N. M. P. Królowej,

 • Piątek – święto Św. Bartłomieja – apostoła.

 

3. W czwartek po Mszy św. wieczornej w domu parafialnym zebranie rady duszpasterskiej.

 

4. W sobotę z racji 25-go dnia miesiąca po wieczornej Mszy św. modlitwa w intencji dzieci poczętych a nienarodzonych. Zapraszamy.

 

5. W dniu 08.09. (sobota) odbędzie się spotkanie dla młodych małżeństw i tych małżeństw, które obchodzą rocznice ślubu, W programie:

 • godz. 1430 - Msza św. tutaj w kościele celebrowana przez dyrektora wydziału duszpasterstwa rodziny w Tarnowie - ks. dra Piotra Cebulę,

 • po Mszy św. spotkanie z diecezjalną parą małżeństw - państwem: Sylwią i Dominikiem,

 • następnie czas spędzony w domu parafialnym; dla dzieci wiele atrakcji a dla rodziców niespodzianki,

 • prosimy rodziców aby zabrali z sobą dzieci,

 • bliższe informacje są zamieszczone na ulotkach, które przed kościołem rozprowadza Caritas parafialna.

 

6. Składamy Bóg zapłać:

 

 • Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich za zrobienie pięknego wieńca żniwnego,

 

 • wszystkim, którzy nabyli wiązanki kwiatów, ziół, owoców w uroczystość NMP Wniebowziętej dając przez to wyraz zachowania tradycji i wsparcia potrzebujących,

 • parze Młodej z uroczystości NMP Wniebowziętej za przystrojenie kościoła,

 • parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 59, 63, 65, 67, 71, 73, 75.

    

 

XIX Niedziela Zwykła - 12.08.2018       Ogłoszenia Parafialne

 

1. Dzisiaj po południu o godz. 1330 Msza św. w int. staruszków i emerytów. Od godz. 1300 możliwość spowiedzi dla w/w. O godz. 1500 nieszpory i Msza św. Na Bocheńcu Msza św. o godz. 1600.

 

2. W liturgii tygodnia:

 • Wtorek – wsp. Św. Maksymiliana Marii Kolbego – prezbitera i męczennika,

 • Środa – uroczystość Wniebowzięcia N. M. Panny,

 • Piątek – wsp. Św. Jacka – kapłana.

 

3. Jutro (poniedziałek) z racji 13-tego dnia miesiąca po południu nabożeństwo Fatimskie. Rozpocznie się Mszą św. o godz. 2000 a następnie procesja ul św. Prokopa do figury M. B. Fatimskiej. Zapraszamy.

 

4. W środę (15.08.) uroczystość Wniebowzięcia Najśw. Maryi Panny:

 • Jest to święto obowiązujące.

 • Msze św. według porządku niedzielnego tj. o godz. 700, 900, 1015, 1130.

Po południu o godz. 1500 nieszpory i Msza św. Na Bocheńcu Msza św. o godz. 1600. 

 • Na wszystkich Mszach św. poświęcenie ziół i kwiatów, a o godz. 1015 wieńca żniwnego.

 • W uroczystość Wniebowzięcia NMP przypada 98 rocznica Cudu nad Wisłą. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie i przystrójmy nasze domy flagami narodowymi. 

 • Caritas parafialna w uroczystość NMP Wniebowziętej będzie rozprowadzać wiązanki ziół i kwiatów do poświęcenia. Nabywając je wspieramy potrzebujących.

Zechciejmy też sami zrobić wiązanki z krzewów, kwiatów, ziół i owoców aby nadal podtrzymywać tę piękną tradycję.

 • We wtorek (w wigilię uroczystości NMP Wniebowziętej) chór Adoramus po Mszy św. wieczornej wykona piękny hymn na cześć NMP - Akatystos. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

 • 15 sierpnia w Jasieniu uroczystość odpustowa. Suma o godz. 1100. 

5. W piątek (17.08.) Mszą św. na placu katedralnym w Tarnowie rozpocznie się XXXVI Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę.

Chciejmy pielgrzymom towarzyszyć modlitwą i duchową obecnością z nimi.

6. W piątek (17.08.) - jako III miesiąca - po południu nowenna w int. Ojczyzny z racji przeżywanej w tym roku setnej rocznicy odzyskania niepodległości oraz modlitwy do św. Jana Pawła II. Po modlitwie będą podane do ucałowania relikwie św. Jana Pawła II. Zapraszamy.

7. Składamy Bóg zapłać Parafianom z ul. Wschodniej posprzątanie kościoła i ofiarę.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 35, 39, 43, 47, 55, 57.

8. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku została odprowadzona  Józefa Brzezina.

Polećmy ją Bożemu Miłosierdziu: Wieczne odpoczywanie…

 

 

XVIII Niedziela Zwykła - 5.08.2018 - Ogłoszenia Parafialne1. W liturgii tygodnia:

 • Poniedziałek – święto Przemienienia Pańskiego,

 • Wtorek – wsp. Bł. Edmunda Bojanowskiego,

 • Środa – wsp. Św. Dominika – prezbitera,

 • Czwartek – święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża – dziew. i męcz. - patronki Europy,

 • Piątek – święto Św. Wawrzyńca – diakona i męczennika,

 • Sobota – wsp. Św. Klary – dziewicy

2. W piątek, jako drugi miesiąca, o godz. 1800 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego. Modlimy się w int. zmarłych w ostatnim miesiącu i w int. złożonych w skarbonie.

3. W przyszłą niedzielę - dzień chorych i staruszków. O godz. 1300 możliwość spowiedzi dla w/w a następnie Msza św. w ich intencji. Zapraszamy chorych, staruszków, emerytów na to nabożeństwo.

Bliskich prosimy aby posłużyli samochodem w/w.4. W przyszłą niedzielę - jako drugą miesiąca, ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne.

5. Składamy Bóg zapłać Parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę, posprzątanie kościoła i przystrojenie bocznych ołtarzy oraz Młodym Parom z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 3, 7, 11, 19, 25, 27, 31.

 

 

XVII Niedziela Zwykła – 29.07.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj Msza Święta na Bocheńcu o godz. 900 i suma o godz. 1100. Po południu nie ma Mszy Świętej na Bocheńcu, natomiast w kościele parafialnym po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta.
 2. W liturgii tygodnia:

- wtorek – wsp. św. Ignacego z Loyoli – prezb.

- środa – wsp. św. Alfonsa Marii Liguoriego – bpa i Dokt. K-ła.

- sobota – wsp. św. Jana Marii Vianneya – prezb.

 1. W środę rozpoczyna się miesiąc sierpień, miesiąc szczególnej modlitwy o trzeźwość w narodzie.
 2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota sierpnia. Z tej racji:

- I czwartek – Msza Święta o Jezusie Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz. 630 i 1800. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

- I piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa

o godz. 630 i 1800.

- Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.

- Po wieczornej mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

- Ze spowiedzi będzie można skorzystać w środę, czwartek

i piątek od godz. 1700.

- Do chorych udamy się od godz. 900 tj. ks. Proboszcz i ks. Edward. Chorzy, których nawiedza ks. Norbert będą odwiedzani od godz. 1100. Prosimy, aby dotyczących poinformować.

- I sobota - Msza Święta o Niepokalanym Sercu Najświętszej Maryi Panny o godz. 630.

Po południu odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec jako wynagrodzenie za zniewagi czynione Matce Bożej, kontynuując pierwsze soboty miesiąca.

Pielgrzymka będzie z intencji parafian z ul. św. Prokopa. Tutaj z kościoła wyruszymy o godz. 1800. Zapraszamy.

 1. Następna niedziela jest pierwszą niedzielę sierpnia. Po Mszy Świętej o godz. 700 zmiana tajemnic żywego różańca.
 2. Przypominamy i zachęcamy do udziału w XXXVI Pieszej Pielgrzymce Tarnowskiej na Jasną Górę. Zapisy w zakrystii.
 3. Składamy Bóg zapłać:

- O. Krzysztofowi Bobak za obecność na dzisiejszej uroczystości i posługę słowa.

- Pani Mari Sułek i pomagającym za przystrojenie kościoła św. Anny na dzisiejszą uroczystość odpustową.

- Państwu Annie i Kazimierzowi Kural za przyjęcie kapłanów pod swój dach i ugoszczenie jak zawsze obfitym obiadem posiłkiem kapłanów.

- Państwu Alicji i Stanisławowi Dadej oraz pomagającym, za posprzątanie wokół kościoła św. Anny i za troskę o to miejsce przez cały rok.

- Parafianom z ul. Wschodniej za ofiarę, posprzątanie i przystrojenie kościoła parafialnego.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 26, 22, 16, 8, 6, 4.

 1. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku został odprowadzony † Jan Słupski. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

   XVI Niedziela Zwykła – 22.07.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – święto św. Brygidy – zakonnicy, patronki Europy.

- wtorek – wsp. św. Kingi – dziewicy, patronki naszej diecezji.

- środa – święto św. Jakuba Apostoła. Odpust w parafii św. Jakuba w Brzesku. Suma odpustowa o godz. 1800.

- czwartek – wsp. św. Joachima i Anny – rodziców Najświętszej Maryi Panny

 1. W środę z racji 25-tego dnia miesiąca po Mszy Świętej Wieczornej modlitwy w int. dzieci poczętych, a zagrożonych.
 2. W czwartek z racji wspomnienia liturgicznego rodziców Najświętszej Maryi Panny odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec. Pielgrzymka będzie z int. mieszkańców ul. Staropolskiej. Tutaj z Kościoła wyruszymy o godz. 1800. Zapraszamy.
 3. W przyszłą niedzielę (29.07) będziemy przeżywali na Bocheńcu odpust ku czci św. Anny - naszej patronki. Z tej racji:

- Msze Święte w kościele parafialnym będą o godz. 700 i 1530, a wcześniej Nieszpory

- Na Bocheńcu Msza Święta o godz. 900, suma o godz. 1100, której będzie przewodniczył i wygłosi kazanie o. Krzysztof Bobak – /tegoroczny rekolekcjonista wielkopostny/.

- Zapraszamy, zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości – szczególnie na sumę dając tym wyraz wdzięczności św. Annie za opiekę i wstawiennictwo u Boga za nami.

- Na sumę zapraszamy dzieci do sypania kwiatów, dzieci w strojach regionalnych, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Grupę Misyjna, Liturgiczną Służbę Ołtarza, panie i młodzież do niesienia feretronów, poczty sztandarowe, Ochotnicza Straż Pożarną.

- W najbliższą sobotę od godz. 1700 możliwość spowiedzi przed uroczystością odpustową.

- W sobotę od godz. 1700 będzie możliwość spowiedzi przed odpustem.

Uwagi dotyczące uroczystości odpustowej na Bocheńcu:

- Kto nie musi korzystać z samochodu, bo mieszka blisko Bocheńca, niech samochód pozostawi w domu.

- Ruch na ul. św. Anny, ul. Pielgrzymkowe będzie jednokierunkowy; tj. wjazd z ul. Podgórskiej na ul. św. Anny w kierunku kościoła, a następnie ul. Pielgrzymkową do ul. Podgórskiej.

- Nie wjeżdżamy na Bocheniec ulicą pielgrzymkową.

- Kto wjechał na ul. św. Anny – niech nie zawraca na tej ulicy bo robi się w ten sposób zamieszanie i zator na ulicy, który blokuje płynny ruch pieszych i samochodów.

- Stosujmy się do wskazań i poleceń panów strażaków – o co ich prosimy, aby jak zawsze kierowali ruchem i czuwali nad bezpieczeństwem.

- W przyszłą niedzielę nie będzie Eucharystii na Bocheńcu o godz. 1600.

 1. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Wschodniej za przystrojenie i posprzątanie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 54, 52, 48, 46, 44, 40, 34.

 1. Proszono, aby ogłosić:

Dnia 11 sierpnia (sobota) od godz. 830 w „Gabinecie Uśmiechu” w Woli Dębińskiej odbędzie się bezpłatne badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegóły na afiszu w gablocie.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • Annę Bojdo
 • Kazimierę Tyka

Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu: wieczne odpoczywanie…

     XV Niedziela Zwykła – 15.07.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta, na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – wsp. Najświętszej Maryi Panny z  Góry Karmel

- środa – wsp. św. Szymona z Lipnicy – prezbitera.

Tygodniowy odpust w Lipnicy.

 1. W piątek – jako III miesiąca – po południu nowenna w intencjach ojczyzny z racji przeżywanej w tym roku setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz modlitwy do św. Jana Pawła II.
  Po modlitwie będą podane do ucałowania relikwie świętego Jana Pawła II. Serdecznie zapraszamy.
 2. W sobotę (21.07) wyjazd autokaru z pielgrzymami do Zakopanego o godz. 600 rano, z parkingu przy ul. Podgórskiej. Są jeszcze wolne miejsca – wykorzystajmy je. Można zapisać się jeszcze do jutra. Zachęcamy do wspólnego pielgrzymowania.
 3. „Pełni Ducha Świętego budujemy Kościół na wzór Chrystusa”– to hasło XXXVI Pieszej Pielgrzymki Tarnowskiej na Jasną Górę, która rozpocznie się 17 sierpnia b.r. Msza Święta o godz. 630 na placu katedralnym w Tarnowie. Zapisy na pielgrzymkę w zakrystii do końca lipca, a w sierpniu w Brzesku w parafii św. Jakuba.

Koszt uczestnictwa w pielgrzymce nie zmienił się i wynosi 90 zł. Od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, to każda następna płaci 60 zł, a każde następne dziecko i drugie dziecko z rodziny /do końca VI klasy włącznie/ tylko 20 zł. – resztę dopłaca Caritas.

 1. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dn. 21 lipca (sobota) pielgrzymkę rowerową do sanktuarium bł. Karoliny Kózkówny w Zabawie i Wał Rudzie. Wyjazd nastąpi z parkingu przy kościele o godz. 800. Zgłoszenia przyjmuje p. Stanisław Kita (tel. 728204695) oraz p. Kazimierz Gzyl (tel. 798977939).
 2. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Zamłynie i ul. Wschodniej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Wschodniej z numerów: 104, 96, 94, 90, 88, 84, 56.

  XIV Niedziela Zwykła – 08.07.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. W dniu dzisiejszym po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. W liturgii tygodnia:

- środa – święto św. Benedykta, Opata – patrona Europy,

- czwartek – wsp. św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – bpa i męcz.,

- piątek – wsp. św. Andrzeja Świerada i Benedykta – Pustelników, patronów naszej diecezji.

 1. W czwartek (12.07) po południu nabożeństwo do miłosierdzia Bożego w intencjach złożonych do skarbony i zmarłych w ostatnich dwóch miesiącach – zapraszamy.
 2. W piątek (13.07) wieczorem nabożeństwo fatimskie. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 2000, a następnie procesją fatimską do figury Matki Bożej w Ogrodzie Fatimskim. Zabierzmy ze sobą lampiony. Zapraszamy do licznego udziału czyniąc dobry owoc peregrynacji.
 3. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie Wyższego seminarium Duchownego w Tarnowie.
 4. Caritas parafialna organizuje w dniu 21 lipca b.r. pielgrzymkę do sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach w Zakopanem. Zapisy u p. Marii Świerczek do przyszłej niedzieli (tj. 15.07).
 5. Parafialny Oddział Akcji Katolickiej organizuje w dn. 21 lipca (sobota) pielgrzymkę rowerową do sanktuarium z Zabawie i Wał Rudy. Wyjazd nastąpi z parkingu przy kościele o godz. 800. Zgłoszenia przyjmuje p. Stanisław Kita (tel. 728204695) oraz p. Kazimierz Gzyl (tel. 798977939).
 6. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Zamłynie za ofiarę, posprzątanie i przystrojenie kościoła.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zamłynie z nr: 29, 4, 31 oraz z ul Wschodniej z nr: 118, 116, 112, 106.

 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności †Wojciecha Legutko. Polećmy go Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…   

  XIII Niedziela Zwykła – 01.07.2018 /Odpust parafialny/

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu nie ma Eucharystii.
 2. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Tuchowskiej

- wtorek – święto św. Tomasza Apostoła

- piątek – wsp. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej

 1. W tym tygodniu przypada I czwartek i piątek lipca. Z tej racji:

- I czwartek – Msza Święta o Jezusie Chrystusie Najwyższym Kapłanie o godz. 630 i 1800. Modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne, szczególnie z naszej parafii.

- I piątek – Msza Święta o Najświętszym Sercu Pana Jezusa o godz. 630 i 1800. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.

Po wieczornej mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu.

Ze spowiedzi będzie można skorzystać w środę, czwartek i piątek od godz. 1700.

Do chorych udamy się od godz. 900 tj. ks. Proboszcz i ks. Norbert. Chorzy, których nawiedza ks. Edward będą odwiedzani od godz. 1100. Prosimy, aby dotyczących poinformować.

- I sobota - Msza Święta o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny o godz. 630.

Po południu odprawimy pielgrzymkę na Bocheniec jako wynagrodzenie za zniewagi czynione Matce Bożej, kontynuując pierwsze soboty miesiąca. Pielgrzymka z intencji parafian z ul.
W. Witosa. Tutaj z kościoła wyruszymy

o godz. 1800.

 1. Wyjazd autokaru z pielgrzymami do Tuchowa w I piątek o godz. 1300 z parkingu przy ul. Podgórskiej. Są jeszcze wolne miejsca . Można się tylko jeszcze dzisiaj zapisać. Zachęcamy.
 2. Ze względu na dzisiejszą uroczystość odpustową zmiana tajemnic żywego różańca w przyszłą niedzielę po Eucharystii o godz. 700.
 3. W przyszłą niedzielę jako II-ga miesiąca ofiary złożone na tacę są przeznaczone na cele inwestycyjne.
 4. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Kozuba za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dania wczorajszego za przystrojenie prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Zamłynie z numerów: 7, 16, 21,23, 25, 25a.

  XII Niedziela Zwykła – 24-06.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj o godz. 1330 zostanie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw przeżywających 50-lecie i 25-lecie małżeństwa.

O godz. 1500 Nieszpory, nabożeństwo czerwcowe i Eucharystia. Na Bocheńcu Msza Święta o godz. 1600.

 1. Od jutra w czasie wakacji w dni powszednie Msza Święta rano będzie tylko o godz. 630.
 2. W liturgii tygodnia:

- środa – Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy,

- czwartek – wsp. w. Ireneusza – bpa i męcz.,

- piątek – uroczystość św. Piotra i Pawła

 1. Jutro z racji 25 tego dnia miesiąca po południu modlitwy w intencji życia poczętego, a zagrożonego.
 2. W środę po wieczornej Mszy Świętej spotkanie Zespołu Synodalnego w Domu Parafialnym.
 3. W piątek uroczystość św. Piotra i Pawła – apostołów;

- Msze Święte o godz. 700, 900, 1700,

- uroczystość św. Piotra i Pawła jest dniem modlitwy w int. papieża Franciszka i papieża emeryta Benedykta

- ofiary złożone na tacę w tym dniu są przeznaczone do dyspozycji Ojca Świętego.

 1. W sobotę zakończenie nabożeństw czerwcowych.
 2. W przyszłą niedzielę (01.07) w naszej parafii przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Prokopa Opata;

- Msze Święte w przyszłą niedzielę o godz. 700, 900, suma o godz. 1100, po południu Nieszpory o godz. 1500 i Msza Święta.

- W przyszłą niedzielę nie będzie Eucharystii na Bocheńcu.

- Kazanie odpustowe będzie głosił o. Bonawentura Nosek z Zakliczyna

- Serdecznie zapraszamy do pobożnego i licznego udziału w tej parafialnej uroczystości. Na sumę zapraszamy: Liturgiczną Służbę Ołtarza, dzieci do sypania kwiatów, chłopców do dzwonienia, DSM, Grupę Misyjną, poczty sztandarowe, straż pożarną, niewiasty i młodzież do niesienia feretronów, panów do niesienia feretronów, panów do niesienia chorągwi i baldachimu.

 1. Zmian tajemnic żywego różańca będzie w II niedzielę lipca.
 2. Caritas Parafialna organizuje pielgrzymkę autokarową do Tuchowa w dniu 6 lipca. Wyjazd o godz. 1300 z parkingu przy kościele. Zapisy do przyszłej niedzieli (01.06) u p. Mari Świerczek.
 3. Zapraszamy młodzież na „XXXI Saletyńskie spotkanie młodych” w Dębowcu k. Jasła pt. „(Bez)silni w miłości”. Spotkanie to odbywa się w dniach od 9-13 lipca b.r. To wakacje w dobrej atmosferze z Bogiem, wspaniałą wspólnotą, muzyką i niezwykłymi ludźmi. Zapisy u ks. Norberta do końca czerwca. Zapraszamy serdecznie młodzież, aby zeszła z kanapy i skorzystała z tego spotkania. Więcej informacji na plakacie w gablocie.
 4. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Szkolnej za ofiarę, przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Kozuba.
 5. W ostatnim tygodniu na miejsce wiecznego spoczynku została odprowadzona † Józefa Słupska. Polećmy jej duszę Bożemu Miłosierdziu; wieczne odpoczywanie…

  XI Niedziela Zwykła -17.06.2018 - Ogłoszenia parafialne

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta. Na Bocheńcu Eucharystia o godz. 1600.
 2. We wtorek po południu ks. Norbert będzie u nas gościł księży – swoich kolegów z rocznika święceń 2016. Zapraszamy do udziału we Mszy Świętej o godz. 1800.
 3. W czwartek wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika.
 4. W piątek (22.06) dzieci i młodzież kończą rok katechetyczny i szkolny. Msza Święta dziękczynna dla dzieci w/w, rodziców i nauczycieli o godz. 800. Zakończenie roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 będzie o godz. 900, natomiast w Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 930.
 5. W przyszłą niedzielę o godz. 1330 zostanie odprawiona Msza Święta w int. małżeństw, które w tym roku przeżywają 50-lecie i 25-lecie pożycia małżeńskiego. Jubilatów i ich bliskich zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynnej.
 6. W przyszłą niedzielę będziemy gościć o. Mirosława Karaczyna z Żytomierza /Ukraina/, bernardyna z prowincji św. Michała Archanioła, który jest magistrem postulatu i współpracownikiem o. Roberta, którego gościliśmy w ubiegłym roku. Ojciec Mirosław wygłosi na Mszach Świętych Słowo Boże. Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na utrzymanie postulatu i organizacje rekolekcji powołaniowych.
 7. Pragniemy poinformować, że odpust ku czci św. Prokopa Opata będzie w niedzielę w 1 niedzielę lipca (01.07), zaś odpust ku czci św. Anny w ostatnią niedzielę lipca (29.07).
 8. Od 30 czerwca do 8 lipca w Tuchowie będzie się odbywał odpust. Program odpustu zamieszczony jest w gablocie.
 9. Składamy Bóg zapłać parafianom z ul. Szkolnej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz młodej parze z dnia dzisiejszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Szkolnej z pozostałych numerów.
 10. W ostatnim tygodniu na nasz cmentarz zostali odprowadzeni:
 • † Krzysztof Nalepa
 • † Danuta Mastalerz

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu: wieczne odpoczywanie…

  X niedziela zwykła - 10.06.2018

 1. Dzisiaj po południu o godz. 1500 Nieszpory, nabożeństwo czerwcowe i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Świta o godz. 1600.

 2. W liturgii tygodnia:

- poniedziałek – wsp. św. Barnaby – apostoła

- wtorek – wsp. bł. Romana Sitki – prezb. i Towarzyszy – męczenników

- środa – wsp. św. Antoniego z Padwy – prezb. i dokt. K-ła.

- czwartek – wsp. bł. Michała Kozala – bpa i męcz.

 1. We wtorek na Mszę Świętą o godz. 1800 i spotkanie zapraszamy kandydatów do bierzmowania z klas II – gimnazjum i klas 7-ych szkoły podstawowej wraz z rodzicami. Będzie to wprowadzenie młodzieży i rodziców w program „Młodzi na Progu”, który kandydaci będą realizowali po wakacjach.

 2. W środę serdecznie zapraszamy na nabożeństwo fatimskie z racji 13 – tego dnia miesiąca czerwca Msza Święta i procesja fatimska o godz. 2000. Na to nabożeństwo zapraszamy młodzież wraz z rodzicami z klas 6-tych szkoły podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania. Zachęcamy do licznego udziału, czynią przez to dobry owoc peregrynacji.

 3. W czwartek po Mszy Świętej wieczornej zebranie akcji katolickiej w Domu Parafialnym.

 4. W piątek – jako trzeci miesiąca po południu nowenna w intencji ojczyzny z racji przeżywanej w tym roku setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości oraz modlitwa do św. Jana Pawła II oraz ucałowanie relikwii.

 5. W piątek przypada 6 rocznica objęcia diecezji tarnowskiej przez bpa Andrzeja Jeża. Pamiętajmy w modlitwie o pasterzu naszej diecezji.

 6. Dzisiaj o godz. 1500 rozpocznie się XVIII Festyn Rodzinny Ogrodzie Plebańskim organizowany przez Caritas Parafialną. Będzie wiele atrakcji i nagród. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

 7. W przyszłą niedzielę /17.06/ w Starym Sączu przy Ołtarzu Papieskim odbędzie się „Święto Rodziny” z całej diecezji. Rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 1100, a po Eucharystii wiele atrakcji. Organizator tj. Referat Rodziny z Tarnowa zaprasza.

 8. W przyszłą niedzielę w Krakowie odbędzie się „Marsz dla życia i rodziny”. Bliższe informacje są w gablocie.

 9. W niedzielę 24 czerwca po południu będzie odprawiona Msza Święta w intencji małżeństw, które w tym roku przeżywają 50-lecie i 25-lecie pożycia małżeńskiego. Prosimy te małżeństwa, które przyjęły sakrament małżeństwa poza nasza parafią, a mieszkają w naszej parafii i życzą sobie uczestniczyć w tej uroczystości, aby do czwartku zgłosiły się w zakrystii.%3

Script logo