• SŁOWO ŻYCIA

 • pozostawić ślad

 • Rodzina Bogiem silna

Ogłoszenia

Ogłoszenia Parafialne

XXVI Niedziela Zwykła – 27.09.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 15.00 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 11.00 na zakończenie sezonu motocyklowego. W związku z tym nie będzie dziś na Bocheńcu Mszy św. o 16.00.
 2. Od jutra Msza św. popołudniowa będzie sprawowana o godz.17.00, zaś codziennie o godz. 16.30 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.
 3. Od jutra kancelaria parafialna będzie czynna od godz.16.00, według czasu zimowego. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W poniedziałek – św. Wacława Męczennika (wspomnienie)
 • We wtorek – Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała (święto)
 • W środę – Św. Hieronima, prezbitera i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • W czwartek – Św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • W piątek – Św. Aniołów Stróżów (wspomnienie)
 1. W poniedziałek (28 września) odbędzie się Koronka do Bożego Miłosierdzia na ulicach miast świata. Nasze parafialny oddział Akcji Katolickiej włącza się w międzynarodową inicjatywę. Gromadzimy się o godzinie 15:00 przy obelisku Świętego Jana Pawła II aby wspólnie odmówić koronkę do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy! 
 1. W środę o godzinie 16.00 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. 
 1. W tym tygodniu (w czwartek) rozpoczyna się miesiąc październik. Codziennie o godz. 17.00 różaniec, a po nim Msza święta. Zapraszamy i zachęcamy do tej modlitwy starszych, młodzież i dzieci. Ta modlitwa – jak powie jeden ze świętych jest „drabiną do Nieba”, a zarazem w tych trudnych czasach ratunkiem w przywróceniu wiary w Boga i dla godnego życia. Dla dzieci po różańcu będą rozdawane obrazki do zbierania.
 1. W czwartek na różaniec i Mszę św. o 17.00 zapraszamy rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej. Podczas nabożeństwa różańcowego zostaną poświęcone różańce, na których dzieci będą się odtąd modlić. Po Mszy św. krótkie spotkanie. 
 1. Od czwartku do niedzieli nasz parafialny KSM przy głównym wejściu w koszyczku rozprowadza ręcznie robione różańce. Zebrane ofiary będą przeznaczone na wyjazdy młodzieży na wydarzenia religijne 
 1. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota października:
 • I Czwartek – Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz.6.30 i 17.30. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne. 
 • I PiątekMsza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 6.30 i 17.30. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte. 
 • Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 16.00.
 • W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:

- Ks. Proboszcz od godz. 9.00.

- Ks. Witold od godz. 10.00

- Ks. Wojciech od godz. 10.30 

 • I Sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 6.30. Po południu o godz. 17.00 Msza św. na Bocheńcu z intencji mieszkańców z ulicy św. Prokopa, Małopolskiej i w int. sióstr z róży św. Alberta. Nie będzie wtedy Mszy św. w kościele parafialnym. 
 1. W piątek (02.10) o godz. 17:00 zapraszamy na Mszę Świętą młodzież klas VII i VIII, przygotowującą się do Sakramentu Bierzmowania
 1. W piątek o 18:30 zapraszamy młodzież z Jadownik na Adorację Najświętszego sakramentu. W sposób szczególny zapraszamy kandydatów do bierzmowania i studentów przed rozpoczęciem nowego roku akademickiego. 
 1. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.00 zmiana tajemnic żywego różańca.
 1. W przyszłą niedzielę (4 października) swoje imieniny obchodzi Prałat Franciszek Hojnowski. Pamiętajmy o Nim w życzeniach i modlitwie. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Od 2 do 4 października w Porąbce Uszewskiej będą trwały uroczystości odpustowe. Kustosz sanktuarium zaprasza. Bliższe informacje są zamieszczone na afiszu w gablocie. 
 • Od 4 do 11 października będą trwały uroczystości odpustowe ku czci Matki Bożej Różańcowej w Bochni. Kustosz sanktuarium zaprasza. Program odpustu zamieszczony na afiszu w gablocie. 
 • Parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje 17 października pielgrzymkę autokarową do Częstochowy. Zgłoszenia do 10 października przyjmują: Pan Stanisław Kita i Pani Celina Olchawa.
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. Pragniemy poinformować, że odrestaurowany ołtarz powróci na swoje miejsce pod koniec października. 
 • Za ofiary na rzecz Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz Caritas parafialnej za prowadzenie zbiórki. 
 • Za złożone podpisy pod obywatelskim projektem „STOP LGBT”, które są wyrazem troski o normalność i poszanowanie natury ludzkiej oraz kultury i wiary chrześcijańskiej. 
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła oraz Młodej Parze z dnia wczorajszego za przystrojenie prezbiterium. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 84, 82, 80, 74, 74A, 68B, 68. 
 1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą synodalną, dlatego pomódlmy się w tej intencji. 
 1. Umocnieni Eucharystią idźmy do naszych codziennych zajęć, kierując się Bożym sposobem myślenia i wartościowania. Niech nam w tym towarzyszy błogosławieństwo wypływające z tej Najświętszej Ofiary.

 

Ogłoszenia Parafialne

XXV Niedziela Zwykła – 20.09.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 1600.
 2. Codziennie, z wyjątkiem czwartku, o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy. 
 1. W liturgii tygodnia:
 • W poniedziałek – święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelistę
 • W środę – wspomnienie św. Ojca Pio z Pietrelciny (prezbitera)
 1. W poniedziałek (21.09) o godz.1700 zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi grupa Adoremus. Hasłem przewodnim adoracji będą słowa: „Czy znasz twarz Ojca Niebieskiego?” 
 1. We wtorek (22.09) o godz. 1600 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów. Natomiast w środę (23.09) o godzinie 1600 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. 
 1. We wtorek (22.09) o godzinie 1900 zapraszamy na Mszę św. i modlitwę różańcową w kaplicy Matki Bożej wszystkich członków Apostolstwa Modlitwy i czcicieli Róży Duchownej. 
 1. W czwartek (23.09) różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego oraz w naszych osobistych intencjach, a po wieczornej Mszy św. Apel Jasnogórski.

 2. W piątek o godz. 1745, z racji 25-go dnia miesiąca, zapraszamy do wspólnej modlitwy w int. życia poczętego, a zagrożonego 
 1. W przyszłą niedzielę (27.09) na Bocheńcu odbędzie się zakończenie sezonu motocyklowego. Msza św. o godz.1100. Z tej racji nie będzie później na Bocheńcu Mszy św. o godz. 1600
 1. W zakrystii można nabyć nowy modlitewnik parafialny z modlitwami do Matki Bożej Róży Duchownej w Jadownikach. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na duszpasterstwo DSM i Ministrantów przy naszej parafii. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Klub HDK MOTOJADOWNIKI,  serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w budynku Domu Ludowego w Jadownikach dzisiaj w godzinach od 900 do 1300 przy ul. Krakowskiej.
 • Sołtys wsi Jadowniki zawiadamia i uprzejmie zaprasza wszystkich mieszkańców wsi Jadowniki na zebranie wiejskie, które odbędzie się 25 września (w piątek) o godzinie 1800 w budynku Domu Ludowego w Jadownikach.  
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. 
 • Parafianom z ul. Staropolskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 108, 104, 100, 96, 90, 94, 92. 
 1. Wszyscy tutaj obecni jesteśmy widzialnymi członkami Mistycznego Ciała Chrystusa. Niech zatem Boże błogosławieństwo napełni nas mocą do odważnego składania świadectwa naszej przynależności do Kościoła.

 

 

Ogłoszenia Parafialne

XXIV Niedziela Zwykła – 13.09.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 1600.
 2. Od dzisiaj (trzeciego tygodnia września) trwają kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców. Pamiętajmy w naszych modlitwach o tej intencji.
 3. Codziennie, z wyjątkiem poniedziałku i czwartku, o godzinie 30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.
 1. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego zapraszamy wszystkich do odwiedzenia wystawy Narzędzi Męki Pańskiej i repliki Grobu Pańskiego. Wystawa dostępna dla zwiedzających dziś od godz. 800 do 2000 i jutro od 1500 do 2000. Wstęp wolny.
 1. W czwartek różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o świętość kapłanów oraz o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego, a po wieczornej Mszy św. Apel Jasnogórski.
 1. W liturgii tygodnia:
 • W poniedziałek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Po południu o godzinie 1800 droga krzyżowa na Bocheńcu, a po niej Msza św. w intencji mieszkańców z ul. Małopolskiej. Nie będzie Mszy św. w kościele parafialnym.
 • We wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
 • W środę – wspomnienie św. Korneliusza (papieża) i św. Cypriana (biskupa i męczennika)
 • W piątek – święto św. Stanisława Kostki (zakonnika)
 1. We wtorek (08.09) o godzinie 1530 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Przyjmujemy kandydatów od klasy II szkoły podstawowej. Natomiast o godz. 16.00 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów.
 1. W czwartek (17.09) zapraszamy na Mszę św., a po niej na spotkanie wszystkich rodziców dzieci przygotowujących się do przyjęcia pierwszej Komunii Świętej.
 1. W związku z pandemią w Wielkim Tygodniu (w Wielki Piątek) nie złożono ofiar na pomoc dla Grobu Pańskiego w Jerozolimie. Na prośbę papieża Franciszka w przyszłą niedzielę Caritas parafialna będzie zbierać ofiary do puszek na ten cel.
 1. Zapraszamy dzieci ze szkół podstawowych do Grupy Misyjnej działającej przy naszej parafii. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym w soboty o godz. 900.
 1. W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na spotkanie w Domu Parafialnym dziewczynki z DSM-u oraz te, które chciałyby do niego dołączyć.
 1. W zakrystii można nabyć nowy modlitewnik parafialny z modlitwami do Matki Bożej Róży Duchownej w Jadownikach. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na duszpasterstwo DSM i Ministrantów przy naszej parafii.
 1. Parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje 19 września pielgrzymkę autokarową do Tylicza, Muszyny i Krynicy. Wyjazd o godzinie 600 z parkingu przy kościele parafialnym.
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Klub HDK MOTOJADOWNIKI,  serdecznie zaprasza na kolejną akcję krwiodawstwa organizowaną w budynku Domu Ludowego w Jadownikach w dniu 20 września 2020 r. w godzinach od 900 – 1300 przy ul. Krakowskiej.
 • 20 Września w parafii Uszew odbędzie się spotkanie popielgrzymkowe grupy 8 św. Stanisława . Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 1600. Po Mszy św. spotkanie integracyjne.
 • W przyszłą niedzielę Caritas Parafialna będzie zbierać podpisy pod obywatelskim projektem ustawy „STOP LGBT”, którego celem jest zakazanie tzw. „parad równości”. Są to marsze w czasie których dochodzi do licznych profanacji i walki z religią katolicką, podczas których propaguje się legalizację związków homoseksualnych oraz adopcję dzieci przez gejów i lesbijki. Polscy biskupi wielokrotnie zwracali uwagę na zagrożenia wynikające z ideologii LGBT. Projekt ustawy ma zapobiec dalszemu rozprzestrzenianiu tej ideologii w Polsce. Jest istotne, żeby jak najwięcej ludzi podpisało się pod projektem. Gorąco zachęcamy do składania podpisów w imię odpowiedzialności za naszą Ojczyznę i jej przyszłość.
 • Prośba powiatowej Policji w Brzesku: Policja ostrzega przed oszustami, działającymi metodami „na wypadek”, „na wnuczka” i „na policjanta”. Schemat wygląda następująco: Do starszej osoby dzwoni oszust podający się za członka rodziny . Informuje, iż osoba najbliższa spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym i aby odzyskać wolność, a tym samym uniknąć aresztu, konieczna jest wpłata pieniędzy. Często, by uwiarygodnić historię, przekazuje słuchawkę osobie podszywającej się pod policjanta. Policja apeluje, by zachować szczególną ostrożność i nie podejmować żadnych pochopnych decyzji, zadzwonić do osoby z rodziny lub bliskich i zweryfikować informacje przekazane przez rozmówcę. Podkreślamy, aby o wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast poinformować policję, dzwoniąc na numer 112. Kilka jeszcze innych uwag znajduje się na folderach w gablocie.
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”.
 • Parafianom z ul. Bocznej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Staropolskiej z numerów: 130, 126, 126A, 124, 124A, 122, 120.
 1. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
 • śp. Józefa Mleczko z ul. Podgórskiej
 • śp. Teresę Hajdo z Tarnowa
 • śp. Annę Owsiak z ul. Zachodniej

Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezus, a nasz Panie...

 1. W Eucharystii Bóg okazuje nam swoje miłosierdzie, abyśmy
  i mogli być miłosierni dla innych. Niech zatem Boże błogosławieństwo, płynące z ofiary Chrystusa otwiera nasze serca na ten wielki dar i pomoże z miłością patrzeć na naszych bliźnich.

 

XXIII Niedziela Zwykła – 06.09.2020 r.


1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 1600.
2. Codziennie o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej o świętość kapłanów oraz o nowe liczne i święte powołania do kapłaństwa i życia zakonnego.
3. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy lektorów na zbiórkę do domu parafialnego.
4. W liturgii tygodnia wspominamy:
● We wtorek – Uroczystość Narodzenia Najświętszej Maryi Panny (głównej patronki diecezji tarnowskiej)
5. We wtorek (08.09) o godzinie 1500 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Przyjmujemy kandydatów od klasy II szkoły podstawowej. Natomiast o godz. 1530 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów i aspirantów.
6. We wtorek o godzinie 1900 zapraszamy na Mszę świętą w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej – Róży Duchownej – wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy.
7. W piątek, jako drugi miesiąca, o godz. 1745 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza święta w int. zmarłych w ostatnim miesiącu oraz w intencjach złożonych w skarbonie.
8. W piątek na Mszę Świętą wieczorną zapraszamy młodzież z klasy VII i VIII w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Po Mszy Świętej odbędzie się spotkanie dla rodziców i uczniów klasy VIII.
9. W piątek o godz. 1900 zapraszamy młodzież na spotkanie Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży do sali pod plebanią.
10. W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na spotkanie dziewczynki z DSM-u oraz te, które chciałyby do niego dołączyć.
11. Dziś po Mszach świętych przed kościołem jest rozprowadzany nowy modlitewnik parafialny z modlitwami do Matki Bożej Róży Duchownej w Jadownikach. Uzyskane ofiary będą przeznaczone na duszpasterstwo DSM i Ministrantów przy naszej parafii.
12. Z okazji święta Podwyższenia Krzyża Świętego (14 września) od 12 do 14 września zapraszamy na wystawę narzędzi Męki Pańskiej przy replice Grobu Pańskiego w Jadownikach. Będzie można zobaczyć m.in. oryginalnych rozmiarów replikę krzyża Chrystusa czy też włóczni, która przebiła Jego bok. Godziny otwarcia na plakacie i na stronie internetowej naszej parafii.
13. W dniach od 13 do 20 września będzie miał miejsce odpust ku czci Matki Bożej Bolesnej w sanktuarium w Czarnym Potoku. Więcej informacji na afiszu w gablocie.
14. Do nabycia prasa katolicka:
● Niedziela
● Gość Niedzielny
15. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
● Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”.
● Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji.
● Parafianom z ul. Bocznej za posprzątanie i przystrojenie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Bocznej z numerów: 11, 10, 9, 9A, 5, 2.
● Panu Zbigniewowi Nowakowi, Pani Iwonie Grocholi, Pani Katarzynie i Annie Bujak, Panu Januszowi Mularzowi, Panu Jarosławowi Cichońskiemu, Panu Wiesławowi Piaseckiemu, Pani Dominice Piaseckiej oraz Panu chcącemu zachować anonimowość za przyczynienie się do przygotowania tegorocznej wystawy Narzędzi Męki Pańskiej.
16. W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności:
❖ śp. Zofię Dadej z ul. Środkowej
❖ śp. Bronisława Legutko z ul. Staropolskiej
Polećmy ich dusze Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezus, a nasz Panie...

 

XXII Niedziela Zwykła – 30.08.2020 r.

1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza święta o godzinie 1600.
2. Codziennie o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.
3. W liturgii tygodnia wspominamy:
  W czwartek – Św. Grzegorza, Papieża i Doktora Kościoła (wspomnienie)

4. Od 1 września w dni powszednie będzie tylko jedna poranna Msza św.
– o godz. 630. Nie będzie już Mszy św. o godz. 700 ze względu na małą liczbę jej uczestników.
5. We wtorek (01.09) dzieci rozpoczynają nowy rok szkolny i katechetyczny.
Msza św. na rozpoczęcie o godz. 800. Zapraszamy dzieci, rodziców i nauczycieli naszych szkół do udziału w tej Mszy św., aby po Bożemu rozpocząć ten nowy rok edukacji.
6. Rozpoczęcie nowego roku szkolnego w Szkole Podstawowej nr 1 o godz. 900, a w Szkole Podstawowej nr 2 o godz. 930 (harmonogram spotkań z wychowawcami Szkoły nr 2 dostępny jest na jej stronie internetowej).
7. We wtorek o godzinie 1500 zapraszamy na zbiórkę w kościele wszystkich chętnych chłopców, którzy chcieliby zostać ministrantami. Przyjmujemy kandydatów od klasy II szkoły podstawowej. Natomiast o godz. 1530 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów i aspirantów.
8. W sobotę o godz. 1000 zapraszamy na pierwsze spotkanie w nowym roku szkolnym dziewczynki z DSM-u oraz te, które chciałyby do niego dołączyć.
9. W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek, piątek i sobota września:

 I Czwartek Msza św. o Chrystusie Najwyższym i Wiecznym Kapłanie o godz.630 i 1800. Modlimy się w tym dniu szczególnie o powołania kapłańskie i zakonne.
 I Piątek – Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 630 i 1800. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte.
 W piątek przed Mszą św. wieczorną, o godz. 17.45 adorację poprowadzi Akcja Katolicka.
 Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca, a dla dzieci z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego, będzie w środę, czwartek i piątek od godz. 1700.
 W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych w następujących godzinach:
- Ks. Proboszcz od godz. 900.
- Ks. Witold od godz. 1000.
- Ks. Wojciech po zakończeniu lekcji w szkole

 I Sobota – Msza św. o Niepokalanym Sercu Najśw. Maryi Panny o godz. 630. Po południu o godz. 1800 Msza św. na Bocheńcu w intencji mieszkańców z ulicy Witosa, Zachodniej i Podgórskiej.
10. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 700 zmiana tajemnic żywego różańca.

11. Parafialny oddział Akcji Katolickiej organizuje 19 września pielgrzymkę autokarową do Tylicza, Muszyny i Krynicy. W programie m.in. sanktuarium Matki Bożej Tylickiej Opiekunki Rodzin i Uzdrowienia Chorych oraz Ogrody Biblijne w Muszynie. Zgłoszenia do 13 września przyjmują: Pan Stanisław Kita i Pani Celina Olchawa. Zapraszamy.

12. W dniach od 4 do 8 września odbędzie się odpust w Sanktuarium Matki Bożej w Tuchowie, któremu towarzyszyć będzie szczególna modlitwa w intencji wszystkich osób dotkniętych skutkami pandemii. Szczegóły w gablocie.
13. Do nabycia prasa katolicka:
 Niedziela
 Gość Niedzielny
14. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”.
 Za ofiary złożone w ubiegłą niedzielę do puszek jako pomoc dla Libanu oraz Caritas Parafialnej prowadzącej powyższą zbiórkę.
 Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji. Wyżej wymieniona akcja trwa nadal, dlatego zachęcamy do dalszego składania zakrętek.
 Parafianom z ul. Bocznej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Bocznej z numerów: 24, 23, 20, 19, 18, 13, 12.

15. Umocnieni Eucharystią idźmy do naszych codziennych zajęć, kierując się Bożym sposobem myślenia i wartościowania. Niech nam w tym towarzyszy błogosławieństwo wypływające z tej Najświętszej Ofiary.

 

XXI NIEDZIELA ZWYKŁA – 23.08.2020 

1.Dzisiaj po południu o godzinie 1500 nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 1600.

2.W liturgii tygodnia:
- Poniedziałek – święto Św. Bartłomieja - Apostoła

- Środa – uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej 

- Czwartek – wsp. Św. Moniki 

- Piątek – wsp. Św. Augustyna - bpa. 

- Sobota – wsp. Męczeństwa Św. Jana Chrzciciela. 

3.Codziennie o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
4.We wtorek z racji 25 – go dnia miesiąca o godzinie 1745 modlitwa w intencji życia poczętego, a zagrożonego.
5.W wtorek (25 sierpnia) o godzinie 1900 zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy na Mszę świętą i modlitwę różańcową w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej.
6.Do nabycia prasa katolicka:
- Niedziela

- Gość Niedzielny

7.Składamy Bóg zapłać:
- wszystkim parafianom za złożone ofiary w ostatnim tygodniu na rzecz renowacji Ołtarza        ,, Ukrzyżowanie’’

- Kole Gospodyń Wiejskich za wykonany wieniec żniwny

- parafianom z ulicy Małopolskiej za ofiarę przystrojenie bocznych Ołtarzy i posprzątanie Kościoła oraz Młodej Parze za przystrojenie Prezbiterium.

Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ulicy Bocznej z numerów: 54, 51, 50A, 46, 44, 26

8.W sobotę 29 sierpnia Parafialny Oddział Akcji Katolickiej w Jadownikach organizuje pielgrzymkę rowerową do Odporyszowa. Zbiórka rowerzystów na parkingu przy Kościele parafialnym. Wyjazd o godzinie 800. Zachęcamy do uczestnictwa.
9.W ostatnim tygodniu na nasz cmentarz został odprowadzony Krzysztof Duda z ulicy Środkowej. Polećmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Wieczne odpoczywanie...
10.Umocnieni szczególnym spotkaniem z Jezusem w Eucharystii idźmy w codzienność, aby dawać świadectwo naszej wiary. Boże Błogosławieństwo niech nas do tego umacnia i uzdalnia.

XX NIEDZIELA ZWYKŁA – 16.08.2020

1.Dzisiaj po południu o godzinie 15:00 nieszpory i Msza Święta popołudniowa. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16:00

2.Codziennie o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.

3.W liturgii tygodnia:
-Poniedziałek – wsp. Świętego Jacka - prezbitera

-Czwartek – wsp. Świętego Bernarda - opata

-Piątek – wsp. Świętego Piusa X - papieża

-Sobota – wsp. Najświętszej Maryi Panny Królowej

4.Do nabycia prasa katolicka:
- Niedziela

- Gość Niedzielny

5.Składamy Bóg zapłać:
-Parafianom za złożone ofiary w ostatnim tygodniu na rzecz renowacji ołtarza ,,Ukrzyżowanie’’
-Parafianom z ulicy Małopolskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ulicy Małopolskiej z numerów: 16, 14, 12, 12A, 10, 8, 2

6.W ostatnim tygodniu Bóg odwołał do wieczności † Stanisławę Hojnowską z ulicy Małopolskiej. Polećmy jej duszę miłosiernemu Bogu. Wieczne odpoczywanie..

7.Umocnieni słowem Bożym i sakramentem Komunii budujmy nasze życie na Chrystusie. Niech w tym umacnia nas Boże Błogosławieństwo.

XIX NIEDZIELA ZWYKŁA – 09.08.2020

1.Dzisiaj po południu o godzinie 15:00 nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 16:00
2.Codziennie o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja w ciszy.
3.W liturgii tygodnia:
Poniedziałek – święto Św. Wawrzyńca 

Wtorek – wsp. Św. Klary 

Piątek – wsp. Św. Maksymiliana Kolbe

4.W Piątek – jako drugi miesiąca o godzinie 17:30 wystawienie Najświętszego Sakramentu o godzinie 17:45 nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego i Msza Święta
5.W sobotę (15.08) uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny:
Jest to święto obowiązujące
Msze Święte według porządku niedzielnego t.j. o godzinie 7:00, 9:00, 10:15, 11:30 po południu nieszpory o 15:00 i Msza Święta
Nie będzie Mszy Świętej na Bocheńcu 
Na wszystkich Mszach Świętych poświęcenie ziół, kwiatów o godzinie 10:15 wieńca żywego
W uroczystość tą przypada 100 – ta rocznica cudu nad Wisłą. Zechciejmy zadbac o przystrojenie naszych domów flagami narodowymi, maryjnymi, papieskimi, bo trzeba nam pamiętać też o 100 rocznicy urodzin naszego wielkiego Polaka Św. Jana Pawła II
Flagi można nabyć w przedsionku kościoła składając ofiarę w skarbonce

 15 sierpnia odpust w Jasieniu. Suma o godzinie 11:00
6.Caritas parafialna w uroczystość N.M.P Wniebowziętej będzie rozprowadzać wiązanki ziół i kwiatów do poświęcenia. Nabywając je wspieramy potrzebujących.
7.Wyjazd pielgrzymki organizowanej przez akcję katolicką do Lichenia, Warszawy w piątek (14.08) . Wyjazd rano o godzinie 3.45 z parkingu przy Kościele.
8.Z związku z 100 – tną rocznicą cudu nad Wisłą urząd miejski w Brzesku, Biblioteka Publiczna, Miejski Ośrodek Kultury, Brzeskie  Towarzystwo Gryf zapraszaja na obchody do Regionalnego  Centrum Kulturalno – Bibliotecznego oraz na brzeski rynek w dniu 13 i 14 sierpnia. Bliższe informacje są zamieszczone na afiszu w gablocie
9.Spotkanie przed 38 PPT gr. 8 św. Stanisława odbędzie się 14.08 (piątek) o godz. 19:00 w kościele św. Jakuba Ap. w Brzesku. Prosimy o obecność osoby, które 19.08 wyruszają na pielgrzymi szlak. Jeżeli z domu idzie więcej osób to na spotkanie zapraszamy jedną osobę. Podczas spotkania będzie możliwość uregulowania wszelkich płatności i odbiór legitymacji, ankiet zdrowotnych oraz zostaną podane ważne informacje odnośnie pielgrzymowania.
Serdecznie zaprasza – ks. Łukasz przewodnik gr. 8

10.Przypominamy o obowiązku stosowania maseczek. Przebywając w kościele, a stosując się do rozporządzeń korzystajmy z dozowników, które zostały umieszczone w wejściach kościoła. 
11.Do nabycia prasa katolicka:
- Niedziela

- Gość Niedzielny

12.Składamy Bóg zapłać:
Parafianom, za złozone ofiary w ostatnim tygodniu na rzecz renowacji ołtarza ,, Ukrzyżowanie’’
Parafianom z ul. Małopolskiej za posprzątanie kościoła i dostrojenie bocznych ołtarzy i ofiarę. 
Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Małopolskiej z numerów:

 46, 34, 32, 30, 28, 22

13.W ostatnim tygodniu na nasz cmentarz zostało odprowadzone małe dziecko – Tymoteusz Kozub. Odmówmy wspólnie : Ojcze Nasz..
14.,, Łódź nie tonie od wody, która ją otacza, nie od tej, która dostaje się do środka’’ niech te słowa dodadzą nam odwagi do tego by nie zrażać się różnymi przeciwnościami życia, które wydają się nad nami dominować ale byśmy z Chrystusem potrafili przejść ponad to wszystko co wywołuje strach  i niepewność.

XVIII Niedziela Zwykła – 02.08.2020 r.


1.Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza św. o godzinie 1600.

2.Codziennie o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.


3.W liturgii tygodnia wspominamy:
-we wtorek – św. Jana Vianneya, prezbitera  (wspomnienie)
-w czwartek – Święto Przemienienia Pańskiego
-w sobotę – św. Dominika, prezbitera (wspomnienie)


4.W tym tygodniu przypada 1-szy czwartek i piątek sierpnia: 

I Czwartek – po Mszy św. porannej i wieczornej modlitwa
w int. powołań kapłańskich i zakonnych. 

I Piątek – Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa o godz. 630 i 1800. Modlitwą i ofiarą wspieramy misje święte. W piątek – przed Mszą św. wieczorną adorację poprowadzi Akcja Katolicka.

Spowiedź przed 1-szym piątkiem miesiąca będzie w środę, czwartek i piątek od godz.1700. W pierwszy piątek kapłani udadzą się do chorych od godz. 900

5.W przyszłą niedzielę (jako 2-gą miesiąca) ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na cele inwestycyjne.

6.Do nabycia prasa katolicka:
-Niedziela
-Gość Niedzielny – z artykułem o kościele na Bocheńcu. Zachęcamy do nabycia. 

7.Składamy serdeczne Bóg zapłać:

-Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. 

-Wszystkim, którzy w ostatnim czasie złożyli zakrętki na rzecz misji. Wyżej wymieniona akcja trwa nadal, dlatego zachęcamy do dalszego składania zakrętek.

-Parafianom z ul. Małopolskiej za przystrojenie prezbiterium i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Małopolskiej z numerów: 60, 56A, 56, 54, 54 i 50.


8.Proszono, aby ogłosić:

-We wtorek (04.08.2020) o godz. 1900 w Domu Ludowym w Jadownikach odbędzie się spotkanie, którego tematem będzie kwestia dofinansowań z rządowego programu „Czyste powietrze” na rzecz termomodernizacji domów. Bliższe informacje są wywieszone w gablocie. 

XVII Niedziela Zwykła – 26.07.2020 r.

Odpust ku czci św. Anny na Bocheńcu

 

 1. Dziś na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 900 oraz Suma Opustowa o godz.1100. Nie ma dziś na Bocheńcu Mszy o godzinie 1600. Natomiast ostatnia sprawowana dzisiaj Msza święta będzie o godz. 1530 w kościele parafialnym. Poprzedzą ją Nieszpory o godz. 1500, po których bezpośrednio będzie poświęcenie pojazdów mechanicznych – z racji wspomnienia św. Krzysztofa. 
 1. W poniedziałek o godz. 1700 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, którą poprowadzi grupa Adoremus. 
 1. Codziennie o godz. 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy, a w czwartek różaniec w kaplicy Matki Bożej Róży Duchownej w intencji kapłanów i o nowe powołania kapłańskie i zakonne. 
 1. W wtorek (28 lipca) o godzinie 1900 zapraszamy wszystkich członków i sympatyków Apostolstwa Modlitwy na Mszę świętą i różaniec w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej – Róży Duchownej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • W środę – św. Martę (wspomnienie)
 • W piątek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera (wspomnienie)
 • W sobotę – św. Alfonsa Marię Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła (wspomnienie) 
 1. W sobotę – jako pierwszą sobotę sierpnia, o godz. 1800 na Bocheńcu będzie sprawowana Msza św. z int. mieszkańców św. Prokopa.
 2. W przyszłą niedzielę po Mszy Św. o godzinie 700 zmiana tajemnic różańcowych
 1. W sobotę rozpoczyna się miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zechciejmy przez modlitwę, przykład życia i oddziaływanie apostolskie wpłynąć na otrzeźwienie naszych bliskich, rodaków uwikłanych w nałóg alkoholowy. 
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny 
 1. Ksiądz Franciszek Marmol - nasz rodak, obecny wśród nas, pasjonat malarstwa – rozprowadza obrazy własnego autorstwa o różnej tematyce. Zachęcamy do nabycia. 
 1. Klub honorowych dawców krwi „Motojadowniki” zaprasza na stoisko odpustowe w ramach pomocy dla Marcelka Kubali z Jadownik. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na jego leczenie. Zachęcamy do wsparcia. 
 1. W sobotę (1 sierpnia) parafialny oddział Akcji Katolickiej w Jadownikach organizuje pielgrzymkę rowerową do Zabawy i Wał Rudy. Zbiórka rowerzystów na parkingu przy kościele parafialnym. Wyjazd o godz. 900. Zachęcamy do uczestnictwa. 
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Zakład kominiarski informuje, że od 27 do 31 lipca w Jadownikach będą sprawdzane i czyszczone przewody kominowe. 
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • Janowi Ożógowi za obecność i posługę Słowa podczas dzisiejszej Uroczystości.
 • Państwu Stanisławowi i Marii Sułek oraz pomagającym w przystrojeniu kościoła św. Anny na dzisiejszą Uroczystość.
 • Państwu Annie i Kazimierzowi Kuralom za ugoszczenie w swoim domu posiłkiem kapłanów, którzy biorą udział w dzisiejszym święcie.
 • Państwu Alicji i Stanisławowi Dadejom oraz rodzinie za posprzątanie kościoła św. Anny wraz z placem wokół niego oraz za przystrojenie tegoż placu.
 • parafianom z ul. Małopolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła parafialnego oraz za przystrojenie bocznych ołtarzy.
 • Młodym parom z dnia wczorajszego i dzisiejszej niedzieli za przystrojenie i przyozdobienie prezbiterium.
 • Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Małopolskiej z numerów: 96, 94, 80, 72, 70, 66.

 

 

XVI Niedziela Zwykła – 19.07.2020 r.

 

 1. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 1600
 1. Jutro godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy. 
 1. W czwartek o godz. 1730 różaniec w kaplicy Matki Bożej Jadownickiej. 
 1. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w czwartek – św. Brygidę Szwedzką, zakonnicę i patronkę Europy (święto)
 • w piątek – św. Kingę, dziewicę, patronkę Diecezji Tarnowskiej (wspomnienie)
 • w sobotę – św. Jakuba Starszego, Apostoła, patrona miasta Brzeska. (święto) 
 1. W sobotę z racji święta Świętego Jakuba Apostoła Kustosz sanktuarium w Brzesku zaprasza na sumę odpustową o godzinie 1200
 1. Sobota (25 lipca) to wigilia uroczystości odpustowej na Bocheńcu, a zarazem dzień modlitw w intencji dzieci poczętych a zagrożonych aborcją. O godz. 1800 Msza św. na Bocheńcu z int. parafian  z ul. Staropolskiej oraz modlitwa w intencji dzieci poczętych. 
 1. W niedzielę (26 lipca) będziemy przeżywać na Bocheńcu odpust ku czci św. Anny, naszej patronki:
 • Msze św. w kościele parafialnym będą o godzinie 700 i 1530 (tradycyjnie o 1500 – Nieszpory).
 • Na Bocheńcu Msze św. o godzinie 900 i 1100 (suma odpustowa).
 • Uroczystej sumie o godzinie 1100 będzie przewodniczył i wygłosi kazanie - ks. Jan Ożóg – Saletyn z Mysłowic, który głosił u nas kazania na odpuście ku czci św. Prokopa.
 • Zapraszamy i zachęcamy do licznego udziału w tej uroczystości, a przede wszystkim do uczestnictwa w sumie odpustowej, dając wyraz wiary i wdzięczności św. Annie za wielowiekową opiekę i wstawiennictwo Boga za nami.
 • Na sumę zapraszamy: dzieci w strojach regionalnych, dzieci pierwszokomunijne, Dziewczęcą Służbę Maryjną, Dzieci Misyjne, Liturgiczną Służbę Ołtarza, Panie i młodzież do niesienia feretronów, poczty sztandarowe, Ochotniczą Straż Pożarną.
 • W sobotę od 1700 możliwość spowiedzi świętej w kościele parafialnym.

Uwagi dotyczące Uroczystości Odpustowej na Bocheńcu:

 • Wszystkich mieszkających blisko Bocheńca prosimy o pozostawienie samochodów w domu i udanie się na Odpust pieszo.
 • Na ulicach św. Anny i Pielgrzymkowej w dniu Odpustu obowiązuje ruch jednokierunkowy. Wjeżdżamy od Podgórskiej na ul. św. Anny w kierunku wałów, a zjeżdżamy ul. Pielgrzymkową do ul. Podgórskiej. 
 • Nie wjeżdżamy ul. Pielgrzymkową na Bocheniec ani nie zjeżdżamy z niego ul. św. Anny, aby nie robić zatoru, blokując płynny ruch pieszych i samochodów.
 • Jak co roku prosimy Panów Strażaków o kierowanie ruchem i czuwaniem nad bezpieczeństwem podczas Uroczystości Odpustowej, a wszystkich przyjeżdżających w tym dniu na Bocheniec o stosowanie się do ich wskazań.
 • Z racji Odpustu, o godz. 16.00 nie będzie Mszy św. na Bocheńcu.
 1. Do nabycia prasa katolicka:
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać;
 • Parafianom, którzy w ostatnim tygodniu na konto i osobiście złożyli ofiarę na renowację ołtarza „Ukrzyżowania”. 
 • Parafianom z ul. Małopolskiej za ofiarę i posprzątanie kościoła. Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Małopolskiej z numerów: 114, 112A, 112, 104, 100 i 98.
 1. Proszono, aby ogłosić:
 • Ksiądz Franciszek Marmol - nasz rodak, który obecnie jest emerytem w archidiecezji Wrocławskiej, a jego pasją jest malarstwo - w przyszłą niedzielę będzie rozprowadza obrazy własnego autorstwa. Już dziś zachęcamy do nabycia. 
 • Parafialny oddział Akcji Katolickiej w Jadownikach organizuje 14 i 15 sierpnia bieżącego roku dwudniową pielgrzymkę autokarową do Lichenia, Kalisza i Warszawy. Zgłoszenia do 9 sierpnia bieżącego roku przyjmują: Pan Stanisław Kita i Pani Celina Olchawa.
 • Klub honorowych dawców krwi „Motojadowniki” zaprasza na stoisko odpustowe w ramach pomocy dla Marcelka Kubali z Jadownik. Całkowity dochód ze sprzedaży zostanie przekazany na jego leczenie. Zachęcamy do wsparcia. 
 • Dnia 1 sierpnia (w sobotę) od godziny 830 w Gabinecie Uśmiechu na Woli Dębińskiej 334, odbędzie się kompleksowe badanie wzroku wraz z możliwością zakupu okularów. Szczegółowe informacje na afiszu, w gablocie oraz w Gabinecie Uśmiechu. 

 

XV Niedziela Zwykła – 12.07.2020 r.

 

 1. Dziś, po Mszy św. o godz. 700, zmiana tajemnic żywego różańca.
 2. Dziś po południu o 1500 Nieszpory i Msza Święta. Na Bocheńcu Msza Święta o godzinie 1600.
 1. Wciągu tygodnia o godzinie 1730 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja w ciszy.
 2. W liturgii tygodnia wspominamy:
 • w poniedziałek – św. Andrzeja Świerada i Benedykta – patronów diecezji Tarnowskiej (wspomnienie)
 • w środę – św. Bonawenturę – biskupa i Doktora Kościoła (wspomnienie)
 • w czwartek– Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel (wspomnienie)
 • w sobotę – św. Szymona z Lipnicy – prezbitera
 1. W przyszłą niedzielę ofiary złożone na tacę przeznaczone będą na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.
 2. Do nabycia prasa katolicka:
 • Tęcza i Mały Gość Niedzielny
 • Niedziela
 • Gość Niedzielny
 1. Składamy serdeczne Bóg zapłać:
 • parafianom, którzy złożyli ofiary na konserwację ołtarza „Ukrzyżowania Pańskiego”.
 • wszystkim, którzy składali plastikowe nakrętki na rzecz Misji Świętych. Akcja zakrętek nadal trwa. Można je składać w przedsionku kościoła.
 • parafianom z ul. Małopolskiej za przystrojenie i posprzątanie kościoła.
  Na nadchodzący tydzień prosimy parafian z ul. Małopolskiej z numerów: 138, 136, 134, 132, 126, 116.
 1. W czwartek 23 lipca o godzinie 1700 na rynku w Brzesku będzie miał miejsce różaniec w intencji dzieci zagrożonych aborcją – o zachowanie ich od śmierci. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 2. W ostatnim tygodniu Bóg powołał do wieczności Stanisława Kozuba z ul. Wschodniej. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu, a nasz Panie…

 

 

 

Script logo